Zaloguj się, aby obserwować  
whitewolfpl

Civ4 - Temat ogólny

1160 postów w tym temacie

Dnia 23.01.2006 o 20:12, Pan_Sza napisał:

Póki co polecam readme
dla 1.52 -> 128 Mb RAM dla karty graficznej! Ja tego nie obejdę, Tobie się udało. Osobiście
się cieszę, przynajmniej Ty pośmigasz na laptopie.


szczeze mowiac nawet nie studiowalem zabardzo readme dla tej wersji. dziwie sie ze ci nie dziala, bo ta gra nie ma nic co mogloby wymagac tych 128mb. no poza tym ze jest w duzej mierze zrobiona w pythonie, ktory szczegolnie wydajny nie jest. probowales wylaczac wszystkie wodotryski graficzne? ja mam wszystko powylaczane od poprzedniej wersji, wiec moze dlatego nie mam problemow. tak wiec nic nie musialem "obhodzic" poprostu zainstalowalem, odpalilem i dziala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heyka pomóżcie mi bo mnie już cholera jasna trafia :( mam kompa: AMD ATHLON XP 3000+ 769 DDR RAM GeForce FX 5200 128Mb i gra nie zaleznie na jakich ustawieniach high czy low zacina niemilosiernie :( co mam z tym fantem zrobic? nawet patchowalem i nie pomoglo mam najnowsze stery do grafiki i windowsa xp co mam z tym zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2006 o 00:40, penny napisał:

a patch 1.52 zainstalowany?


zainstalowałem ,nie pomogło dalej czy na ustawieniach high czy low chodzi tak samo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2006 o 20:26, penny napisał:

szczeze mowiac nawet nie studiowalem zabardzo readme dla tej wersji.


Raz jeszcze napiszę: bardzo mnie to cieszy :)

Dnia 23.01.2006 o 20:26, penny napisał:

bo ta gra nie ma nic co mogloby wymagac tych 128mb. no poza tym ze jest w duzej mierze zrobiona
w pythonie, ktory szczegolnie wydajny nie jest. probowales wylaczac wszystkie wodotryski graficzne?


Powiedz to magikom z Firaxis. Straciłem około godziny na kombinowanie z 1.52. Poprzednia poprawkę udalo mi się uruchomić po 15 minutach "latania" po opcjach. Nie ma nad czym płakać - mam jeszcze komputer stacjonarny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2006 o 12:34, Ponet napisał:

> a patch 1.52 zainstalowany?

zainstalowałem ,nie pomogło dalej czy na ustawieniach high czy low chodzi tak samo :(

a na czym polega zacinanie? czy ona duzo po dysku "chodzi" czy poprostu ci nimacja sie tnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2006 o 14:16, penny napisał:

> > a patch 1.52 zainstalowany?
> > > zainstalowałem ,nie pomogło dalej czy na ustawieniach high czy low chodzi tak samo :(

a na czym polega zacinanie? czy ona duzo po dysku "chodzi" czy poprostu ci nimacja sie tnie?


strasznie sie muli ,chodzi pooooooowooooooooollllliiiiiiiiiiiiii itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2006 o 14:19, Ponet napisał:

strasznie sie muli ,chodzi pooooooowooooooooollllliiiiiiiiiiiiii itd

trudno powiedziec. twoja karta graficzna to zadna rewelacja nie jest. probowales zmiany sterownikow? czy gra sie slimaczy nawet jak powylaczasz wszystkie wodotryski graficzne (animacja jednostek, wlaczone tekstuy w niskiej rozdzielczosci, itp - zaznaczam, ze chodzi mi o ich wylaczenie faktyczne, a nie tylko ustawinie grafiki na "low" bo to nie wylacza wszystkiego) zaraz po rozpoczeciu rozgrywki? czy menu tez sie muli? wylaczales tez glosy otoczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2006 o 14:26, penny napisał:

> strasznie sie muli ,chodzi pooooooowooooooooollllliiiiiiiiiiiiii itd
trudno powiedziec. twoja karta graficzna to zadna rewelacja nie jest. probowales zmiany sterownikow?
czy gra sie slimaczy nawet jak powylaczasz wszystkie wodotryski graficzne (animacja jednostek,
wlaczone tekstuy w niskiej rozdzielczosci, itp - zaznaczam, ze chodzi mi o ich wylaczenie faktyczne,
a nie tylko ustawinie grafiki na "low" bo to nie wylacza wszystkiego) zaraz po rozpoczeciu
rozgrywki? czy menu tez sie muli? wylaczales tez glosy otoczenia?


wyłonczyłem WSZYSTKO co tylko sie dało i nic to nie dało :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2006 o 13:22, Pan_Sza napisał:

Raz jeszcze napiszę: bardzo mnie to cieszy :)


Ups :) Cieszy, że gra Ci działa (nie zaś to, że nie studiwałeś Readme). Cytować też trzeba umieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2006 o 14:35, Ponet napisał:

wyłonczyłem WSZYSTKO co tylko sie dało i nic to nie dało :(

no dobrze. a czy jak zaczynasz nowa gre to tez sie muli, czy wtedy jest ok? czy to mulenie to jest skakanie grafiki, czy poprostu wszystko bardzo wolno sie dzieje? czy w menu glownym zaraz po uruchomieniu gry tez powoli wszystko dziala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2006 o 14:38, penny napisał:

> wyłonczyłem WSZYSTKO co tylko sie dało i nic to nie dało :(
no dobrze. a czy jak zaczynasz nowa gre to tez sie muli, czy wtedy jest ok? czy to mulenie
to jest skakanie grafiki, czy poprostu wszystko bardzo wolno sie dzieje? czy w menu glownym
zaraz po uruchomieniu gry tez powoli wszystko dziala?


w menu wszystko jest ok za wyjątkiem tego jak wybieram nacje to te obrazki przywódców sie już zacinają :( a w grze to tak po trochu raz zarywa a czasem idzie poooooooowooooooooollliiiiiiii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hm umnie jest dobrze ale jak wezme najwieksza Huge Map i gdzieś bedą czasy Nowożytne to już czuć przy przesuwaniu myszką po głownej mapie że chodzi gorzej .. ale mozna sie przyzwyczaic :) a animacje i resztai idealnie chodzi ..

a inne rozmiary map to gra chodzi perfekcyjnie

mam Athlon 64 3000+, 1 GB RAM, X600 Pro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Btw jesli masz GF 5200 to albo kup porządną karte która przyspieszy gre albo czekaj na kolejne patche

z tego co wiem na prawie kazdej karcie 5200 gra chodzi niemiłosiernie wolno to juz ponoc na GF 4 lepiej działa ale czy to prawda niewiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2006 o 15:04, Azazell2 napisał:

z tego co wiem na prawie kazdej karcie 5200 gra chodzi niemiłosiernie wolno to juz ponoc na
GF 4 lepiej działa ale czy to prawda niewiem


na ti gf4200 z 64mb dziala jak marzenie jesli chodzi o grafe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2006 o 14:44, Ponet napisał:

w menu wszystko jest ok za wyjątkiem tego jak wybieram nacje to te obrazki przywódców sie już
zacinają :( a w grze to tak po trochu raz zarywa a czasem idzie poooooooowooooooooollliiiiiiii


ewidentnie wskazuje na problem z karta graficzna. jesli zmiana sterownikow nic nie dala, to w zasadzie nie mam pomyslu co mozna zrobic. twoja karta to nie stety jest troche syf. jak to polaczysz z kiepskim enginem graficznym cywiliizacji to wychodzi jedna wielka kupa. w zasadzie mozesz pogrzebac jeszcze w pliku Civilization.ini i zmienic pare ustawien, ale nadziei bym sobie tym nie robil. mozesz sprobowac ustawic:
DynamicAnimPaging = 0
MinimapTrilinearFilter = 0
D3D9Query = 1
MemorySaver=1
AllowFlying = 0
DynamicUnitPaging = 1

jesli to i zmiana sterownikow do karty nie bedzie w stanie pomoc to obawiam sie ze raczej sobie nie pograsz na tej karcie co masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.01.2006 o 16:40, penny napisał:

> w menu wszystko jest ok za wyjątkiem tego jak wybieram nacje to te obrazki przywódców
sie już
> zacinają :( a w grze to tak po trochu raz zarywa a czasem idzie poooooooowooooooooollliiiiiiii


ewidentnie wskazuje na problem z karta graficzna. jesli zmiana sterownikow nic nie dala, to
w zasadzie nie mam pomyslu co mozna zrobic. twoja karta to nie stety jest troche syf. jak to
polaczysz z kiepskim enginem graficznym cywiliizacji to wychodzi jedna wielka kupa. w zasadzie
mozesz pogrzebac jeszcze w pliku Civilization.ini i zmienic pare ustawien, ale nadziei bym
sobie tym nie robil. mozesz sprobowac ustawic:
DynamicAnimPaging = 0
MinimapTrilinearFilter = 0
D3D9Query = 1
MemorySaver=1
AllowFlying = 0
DynamicUnitPaging = 1

jesli to i zmiana sterownikow do karty nie bedzie w stanie pomoc to obawiam sie ze raczej sobie
nie pograsz na tej karcie co masz.



hmm niedobrze to o tyle jest dziwne że na tym sprzęcie dooma 3 odpaliłem na ustawieniach "medium" i nie było najmniejszych problemów (sporadyczne pojedyńcze szarpnięcia) ale cóż co do tej karty to sie zgadzam że syf ,ale kupiłem ją ze 2 lata temu jak wyszedł NFS:U (jedynka) i mogłem grać na high detalach ,ale widze że znowu musze zmieniać :( ,po FEAR ,Civilizacja IV to już druga gra która odmawia posłuszeństwa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować