Zaloguj się, aby obserwować  
whitewolfpl

Civ4 - Temat ogólny

1160 postów w tym temacie

Dnia 21.04.2006 o 02:49, A-cis napisał:

Od razu zgłaszam drobne uwagi do nowej wersji spolszczenia:
Nie wiem czy to przeoczenie, czy zrobiliście to świadomie, ale w Ustawieniach - Mapa
nie są przetłumaczone rodzaje. A jest tam parę dziwnych terminów więc przydałby się :)
Poza tym cecha przywócy określona w Instrukcji jako Przedsiębiorczy (prawdopodobnie
w oryginale - Industrious) została przetłumaczona jako Pracowity. Konkretnie widziałem
to przy Ludwiku XIV.
Myślę, że dobrze by było stosować tą samą (w miarę możności) terminologię :)


chodzi ci o shuffle i Fractal ? shuffle nie przetlumaczymy bo to straci sensbo jakbys przetlumaczyl Shuffle? .. fractal fakt w sumie moglismy przetlumaczyc np na Fraktalna ale czy napewno ?

co do pracowity to hm skontaktuje sie z kolega ktory te elementy poprawial i dam znac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2006 o 08:06, Azazell3 napisał:

shuffle nie przetlumaczymy bo to straci sensbo jakbys przetlumaczyl Shuffle?

Nie mam najmniejszego pojęcia. Ja w ogóle nie znam angielskiego :D
Ale chodziło mi nie tylko o te dwa pojęcia. Tam - w odróżnieniu od innych opcji - żaden wyraz nie jest przetłumaczony i chciałem się upewnić, że to nie jest przez przeoczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś rozszyfrował jak rozumieć informacje pojawiajacą się po zbudowanou cudu? Na samym końcu (ostatnia linijka) jest zawsze wzmianka typu: xxx (młotków) i w nawiasie dodana uwaga, że np. podwojona produkcja z Kamienia itp.
Na przykład przy Kaplicy Sykstyńskiej wygląda to tak:
600 młotków (Podwojona produkcja z Marmuru)
Co to znaczy te 600 młotków? Gdzie mi one przyrastają? W tym mieście w którym zbudowano cud? I jak? Jednorazowo 9wydaje sie mało prawdopodobne)? Rocznie?
Nie mogę tego wydedukować.
I druga część informacji - ta podwojona produkcja z marmuru. Gdzie to się podwaja? Gdzie to można zobaczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głowy sobie ogolić nie dam, ale chodzi chyba o to że na wybudowanie tego cudu potrzeba było tych 600 młotków (jednostek produkcji hmm fabrycznej ??) a podwójny przyrost można rozumieć, że jeśli masz marmur to przy budowaie tego cudu traktowane jest to jakbyś miał produkcji (młotków na ture) 2 razy więcej. Ja to przynajmniej tak rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2006 o 21:59, A-cis napisał:

Czy ktoś rozszyfrował jak rozumieć informacje pojawiajacą się po zbudowanou cudu? Na samym
końcu (ostatnia linijka) jest zawsze wzmianka typu: xxx (młotków) i w nawiasie dodana uwaga,
że np. podwojona produkcja z Kamienia itp.
Na przykład przy Kaplicy Sykstyńskiej wygląda to tak:
600 młotków (Podwojona produkcja z Marmuru)
Co to znaczy te 600 młotków? Gdzie mi one przyrastają? W tym mieście w którym zbudowano cud?
I jak? Jednorazowo 9wydaje sie mało prawdopodobne)? Rocznie?
Nie mogę tego wydedukować.
I druga część informacji - ta podwojona produkcja z marmuru. Gdzie to się podwaja? Gdzie to
można zobaczyć?

tak jak Hubi Koshi napisal. ja od siebie dodam, ze zawsze przy kazdym cudzie masz napisane co moze wplynac na czas jego budowy. najczesciej jest to marmur lub kamien, ktore poprostu trzeba miec jesli zalezy ci na budowie cudow. bez nich dosc czesto komputer jest poprostu szybszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2006 o 22:03, Hubi Koshi napisał:

Głowy sobie ogolić nie dam,

Bardzo dobrze :) Pilnuj czupryny póki jest (bo niestety masz dużą szansę, że ją kiedyś stracisz ;)

Dnia 24.04.2006 o 22:03, Hubi Koshi napisał:

chodzi chyba o to że na wybudowanie tego cudu potrzeba było tych 600 młotków

Rany! To zupełnie inny kierunek dedukcji niż ja kombinowałem!!! Ale chyba uzasadniony skoro penny też go potwierdza.
Zakładałem, że skoro pierwsze linijki mówią o korzyściach z wybudowanego cudu, to ostatnia też tego dotyczy. I że te młotki, to ja w jakiś sposób dostaję.
Z tego wynika, że ta linijka tekstu jest bez sensu, bo co mi po informacji ile czego było potrzebne na wybudowanie, skoro już wybudowałem. Takie rzeczy podaje się przed budową.
Sprawdzę przy najbliższej okazji czy te ilości się pokrywają. W każdym razie, dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2006 o 01:36, A-cis napisał:

Sprawdzę przy najbliższej okazji czy te ilości się pokrywają. W każdym razie, dzięki :)

Przy okazji sprawdź czy w rozpisce cudu, który budujesz nie ma podanych tych informacji to by było użyteczne bo byś wiedział co i jak i łatwiej by ci było je budować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2006 o 10:29, Hubi Koshi napisał:

Przy okazji sprawdź czy w rozpisce cudu, który budujesz nie ma podanych tych informacji

Więc w Civilopedii, gdy się tylko najedzie kursorem na cud, to pokazują się dokładnie te same informacje, które mamy na obrazku cudu po jego wybudowaniu.
Natomiast po kliknięciu na cud (w Civilopedii) gdy się wejdzie w głąb, to informacja jest już nieco czytelniejsza, bo pisze że te młotki to jest koszt budowy a nie zysk. Jednak co do tego podwójnego marmuru (czy kamienia), informacja jest nadal nieprecyzyjna, bowiem zanotowana jest w specjalnych możliwościach cudu, co by sugerowało że to jest jednak jakiś dochód/zysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2006 o 08:43, Azazell3 napisał:

Pojawiło sie spolszczenie od Cenegi mozna pobrac na stronie

Miałem zamiar ściągnąć i porównać. Ale troche się speszyłem po przeczytaniu uwag.
Czy rzeczywiście zmuszają graczy do robienia jakichś manewrów z fontami? Przecież to idiotyzm. Niektórzy nie będa nawet wiedzieli jak to robić.
Gracz ma zainstalować grę (programem który robi to automatycznie), odpalić grę, i grać, a nie kombinować jak tu zrobić żeby funkcjonowała poprawnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że spolszczenie oficjalne nie pozwoli pograć na multi z powodu wersji. Mozliwe, że polska wersja zawarta na płytce bedzie 1.61, ale marne na to szanse. Obecnie najlepsza możliwość, to zainstalowanie najnowszego patcha na wersje angielską i potem wrzucenie spolszczenia nieoficjalnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam w grze coś takiego. Kiedy wchodzę w ekran miasta (bo np. skończyła się budowa czegoś) i chcę przy okazji uaktywnić jakąś jednostkę żeby ją np. zmodernizować, to potem mi się ta jednostka nie zgłasza, mimo że jej obwódka się zmieniła i powinna być uaktywniona.
Najczęściej dzieje się tak, gdy po jednym mieście zgłaszającym koniec jakiejś budowy, zgłasza się zaraz drugie miasto, również meldując koniec jakieś budowy. Wtedy próba uaktwnienia jednostki w pierwszym mieście nigdy nie kończy się sukcesem. Trzeba ręcznie wchodzić do tego miasta jeszcze raz i jeszcze raz uaktywniać jednostkę.
Jest to dośc irytujące i musi to być IMO jakiś bug.
Czy ktoś to jeszcze zauważył?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2006 o 14:00, Olamagato napisał:

Wygląda na to, że spolszczenie oficjalne nie pozwoli pograć na multi z powodu wersji. Mozliwe,
że polska wersja zawarta na płytce bedzie 1.61, ale marne na to szanse. Obecnie najlepsza możliwość,
to zainstalowanie najnowszego patcha na wersje angielską i potem wrzucenie spolszczenia nieoficjalnego.

Nie wiem czy tylko ja odniosłem takie wrażenie, ale wydaje mi się, że nieoficjalne spolszczenie jest nie dość, że lepsze ;), to i bardziej kompatybilne ;) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak zrobić premierę wersji PL 30 kwietnia. Czy w Cenedze nikt nie wie, że mamy w Polsce "długi weekend". We wszystkich możliwych sklepach polecają pytać 4 maja :-(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2006 o 10:58, Pablor napisał:

Nie ma to jak zrobić premierę wersji PL 30 kwietnia. Czy w Cenedze nikt nie wie, że mamy w
Polsce "długi weekend". We wszystkich możliwych sklepach polecają pytać 4 maja :-(.


Ja widziałem 29 kwietnia polską wersję w Empiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować