Zaloguj się, aby obserwować  
Ponury666

Zdrowie, sport, trening, odżywianie - [M]

5667 postów w tym temacie

Budooo, nie załamuj. Przecież nie miałem na myśli pakowania w bicka, a dosyć intensywnie ćwicząc masę wyrabiasz na mur beton, nie ma od tego ucieczki. A dopóki ktoś nie weźmie się za porządne masowanie, prawda jest taka, że w żaden sposób nie jest w stanie sobie zaszkodzić uprawiając niemal dowolny sport. O to prosił kedzior141, tak napisałem. Chyba że wziąłeś żart z pogrzebaczem na serio, wtedy co innego. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Skąd ja mam wiedzieć jak on chce masować? Napisał "trochę masy". Dla jednego trochę to 3, dla innego 13, albo 30. Więc wolałem to doprecyzować, tym bardziej, że Twoje pierwsze zdanie to "nie ma szans".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiej firmy macie sprzęt? Bo zastanawiam się na kupnem ale na allegro jest tyle chłamu, że chyba lepiej iść do sklepu z takimi rzeczami i zakupić co się chce. Do allegro dojdzie wysyłka w granicach 40zł więc pewnie w normalnym sklepie nawet taniej mnie to wyniesie... Na allegro widzę sporo z firmy Magnus ale czy warto? U nas w akademiku jest bodaj dużo rzeczy z Promaxa... No i jaką brać średnicę gryfu do hantli i do sztangi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Sprzęt znaczy co, mówisz o żelastwie typu sztanga, hantle itd? Ja mam hantle Promax i jestem zadowolony, ludzie jeszcze polecają Keltona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 10:18, Budo napisał:

/.../

Sprzęt znaczy co, mówisz o żelastwie typu sztanga, hantle itd? Ja mam hantle Promax i
jestem zadowolony, ludzie jeszcze polecają Keltona.

Tak póki co chodzi mi głównie o hantelki. Później może sztanga i ławka. Powiedz mi jeszcze ile musiałbym zapłacić za 2xgryf do hantelków 2x2.5kg i 2x1.5kg?
EDIT
Patrzcie typa pół tony na klate http://www.youtube.com/watch?v=S2qN6PgcMhg
koksu pewnie zjadł tyle samo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 10:35, Witcher1990 napisał:

Tak póki co chodzi mi głównie o hantelki. Później może sztanga i ławka. Powiedz mi jeszcze
ile musiałbym zapłacić za 2xgryf do hantelków 2x2.5kg i 2x1.5kg?


No idea, ja kupowałem całe hantle razem z obciążeniem. 2x 15 kg wyniosło mnie 180zł.
Tu masz jakieś przykładowe gryfy Promax, mam takie w hantlach
http://www.allegro.pl/item815055939_gryf_2_x_36_cm_promax_mega_wytrzymaly.html

Dnia 24.11.2009 o 10:35, Witcher1990 napisał:

EDIT
Patrzcie typa pół tony na klate http://www.youtube.com/watch?v=S2qN6PgcMhg
koksu pewnie zjadł tyle samo...


Hehe, 5 kolesi go asekuruje :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 10:35, Witcher1990 napisał:

EDIT
Patrzcie typa pół tony na klate http://www.youtube.com/watch?v=S2qN6PgcMhg
koksu pewnie zjadł tyle samo...

Jak wspomnial Budo - piecu kolesi podnosi praktycznie za niego. Nie jestem jakims specem od dwuboju, ale juz moje rekordowe powtorzenie wyglada lepiej (sztanga do klaty nie do brzucha ; pionowo a nie 45* ; do pelnego wyprostowania w miare rownolegle wzgledem siebie ustawionych rak a nie jakies nie wiadomo co - zobaczcie, jak juz asekuranci pomagaja mu odlozyc sztange na stojaki, dopiero wtedy ma proste rece) - chociaz ciezar tak troche ponad piec razy mniejszy ;]. Ba, ja tez wygladam lepiej - rozmiar to nie wszystko, a ja chce miec wiecej w klacie niz w brzuchu - Zulus skora z jego brzucha by dwa spore tamtamy obil, jeszcze by mu na kurtke zostalo.

Koszulka tez przeklamuje wynik, ludzie na sfd pisza, ze ciezaru nawet kilkadziesiat kg wiekszego od rekordu bez koszulki nie sa wstanie opuscic do klatki, bo koszulka blokuje (ale to wszyscy powerlifterzy stosuja, wiec nie mozna sie nadto czepiac). Najbardziej smieszy mnie udo mniejsze od lapy - JAJA ;F

Jedyne, co mi w tym naprawde imponuje, to fakt, ze to niebotyczne jednak obciazenie nie rozwalilo mu barkow.

Wole zatrzymac sie nawet na 150 kg na kreatynie niz wyciskac jakims stylem pijanego mistrza ciezar trzykrotnie wiekszy majac sito z dupy od iniekcji dziesieciu wiader testosteronu propionatu i trzech zbiornkiow dekanianu nandrolonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
No to wygląda dobrze:) Chyba właśnie takie mamy na siłowni w akademiku i znajomy chyba też takie ma.
W porównaniu do tego co dzisiaj widziałem to 180zł za dwie 15 to śmieszna cena. Kolega razem z dostawą 9kg hantel miał za 80-90zł a ja widziałem dzisiaj w sklepie sportowym 5-6kg nawet nie wiem za 120zł ;o Do tego niezbyt długi ten gryf ale przynajmniej był oblany gumą (odważnik też) Wiesz co chyba jednak zamówię coś z allegro jak będę miał kasę czytaj jak mi mama da xD Wtedy doradzę się was co konkretnie brać:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Na allegro jest dużo taniej niż w sklepach. Nie bierz też hantli gumowych, ani żadnych oblanych plastikiem. Jak masz normalne rozkręcane, to zawsze możesz sobie dorzucić, albo zdjąć obciążenie, nie musisz kupować całych hantli. W dodatku jak weźmiesz jakiejś znanej firmy typu Promax, to masz pewność, że obciążenie, gryfy, czy jakiekolwiek brakujące elementy będziesz mógł sobie dokupić i zaoszczędzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 21:39, Budo napisał:

/.../

Na allegro jest dużo taniej niż w sklepach. Nie bierz też hantli gumowych, ani żadnych
oblanych plastikiem. Jak masz normalne rozkręcane, to zawsze możesz sobie dorzucić, albo
zdjąć obciążenie, nie musisz kupować całych hantli. W dodatku jak weźmiesz jakiejś znanej
firmy typu Promax, to masz pewność, że obciążenie, gryfy, czy jakiekolwiek brakujące
elementy będziesz mógł sobie dokupić i zaoszczędzić.

One miały ogumowane obciążniki tak tylko na krawędzi i rączkę od gryfu. Fajnie się to trzymało ale chodzi mi właśnie o to żeby zawsze można dokupić obciążenie do danego gryfu. A o całych hantlach też myślałem ale raczej się nie opłaca, zwłaszcza, że myślałem żeby je stosować głównie do no excuse.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to tak,

Wpierw kupiłem zestaw Active - w sumie 15 kg, za 90zł (2xgryf, 4xzakrętki, 8x1kg i 4x0,5kg). Użytkowałem rok i postanowiłem dokupić nieco obciążenia. Niestety okazało się że większość obciążeń jest za wąskich na mojego 30mm gryfa, więc gryfy sprzedałem za 30 zł, a za 40zł kupiłem nowe, chudsze ;] Nie wiem jakiej firmy, kupowałem w hurtowni, jak dla mnie nie ma zbytnio różnicy między gryfami, dla mnie ważne żeby uchwyt były chromowane, a same gryfy gwintowane. Wybrałem długość 35cm ze względu na wygodę w ćwiczeniach, 40-stki są dla mnie zbyt długie. Wybierając gryf nie sugerowałbym się firmą, bardziej tym żeby były gwintowane, chromowane uchwyty, odpowiednia długość i szerokość 27mm>.
Do gryfów dokupiłem obciążenie firmy THORN - tylko dlatego że były żeliwne i tanio w hurtowni, na firmę nie patrzałem. Cena 5zł za kilogram, ja kupowałem 6x5kg czyli po 25zł za krążek. Do wyboru miałem również nieco większe, też firmy THORN, obciążniki z takimi uchwytami do wygodnego chwycenia przy zakładaniu za 6zł/kg. Może i bym wziął, gdybym potrzebował tylko do gryfu długiego, ale do krótkich jak dla mnie zdecydowanie za duże.
Kupiłem również gryfa 180cm, ta sama hurtownia nie wiem jaka firma, cena wyniosła ok. 70 zł. Też zwróć uwagę na średnicę, żebyś nie musiał kupować oddzielnych obciążników do krótkich i długich w przyszłości. I też gwintowane, może trochę dłużej się zakłada, ale ja tym zaciskom nie ufam ;p
Zamówiłem również ławeczkę z sklepie Kelton, dokładniej Hermod II + modlitewnik HZ5. Na forach polecali dwie firmy, Kelton i Marbo. Ławeczka ma podobno mało zajmować bo jest składana.
http://www.ecentrum.kelton.pl/produkt.php/1/1/304
Niestety czekam od dwóch tygodni, bo nie mieli na stanie ale dziś na szczęście wysłali i jutro będzie :D Więc jak zobacę co i jak to napiszę czy faktycznie Kelton taki dobry, bo co do samej obsługi to ojć kiepściutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 22:23, Ambroo napisał:

No to tak,

Wpierw kupiłem zestaw Active - w sumie 15 kg, za 90zł (2xgryf, 4xzakrętki, 8x1kg i 4x0,5kg).
Użytkowałem rok i postanowiłem dokupić nieco obciążenia. Niestety okazało się że większość
obciążeń jest za wąskich na mojego 30mm gryfa, więc gryfy sprzedałem za 30 zł, a za 40zł
kupiłem nowe, chudsze ;] Nie wiem jakiej firmy, kupowałem w hurtowni, jak dla mnie nie
ma zbytnio różnicy między gryfami, dla mnie ważne żeby uchwyt były chromowane, a same
gryfy gwintowane. Wybrałem długość 35cm ze względu na wygodę w ćwiczeniach, 40-stki są
dla mnie zbyt długie. Wybierając gryf nie sugerowałbym się firmą, bardziej tym żeby były
gwintowane, chromowane uchwyty, odpowiednia długość i szerokość 27mm>.

No to całkiem dobry zestaw- raz, że dużo obciążenia takiego które na prawdę można dopasować a dwa, że cena też bardzo dobra. Powiem ci, że właśnie myślałem nad gryfem 30mm bo koledzy mówili, że najlepiej mieć na duże otwory. ale jak widać lepiej mieć chudszy a ew obciążenie szersze. Gwint musi być, chrom też no i najlepiej z tymi rowkami do lepszego trzymania.

Dnia 24.11.2009 o 22:23, Ambroo napisał:

Do gryfów dokupiłem obciążenie firmy THORN - tylko dlatego że były żeliwne i tanio w
hurtowni, na firmę nie patrzałem. Cena 5zł za kilogram, ja kupowałem 6x5kg czyli po 25zł
za krążek. Do wyboru miałem również nieco większe, też firmy THORN, obciążniki z takimi
uchwytami do wygodnego chwycenia przy zakładaniu za 6zł/kg. Może i bym wziął, gdybym
potrzebował tylko do gryfu długiego, ale do krótkich jak dla mnie zdecydowanie za duże.

Skoro są żeliwne to w przypadku obciążenia firma chyba nie ma znaczenia. W końcu to tylko kupa złomu;]

Dnia 24.11.2009 o 22:23, Ambroo napisał:

Kupiłem również gryfa 180cm, ta sama hurtownia nie wiem jaka firma, cena wyniosła ok.
70 zł. Też zwróć uwagę na średnicę, żebyś nie musiał kupować oddzielnych obciążników
do krótkich i długich w przyszłości. I też gwintowane, może trochę dłużej się zakłada,
ale ja tym zaciskom nie ufam ;p

Na allegro tyle chodzą a ten który widziałem w sklepie był za 160zł!!!!

Dnia 24.11.2009 o 22:23, Ambroo napisał:

Zamówiłem również ławeczkę z sklepie Kelton, dokładniej Hermod II + modlitewnik HZ5.
Na forach polecali dwie firmy, Kelton i Marbo. Ławeczka ma podobno mało zajmować bo jest
składana.

W tym sklepie mieli wszystko keltona. Cenią się. Co to jest ten modlitewnik?

Dnia 24.11.2009 o 22:23, Ambroo napisał:

http://www.ecentrum.kelton.pl/produkt.php/1/1/304
Niestety czekam od dwóch tygodni, bo nie mieli na stanie ale dziś na szczęście wysłali
i jutro będzie :D Więc jak zobacę co i jak to napiszę czy faktycznie Kelton taki dobry,
bo co do samej obsługi to ojć kiepściutko.

Dzięki za konkretny post teraz już wiem co i jak:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 22:49, Witcher1990 napisał:

Skoro są żeliwne to w przypadku obciążenia firma chyba nie ma znaczenia. W końcu to tylko kupa złomu;]


Jeśli miałoby Ci to jakoś pomóc, to Thorna polecam. Po prostu pewne, rzemieślnicze krążki bez zbędnych bajerów.
Co do wszelkiego sprzętu - Ambroo w miarę dobrze pisze, ważniejszy jest dobór materiałów i wykończenie (o tym można poczytać na forach jeśli chcesz) niż cała reszta. No i głębokość portfela, ale z tym zawsze problem. ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 22:49, Witcher1990 napisał:

no i najlepiej z tymi rowkami do lepszego trzymania.

Mi te rowki we wszelkich urządzeniach, ot choćby ściskacze, bardziej wadzą niż pomagają :D Cigle przestawiam dłoń żeby dopasować ;p

Dnia 24.11.2009 o 22:49, Witcher1990 napisał:

Na allegro tyle chodzą a ten który widziałem w sklepie był za 160zł!!!!

Sklepy sportowe zazwyczaj mają drogi sprzęt. Poszukaj jakiejś hurtowni, nawet przez allegro, z Twojej okolicy, przejedź się i na pewno będzie taniej :) Za 160zł to dokupisz do gryfa w mojej hurtowni 18 kg obciążenia :)

>Co to jest ten modlitewnik?
Modlitewnik służy głównie to trenowania bicepsu, naprawdę przyjemnie się na tym ćwiczy, dla mnie przynajmniej to lubione ćwiczenie :) Opierasz ręce na modlitewniku, w łapskach trzymasz sztangę/sztangielki i zginasz ramiona, pracują trochę inne mięśnie niż np. w podporze o kolano i mniej obciąża ramię. Trudno mi to wytłumaczyć dlatego rzucam linki. Pierwszy to modlitewnik doczepiany do ławeczki, a drugie to ławeczka Scotta: małe siedzisko, modlitewnik i stojaki na sztangę.
http://www.ecentrum.kelton.pl/produkt.php/1/40/225
http://www.ecentrum.kelton.pl/produkt.php/1/3/13

Dnia 24.11.2009 o 22:49, Witcher1990 napisał:

Dzięki za konkretny post teraz już wiem co i jak:)

Spoko. Gdybyś chciał kupować ławeczkę, to zwróć uwagę na to żeby można było ją rozbudowywać np. prasa do nóg, modlitewnik, blokada do ud, wyciąg górny. Tylko pamiętaj, kupując przykładowo ławeczkę Keltona prawdopodobnie nie zamontujesz tam modlitewnika Marbo ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka miesięcy temu doznałem urazu podczas gry w piłkę. Mianowicie biegłem żeby zablokować strzał jednocześnie mając odwróconą głowę więc nie do końca widziałem piłkę, która nie fortunnie zatrzymała mi się pod lewą stopą powodując że lewa noga "przerolowała się", efektem czego cały ciężar przeniosłem na prawą nogę i tak jakby mocno przykucnąłem, wiadomo że jednocześnie działa bezwładność mojego ciała co spowodowało jeszcze większy nacisk na obciążoną nogę. W pierwszym momencie nie czułem
aż tak strasznego bólu ( kilka lat wcześniej zerwałem ACL i więzadło poboczne piszczelowe w drugiej nodze więc oba był nie do porównania)ale skończyłem oczywiście grę i gdy wracałem do domu to nie znacznie już kulałem. Następnego dnia miałem już stosunkowo duże problemy z wyprostem odczuwając ból w tylnej części kolana bardziej po zewnętrznej stronie. Poszedłem do ortopedy, zalecił USG,które wykonałem nic nie wykazało( żadnych zmian więzadłach, łąkotkach). Minęły 2 miesiące i nadal odczuwam ból w tym samym miejscu. Gdy dłużej
posiedzę mam bardzo duże problemy z całkowitym wyprostem, o grze w piłkę nie ma mowy. Co to może być i jak temu zaradzić? Może miał ktoś z was podobny problem z nogą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2009 o 11:47, Ambroo napisał:

A którą techniką? Bo podaliśmy Ci ich wiele i jestem p prostu ciekaw która była skuteczna
:)


Podciągałem się przy każdej możliwej okazji, robiłem przez cały dzień z 5 serii, z maksymalną ilością powtórzeń. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i znalazłem optymalny trening dla siebie. :) Ze względu na to, że zależy mi na szybkości, nie bawię się w masowanie.
Więc tak - rano pompki, max, później drążek, 2 serie max
popołudniu - drążek, 2 serie max
wieczór - drążek, piramidka, pompki max

Po tygodniu z hakiem, urosła mi łapa. ;D Więc polecam to wszystkim, którzy nie mają zbyt dużo czasu na ćwiczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować