Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

300 tysięcy sztuk PlayStation 3 w polskich domach

46 postów w tym temacie

fajnie, fajnie, ale z newsa nie wynika wprost, czy liczono same PS3, czy PS3+PS2, a momentami takie wrażenie można odnieść gdy się spojrzy na (wydawałoby się, delikatnie mówiąc przesadzone) liczby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"PlayStation 3 znajduje się już w 300 tysiącach polskich domów, a Sony sprzedało najwięcej konsol w ubiegłym roku, pokonując Microsoft i Nintendo. "
Co tu jest niejasne??
@vegost, a ja wolałem kupić PS3 niż kupowac dwa oddzielne urządzenia. Tak dwa, gdyż chciałem mieć i konsole i odtwarzacz filmów Blu-ray a tak to bym wydał 1000zł na X''a i minimum 400 za jakiś sensowny odtwarzacz wykorzystujący dobrodziejstwa niebieskiego lasera. Tak, cena X''a jest niższa gdyż to nadal DVD ale abstrahując od tego to każdy ma taką na jaką się zdecydował. Ja jako, że miałem PSX, PS2 a zaufanie do Sony jako producenta sprzętu elektronicznego mam spore<nigdy mnie nie zawiódł ten producent> to i postawiłem na PS3. Także w tych 300k jest też moja mała czarnula :).
Gratuluje wyniku i życzę większego, nie tylko w Polsce.
PS.1 Vegost Gdzie ty widziałeś PS3 w cenie 1500 ostatnimi czasy?? I jak Kodi napisał, gry do X'a mają tą samą cenę.
PS.2 Jeżeli takie poleganie na sprawdzonej marce jest Fanboy''stwem to tak, jestem Fanboy''em Sony. Ale co ja poradzę, że zawsze z tej marki byłem zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Playstation wygrywa konsolowy wyścig w Polsce z prostego względu. Polacy nie chcą płacić za to, co im się należy. Dlatego też wybierają konsolę, na której można grać po sieci bez żadnych opłat. Ja sam wybrałbym PS3.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2011 o 15:39, Szczep_NML napisał:

Ja mam dylemat między XboX360, a PS3

To zależy co byś chciał grać. Ja planuje kupić PS3 ale tylko dla paru gier czyli te na wyłączność jak Killzone. LittleBigPlanet, Uncharted 2 i pewnie coś tam by się jeszcze znalazło. Na X360 to co mnie tylko interesuje to Alan Wake, no i może Forza. Ale dla jeden czy tam dwóch gier nie będę kupował konsoli. Na X360 są co prawda tytuły na wyłączność jak Halo czy Gears of War (mam jedynkę na PC i naprawdę nie wiem co ludzie w niej widzą) ale mnie te tytuły nie pociągają. Kolejna sprawa że M$ olewa Polski rynek. Sony dba o Polskich graczy i w swoich grach ma pełne spolszczenie a M$ czasami nawet nie da napisów. I jak ktoś chcę płacić za abonament aby pograć przez sieć to droga wolna. Ale to jest szczyt chamstwa ze strony M$. Kupisz taniej konsolę X360 ale jeśli będziesz chciał pograć przez sieć to musisz wydać 250 zł (cena oficjalna polskiego LIVE) i wychodzi praktycznie na to samo jeśli byś kupił PS3.
Mam wrażenie że vegost to fanboy M$. Co tam że M$ go nabija w butelkę z opłatą za grę przez sieć jak X360 rulez nie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2011 o 18:51, marcin-malysza napisał:

"PlayStation 3 znajduje się już w 300 tysiącach polskich domów, a Sony sprzedało najwięcej
konsol w ubiegłym roku, pokonując Microsoft i Nintendo. "

Co tu jest niejasne??

"a sony sprzedało najwięcej konsol". No chyba że PS2 i PSP robiła jakaś libijska firma z okolic ben ghazi zamiast Japończyków (chińskimi rączkami), ale nie wydaje mi się. Dopiero link wrzucony przez kodiego (btw. thx) precyzuje newsa.

Na marginesie (bo od tych konsolowych wojenek jestem daleki o ileś która strona ostro nie ściemnia ;)), SCEP wykazało się niezłą kreatywnością przy podawaniu faktów - gdy mówią o sprzedaży w 2010 roku to owszem, mówią o PS3, ale gdy mówią o ogólnym udziale w rynku, to podają już wszystkie produkty z logo playstation ;) No i ofc nic nie mówią o ogólnych wynikach samego PS3 za cały okres obecnej generacji, bo to też mogłoby inaczej wyglądać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wybrałem Xboxa i nie zamienił bym się na PS3.X mimo płatnego abonamentu 210zł za 14 miesięcy w sklepie gram oferuje więcej niż PS3 a gdy wprowadzony zostanie pelnia funkcji Xbox live będzie wspaniale.Jedną z rzeczy którą PS3 pokonuje Xboxa to napęd blu ray ale jest to też jego wada Mass effect 2 na Xboxa wyszło 29.01.10 a na PS3 21.01.11 i to w wersji angielskiej.Poza tym to moje zdanie X ma lepsze exclusivom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi chodziło wyłącznie o te 300 tysięcy sztuk. A co do ogólnego podejścia naszych krajan do konsol to wcale mnie nie dziwi iż wybierają Sony częściej<ogólnie jeżeli chodzi o konsole wliczając w to te przenośne i poprzednie generacje>.

Dante, synu Spardy, ale co to jest to 250zł rocznie. Co z tego, ze w czasie średniej żywotności konsoli zapłaci dodatkowo tyle co za nowego PS3 z 160GB dyskiem :). Ale to nie 1500zł<??> i ogólnie MS rulez, Sony suck... I zgadzam się, polak się zastanowi bardziej nim coś kupi. A darmowe online<które jest niby gorsze od tego MS> to dobra karta przetargowa.

@kaczpak7, rozumiem... To jest twoje zdanie. Ale poprosił bym o konkretne przykłady tego co X oferuje więcej?? Wymień tak dla zasady pięć rzeczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, nie ma to jak wojenki między konsolami ;) dziwi mnie to naprawdę. Czy to ma w ogóle jakiś sens?

Sam ma i X i PS3, kupuję gry takie jakie mi się spodobają bez walki o to czyja konsola jest lepsza.

Czasem też coś zakupię na PC ( teraz pewnie naraziłem się wszystkim 3 obozom ;) )

Moje zdanie jest takie: jak ktoś chce, to bez problemu zakupi sobie więcej niż jedną konsolę. Musi sobie postawić tylko jedno pytanie:

Czy będę miał na to czas i czy będą na nie gry które mnie interesują?

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba mało ? 300 tys. to zależy od aktualnego stanu ludności w Polsce. No i obliczeniu średniej, wartości konsol w miastach/wioskach no i przedziału wiekowego. Który jest tutaj bardzo istotny. Czy orientuje się ktoś może, jakie są statystyki posiadaczy X''a 360?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inne zdanie. PS3 w Polsce sprzedaje się tak dobrze z prostego względu. Ludzie przyzwyczailiby się do marki. Najpierw dosyć popularne było PSX, później bardzo popularne PS2 to logiczne, że w następstwie kupuje się PS3. Nie dość, że ewentualne kontynuacje serii co oczywiste będą mogły być tylko na tą konsolę, to jeszcze do marki się człowiek przyzwyczaja. Jakbym miał PS2 to pewnie kupiłbym PS3, a tak kupiłem Xboxa 360. Pewnie następną generację też zacznę od Xboxa. A wyniku gratuluje Sony. I cieszę się z niego, bo może Kuba Mirski to dostrzeże i już nie będzie próbował tak traktować polskich graczy jak traktował dotychczas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polska to chyba jedyny albo jeden z niewielu kraj w którym DS się sprzedaje gorzej (i to O TYLE GORZEJ) niż PSP.

Ale to chyba przyzwyczajenie, kiedyś popularne było u nas PS1 i PS2 to teraz PSP. Zapytasz o Nintendo - usłyszysz "A co to?". Chociaż wszyscy się zagrywali na pegasusie nie wiedząc, że to była podróbka NESa. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2011 o 23:11, Krzycho napisał:

Polska to chyba jedyny albo jeden z niewielu kraj w którym DS się sprzedaje gorzej (i
to O TYLE GORZEJ) niż PSP.

Ale to chyba przyzwyczajenie, kiedyś popularne było u nas PS1 i PS2 to teraz PSP. Zapytasz
o Nintendo - usłyszysz "A co to?". Chociaż wszyscy się zagrywali na pegasusie nie wiedząc,
że to była podróbka NESa. ;)

Otóż to, marka sobie wyrobiła taką opinie, że ludzie<tudzież ja> kupiłą PS3 po poprzedniczkach. Ale i nie tylko to zadecydowało o tym a nie innym wyborze. Chciałem mieć również odtwarzacz BR a, że nie lubię nadmiaru na RTV''ce to padło na PS3 choć w sklepie miałem jeszcze moment zastanowienia pomiędzy PS3 a X360. Co do Pegasusów, ja miałem NES''a ale i pegasusa pociskałem.
Co do tego iż trzysta tysięcy to mało. W takim kraju jak nasz to nadal dużo. Dobrze to obrazuje nawet rynek fonograficzny. Jak u nas zaniżono próg otrzymania złotej, platynowej czy tam też diamentowej płyty w stosunku do zachodu. Tak jest i tutaj, na tak, nadal hermetycznym rynku jak nasz sprzedaż tylu konsol nadal jest sukcesem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Kupisz taniej konsolę X360 ale jeśli będziesz chciał pograć

Dnia 24.02.2011 o 19:51, Dante_Syn_Spardy napisał:

przez sieć to musisz wydać 250 zł (cena oficjalna polskiego LIVE) i wychodzi praktycznie
na to samo jeśli byś kupił PS3.
Mam wrażenie że vegost to fanboy M$. Co tam że M$ go nabija w butelkę z opłatą za grę
przez sieć jak X360 rulez nie ;p


Cena polskiego live za rok jak zakupisz zdrapkę wynosi 149,90 zł tak więc wychodzi praktycznie 12 zł za miesiąc (odmówisz sobie jednej paczki fajek i masz na abonament), a cena konsoli jednak dużo niższa. Ja swojego x360 kupowałem w październiku ubr. i dałem równe 600 zł za wersję fat arcade z dyskiem 20 GB tak więc moim zdaniem się opłaca. Za ps3 musiałbym dać ok. 1200 zł co oznacza, że po 4 latach dopiero opłacania xbox live cena by się wyrównała. Od razu zaznaczam, że nie zależy mi w ogóle na blu-ray, nie jestem filmomaniakiem. Oczywiście uważam, że ps3 to również świetna maszynka, dla mnie po prostu jednak taniej wyszedł zakup konsoli M$.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PS3 to dobra konsola nie mniej jest stanowczo za droga. Kupiłem używaną za 700 zł, a tyla powinna kosztować nowa w sklepie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2011 o 08:59, thiefi napisał:

PS3 to dobra konsola nie mniej jest stanowczo za droga. Kupiłem używaną za 700 zł, a
tyla powinna kosztować nowa w sklepie.

Niby dlaczego? Ta konsola ma Blu-Ray, świetne ex''y i wogóle. Moim zdaniem cena nie jest wysoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mowa jest o tym, że statystyki liczone od wprowadzenia na rynek w 2007 roku. To chyba wyjaśnia, że chodzi o PS3. Cieszę się, że póki co forumowicze zachowali spokój i nie widać tu jeszcze kolejne wojny, która konsola jest lepsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować