Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

DLC Dead Money do Fallout: New Vegas dostępne. Ale czy dla wszystkich?

46 postów w tym temacie

Dnia 24.02.2011 o 14:25, Myszasty napisał:

> Czyli szczęście mają posiadacze konsol i gry na steamie.Brzydko z strony cenegi
:(((

Co ciekawe, ja dysponuję wersją przedpremierową NV na Steamie, a więc nominalnie zachodnioeuropejską.
DM jest najwyraźniej niedostępne regionalnie, bo konto mam przecież PL.



Jeszcze ciekawszy jest fakt, że taka Cenega jest w stanie zdjąć [nie wiem czy we wszystkich tytułach] taka blokadę regionalną! Ja miałem taki przypadek z SACRED 2 Fallen Angel, że grę zakupiłem w Polsce, ale że mieszkam w Niemczech gra mi nie chciała działać - wszystko zostało załatwione telefonicznie w około 30 minut.

A co do Steam''a Myszasty, to na pocieszenie powiem Ci tylko, że ja w takie Left 4 Dead 2 muszę grać w wersji o zmniejszonej ilości przemocy bo taka obowiązuje w Niemczech [zapewne dlatego, żeby młodzi niemcy nie byli narażeni na zgubny wpływ przemocy w grach komputerowych] a Steam nie chce się w to mieszać i mi nie zmieni - jedynym wyjściem byłoby mieć ENG/USA konto Steam.

I tak na zakończenie powiem jeszcze od siebie, że dla mnie osobiście, to sam fakt istnienia czegoś takiego jak Blokada Regionalna jest tożsamy z czymś pokroju Rasizmu czy Nacjonalizmu.


Pozdrawiam
1980SAT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2011 o 15:34, Henrar napisał:

TES V, RAGE


Decydowanie tak, też obawiam się powtórki tematu bo widać Beth ma jakieś chore pojęcie wersjach regionalnych. Może dla nich zakup gry w innym kraju jest czymś niewyobrażalnym?

Dnia 24.02.2011 o 15:34, Henrar napisał:

Deus Ex, nowy Tomb Raider, Dungeon Siege 3


Mam nadzieję, że SquareE jednak poradzi sobie lepiej niż Beth, albo w ogóle kopnie cenędzę w tyłek.

Dnia 24.02.2011 o 15:34, Henrar napisał:

Mortal Kombat, LA Noire,


Dla tych tytułów planuję zakupić konsolę :) Ale szczerze, chyba też będę je ściągał z UK.

Dnia 24.02.2011 o 15:34, Henrar napisał:

Duke Nukem Forever


Gearbox ma gdzieś cenegę :) Tutaj bym się nie bał patrząc po przykładzie Borderlandsów :)

Dnia 24.02.2011 o 15:34, Henrar napisał:

FEAR 3, Batman: Arkham City


Warner Bros jest chyba zbyt duża firmą żeby pozwolić sobie na takie cyrki. Z Batman:AA problemów nie było co jest dobrą wróżbą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, na początku myślałem, że nie da się skopać gry wymagającej Steama i korzystającej ze Steamworks (Fallout: New Vegas). To dlatego boję się, że Cenega nawet w Batmanie czy DNF skopie sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze odrobinę o hipokryzji STEAm''a: to zbyt skomplikowane przeliczać dolary na Euro inaczej niż 1:1, ale blokada klientów, czy też dostarczanie im innej zawartości, to już jest łatwe i szybkie do zrealizowania. To jak to k..wa jest z tym STEAM''em? I to samo napisałem na forum Steam''a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałem do kochanej Cenegi już wczoraj - odpisali, że nie mają informacji w tej sprawie.... naprawdę żal takiego podejścia do klienta.
Co ciekawe jednak oprócz Steama D2D oferuje możliwość zakupu tego DLC i jest wśród dostępnych KRAJÓW WYMIENIONY NASZ - http://www.direct2drive.co.uk/2/10395/product/Buy-Fallout-New-Vegas-%E2%80%93-Dead-Money-DLC-Download?hph
Czy jednak mam pewność, że po zakupie u nich będę mógł grać w Dead Money, bo sam nie jestem za mocno przekonany ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat przelicznik 1 dolar= 1 euro jest stosowany nie tylko na Steamie, ale też w w przypadku innych sklepów (nie tylko wirtualnych) oferujących gry, filmy, muzykę lub urządzenia elektroniczne. A blokada regionalna została wymuszona przez umowę z wydawcą - 1C Company. Blokada regionalna również istnieje wszędzie - na iTunes, na Xbox Live, czy na Playstation Store.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2011 o 17:08, Phobos_s napisał:

> Czy jednak mam pewność, że po zakupie u nich będę mógł grać w Dead Money, bo sam
nie
> jestem za mocno przekonany ?

Wg tego co jest na forum Beth to można grać.
http://forums.bethsoft.com/index.php?/topic/1168843-dlc-problems-in-poland/page__st__20


No no to już coś, tylko ten Ravien co tam napisał, że mu działa ma swoją kopię z UK, mam nadzieje, że ta wersja kupiona w Polsce w sklepie też będzie przy zakupie z D2D działać (bo teoretycznie mamy wersję angielską tylko potem ewentualnie spolszczenie można ściągnąć).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2011 o 17:14, Henrar napisał:

Akurat przelicznik 1 dolar= 1 euro jest stosowany nie tylko na Steamie, ale też w w przypadku
innych sklepów (nie tylko wirtualnych) oferujących gry, filmy, muzykę lub urządzenia
elektroniczne. A blokada regionalna została wymuszona przez umowę z wydawcą - 1C Company.
Blokada regionalna również istnieje wszędzie - na iTunes, na Xbox Live, czy na Playstation
Store.


Nie twierdzę, że inne sklepy tego nie stosują, ale raz że nie powinny używać jako wyjaśnienia tego, że ciężko byłoby przeliczać inaczej bo to takie skomplikowane wprowadzić obsługę różnych regionów. Zwłaszcza podczas gdy stosowanie blokad regionalnych dla tej samej grupy odbiorców problemem nie jest. A dwa - jeśli kupuję grę poprzez Steam''a to Steam jest jej wydawcą, a nie 1C Company. Jeśli kupiłem grę w UK to kupiłem ją od wydawcy z UK i co mnie obchodzi blokada regionalna 1C. I nigdzie ani na Steam, ani na stronie sklepu z UK nie ma absolutnie żadnej informacji o tym, że płacę za wybrakowany towar (ponieważ nie mogę skorzystać z jego wszystkich funkcji, pomimo że zapłaciłem za niego tą samą cenę co każdy inny nabywca).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2011 o 17:30, jhusdhui napisał:

jeśli kupuję grę poprzez Steam''a to Steam jest jej wydawcą, a nie 1C Company.


Nie jest - Steam to tylko sklep (ew. system społecznościowy), w którym wydawcy sprzedają swe gry w ramach umowy z Valve. F: NV jest na Zachodzie wydawany przez ZeniMax a u nas przez 1C/Cenega i nic tego nie zmieni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2011 o 16:24, jhusdhui napisał:

Jeszcze odrobinę o hipokryzji STEAm''a: to zbyt skomplikowane przeliczać dolary na Euro
inaczej niż 1:1, ale blokada klientów, czy też dostarczanie im innej zawartości, to już
jest łatwe i szybkie do zrealizowania. To jak to k..wa jest z tym STEAM''em? I to samo
napisałem na forum Steam''a



Tak, tylko, że to nie jest wina Steam''a - Steam tylko sprzedaje Tobie/mnie produkt i robi to zgodnie z prawami obowiązującymi w danym kraju. Ja się pytam DLACZEGO BLOKADA REGIONALNA W OGÓLE ISTNIEJE? Tak, wiem, to forma walki z rynkiem wtórnym, tyle tylko, że oznacza to, iż PRAWO skonstruowane jest na korzyść różnorakich Firm i Korporacji a nie na korzyść konsumenta, bo ja - jako klient, który COŚ nabył [tak, tak, wiem ja gry nie kupuję, ja ją sobie wypożyczam...] powinienem mieć najnaturalniejsze w świecie prawo odsprzedać TO, kiedy najdzie mnie na to ochota i znajdę kogoś, kto jest zainteresowany kupnem tego!

Przykład:
Jestem Polakiem, mieszkam w Polsce. Uwielbiam Włoskie Makarony. Będąc na wakacjach we Włoszech kupuję je sobie. Wracam z nimi do Polski. I kiedy zamierzam ten makaron ugotować i zjeść nie okazuje się nagle, że on przestał być jadalny, bo jestem w Polsce, a to jest makaron produkowany we Włoszech - co oznacza, iż jest jadalny tylko w Italii. Paranoja? Dokładnie, a właśnie tak jest w przypadku gier, filmów itd., itp.

A to przykład na to, że blokada regionalna jest PROGRAMOWALNA [a zatem możemy ją zmienić lub wręcz wyłączyć ] a sam sprzęt pozostaje taki sam:

Spoiler

"JUŻ WIEM. PONIŻEJ INSTRUKCJA ZNIESIENIA BLOKADY REGIONALNEJ W DVD AUDIOVOX:

1. WŁĄCZYĆ (ON),
2. OTWORZYĆ POKRYWĘ KIESZENI NA PŁYTY DVD,
3. NA PILOCIE WCISNĄĆ "SETUP" - POJAWI SIĘ MENU NA EKRANIE
4. TRZY RAZY DAĆ STRZAŁKĄ W PRAWO AŻ PODŚWIETLI SIĘ W MENU TAKA IKONKA MONITORKA,
5. Z KLAWIATURY PILOTA WPROWADZIĆ KOD SERWISOWY 9653 - POJAWI SIĘ OKIENKO Z AKTUALNYM NUMEREM REGIONU,
6. STRZAŁKMI GÓRA/DÓŁ ZMIENA SIĘ NUMER REGIONU - NALEŻY USTAWIĆ ZERO (0) WTEDY BLKOADA JEST WYŁĄCZONA
7. NACISNĄĆ "SETUP" NA PILOCIE.
8. ZAMKNĄĆ POKRYWĘ
9. WYŁĄCZYĆ (OFF)

MOŻNA OGLĄDAĆ WSZYSTKIE PŁYTY NIEZALEŻNIE OD BLKOKADY REGIONALNEJ.

PROSTE, NIE???"




Mam wrażenie, że robi się z nas idiotów.


Pozdrawiam
1980SAT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2011 o 17:14, Henrar napisał:

Akurat przelicznik 1 dolar= 1 euro jest stosowany nie tylko na Steamie, ale też w w przypadku
innych sklepów (nie tylko wirtualnych) oferujących gry, filmy, muzykę lub urządzenia
elektroniczne. A blokada regionalna została wymuszona przez umowę z wydawcą - 1C Company.
Blokada regionalna również istnieje wszędzie - na iTunes, na Xbox Live, czy na Playstation
Store.


Ty, to piszesz chyba tylko, żeby coś napisać, co?

Fakt, że coś staje się powszechne, nie oznacza że jest w porządku!


Pozdrawiam
1980SAT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2011 o 17:58, Henrar napisał:

A czy ja gdziekolwiek pisałem, że mi się to podoba?


Nie, ale piszesz w sposób jaki przedstawiają różnej maści reporterzy - totalna znieczulica/olewka. My wiemy, że taką praktykę przeliczania waluty stosuje dzisiaj już nie tylko Steam ale i inni. Dziwię się, bo problem dotyczy nas wszystkich - i nawet nie chodzi już o graczy.

Nie zamierzałem Cię urazić, jeśli tak się stało.

Pozdrawiam
1980SAT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 24.02.2011 o 16:02, Phobos_s napisał:

> Mortal Kombat, LA Noire,

Dla tych tytułów planuję zakupić konsolę :) Ale szczerze, chyba też będę je ściągał z
UK.


Te tytuły nie będą polonizowane, więc gdziekolwiek byś nie kupił będzie dobrze :) Jeśli koniecznie za granicą to polecam amazon.uk - bodajże przy grach droższych niż 100 zł. wysyłkę masz za friko - także do Polski. Ja na LA Noire akurat złożylem preorder u Cenędzy - ze względu na ich program lojalnościowy dostałem zniżkę 20%, więc wyszło prawie 50 zł taniej. Tylko dlatego Cenędza na mnie zarobiła i chociaż tyle dobrego mogę o niej napisać - sklep internetowy maja tip-top. Oczywiście nie omieszkam napomknąć czy grę dostanę przed/po premierze. Jeśli "po" to w życiu, nigdy, nic u nich więcej nie kupię. Bo nie ukrywam - pewien dreszczyk emocji jest czy znowu czegoś nie spierdolą ;-)

ps. Kupiłem też w Polsce Borderlands GOTY - nie bezpośrednio u nich, ale jest to wersja cenegowska. Coż mogę rzecz - kod na rejestrację w Kompanii Graczy jest nieprawidłowy (o jedną literę za dużo) i gry nie da się w tym programie lojalnościowym zarejestrować :) Tak szczerze to nawet zły nie byłem, ani się nie zdziwiłem - wzruszyłem tylko ramionami - ot Cenega znowu coś spieprzyła, czyli wszystko w normie ;-)

Tak sobie nieraz myślę czy kiedyś na gramie zobaczę newsa: "Wyszło DLC do gry ZZZ, wersja cenegowska w terminie i działa bez problemów" :D Nie wiem czy wtedy nie pomyślę, że to koniec świata nadchodzi ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2011 o 17:37, Henrar napisał:

> jeśli kupuję grę poprzez Steam''a to Steam jest jej wydawcą, a nie 1C Company.


Nie jest - Steam to tylko sklep (ew. system społecznościowy), w którym wydawcy sprzedają
swe gry w ramach umowy z Valve. F: NV jest na Zachodzie wydawany przez ZeniMax a u nas
przez 1C/Cenega i nic tego nie zmieni.


Masz rację, zapędziłem się ze Steam''em określając go jako wydawcę. Tym niemniej powinni uprzedzać nabywcę o zakupie wybrakowanego towaru. Mojej sytuacji to nie zmienia - kupiłem grę w sklepie w UK od ICH wydawcy i ma mi działać gdziekolwiek na świecie (w Europie chociaż) się znajduję i koniec kropka. Ludzie tak lubią porównywać piractwo do kradzieży samochodów, ciekawe jakby się czuli gdyby nowiutki merc kupiony w Niemczech przestał im jechać po przekroczeniu polskiej granicy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie kodu do Borderlands to napisz do dziadów, załącz zdjęcie i dadzą Ci inny kod na tyle samo pkt ja tak zrobiłem. Też jestem ciekaw kiedy wyjdzie to DLC, ponieważ New Vegas mi przypadło do gustu i chciałbym powtórzyć przygodę z tą grą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2011 o 18:49, Lordpilot napisał:

Tylko dlatego Cenędza na mnie zarobiła i chociaż tyle dobrego mogę o niej
napisać - sklep internetowy maja tip-top.

biorąc pod uwagę że jednego zamówienia nie mogą do mnie wysłać już 3 rok, a przez ten czas nie dostałem ani jednego maila w stylu "nie mamy towaru, anulować całość czy przesłać to co mamy?", polemizowałbym z tym tiptopem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować