Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Battlefield 3 - będą odrzucające eksplozje, a Frostbite 2.0 przebija konkurencyjne silniki

56 postów w tym temacie

No! Wreszcie! Brawo! Im więcej info o BF3, tym bardziej czuję, że ten tytuł może mi przywrócić wiarę w FPS''y. Wygląda na to, że WRESZCIE jakiś rozsądny wydawca nie potraktuje graczy jak matołów, których trzeba prowadzić po linii za rączkę przez 4 marne godziny, lecących na tandetne efekciarstwo i żałosny patos, ale stworzy produkt dla bardziej wymagającego gracza. Grę, która będzie broniła się jakością i złożonością, a nie sztucznym hypem.

A że wymagania pewnie będa kosmiczne? A niech będą, co mi tam. Najwyżej pogram na średnich czy niskich detalach, nie muszę karmić swojego ego ani "przedłużać penisa" myślą, że mam wypasiony kombajn pod biurkiem. Czas wreszcie iść naprzód, a nie podążać grzecznie za Crysisem, coby konso... dobra, mniejsza z tym :D

W każdym razie, jeśli twórcy nie zwolnią tempa i nie obniżą lotów, to czuję, że szykuje się wreszcie FPS z prawdziwego zdarzenia. Nawet (o dziwo w przypadku serii BF) w singlu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2011 o 12:23, n33trox napisał:

> Im bardziej realistycznie pole walki tym lepiej oczywiście.

Dnia 01.03.2011 o 12:23, n33trox napisał:

Ty to na poważnie? Serwery OF: Dragon Rising świecą raczej pustkami, nie wiem jak jest
z ArmA II, ale podejrzewam, że podobnie.


Hehe, dawanie Dragon Rising - skonsolowiałego gniota, pełnego bugów, który jest marnym cieniem dawnej serii, jako przykładu gry "realistycznej", jest cokolwiek zabawne...

A co do Army 2, to się GRUBO mylisz. Seria ta, właśnie dzięki temu, że jest bardzo realistyczna i nie stawia na target 12+, ma stałą (i DUŻĄ) grupę fanów, którzy od dawna tworzą prężne community, nie tylko wspólnie grając, ale tworząc multum modów (z kompleksowym modem JESZCZE zwiększającym realizm na czele), map etc.

Nie wierzysz? Wejdź sobie np na Armaholic i się przekonaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2011 o 11:30, loczyn napisał:

Prawo numer 8: Jeśli gracz Battlefielda przechodzi do Call of Duty, średnie IQ w obu
społecznościach wzrasta.


Rozumiem że jesteś jednym z tych którzy modlą sie do gier? Ja po prostu przy nich się bawię : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2011 o 12:38, n33trox napisał:

Ok, ale w ogólnym rozrachunku na pewno fanów Bad Company 2 jest o wiele więcej niż fanów
ArmA.


A ja nie twierdzę, że nie. Ale powiedziałeś, że pewnie serwery świecą pustkami, więc Ci uświadomiłem, że tak nie jest. O to szło.

Swoją drogą, po BF3 nie oczekuję klona Army. I się na takiego nie zanosi. Po prostu zanosi się na grę, która tworzona jest dla bardziej wymagających graczy, dla których dobry FPS to coś więcej, niż chodzenie po linii i mordowanie raz za razem hord wybiegających w oskryptowany sposób, bezdennie głupich przeciwników. I na taką grę liczę (jeśli idzie o single) - w miarę realistyczną (jak na FPS''a, a nie jak na symulator żołnierza), wymagającą, i wymuszającą czasem zaplanowanie tego, co zrobi się za chwilę, a nie tylko bieganie "na pałę", od skryptu do skryptu. Grę bardziej dojrzałą, pokazującą wojnę w bardziej realistyczny sposób, a nie strzelanie z rakietnicy do bomby atomowej :D

Innymi słowy, oczekuję produktu gdzieś pomiędzy ultra-hardkorowością Army 2 i totalnym bezmóżdżem CoD''a. Mniej "wyżyłowanej" niż Arma 2, ale o wiele inteligentniejszei i bardziej złożonej i wymagającej, niż CoD i jemu podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2011 o 12:56, Piotr13PL napisał:

Rozumiem że jesteś jednym z tych którzy modlą sie do gier? Ja po prostu przy nich się
bawię : )


Mam w domu ołtarz z figurkami z BC2 i taaaaakim wielkim plakatem z CDA :P A tak na serio to taki żart był sytuacyjny i chyba skuteczny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2011 o 11:41, Laid_back napisał:

"DICE chce stworzyć jak najwierniejszy symulator żołnierza " - czyżby delikatne podchody
do OF czy ARMA? :)


Ja już wcześniej to przewidziałem, jak pojawiały sie konkretniejsze informacje na temat BF3 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2011 o 11:41, Laid_back napisał:

"DICE chce stworzyć jak najwierniejszy symulator żołnierza " - czyżby delikatne podchody do OF czy ARMA? :)

Oby, oby. Niekoniecznie musi być od razu symulatorem żołnierza ale jeśli w mechanice pojawią się dodatkowe, urealniające zabawę elementy - jestem za.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co prawda w ArmA nie gralem, ale cieszy mnie, ze BF 3 idzie w strone realizmu. Jesli komus to nie odpowiada (a widze, ze sa tacy) moga sobie zostac przy swoich ulubionych CoDach. Ja preferuje bardziej zlozona rozgrywke, i chyba wlasnie takie osoby czekaja na BF3.

Jesli moge nawiazac do BF: BC2 mam nadzieje, ze w BF3 nie bedzie takiego walka jak po ostatnim patchu w BC z nerfem C4, CG i ogolnie "niesmiertelnoscia" MCOMow. Prawie 30 strzlalow z Abramsa w MCOM zeby go zniszczyc to toche przesada jak na mala, wypelniona elektronika skrzynke... ;/ To samo z wyrzutniami - jesli juz strzelisz z niej w kierunku piechoty i nie trafisz w typa, a kawalek od niego to on sobie dalej radosnie biega w podskokach :/ Sa inne sposoby zniechcecajace uzycie takich broni na piechocie iz ich nerf ;o

Reasumuja - narazie z tego co nam zaprezentowano wszystko zmierza w jak najlepszym kierunku. Trzymam kciuki.

PEACE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2011 o 11:45, GranGTX napisał:

@zawcia, pożyjemy, zobaczymy :) Przy Bad Company 2 też słyszałem komentarze twórców,
że gra zje na śniadanie konkurencje. A jak wyszło, to każdy kto grał ten widział.


Każdy widział, że BC2 zjadło BO ale prosta gra dla niedzielnego gracza z marketingiem droższym od całej produkcji zawsze się lepiej sprzeda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Battlefield 3 - 199zł
Widok latających przeciwników po rzuceniu w pięcioosobową grupkę granatem - bezcenne ;]

A tak na serio to gra bardzo mi się podoba(przynajmniej z tego co zostało na razie przedstawione). Myślę, że będzie konkurencja dla CoD''a, a nie OF czy ARM''Y. Dodadzą pewnie trochę bajerów(dźwięk, walanie się po wybuchu, lepsze rozwalanie budynków), a po za tym to będzie normalny FPS - skrypty, regeneracja życia, sprint długi na 10 sekund i przeciwnicy mający 1/10 tyle życia co my.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to mega posuniecie... Mam dość naparzanki i zbijania fragów... to się robi nudne a fps''ów o tego typu rozgrywce jest od groma. Liczę na to że wszystko będzie ładnie rozwiązane, przemyślane i dodawane z rozwagą. W konću trochę ucieleśnia postacie którymi będziemy mieli okazję pokierować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za nic w świecie nie nazwał bym BF3 symulacją....w c**j tej grze do tego będzie brakować.

Co do serverów OFP:DR....OFP:DR to nie symulator.

Co do ArmAII....jest multum serverów i bardzo hardcorowych grupek zajmujące sie prof odwzorowaniem w grze prawdziwych realiów walki....np: CFOG

CFOG to raczej oporowa grupa....polecam maniakom militarii,ASG i technik wojskowych...bariera wieku to 16 lat.
To że grasz w CFOGu nie znaczy że do niego należysz , dodatkowo średnia wieku jest ponad 30 więc spokojnie możecie liczyć na powagę. Ja jestem najmłodszą osobą grającą z CFOGiem mam 17 lat i mimo że gram już praktycznie rok jeszcze do grupy nie należę. Odemnie nast osoba to 19 lat i rośnie tak do 40 chyba max.
Zainteresowani niech sprawdzą kanał CFOG na Youtube.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już same zapowiedzi miażdżą MW i wcale nie mówię tego jako fanboy BFa, uwielbiam, i to, i to. Preordera zamawiam na co najmniej 100% :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@n33trox Dobrze piszesz.
Ciekaw jestem ilu ludzi, którzy piszą, że im bardziej realistyczna gra tym lepiej. Sam pograłem chwile w OF, AA2 i szczerze mówiąc fajne, ale zbyt ciężkie jak dla mnie. Realizm BF3 będzie z pewnością duży (większy), ale w porównaniu do CoD''a czy poprzednich BF, a nie prawdziwych symulatorów, które sprzedały się w dużo mniejszej ilości egzemplarzy. Poza tym EA jest prawdopodobnie za tym, żeby gra była przystępna dla jak największej ilości osób ( = $$$ ) więc o realizmie z prawdziwego zdarzenia nie ma mowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować