Zaloguj się, aby obserwować  
whitewolfpl

Civ4 - Temat ogólny

1160 postów w tym temacie

Dnia 09.05.2006 o 12:20, Olamagato napisał:

ps. Grasz na szlachcie czy monarchu?

Chyba żartujesz :)) Dopiero niedawno zacząłem grać, bo mimo że grę kupiłem w zeszłym roku (od razu po jej ukazaniu się), to nie miałem odpowiedniego komputera. Dwa miesiace temu kupiłem komputer i w tej chwili powoli rozpracowuję grę. Nie mam powodu żeby się spieszyć, więc zacząłem od najniższego szczebla, a w tej obecnej grze przeszedłem na kolejny, dopiero drugi szczebel :))
Nie pamiętam jak on się nazywa, ale chyba to jeszcze nie jest szlachta :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2006 o 17:54, Tass napisał:

Chodzi mi o ten patch co waży chyba 5,5 MB



ehh nie mówie że nie dziala bo dziala spolszczenie ale mam na mysli ze nie działa prawidlowo i wiele błedów jest i przez to gra traci na klimacie itp ...

zreszta wiadomo ze nedlugo wydadza do 1.61 :)


panowie ponoc 1 lipca premiera Dodatku Warlords :)) mozna zamawiac na amazon.com i kosztuje 29 dolarow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem jak chce ja zainstalowac to mi blad wyskakuje i nie idzie.
>Wczesniej sie dalo ale za to pisalo mi (na load''ingu przed rospoczenciem gry) ze mam wlozyc prawidlowe DVD, a ja je wlozylem!

PS.nie mam pirata!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2006 o 14:18, marcin1930 napisał:

Mam problem jak chce ja zainstalowac to mi blad wyskakuje i nie idzie.
>Wczesniej sie dalo ale za to pisalo mi (na load''ingu przed rospoczenciem gry) ze mam wlozyc
prawidlowe DVD, a ja je wlozylem!

PS.nie mam pirata!


Masz może napęd Samsunga? Jeśli tak, to niektóre zabezpieczenia ich nie lubią.
U mnie nawet wymiana firmawere''u napędu nie pomogła. Dopiero ściągnięcie "nieoficjalego patcha" do gry pomogło, bo nie wymagała płyty :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2006 o 15:17, marcin1930 napisał:

Nie mam Samsunga, mam 2 LG

uzywanie programow emulujacych cd i niektórych programow do nagrywania potrafi denerwowac zabezpieczenia - wylacz to co masz na pasku i sprawdz jeszcze raz. no i zalataj do najnowszej wersji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2006 o 14:00, Norbi.7 napisał:

A wie ktos co zrobic jak ludzie sie buntuja ze jest im za ciasno ?

Niezadowolenie masz w dwóch przypadkach. Albo ludzie są nieszczęśliwi (masz w mieście więcej czerwonych twarzyczek niż słonecznych) albo masz złe warunki sanitarne (więcej zielonych twarzyczek niż tarcz z czerwonym krzyżem). Nie pamiętam (a nie mam w tej chwili odpalonej gry) do której kategorii zalicza bunt z powodu ciasnoty.
Wejdź do miasta i sprawdź na pasku na górze, których buziek masz wiecej, a ktorych mniej.
Następnie zacznij budować w tym mieście te budowle, które zwiększają ci to czego jest za mało. Jesli chodzi o tarcze z czerwonym krzyżem (tzw. wskaźnik zdrowia), to zwiększają je np: akwedukt, sklep (albo rynek), szpital itd.
Zmniejszają wskaźnik zdrowia: kuźnia, fabryka.
Jeśli chodzi o zadowolenie (słoneczne twarzyczki), to zwiększaja je np. świątynie, dostęp do surowców luksusowych, wiele cudów itd.
Napisz jakich masz twarzyczek za dużo i jakie masz budynki w mieście łącznie z cudami, to powiem ci szczegółowo co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

słyszeliscie o tym ze sposlzczenie od Cenegii do wersji 1.61 będzie wydane 15 czerwca dopiero? jejjj czemu tak długo ? zapewnie niedługo wyjdzie nowy patch i oni dalej będą do tyłu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2006 o 16:32, Azazell3 napisał:

słyszeliscie o tym ze sposlzczenie od Cenegii do wersji 1.61 będzie wydane 15 czerwca dopiero?
jejjj czemu tak długo ? zapewnie niedługo wyjdzie nowy patch i oni dalej będą do tyłu :)


Patch juz wyszedł! A gdzie to słyszałeś???? Ja zadałem pytanie i nie mogli mi odpowiedzieć kiedy będzie ale watpie żeby to było tak późno. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2006 o 19:27, wdowiakm napisał:

> słyszeliscie o tym ze sposlzczenie od Cenegii do wersji 1.61 będzie wydane 15 czerwca
dopiero?
> jejjj czemu tak długo ? zapewnie niedługo wyjdzie nowy patch i oni dalej będą do tyłu
:)

Patch juz wyszedł! A gdzie to słyszałeś???? Ja zadałem pytanie i nie mogli mi odpowiedzieć
kiedy będzie ale watpie żeby to było tak późno. Pozdrawiam


wejdz tu --> http://cenega.pl/pomoc.php

znajomy dzwonil do cenegii i mówili że w połowie czerwca wiec to chyba rzeczywiscie tak będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2006 o 16:32, Azazell3 napisał:

słyszeliscie o tym ze sposlzczenie od Cenegii do wersji 1.61 będzie wydane 15 czerwca dopiero?

Do tego czasu to wyjdzie nie tylko nowy patch, ale i pewnie ktoś po sieciach p2p roześle cracka do kolejnej wersji. Cenega gdyby przygotowała spolszczenie już w wersji 1.61 na początek maja - mogłaby na tym wygrać bo wiele osób, które zapewne kiedyś ukradło z sieci zabugowaną wersję 1.00 mogłoby kupić legalnie polską poprawioną 1.61 za te 85-90 zł. A tak może się okazać, że niefrasobliwość i marnowanie czasu pozwoli uciec (niezbyt uczciwym, ale potencjalnym) klientom dobrego produktu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2006 o 21:02, Azazell3 napisał:

> Patch juz wyszedł! A gdzie to słyszałeś???? Ja zadałem pytanie i nie mogli mi odpowiedzieć

> kiedy będzie ale watpie żeby to było tak późno. Pozdrawiam

wejdz tu --> http://cenega.pl/pomoc.php

znajomy dzwonil do cenegii i mówili że w połowie czerwca wiec to chyba rzeczywiscie tak będzie

Moze i tak wydadzą moze też powiedzieli tak by sie od nich odczepic wszystko jest mozliwe a tak powaznie to i tak warto czekać na polonizacje tej wspaniałej gry nawet do czerwca pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2006 o 14:00, Norbi.7 napisał:

A wie ktos co zrobic jak ludzie sie buntuja ze jest im za ciasno ?

Po pierwsze są tylko niezadowoleni czy juz się buntują?
Jak w mieście jest kilku niezadowolonych, to nie jest jeszcze tragedia bo są tylko darmozjadami, na których sposoby podałem poniżej. Jeżeli niezadowolonych jest więcej niż połowa wszystkich obywateli miasta (trzeba pamiętać, że specjaliści sa zawsze szczęśliwi czyli zadowoloeni również), to miasto rozpoczyna rozruchy. Obok nazwsy miasta pojawia się pięść i liczba tur potrzebna do zakończenia rozruchów. Wtedy do takiego miasta należy sprowadzić conajmniej dwa oddziały wojska, a najlepiej jak najwięcej. Duża ilośc wojska (szczególnie jak mamy doktrynę "władza dziedziczna" potrafi przyspieszyć zakończenie rozruchów.

Sposób na niezadowolonych:
1. Zabrać im żarcie. ;) Wtedy wszystkich będzie ich mniej i nie będa mieli powodu, żeby lamentować.
2. Polepszyć im jakość życia:
- Podwyższyć poziom higieny przez budowę akweduktów, budowę ulepszeń z zasobami żywności (przenica, krowy, świnie, itd.). Mozna tez te zasoby szybko uhandlowac z inną cywilizacją.
- Zbudować: świątynie, klasztory, katedry, koloseum.
- Podwyższyć poziom kultury jezeli masz juz właczoną ta możliwość.
- Szybko pobudować drogi i wymagane ulepszenia terenu w miejscach z zasobami luksusowymi (każdy towar, to conajmniej jedna buźka zadowolona.
- Wywalić jednego lub więcej gostków z roboty i zmienić ich w artystów lub kapłanów. Trzeba tylko uważać, żeby w mieście nie zabrakło żarcia, co pokrywa się z pierwszym podanym rozwiązaniem.
- Zakończyć wojnę, jeżeli ją prowadzisz.
3. Jezeli miasto nie jest nam szczególnie wygodne w swoim istnieniu, można opchnąć miasto innej cywilizacji za możliwie największy utarg (za miasto można naprawdę sporo utargować).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się nowa nieoficjalna wersja spolszczenia do civ 4 w wersji 2.2

Poprawki:
- Ulepszona czcionka sylfaen.. teraz nie ma juz takich błędów jak "ElŻbieta"
- Poprawiono sporo błędów stylistycznych i ortograficznych
- Poprawiono błędy w samym tłumaczeniu
- Zmieniono niektóre nazwy; m.in. zamiast Jednostki walczące w starciu bezpośrednim przetłumaczyliśmy na Jednostki Walczące Wręcz .. itp

Szczególne podziękowania dla Irka_z_Kowal który udostępnił przerobioną czcionkę .. a także wszelkie podziękowania dla Kfranka i Evantisa za pomoc w znajdywaniu błędów
Teraz spolszczenie wygląda o niebo lepiej i coraz bliżej jej do ideału :P

Sciągnąć można stąd:
http://rapidshare.de/files/20696267/civ4pl22.exe.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy CIV4 pójdzie na GF MX 440 (nie mam takiej karty, ale kupiłbym grę w wakacje i trochę u wujka pograł :P)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.05.2006 o 20:51, Pagon napisał:

Czy CIV4 pójdzie na GF MX 440 (nie mam takiej karty, ale kupiłbym grę w wakacje i trochę u
wujka pograł :P)?

pójdzie bo mój kumpel ma z tej rodziny kartę i mu chodzi bez problemów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować