Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Forza Motorsport 3 lepsza od Gran Turismo 5 w teście Car and Driver

13 postów w tym temacie

Jeszcze nie miałem okazji zagrać w żadną z tych gier. Ale zdziwiła mnie decyzja "Car & Driver". Poprzednie części Grand Turismo znacznie bardziej mi się podobały od Forzy. A poza tym nie przedstawili najważniejszego dla mnie aspektu - muuuuuzyki :) pod tym względem Grand Turismo wygrywa o kilka dystansów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem w obie i zgadzam się z opinią C&D- Forza jawi się jako produkt bardziej przystępny, spójny i nastawiony na czystą przyjemność z zabawy- jest o wiele lepszą grą. GT5 to produkt dla pasjonatów motoryzacji i miłośników realistycznej jazdy, przez co -dla jednych- zyskuje a dla innych traci na "fajności" (jest bardziej sterylne, skupione na swojej funkcji). Poza tym w GT5 epickie wręcz plusy równoważone są przez epickie wręcz minusy, przez to wrażenie spójności -mimo wielu update''ów- nie jest pełne. W przeciewieństwie do FM3, GT5 jest nie tyle grą, co doświadczeniem- jedni to lubią, inni niekoniecznie. W magazynie Top Gear GT5 okrzyknięto "samochodówką wszechczasów", ale tam nie mieli tak sprecyzowanych kryteriów oceny- poprostu im się podobało ;) Tak jak mnie;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie grałem w GT5 ani właściwie w żadną część GT, ale wiem na pewno, że FORZA jest genialną grą :). Jeśli w tym teście wygrała to ciekawy jestem jak będzie zamiatać FORZA4 :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Time to start FANBOY FIGHT!!!

PO co w ogole zamieszczać takie newsy? zaraz wywiąze sie nastepna klótnia.... W kilku magazynach wygrywa GT5 a w kilku Forza, są gusta i guściki o ktorych sie nie dyskutuje. Niekiedy gra dostaje ocene 8.0 bo sterowanie w menu jest malo intuicyjne, ale kogo obchodzi sterowanie w menu skoro jest to gra samochodowa i jak sama nazywa wskazuje "symulator" wiec chodzi o precyzje i sao sterowanie samochodem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

13 lat jestem fanem Gran Turismo, ale Forza 3 pobiła tą serię bez problemu.
Forze 3 stworzyła nową jakość. Jest dostępna dla każdego , nieważne jakie masz umięjętności dzieki cofaniu czasu i ułatwieniom DASZ RADE.
Przy Forzie 3 ZAWSZE się świetnie bawisz, przy GT5 niekiedy pieprzniesz padem z nerwów (gdy coś schrzanisz na końcu wyścigu).

Dla Forzy 3 kupiłem XBOXA 360 i nie żałuję! GT5 myslałem, że bedzie się starał naśladować Forze, ale sie zawiodłem, to kopia porzednich czesci w HD z obcietą ilością wyścigów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sporo wyścigów odblokowuje się dopiero na wysokich levelach, np. Extreme Series i Endurance Series. Speciale mają pojawiać się nowe co jakiś czas;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2011 o 12:34, Rojo napisał:

Time to start FANBOY FIGHT!!!


Spokojnie, bo Ci żyłka pęknie, a żadnego "fanbojfajtu" i tak nie będzie.

>/ciach/

Ładnie i elegancko zestawiono plusy i minusy obydwu gier, na trzeźwo, bez "fanbojowania" (swoją drogą, jak ja nienawidzę takich słów grrrrr...) Wiadomo że nie każdy musi się z tym werdyktem zgodzić bo dla jednego ważniejsza jest większa ilość samochodów a dla kogoś innego trasy itp itd. No, ale proooooszę - ze strony fanów GT5 nie powinno być chyba żadnego bulwersu.

Są gusta i guściki owszem, ale gry z tego samego gatunku, do tego bardzo do siebie podobne można porównać i ocenić która jest lepsza.

Jeśli ktoś z tego powodu zacząłby się rzucać to widać że nie ma ważniejszych rzeczy do roboty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak już kiedyś mówiłem:
Forza 1>GT5>Forza 3>GT4
W Forzę 2 nie miałem okazji zagrać.

Forza 3 stałą się głupią arcadówką, gdzie nie ma żadnej satysfakcji z jazdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolęps3 niż xboxa, a nie będe sie pienił, że ktoś powiedział "a forza jest lepsza". Po pierwsze gry wyścigowe mnie nie interesują, po drugie to kwestia gustów. Mnie zwisa na której konsoli lepsza grafa i takie tam, po prostu uważam, że ps3 ma atrakcyjniejsze tytuły, to wszystko. A i gratulacje dla kolesi od FM3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować