Zaloguj się, aby obserwować  
whitewolfpl

Civ4 - Temat ogólny

1160 postów w tym temacie

Dnia 03.05.2006 o 21:57, Pablor napisał:

Mam problem z Civ. w wersji PL, gra strasznie wolno "chodzi". Moja konfiguracja to RAM 1GB,
Barton 3200, GF 6600GT. Najdziwniejsze jest to, że nic się nie zmienia pomimo zmiany ustawień
graficznych na najniższe. Jako domyślne komp. ustawia mi wszystko na maxa. Może ktoś miał podobne
problemy ???


mam taki sprzet tylko proc to a64 3000 i mam wszystko na maxa. Sprawdz co masz odpalone w tle - wylacz wszystko, nawet gupie gadu jak masz. jak masz plyte na nforce zainstaluj najnowsze stery (u mnie pomoglo). ta gra poprostu nie ma prawa chodzic zle :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 22:22, Pablor napisał:

Ja mam sprzęt o którym pisałem dwa posty wyżej, zmieniłem stery na najnowsze i....... nic.
Działa szybko tylko na najniższych detalach, faktycznie trochę przesadzili z wymaganiami.


a gdzie te "2 posty wyżej" ?
osobiście mam CPU: 1800Mhz , RAM: 756 MB , GFX: GeForce 4200 Ti - chodzi bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć.
Pamiętam Cię jako fana Civki jeszcze z CDP. Jak oceniasz grywalność tej wersji bo Civ3 nie była moją wyśnioną gierką choć zarwałem z jej powodu niejedna noc. Stówka to sporo ale jest w zasiegu. Nie najważniejsze są szczegóły ale czy pikinier nie rozbije mi 4 czołgów i czy ekonomika gry jest bez większych bzdur?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Azazell, nie wiem czy ktoś już to Wam zgłaszał ale zauważyłem dziś taką sprawę: Zgłosił się do mnie (w kontakcie dyplomatycznym) Car Piotr z Imperium Rosyjskiego i przedstawił się jako władca wszystkich Chińczyków!!
A akurat Chińczykami grałem ja :)
Prawdopodobnie podpięła się mu w jakiś sposób moja narodowość.

=========> jadam
Azazell już Ci właściwie odpowiedział więc nie będę spamował i powtarzał. Ale pomysł z demem jest i moim zdaniem najlepszy, bo mimo że gra jest dobrze zrobiona, to dla kogoś nasyconego poprzednia wersją, może się wydawać np. odgrzewanym kotletem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ej ściągnełem patch 1.61,instaluje go , włączam gre i patrze a tu nie ma jezyka polskigo(a mialem) ! Czy jest spolszczenie do tego (zamiast polskiego patcha) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2006 o 15:38, Norbi.7 napisał:

Ej ściągnełem patch 1.61,instaluje go , włączam gre i patrze a tu nie ma jezyka polskigo(a
mialem) ! Czy jest spolszczenie do tego (zamiast polskiego patcha) ?

Jest, ale tylko wersja fanowska. Cenega (o ile wiem) nie zrobiła na razie spolszczenia do najnowszego patcha.
Skąd można ściągnąć wersją fanowską spolszczenia, podawał Azazell parę dni temu.
Tu masz link do posta:
http://www.gram.pl/forum_post.asp?tid=66&pid=513

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wypróbowałem podrzucanie tzw. syfa. Jezeli chce się polepszyć notowania u jakiejś wkurzonej na nas silnej cywilizacji, a w pobliżu mamy jakiegoś innego wrednego sąsiada, któremu chcemy dokopać oraz gdzieś w pobliżu jego terytorium (najlepiej między jego miastami, albo po drugiej stronie granicy od naszego państwa) jest polityczna dziura (brak granic) - wystarczy jedna kratka terytorium, to bardzo opłaca sie wrzucenie tam swojego osadnika, zbudowanie miasta i błyskawiczne podarowanie go jakiejś silnej cywilizacji z która mamy na pieńku. W ten sposób można ugrać kilka celów na raz:
1. Pogarszamy cashflow (zysk/stratę na okres) globalnej potęgi o koszt obsługi miasta (często jest to od 8 do 16 złotek). Obdarowany nie może nam odmówić i jeszcze jest wybitnie nami zachwycony. Powtórzenie tego manewru jeszcze kilka razy może paskudnie spowolnić rozwój tego państwa. Zbyt duża ilość miast we wczesnej fazie rozgrywki może każdego zaboleć.
2. Jako, że otrzymał miasto w konfilkcie terytorialnym z inną cywilizacją jego stosunki z nią, czyli naszym sąsiadem zwykle powinny się pogorszyć.
3. Jako silna cywilizacja będzie to miasto najpewniej rozwijał za wszelka cenę, a jeżeli stoi za nim potega, to ktoś inny bedzie miał problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.05.2006 o 23:58, Olamagato napisał:

Właśnie wypróbowałem podrzucanie tzw. syfa.

Chciałem wypróbować Twój makiaweliczny pomysł, ale on coś nie wychodzi. Postawiłem miasto "na terenie" (nie dosłownie, tzn. zbudowałem na obszarze ziemi niczyjej, ale między jego miastami) jednej z sąsiadujących ze mną cywilizacji, a następnie chciałem je podarować drugiej sąsiadującej ze mną (i z nimi) cywilizacji.
I okazuje się że nie mogę. Miasto jest zaznaczone na czerwono jako niemożliwe do przekazania.
Teraz ja będę miał problem z jego rozbudową i obroną :DD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam info z Cenegi, że w połowie maja na ich stronie pokaże się patch 1.61 w wersji PL. Pożyjemy, zobaczymy ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2006 o 07:45, Pablor napisał:

Mam info z Cenegi, że w połowie maja na ich stronie pokaże się patch 1.61 w wersji PL. Pożyjemy,
zobaczymy ;).



gorzej by było jakby wogle nie wydali :)) troche długo :)) pewnie nie wiedzą że zmieniły sie pliczki XML odnosnie tekstu:P i ze zawartosc z pliku NEW przeszla do MISC 1 :PP nie no zartuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2006 o 02:55, A-cis napisał:

I okazuje się że nie mogę.

Chyba w *zbyt dobrym miejscu* postawiłeś. Poza tym ja je darowałem jeszcze w tej samej turze w której stawiałem. Noi nie było to w starozytności, tylko w epoce prawie przemysłowej. Poza tym ja już miałem dość dużo miast. Może dlatego u Ciebie nie zadziałało?

Dnia 09.05.2006 o 02:55, A-cis napisał:

Miasto jest zaznaczone na czerwono jako niemożliwe do przekazania.
Teraz ja będę miał problem z jego rozbudową i obroną :DD

To smutne... :)

ps. Grasz na szlachcie czy monarchu?
ps.2 Czy ktoś już próbował grać wyżej i wygrał? Bo w dwójce grałem na bóstwie w scenariusz II Wojny Światowej Anglikami i dojechałem za Ural po długim walcowaniu Hitlera. Ot, takie wczucie się w Churchila.
Ale faktem było, że conajmniej kilkanaście razy wczytywałem cofkę po strategicznych pomyłkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2006 o 16:07, Norbi.7 napisał:

Taa ?? Tylko jakim cudem weszło mi do 1.61 ?


eh wejsc to wejdzie:) ale będziesz mial brzydkie TAG`i i będzie sporo takich baboli :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2006 o 16:07, Norbi.7 napisał:

Taa ?? Tylko jakim cudem weszło mi do 1.61 ?


i prosze nie okłamuj tutaj ludzi że jest patch spolszcający od Cenegi który działa na wszytkie wersje bo nie działa z najnowszym patchem :) ( Sprawnie )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2006 o 16:24, Azazell3 napisał:

> Taa ?? Tylko jakim cudem weszło mi do 1.61 ?

i prosze nie okłamuj tutaj ludzi że jest patch spolszcający od Cenegi który działa na wszytkie
wersje bo nie działa z najnowszym patchem :) ( Sprawnie )


Mi też działa oficjalne spolszczenie z patchem 1.61. Co prawda przy wyborze języka trzeba "strzelać" bo nie pokazuje języka ale działa i jest polska wersja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować