Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zobacz początek Beyond Good & Evil HD

21 postów w tym temacie

Akurat przez cały dzisiejszy dzień chodził za mną kawałek z tej gry: http://www.youtube.com/watch?v=fxKBCLPP20s . Nuciłem sobie go przed nosem od rana. Wchodzę na forum a tu taki suprise :) Nie spodziewałem się, że dzisiejszy dzień minie mi pod znakiem Beyond Good&Evil. To była fantastyczna gra <szlocha pod nosem>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szczerze... nie widze ŻADNEJ poprawy w stosunku do wersji PC
właśnie ją wygrzebałem i zaraz zainstaluje, zeby zoabczyć, czy rzeczywiście się nie mylę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2011 o 12:14, Jimmi napisał:

szczerze... nie widze ŻADNEJ poprawy w stosunku do wersji PC
właśnie ją wygrzebałem i zaraz zainstaluje, zeby zoabczyć, czy rzeczywiście się nie mylę

Z wersją PC jest za to problem z szerokim ekranem (pasy z czterech stron).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

haha przeciez to jest IDENTYCZNE z wersja pc z 2003 roku XD, a oni w 2011 wam wciskaja z 2 literkami HD, hahaha, magiczne 2 literki lol

mieli poprawic tekstury, modele, soundtrack

znalazlem na yt walkthrough wersji na pc i porownalem z ta wersja hd:
- tekstury (szczegolnie widoczne na zblizeniach obiektow) dokladnie takie same
- modele postaci ktore mieli poprawic dokladnie takie same - tzn dokladnie tak samo kanciate
- soundtrack przez te pierwsze minuty jest identyczny, ale moze cos pozniej zmienili... chociaz patrzac po teksturach i modelach to bym sobie nie robil nadziei

tak, ze widzicie, na pc bylo HD juz 8 lat temu LOL

oprocz samego portowania na nextgeny najwidoczniej zrobili az tyle:
- dodali 2 literki na koncu nazwy
- zmienili 2 zmienne: wysokosc i szerokosc rozdzielczosci ekranu
- puscili falszywe informacje o zmianie tekstur, modeli i soundtracku

ale to juz tak jak z kazda wersja "HD" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2011 o 12:59, Pajonk78 napisał:

Hmmm akurat niedawno grałem w BG&E na PC i... ten trailer wygląda IDENTYCZNIE jak na
PC, więc jakie HD ma tu miejsce? :/


Zakładasz że skoro przy nazwie jest HD to znaczy że wcześniej nie było HD. Po prostu na PC wcześniej było HD a teraz po prostu to dopisali :D:D

poza tym teraz jest moda na HD. Nawet moja lodówka jest HD :D:D nikt nie wie co to znaczy ale jest ... tak niedługo będziemy mieli wszystko 3D... nie zdziwcie się jak będzie można kupić zupkę chińską Full-HD 3D :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2011 o 13:02, arborek napisał:

Zakładasz że skoro przy nazwie jest HD to znaczy że wcześniej nie było HD. Po prostu
na PC wcześniej było HD a teraz po prostu to dopisali :D:D

poza tym teraz jest moda na HD. Nawet moja lodówka jest HD :D:D nikt nie wie co to znaczy
ale jest ... tak niedługo będziemy mieli wszystko 3D... nie zdziwcie się jak będzie można
kupić zupkę chińską Full-HD 3D :D:D

ale tu akurat ubisoft zwyczajnie kłamie bo na swojej stronie napisali:

"But, now, this beautiful game just got better full HD 1080p graphics, enhanced character models, upgraded textures, and a re-mastered musical score. "
http://www.ubi.com/US/Games/Info.aspx?pId=9321

co do modeli i textur to na pewno klamia bo widzialem wersje pc i ps2 - wygladaja identycznie, wersja pc byla zwyklym (srednim wlasciwie) portem z ps2

najlepsze, ze ludzie daja sie na to nabrac i w 2011 roku dali sobie wmowic, ze gra z 2003 roku wyglada teraz znacznie lepiej XD, to jest dopiero osiagniecie marketingowe, no chyba, ze im zaplacili :)

Eurogamer:
"The updated textures and models solidify and add detail to what were always fairly handsome clusters of polygons."
http://www.eurogamer.net/articles/2011-02-10-beyond-good-and-evil-hd-hands-on

IGN
"From what we''ve seen so far, Beyond Good & Evil''s upgrade is looking great. Nearly all of the textures have been redone."
http://uk.ps3.ign.com/articles/114/1143154p1.html

LOL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Graficznie dosłownie niczym nie różni się od wersji PC, która i tak obsługiwała wysokie rozdzielczości. Wiem bo ostatnio sobie odświeżałem tą pozycję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomijając to, że sposób, w jaki grający grał w BGE, ranił moje wspomnienia o tej grze, muszę z całą stanowczością powiedzieć: wtf? To jest HD? Tekstury w niskiej rozdzielczości? Kanciaste modele? Brak jakichkolwiek nowych efektów graficznych? Nie podoba mi się to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, zawsze mogło to się odbyć w następujący sposób.

Tekstury - upscale z filtrowaniem jakimś
Modele - rozbicie każdego polygona na 2/3, a zatem bez zmiany kształtu.

Jest wyższa rozdzielczość i dokładniejsze modele? No pewnie! Jeszcze upscale muzyki na tej samej zasadzie i mamy BGE HD :D

Nie no, bo jak inaczej mieli to zrobić? Nawet jeśli tekstury i modele istniały wcześniej w wyższej jakości, to możliwe, że obecnie nie można było ich zrobić.

Na konsolach wygląda pewnie lepiej, bo nie ma już pikselizacji, ale na PC nie było to problemem nigdy. Tylko, żeby coś zrobili z tymi pasami również w tej wersji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2011 o 12:39, Vel_Grozny napisał:

Z wersją PC jest za to problem z szerokim ekranem (pasy z czterech stron).


ja amm tylko pasy jak w panoramie przy najwyzszej rozdziałce i problem, ze sterownikami graficznymi chyba - pojawiają się jakieś skopane artefakty, ale tekstury na pierwszy rzut oka chyba niczym się nie różnią...
jak widać wersja na konsolach polega na tym, że podbili rozdziałke z badziewnego 240p pewnie na 720 czy 1080...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2011 o 08:15, Jimmi napisał:

ja amm tylko pasy jak w panoramie przy najwyzszej rozdziałce i problem, ze sterownikami
graficznymi chyba - pojawiają się jakieś skopane artefakty, ale tekstury na pierwszy
rzut oka chyba niczym się nie różnią...
jak widać wersja na konsolach polega na tym, że podbili rozdziałke z badziewnego 240p
pewnie na 720 czy 1080...

Rejestr HKEY_CURRENT_USER\Software\Ubisoft\Beyond Good & Evil\SettingsApplication.INI\Basic video - NoBands zmieniasz na 1 i już nie ma czarnych pasów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie chętnie wezmę. Cena, jak na pełną grę, jest śmieszna - poziom tytułów z PSone na PSN. Gra jest ładnie podbita do 1080p, więc nie będzie po oczach bila i pójdzie w ogóle, bo wersja PC, którą pozsiadam, nie działa na Win 7, a nie chce mi się szukać i kombinować, jak to zrobić, żeby działała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować