Zaloguj się, aby obserwować  
whitewolfpl

Civ4 - Temat ogólny

1160 postów w tym temacie

Dnia 27.12.2005 o 13:27, A-cis napisał:

Czyli w zasadzie jest obojętne jaki typ i rodzaj karty byle miała sporo RAMu.
Dobrze teraz już wiem za czym patrzeć.


Nie i nie :) Jak znajdziesz coś co Cię zainteresuje, wyślij mi link do specyfikacji technicznej.

Dzięki :)

Jeszcze wiele do zrobienia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam civilization-fanów otóż ja mam taki problem: Mam kompa Athlona 3000+ 768DDr-ram GeForce FX 5200 i gra klatkuje nie miłosiernie :( ,co dziwniejsze że nawet jak grafike ustawie na "low" to chodzi tak samo jak na high!!! :( poradzicie coś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2005 o 14:06, Ponet napisał:

witam civilization-fanów otóż ja mam taki problem: Mam kompa Athlona 3000+ 768DDr-ram GeForce
FX 5200 i gra klatkuje nie miłosiernie :( ,co dziwniejsze że nawet jak grafike ustawie na "low"
to chodzi tak samo jak na high!!! :( poradzicie coś ?


Oficjalne łatki powinny rozwiązać problem, zwłaszcza ostatnia. Możesz wyłączyć też kilka zbędnych bajerów w opcjach gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2005 o 14:34, Pan_Sza napisał:

> witam civilization-fanów otóż ja mam taki problem: Mam kompa Athlona 3000+ 768DDr-ram
GeForce
> FX 5200 i gra klatkuje nie miłosiernie :( ,co dziwniejsze że nawet jak grafike ustawie
na "low"
> to chodzi tak samo jak na high!!! :( poradzicie coś ?

Oficjalne łatki powinny rozwiązać problem, zwłaszcza ostatnia. Możesz wyłączyć też kilka zbędnych
bajerów w opcjach gry.


sęk w tym że w opcjach graf. powyłączałem wszystko!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2005 o 14:36, Ponet napisał:

sęk w tym że w opcjach graf. powyłączałem wszystko!!!!!


Oj chyba nie. Na gorszej konfiguracji nie mam tych problemów. Chętnie Ci pomogę (na ile umiem :), ale opisz wszystko dokładnie: sprzęt, system, wersja gry. Itepe, itede ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2005 o 14:43, Pan_Sza napisał:

> sęk w tym że w opcjach graf. powyłączałem wszystko!!!!!

Oj chyba nie. Na gorszej konfiguracji nie mam tych problemów. Chętnie Ci pomogę (na ile umiem
:), ale opisz wszystko dokładnie: sprzęt, system, wersja gry. Itepe, itede ;)


a więc tak sprzęt opisałem wyżej mam Windowsa Xp najnowszego directx''a stery niestety narazie stare bo nowy monitor mi wybuchł a stary z nimi nie daje rady :(( prawdopodobnie to przez te stery ale zawsze musi być jakaś nadzieja ale spróbuje jeszcze z tym patchem a wersja gry napisze jak sie patch ściągnie :) bo nie chce przerywać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2005 o 14:01, Pan_Sza napisał:

Jak znajdziesz coś co Cię zainteresuje, wyślij mi link do specyfikacji technicznej.

To powiedz co wiesz o kartach:
Intel Graphic Media Accelerator (GMA) 900 (lub 915)
Intel 910 GML Express
Intel Extreme Graphic II
Intel 852 GM (lub 855 GM)
ATI Radeon 9700
ATI Mobility Radeon X700 (lub 9000)

Te karty najczęściej spotykałem w sprzedawanych aktualnie notebookach.
Być może nie będziesz miał informacji o wszystkich, więc podaj te które znajdziesz a przypuszczam że ta wiedza przyda się również innym potencjalnym chętnym do grania w Civ 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.12.2005 o 17:52, A-cis napisał:

> Jak znajdziesz coś co Cię zainteresuje, wyślij mi link do specyfikacji technicznej.
To powiedz co wiesz o kartach:


To też Ci pisałem, nie sam układ jest ważny. Ważne od kogo kupujesz, jak często aktualizuje sterowniki. Wyszedł nowy patch, który być może zaniży jeszcze wymagania sprzętowe. Na forum Civ4 doczytałem, że na intelowskich ekstrimach też hula. Tylko weź pod uwagę, że cały czas mówimy o laptopie. Powiedzmy jutro zainstaluję najnowszą poprawkę i być może i 64 MB wystarczy. Skoro tyle czekałeś, to i następne parę dni wytrzymasz.

PS. Nie ma czegoś takiego jak karta graficzna w laptopie. Są układy implementowane na płycie. Najczęściej, nikt do nich sterowników nie aktualizuje. Po co? Niestety piszę serio. Nie wiem jak, gdzie i od kogo chcesz kupić komputer (laptopa), ale pamiętaj: ja jestem zdany na sterowniki z 2003 roku. Być może ATI supportuje układy do laptopów, na sronie nVidii jest wyraźnie napisane: NIE, NIE i NIE.

P.PS. Przy intelowskich układach dołoż RAM do 1 GB. Dość ważne jeśli założyłeś sobie jakąś kwotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kruca, trochę za bardzo odbiegamy od temtyki wątku. Wprawdzie to chodzi o kartę pod kątem Civ4, ale lepiej ewentualną odpowiedź umieść wątku o laptopach (tam też pisaliśmy)

Dnia 27.12.2005 o 19:51, Pan_Sza napisał:

Skoro tyle czekałeś, to i następne parę dni wytrzymasz.


Jasne że wytrzymam. Sprawdzałem niedawno w Karen: ciągle nie ma odpowiednich notebooków na moją kieszeń a chcę wydać 4 tys. zł.
BTW. Najbardziej by mi odpowiadało żeby mi udostępnili laptopa do zainstalowanie i odpalenia Civki i dopiero potem mógłbym ewentualnie zapłacić ;DDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak napawde patch 1.52 ... on jest eXstra przez duże X !

teraz na mapie huge mam minimum 30FPS !! ito przez cala gre i moge miec wlaczony antivir i gg i inne peirdólki no panowie z Firaxis robią postępy !!!

teraz jak jest czesc swiata odkrytego i wezme ustawie zoom z satelity to mam ponad 70-150 FPS wzaleznosci od ilosci animacji na mapie.. ale przy max odkrytym świecie juz mam okolo 30 )) super !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2006 o 15:38, Azazell2 napisał:

tak napawde patch 1.52 ... on jest eXstra przez duże X !

teraz na mapie huge mam minimum 30FPS !! ito przez cala gre i moge miec wlaczony antivir i
gg i inne peirdólki no panowie z Firaxis robią postępy !!!

teraz jak jest czesc swiata odkrytego i wezme ustawie zoom z satelity to mam ponad 70-150 FPS
wzaleznosci od ilosci animacji na mapie.. ale przy max odkrytym świecie juz mam okolo 30 ))
super !

no to super, zainstaluję sobie ponownie Civkę po sesji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2006 o 15:38, Azazell2 napisał:

tak napawde patch 1.52 ... on jest eXstra przez duże X !

Potwierdzam!
Wszelkie kłopoty ze zwalnianiem pamięci, brakiem płynności przewijania, itp. minęły "jak ręką odjął". Zachęcam wszystkich fanów do instalacji patcha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myśle że ja z moją grupą ukonczymy Spolszczenie Civ 4 gdzieś 15 stycznia ale będą pozniej korekty itp poprawki ortograficzne oraz stylistyczne.. mysle ze od 15 stycznia mozna będzie odliczać dni a może i godziny do wydania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2006 o 15:49, Azazell2 napisał:

Myśle że ja z moją grupą ukonczymy Spolszczenie Civ 4 gdzieś 15 stycznia ale będą pozniej korekty
itp poprawki ortograficzne oraz stylistyczne.. mysle ze od 15 stycznia mozna będzie odliczać
dni a może i godziny do wydania:)


Jesteś z forum Civ? Bez dwójki w nicku? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.01.2006 o 15:59, Azazell2 napisał:

Pan_Sza --> tak a ty tez jestes tam zarejestrowany? pod jakim nickiem? ;]


Mniej więcej, jak Ty (tylko bez dwójki) ;)
Mieliście zaimplementować Polaków? Czy coś mi się pokićkało?

PS. Fajnie się czytało spór o tłumaczenie Ironclada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pan_sza jak bez dwójki ? nie kojarze twoejgo nicku na civ.org :P

ja niewiem co sie dzieje z modem o naszym narodzie :) ja sie głownie zajmuje dzialem FAQ i spolszczeniem i innymi pierdolkami jak mam czas no i samą grą: ) co za dużo to nie zdrowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze uważałem że nikt lepiej nie zrobi spolszczenia jak fani gry.
1) Przykładają się
2) Chcą pokazać szerszemu gronu swoje możliwości
3) Gra jest dla nich Święta więc nie zrobią nic na "odwal się"
4) Wielosobowy team służy wymianie pomysłów i doświadczeń (co 20 główto nie 1)

Pozdrownia dla wszystkich ciężko pracujących nad wersją PL

PS: Prosimy o info dot. zakończenia prac.
PS2: Czy będzie zaimplementowana Cywilizacja Polaków ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować