Zaloguj się, aby obserwować  
whitewolfpl

Civ4 - Temat ogólny

1160 postów w tym temacie

Dnia 18.04.2006 o 14:41, Azazell3 napisał:

Wersja Spolszczenia 2.1

Dzięki Azazell :)
Jak zwykle pokłony (i kapelusz z głowy) za Waszą pracę. Mam tylko pytanie: Czy gra rozpoczęta pod poprzednim patchem i wersją spolszczenia będzie działała pod nowym patchem i nowym spolszczeniem?
Czy trzeba rozpoczynać grę od nowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wam za tak ogromną i dobrą robotę jaką włożyliście w tłumaczenie tej najlepszej komputerowej strategii. Dla mnie ponieważ nie znam angielskiego jest to wspaniała sprawa, gdyż dała mi impuls do kupna tej gry, no a teraz cieszę się że mogę wpełni się nią bawić. Jeszcze raz serdeczne dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aj cholerny brak edytowania postów :)

Delfin, A-Cis --> miło jest usłyszec jak ktoś jest zadowolony z naszego spolszczenia :) .. jakbyscie mieli jakies uwagi rób znalezlibyscie błędy to uzbierajcie i dajcie mi oki ?:) albo wyslijcie na civteam@gmail.com


Delfin napisał --> ......, gdyż dała mi impuls do kupna tej gry, no a teraz cieszę się że mogę wpełni się nią bawić

nio ale Cenega też ma wydać Civ 4 po Polsku .. miała rzekomo być już w połowie kwietnia . hm
widze że narazie konkurencji nie mamy :D .. no ale cieszy mnie to że Cenega nie ma nic przeciwko abyśmy wydawali darmowe spolszczenie dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2006 o 20:00, Azazell3 napisał:

nio ale Cenega też ma wydać Civ 4 po Polsku .. miała rzekomo być już w połowie kwietnia .

Ja to sobie pomyślałem, że prawdopodobnie czekali na nowego patcha aby wydać wersję spolszczenia już obejmującą wszystko. Jeśli ich wersja wyjdzie w najbliższych dniach, to by się wtedy moje myślenie potwierdziło.
Ale jeśli nie... to może uznali że Wasza robota załatwia im sprawę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A-Cis to musze ich zmartwic że niedługo ma być "w Okresie Letnim" Dodatek EXPANSION: WARLORDS :)) czy hm wnioskuje że oni nie wiedzą co robić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2006 o 21:43, Azazell3 napisał:

A-Cis to musze ich zmartwic że niedługo ma być "w Okresie Letnim" Dodatek EXPANSION: WARLORDS

Mnie tym nie zmartwisz :) Ja sobie pogrywam w to co już mam i jeszcze duuużo wody w rzekach upłynie zanim zacznę się rozglądać za jakimiś rozszerzeniami.
A na razie to mnie martwi Civilopedia (ma dużo wiadomości teoretycznych a za mało praktycznych - czyli związanych z samą grą), i niezbyt czytelne menu skrótów klawiaturowych.
BTW. Nie wiesz czemu tu wyrzucili opcję W (wait). Gdy nie chcę na razie robić ruchu daną jednostką (tylko inną), to muszę się gimnastykować :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2006 o 14:41, Azazell3 napisał:

Wersja Spolszczenia 2.1

Poprawki:
- Spolszczenie współdziała z najnowszym Patchem 1.61!!
- Poprawiono szereg błędów w tłumaczeniu
- Spolszczono dodatkowy program PitBoss

Pobrać możecie stąd:
http://rapidshare.de/files/18309274/civ4pl21.exe.html
http://xthost.info/Civ4pl/Spolszczenie.rar

Miłego Grania


Dzięki! BTW: co to za programik ten PitBoss?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Azazell, zapomniałem się wczoraj spytać: czy to nowe spolszczenie i patch da się zainstalować na dotychczasową wersję? Czy trzeba odinstalowywać wszystko i instalować na podstawową wersję gry?
Ktoś to może już wypróbowywał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2006 o 12:51, A-cis napisał:

Azazell, zapomniałem się wczoraj spytać: czy to nowe spolszczenie i patch da się zainstalować
na dotychczasową wersję? Czy trzeba odinstalowywać wszystko i instalować na podstawową wersję
gry?
Ktoś to może już wypróbowywał?


Nie trzeba. Patcha instalowałem na v1.52 ze trzy dni temu, a dzisiaj wrzuciłem spolszczenie i wszystko pięknie działa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie-czy dużo jest polskich graczy na multi. Bo od czasu do czasu warto by z kimś z rodaków pograć. Jestem graczem raczej mniej zaawansowanym-delikatnie mówiąc-i takich graczy też poszukuję, żeby poprostu czerpać z gry przyjemność a zarazem się uczyć. Następne pytanie -czy prowadzony jest jakiś oficjalny ranking graczy tak jak np. w bettlenecie?
Jeszce słówko o programiku PitBoss. Ściągnołem go pokazała mi się ikonka podobna do Civilization, ale co dalej jak ustawic grę jak sie do gry podłączyć i tak dalej. Gdy na nią klikam nic sie nie dzieje!!Może trzeba umieścić ją gdzieś w folderze gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.04.2006 o 13:41, RakuPL napisał:

Nie trzeba.

Zgadza się. Profilaktycznie skończyłem wczoraj rozgrywkę (żeby mi nie namieszało) następnie zainstalowałem patcha 1.61 na posiadaną polską wersję gry 1.52. Wgrało się bez problemu i gra się uruchomiła po francusku. Wyszedłem, zainstalowałem na to najnowsze spolszczenie, ustawiłem w opcjach język i miałem po polsku nawet bez zaleconego przez autorów ponownego odpalania gry.
Wszystko gra :)

BTW. Czy ten nowy patch zmienia coś istotnego? Czy to są jakieś wewnętrzne usprawnienia niewidoczne gołym okiem? (na usprawiedliwienie - nie znam angielskiego)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2006 o 10:09, A-cis napisał:

BTW. Czy ten nowy patch zmienia coś istotnego? Czy to są jakieś wewnętrzne usprawnienia niewidoczne
gołym okiem? (na usprawiedliwienie - nie znam angielskiego)

zmian jest dosc sporo, wiekszosc z nich to detale, ale mimo wszystko troche tego jest. z tych bardziej istotnych to bedzie np:
nie mozna "airliftowac" - nie wiem jak to chlopaki przetlumaczyli :) - z nie swoich miast
im dalej od miasta wycinasz las tym mniej mlotkow dostajesz
wyciecie lasu daje 20 mlotkow
matematyka zwieksza ilosc mlotkow z wycinki o 50%
SDI nie moze byc zbudowane przed projektem manhattan. zwiekszony jest tez jego koszt
piechota morska i ''przeciwlotnicza'' upgraduja sie do piechoty zmechanizowanej
poprawione AI komputera w dyplomacji
zmienono troche koszty utrzymania roznych opcji panstwowych
sila ognia wyliczana jest jako srednia aktualnego i maksymalnego zdrowia jednostki
helikoptery poruszaja sie szybciej po linach kolejowych i nie moga zajmowac miast.

pozatym jest jeszcze troche zmian kosmetycznych i tych zwiazanych z rozgrywka multi. poprawiono ponad 60 bugow i wprowadzono troche dodatkow jak chocby nowe mapy. przytoczenie calej listy byloby dosc klopotliwe - wybralem te opcje, ktore maja wg mnie najwieksze znaczenie w czasie rozgrywki dla zwyklego gracza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dzięki za obszerną informację :)

Dnia 20.04.2006 o 10:59, penny napisał:

poprawione AI komputera w dyplomacji

O! To mnie interesuje, bo pewne sprawy lekko mnie irytowały. Zwłaszcza kiedy szef zaprzyjaźnionego państwa zdzierał ze mnie jak Szkot. Za 1 uran oferowałem mu z 5 różnych surowców i jeszcze mu było mało. Chciał szósty (miałem taką możliwoość) i jeszcze dodatkowo gotówkę. Czyli - wszystko :/
Poza tym, nie wiem czemu, ja nie mogłem zaoferować paktów tylko mnie oferowano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od razu zgłaszam drobne uwagi do nowej wersji spolszczenia:
Nie wiem czy to przeoczenie, czy zrobiliście to świadomie, ale w Ustawieniach - Mapa nie są przetłumaczone rodzaje. A jest tam parę dziwnych terminów więc przydałby się :)
Poza tym cecha przywócy określona w Instrukcji jako Przedsiębiorczy (prawdopodobnie w oryginale - Industrious) została przetłumaczona jako Pracowity. Konkretnie widziałem to przy Ludwiku XIV.
Myślę, że dobrze by było stosować tą samą (w miarę możności) terminologię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować