Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Demo Dragon Age II na PC również dostępne

175 postów w tym temacie

Czas zamówić pre-order! Do dema podchodziłem z negatywnym podejściem po tych wszystkich różnych komentarzach ale jak się okazało, gra jest dla mnie świetna. System walki bardzo fajny, cały czas jest akcja i nie ma żadnej nudy. Styl graficzny tak jak w jedynce, czyli dla mnie wielki plus. Cutscenki i dialogi na sposób Mass Effecta również bardzo mi przypadły do gustu(poza tymi znacznikami, czy dany tekst jest dobry czy zły:/). I klimat się czuję, podczas dialogów. Śmierć, mrok, erotyzm(podczas dialogów z Isabelą) - dla mnie ideał. Szkoda tylko, że ie ma kolekcjonerki jak w jedynce, bo kupiłbym bez wahania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak przeżywacie, "ojeja co oni zrobili z Dragon Age".
Lol, od kiedy to DA był porządnym crpg? Fabuła cienka jak barszcz (nadchodzi zło, musisz zjednoczyć wszystkie rasy, aby je pokonać), dodatkowo im dalej tym lokacje były coraz dłuższe, wypełnione takimi samymi przeciwnikami i gra praktycznie stawała się H&S, tylko z bardziej zamulającą, bo upodabniającą się do starych crpg walką.
Teraz przynajmniej będzie bardziej dynamicznie i efektownie.

I te "japońskie shity" do których porównujecie DA2, są głębsze, niż 90% crpg (nie licząć starych wyjątków, typu Planescape). :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czekać do premiery i sie zobaczy jak gra zostanie oceniona, czuje ze fala krytyki padnie po premierze.
Jestem ciekaw jaka gra zaliczy sprzedaż, czy będzie gorzej czy trochę lepiej od jedynki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie się tam podobało, nie oczekiwałem wiele, jest inaczej niż w DA1, demo trochę samo w sobie monotonne i poblokowane, ale coś tam pokazuje - rozpisałem się na Gramsajcie więc nie będę klonował tekstu. Ja czekam na pełną. Zapowiada się gra prosta, miła i przyjemna - zgodnie z panującą modą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WEDŁUG OFICJALNEJ STRONY DRAGON AGE II 1.000.000 POBRAŃ WŁAŚNIE ZOSTAŁ PRZEKROCZONY!!!

GRATULUJĘ WSZYSTKIM GRACZOM CHĘCI I ZAANGAŻOWANIA :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Nie krzycz i weź coś na uspokojenie bo jakaś żyłka Ci strzeli albo coś.
2. Ilość pobrań nie świadczy o zadowoleniu klienta lol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co prawda po przejściu demka mniej więcej takich reakcji się spodziewałem (tj biadolenia że prymitywne, prostackie, slashowe), ale nadal im się trochę dziwię. Po 1. jak się zdaje dokładnie tak tą grę od dawna zapowiadano, więc nie rozumiem skąd to zdziwienie, po 2. wielu osobom, mieniącym się znawcami crpg dosyć łatwo przychodzi zjechanie tego tytułu wyłącznie po krótkich etapach skoncentrowanych na walce, po których niespecjalnie dało się poznać fabułę. A czy to nie o fabułę właśnie głównie chodzi. ?
No cóż, kwestia gustu.
Dragon Age I uwielbiam i uważam, że to jeden z najlepszych Crpg jakie powstały na PC . Do dwójki podchodziłem z dużą rezerwą, właśnie z uwagi na wspomniane zapowiedzi, wedle których miało być mniej "oldschoolowo" a bardziej dynamicznie. No i właśnie może przez takie podejście mi się bardzo spodobało ! Grafika prosta, ale miła dla oka. Walka dynamiczna i efektowna, ale dzięki aktywnej pauzie nie zrobiła się z tego siekanka. System rozwoju również wstępnie mi się spodobał. O fabule trudno cokolwiek napisać, ale nowe postacie na pierwszy rzut oka wydały mi się ciekawe.
Także reasumując bardzo mi się podobało i jestem już całkowicie zdecydowany na zakup :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co prawda po przejściu demka mniej więcej takich reakcji się spodziewałem (tj biadolenia że prymitywne, prostackie, slashowe), ale nadal im się trochę dziwię. Po 1. jak się zdaje dokładnie tak tą grę od dawna zapowiadano, więc nie rozumiem skąd to zdziwienie, po 2. wielu osobom, mieniącym się znawcami crpg dosyć łatwo przychodzi zjechanie tego tytułu wyłącznie po krótkich etapach skoncentrowanych na walce, po których niespecjalnie dało się poznać fabułę. A czy to nie o fabułę właśnie głównie chodzi. ?
No cóż, kwestia gustu.
Dragon Age I uwielbiam i uważam, że to jeden z najlepszych Crpg jakie powstały na PC . Do dwójki podchodziłem z dużą rezerwą, właśnie z uwagi na wspomniane zapowiedzi, wedle których miało być mniej "oldschoolowo" a bardziej dynamicznie. No i właśnie może przez takie podejście mi się bardzo spodobało ! Grafika prosta, ale miła dla oka. Walka dynamiczna i efektowna, ale dzięki aktywnej pauzie nie zrobiła się z tego siekanka. System rozwoju również wstępnie mi się spodobał. O fabule trudno cokolwiek napisać, ale nowe postacie na pierwszy rzut oka wydały mi się ciekawe.
Także reasumując bardzo mi się podobało i jestem już całkowicie zdecydowany na zakup :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2011 o 14:17, L33T napisał:

1. Nie krzycz i weź coś na uspokojenie bo jakaś żyłka Ci strzeli albo coś.
2. Ilość pobrań nie świadczy o zadowoleniu klienta lol.


1. Ja nie krzyczę o tym tylko zawiadamiam. Pogrubiłem tekst żeby wiadomość była dobrze widoczna bo myślałem że ktoś z GRAM.PL zaktualizuje newsa.

2. Co do zadowolenia klienteli to nic o tym nie pisałem. Przeczytaj raz jeszcze i tym razem ze zrozumieniem. Napisałem że gratuluję chęci w ściąganiu dema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2011 o 14:54, SpecShadow napisał:

Demo skończone. Pierwsze DA nie ukończyłem, silenie się na "dojrzałe dark fantasy"np.
juchą na bohaterach (to jeden z powodów, żeby żaden fanboy mi tu nie szczekał) spowodowało,
że dałem sobie spokój po 20h.
Czy demo DA2 coś zmieniło? Nie. Wolę przeznaczyć czas na coś innego. Na szczęście granie
w demko Divinity 2 Dragon Knight Saga poprawiło mi humor po obcowaniu z zakalcem :]


A te juche dalo sie wylaczyc. Zaluj, bo straciles troche fajnych questow i calkiem fajna fabule.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2011 o 11:58, Kopiec napisał:

Tak przeżywacie, "ojeja co oni zrobili z Dragon Age".
Lol, od kiedy to DA był porządnym crpg? Fabuła cienka jak barszcz (nadchodzi zło, musisz
zjednoczyć wszystkie rasy, aby je pokonać), dodatkowo im dalej tym lokacje były coraz
dłuższe, wypełnione takimi samymi przeciwnikami i gra praktycznie stawała się H&S, tylko
z bardziej zamulającą, bo upodabniającą się do starych crpg walką.
Teraz przynajmniej będzie bardziej dynamicznie i efektownie.


Dynamicznie i efektownie to ja mam w co drugiej zrecznosciowce, ja chcce taktycznej walki i kombinowania. W jedynce przy dobrym rozplanowaniu walki mozna bylo wygrac z silniejszym przeciwnikiem, tutaj wyglada na to ze bedzie to praktycznie niemozliwe. Jedynka miala troche niezlych questow, bawilem sie tak jak kiedys. Jasne gra miala wady typowe dla gier Bioware, ale mimo to byla niezla. Taka wlasnie chcialbym dwojke - nowa fabula, postacie, grafika, lokacje, ale mechanika z jedynki moglaby pozostac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po przejściu dema na PC i PS3 anulowałem preodera na playstation... i złożyłem na PCta. Pomijam już kwestie estetyczne (na blaszaka gra wygląda znacznie lepiej), ale znacznie wygodniej mi się steruje na komputerze (nie ma ciągłego nawalania w iksa, żeby bohater walczył, jest aktywna pauza, bez niewygodnego menu pod L2, sensowniej rozplanowany pasek interfejsu i znacznie łatwiejsze sterowanie kilkoma postaciami). Jest lepiej niż było w wypadku konwersji pierwszej czesci na PS3 z PCta, ale nadal znacznie wygodniej gra się na odpowiednio mocnym komputerze. Na temat samej rozgrywki już wiele zostało powiedziane, osobiście bardziej podobala mi się pod tym względem częśc pierwsza, ale zobaczymy, zapewne pełna wersja gry będzie wyglądała troszeczke inaczej (interakcja z towarzyszami, odblokowany ekwipunek itd.).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

szczerze mówiąc, w demie najbardziej doskwiera mi...lekkość broni. w DA:O naprawdę podobało mi się to, że nawet taki olbrzym jak Sten musiał mocno zamachnąć się mieczem dwuręcznym, aby wyprowadzić cios. tu z kolei postać wymachuje takim orężem jak widelcem, kijem czy mieczem świetlnym.
co do samej walki to równie proste starcia są na samym początku DA:O, a demo pewnie ma zaniżony poziom trudności. fakt, wygląda to jak masa bezsensownych wymachów i akrobacji, uzbrojenie oraz pancerze są na siłę udziwnione...ten element wygląda ewidentnie słabo i na 100% nie zmieni się.
fabuła - nie wiem, może być interesująca, choć raczej będzie naiwnie lekka. niemniej, ten aspekt produkcji pozostaje dla mnie niewiadomą.
interfejs - uproszczony, ascetyczny, nie wiem na co ludzie tak narzekają.
rozwój postaci - na tę chwilę wydaje się koszmarnie uproszczony, choć może to efekt bardziej uporządkowanego interfejsu.
niemniej przed podjęciem decyzji o zakupie przeczytam kilkanaście recenzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam te komentarze na temat dema i coraz bardziej czarno to widzę... Z zakupu gry zaraz po premierze chyba zrezygnuję. Poczytam recenzje i, być może, kupię za jakiś czas, kiedy gra stanieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować