Zaloguj się, aby obserwować  
whitewolfpl

Civ4 - Temat ogólny

1160 postów w tym temacie

Dnia 13.10.2005 o 11:04, temist napisał:

Gra wychodzi za dwa tygodnie. Miała ją wydawać cenega o ile sie nie mylę, ale nie ma jej w ich planach wydawniczych i chyba
nie ma też u innych wydawców. Ciekawe. Mnie to wali szczerze mówiąc bo gra powinna przybyć do mnie w czwartek 27 i co najważniejsze
po angielsku, ale dla niektórych to ma znaczenie. Czy ktoś zna przyczyne tego stanu rzeczy? (Swoją drogą jak nie bedzie
polskiego dystrybutora to gra stanie sie nieco elitarna:)


Tak jak jest napisane w linku, kory wyzej podalem, Civ4 ma wyjsc w listopadzie w wersji ang (od Cenegi). Take 2 chyba nie zgodzilo sie na polonizacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.10.2005 o 12:06, Hegemon napisał:

Tak jak jest napisane w linku,
kory wyzej podalem, Civ4 ma wyjsc w listopadzie w wersji ang (od Cenegi). Take 2 chyba nie zgodzilo sie na polonizacje.

chyba że będzie tak jak np z gta3 czyli po ang, a za pare tygodni oficialny path polinizujący (który dużo zajmował przecież nie bedzie, to strategia a nie rpg)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2005 o 12:08, sig. napisał:

chyba że będzie tak jak np z gta3 czyli po ang, a za pare tygodni oficialny path
polinizujący (który dużo zajmował przecież nie bedzie, to strategia a nie rpg)


Nie wiem czy byloby to legalne (tzn. jesli Take 2 sie nieodwolalnie nie zgodzilo) i nie wiem, czy bym tego chcial - wole gry w oryginalach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2005 o 12:08, sig. napisał:

oficialny path polinizujący (który dużo zajmował przecież nie bedzie, to strategia a nie rpg)


O! Tu bym się nie zgodził. Widziałeś ile miejsca zajmowała Civilopedia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że z tą Cenegą to jest pewna sprawa. Civ III jest nie do kupienia, jej dwa dodatki nigdy się nie ukazały w Polsce. Wygląda na to, że nawet wielkie hity mają problem z przebiciem się do sklepów. W planie wydawniczym Cenegi rzeczywiście nie ma śladu po Civ IV, oby tylko na razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.10.2005 o 13:57, Hegemon napisał:

Nie wiem czy byloby to legalne (tzn. jesli Take 2 sie nieodwolalnie nie zgodzilo)
i nie wiem, czy bym tego chcial - wole gry w oryginalach.

czy będzie legalne też nie wiem...... zas co to wersji jezykowej, to nikt ci nie każe tego patcha instalować. po prostu zostawisz kupną czyli angielską. ja po prostu sygnalizuje że w przypadku cedegi może taki patch sie pojawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2005 o 12:33, temist napisał:

No to jezeli Cenega rzeczywiście wyda Obliviona po ang. w listopadzie to bedzie to pierwsza gra kupiona przeze mnie Cenegi

No to będą mieli o dwóch klientów więcej ;-)
Ja też ostrzę swoje zęby na "kontynuację" Morrowidna. Kupię na 100% choć Cenega wydawała do tej pory gry, które mnie nie interesowały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 11:28, Flagun napisał:

mam nadzieje ze nie bedzie tak jak dotychczas ze goscie z dzidami rozwalaja mi czolgo :/


Na GOLu spotkałem dziś taką wypowiedź:
"Przeprowadziłem 15 tysięcy walk Czołg vs. Włócznik i Czołg wygrał je wszystkie.
Rycerz vs. Pikinier. Bez żadnych dodatkowych bonusów z wyjątkiem jednego (Pikinier ma bonus vs. jednostkom jeździeckim), Pikinier wygrał około 720 z 1000 bitew."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.10.2005 o 12:40, A-cis napisał:

Na GOLu spotkałem dziś taką
wypowiedź:
"Przeprowadziłem 15 tysięcy walk Czołg vs. Włócznik i Czołg wygrał je wszystkie.


Żaden włócznik nie wraził drzewca przez wizjer prosto w oko szofera-czołgisty? Nie bedzie juz dreszczyku emocji (wkurzającego niekiedy)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2005 o 15:31, Dyziobojca napisał:

Żaden włócznik nie wraził drzewca przez wizjer prosto w oko szofera-czołgisty?


Siedziałeś w czołgu? :)))
Mechanik podczas walki patrzy przez peryskop. Zwłaszcza gdy walczy z włócznikami czy innymi pikinierami ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2005 o 16:14, A-cis napisał:

> Żaden włócznik nie wraził drzewca przez wizjer prosto w oko szofera-czołgisty?

Siedziałeś w czołgu? :)))
Mechanik
podczas walki patrzy przez peryskop. Zwłaszcza gdy walczy z włócznikami czy innymi pikinierami ;)


no chyba ze mowa o czolgach pierwszej generacji - np. francuskich markow ilestam. z takimi to moze by jeszcze taki pikinier powalczyl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2005 o 12:57, whitewolfpl napisał:

"Gdzies czytałem....czy mi powiedziano..." .. że Civ4 ma pojść troszkę w stronę RTS-ów, jak do tej pory nie wątpiłem w intuicje
Sida, ale teraz to mnie zatkało, mam nadzieje ze to posunięcie w tą strone będzie tylko w sferze bezposrednich walk jednostek,
które imo były do tej pory jedną z największych wad serii. A tak pozatym mam nadzieję iż gra odzyska klimat dwójki :)


Oby sie dobrze grało, a gdzie to poszlo to juz niej wazne. W strone RTS ow to moze tylko dlatego ze teraz mozna wybrac opcje krotszych rozgrywek. Ech jeszcze tydzien niecaly i sie przekonamy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2005 o 16:14, A-cis napisał:

> Żaden włócznik nie wraził drzewca przez wizjer prosto w oko szofera-czołgisty?

Siedziałeś w czołgu? :)))
Mechanik
podczas walki patrzy przez peryskop. Zwłaszcza gdy walczy z włócznikami czy innymi pikinierami ;)


A ogladales Powrót Jedi? Tam te uszatki pokazywaly jak sie rozprawia z maszynami przy pomocy mniejszych i wiekszych drewienek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.10.2005 o 16:30, penny napisał:

no chyba ze mowa o czolgach pierwszej generacji - np. francuskich markow ilestam. z takimi to moze by jeszcze taki
pikinier powalczyl :)


Nie dobiegłby...:))) Przy sześciu wstecznych...:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2005 o 10:23, Geno00 napisał:

Ma ktoś pojęcie jake są wymaganie (sprzętowe of course ;) ) nowego CIV''a ?


MINIMUM

Windows 2000/XP with SP1 or higher
Intel Pentium 4 or AMD Athlon CPU with at least 1.2 GHZ
256 MB RAM
64 MB graphics card with Hardware T&L (GeForce 2/Radeon 7500 or better)
DirectX 7 compatible soundcard
DVD-ROM drive
1.7 GB free hard disk space

RECOMMENDED

Windows XP with SP1 or higher
Intel Pentium 4 or AMD Athlon CPU with at least 1.8 GHz
512 MB RAM
128 MB graphics card with DirectX 8 support (pixel- and vertex shaders)
DirectX 7 compatible soundcard
DVD-ROM drive
1.7 GB free hard disk space

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2005 o 09:45, temist napisał:

A ogladales Powrót Jedi? Tam te uszatki pokazywaly jak sie rozprawia z maszynami przy pomocy mniejszych i wiekszych
drewienek

Tam było IMO prościej, bo te wszystkie machiny miały wysoko środek ciężkości i całe zadanie polegało na tym aby je przewrócić. A spróbuj przewrócić nowoczesny czołg :D
Co do walki z czołgami przy pomocy dzid, to był taki dowcip:
- Jak zatrzymać czołg dzidami?
- Wbija się dzidy jedna za drugą w odstępach parometrowych tylcami w ziemię, pochylone ostrzami w kierunku ataku czołgu. Czołg jedzie, łamie pierwszą dzidę , drugą, (...), setną, (...), dziesięciotysięczną, (...), i staje ... Bo mu się paliwo skończyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2005 o 11:18, SHADOW-XIII napisał:

> Ma ktoś pojęcie jake są wymaganie (sprzętowe of course ;) ) nowego CIV''a ?

MINIMUM

Windows 2000/XP with SP1 or
higher
Intel Pentium 4 or AMD Athlon CPU with at least 1.2 GHZ
256 MB RAM
64 MB graphics card with Hardware T&L (GeForce
2/Radeon 7500 or better)
DirectX 7 compatible soundcard
DVD-ROM drive
1.7 GB free hard disk space

RECOMMENDED

Windows
XP with SP1 or higher
Intel Pentium 4 or AMD Athlon CPU with at least 1.8 GHz
512 MB RAM
128 MB graphics card with DirectX
8 support (pixel- and vertex shaders)
DirectX 7 compatible soundcard
DVD-ROM drive
1.7 GB free hard disk space


Dzięki.

Mam nadzieję ,że IV będzie lepsza od III bo tę nie polubiłem zbytnio - wracam czasem do I i II ale niestety trójeczka nie wyszłą na takąjaką być powinna choć część pomysłów byłą bardzo dobra, spodobały mi się surowce choć wolałbym chyba bardziej skomplikowanie jak np. w Imperialism.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować