Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nintendo 3DS - ujawniono dwie gry korzystające ze StreetPass

12 postów w tym temacie

Jestem ciekaw, ile powstanie wirusów korzystających z owego StreetPass wyciągających z 3DS''a wszelkich możliwych informacji ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Virus32
Rozumiem że 3DS zamierzasz wykorzystać jako podstawowe narzędzie do pracy i zarządzania kontem bankowym :) ?

Samo StreetPass to jak dla mnie średni pomysł, choć nie ma o czym wgl. rozmawiać bo polaków nie będzie to wgl. dotyczyło ( szansa że w kraju nad Wisłą miną się ulicą 2 osoby z włączonym, trzymanym na wierzchu 3DS''em będzie ekstremalnie znikoma ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2011 o 12:08, czapol napisał:

( szansa że w kraju nad Wisłą miną się ulicą 2 osoby z włączonym, trzymanym na wierzchu 3DS''em będzie
ekstremalnie znikoma ).

Szansa, że wiesz o czym piszesz jest znikoma. Otóż, aby ta opcja zadziałała konsola nie musi być włączona , otwarta czy trzymana na wierzchu. Konsola będzie w stanie Stand By, pobierając znikomą ilość energii, a łączyć się będzie z inną przez WiFi - oczywiście pod warunkiem, że użytkownik uruchomi ten "fjuczer". Tak więc nie krytykuj czegoś o czym tak do końca nie wiesz. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>>> Konsola będzie w stanie Stand By, pobierając znikomą ilość energii, a łączyć się będzie z inną przez WiFi

Wielkie lol - albo łączy się przez wifi albo w trybie standby pobierając znikomą ilość energii - oba na raz się nie da co widać dobitnie po wszystkich urządzeniach których czas pracy dyrastycznie skraca się po włączeniu wifi, nie wspominając o tym, że wyszukiwanie innych konsolek i pobieranie/wysyłanie danych będzie wymagało pracy procka i pamięci....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2011 o 13:57, Druid2 napisał:

Wielkie lol - albo łączy się przez wifi albo w trybie standby pobierając znikomą ilość
energii - oba na raz się nie da /.../

Da się, da - mój Swift pobiera z Wifi niewielkie ilości danych automatycznie, regularnie - trzyma kilka dni, tylko trochę krócej niż mój stary telefon bez tej funkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2011 o 13:57, Druid2 napisał:

Wielkie lol...

Wielka prośba: zanim zaczniesz "lolować" racz poczytać o specyfikacji technicznej 3DSa i jak będzie działała ta opcja - z niedoinformowanymi ignorantami nie ma sensu polemizować. ;)
Tak czy siak jak już swój egzemplarz zamówiłem: niestety nie w Polsce, bo u nas można dostać osobno konsolę i gry, podczas gdy w innych miejscach są zestawy konsola + gra - wziąłem zestaw z SFIV i sądzę, że nie będę żałował wyboru. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2011 o 14:35, Pajonk78 napisał:

Tak czy siak jak już swój egzemplarz zamówiłem: niestety nie w Polsce...

Ja tam w Polsce :P Myślałem, żeby zamówić na gram.pl (na prawdę fajnie, że jest poniżej 1000) ale zamówiłem w sklepiku na osiedlu za tą samą cenę, myślałem też o Amazonie, nawet taniej, ale kiepsko z gwarancją, z resztą jak na gram.pl... ale no nie ważne.
Wie ktoś może co z grami ze starych DSów? Czy będą wszystkie ładnie śmigać na 3DSie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2011 o 14:05, Hellmut napisał:

> Wielkie lol - albo łączy się przez wifi albo w trybie standby pobierając znikomą
ilość
> energii - oba na raz się nie da /.../
Da się, da - mój Swift pobiera z Wifi niewielkie ilości danych automatycznie, regularnie
- trzyma kilka dni, tylko trochę krócej niż mój stary telefon bez tej funkcji.

Jeśli pobiera regularnie jakieś małe aktualizacje to nie ma problemu. Może np. co parę godzin włączyć wi-fi, szybko ściągnąć przez parę sekund i wyłączyć. Dla 3DS natomiast wi-fi będzie musiało być cały czas aktywne i często rozsyłać komunikaty, że jest w pobliżu (bo przecież minięcie kogoś na ulicy to może być minuta).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2011 o 11:14, Namaru napisał:

Może np. co parę godzin włączyć wi-fi,

Mój telefon nie łączy się co parę godzin, tylko co parę minut. Do tego dorzuć fakt nieustannego wyszukiwania sygnału sieci i bezwłocznego informowania mnie o tym, kiedy tylko jakaś sieć pojawi się w pobliżu. StreetPass na 3DSa będzie działać podobnie (wyszukiwanie aktywnych konsol plus ewentualne ściągnięcie symbolicznej ilości danych).

Mówienie o szybkim rozładowywaniu się baterii 3DSa przez tę funkcję jest więc dla mnie nie na miejscu i odbieram to już jako szukanie dziury w całym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2011 o 17:22, Hellmut napisał:

Do tego dorzuć fakt nieustannego
wyszukiwania sygnału sieci i bezwłocznego informowania mnie o tym, kiedy tylko jakaś
sieć pojawi się w pobliżu. StreetPass na 3DSa będzie działać podobnie (wyszukiwanie aktywnych
konsol plus ewentualne ściągnięcie symbolicznej ilości danych).

Nasłuchiwanie=/=aktywne nadawanie. Więc nie bardzo podobnie. Co więcej konsole mają się wymieniać różnymi danymi, więc energochłonność tego procesu będzie zależała w dużej mierze właśnie od ich ilości, a ta jest jeszcze nie znana.

Dnia 01.03.2011 o 17:22, Hellmut napisał:

Mówienie o szybkim rozładowywaniu się baterii 3DSa przez tę funkcję jest więc dla mnie
nie na miejscu i odbieram to już jako szukanie dziury w całym.

Aby korzystać z tej funkcji konsola musi być cały czas włączona. To samo w sobie używa energie - powstaje zatem pytanie jak długo konsola wytrzyma w tym trybie standby. Trzeba poczekać na testy i oficjalne dane w tej materii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować