Zaloguj się, aby obserwować  
whitewolfpl

Civ4 - Temat ogólny

1160 postów w tym temacie

Dnia 08.04.2009 o 09:29, Lucek napisał:

Fortece mają jeszcze jedno zastosowanie: można je wykorzystać jako kanał dla statków.
Stosowałem to tylko na małą skalę , forteca obok miasta, tak żeby mieć "kanał" na dwa
pola, ale może da się zbudować dłuższe połączenie.


Zgadza się, też tego używam. Nieoceniony patent przy wielkich kontynentach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to ci dopiero jajo - Kupiłam sobie Civ 4 w wersji complete a tam płytka z nadrukiem "Conquests"... Grę zawiera prawidłową, żeby nie było, ale wpadka i tak :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytalem ze mody (przynajmniej niektore) potrzebuja angielskiej wersji do dzialania, zastanawiam sie czy beda dzialac tez na tej wersji Complete Edition jak wybiore przy instalacji jez. angielski?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji gry przy wybraniu języka polskiego w opcjach, część napisów mam po francusku. Wie ktoś, jak to naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2010 o 19:14, Madoc napisał:

Po aktualizacji gry przy wybraniu języka polskiego w opcjach, część napisów mam po francusku.
Wie ktoś, jak to naprawić?


A grę aktualizowałeś z menu gry, czy ściągałeś patcha ze strony Cenegi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.02.2010 o 11:46, Isildur napisał:

A grę aktualizowałeś z menu gry, czy ściągałeś patcha ze strony Cenegi?

Z menu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2010 o 15:10, Madoc napisał:


> A grę aktualizowałeś z menu gry, czy ściągałeś patcha ze strony Cenegi?
Z menu.


To musisz ściągnąć patcha spolszczonego bądź nieoficjalne spolszczenie pod tą wersję, którą ściągnąłeś.
Poszukaj tutaj: http://www.civ.org.pl/downloads.php?lang=Pol&type=Civ4§ion=Patch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2010 o 15:35, Isildur napisał:

>
> > A grę aktualizowałeś z menu gry, czy ściągałeś patcha ze strony Cenegi?
> Z menu.

To musisz ściągnąć patcha spolszczonego bądź nieoficjalne spolszczenie pod tą wersję,
którą ściągnąłeś.
Poszukaj tutaj: http://www.civ.org.pl/downloads.php?lang=Pol&type=Civ4§ion=Patch

Aha. Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2010 o 18:43, Madoc napisał:

Działa, dzięki bardzo ;)


Nie ma za co ;)
Pamiętaj gdy uaktualniasz grę z poziomu gry to zawsze będziesz miał pomieszany język, o ile gra będzie w polskiej wersji językowej, jeśli w angielskiej to nie będzie z tym problemu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę jak niektórzy ekscytują się możliwością zaistnienia polskiej nacji w Civilization V :-)
Ja pamiętam, że podobne próby były czynione przy okazji wcześniejszych wersji gry (począwszy chyba od Civ III gdzie chciano umieścić husarię) i nic z tego nie wyszło. Powiedzmy sobie szczerze: pępkiem świata na pewno nie jesteśmy. Ani nie nie odgrywamy w nim obecnie czołowej roli, ani nie byliśmy wśród czołowych państw świata starożytnego. Więc liczenie na to, że znajdziemy się wśród krajów podstawki jest delikatnie mówiąc - naiwnością.
Bardziej liczę na naszych fanów, którzy z pewnością dorobią Polaków w modach. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2010 o 13:17, A-cis napisał:

Widzę jak niektórzy ekscytują się możliwością zaistnienia polskiej nacji w Civilization V :-)


Nawet całkiem sporo tych "niektórych".

Dnia 24.02.2010 o 13:17, A-cis napisał:

Ja pamiętam, że podobne próby były czynione przy okazji wcześniejszych wersji gry (począwszy
chyba od Civ III gdzie chciano umieścić husarię) i nic z tego nie wyszło. Powiedzmy sobie
szczerze: pępkiem świata na pewno nie jesteśmy. Ani nie nie odgrywamy w nim obecnie czołowej
roli, ani nie byliśmy wśród czołowych państw świata starożytnego.


Starożytnego nie. Ale był przecież wcale niekrótki okres w dziejach świata, gdy Rzeczpospolita Obojga Narodów była ważnym i znaczącym graczem w Europie. Sytuacja jest o tyle absurdalna, że w dodatkach pojawiły się duble (Święte Cesarstwo Rzymskie, Bizancjum) lub nacje-krzaki (Rdzenni Amerykanie (sic!), Mali, Kmerowie), a nie ma w nich 60-milionowej nacji, z której wywodzi się Mikołaj Kopernik, Maria Skłodowska, Fryderyk Szopen czy Jan Paweł II. To tylko potwierdza, jak ważny jest lobbing.

Dnia 24.02.2010 o 13:17, A-cis napisał:

Więc liczenie na to, że znajdziemy się wśród krajów podstawki jest delikatnie mówiąc - naiwnością.


Jeśli nie zagrasz, nigdy nie wygrasz. Cóż więc jest do stracenia? Lepiej nic nie robić, prawda?

Dnia 24.02.2010 o 13:17, A-cis napisał:

Bardziej liczę na naszych fanów, którzy z pewnością dorobią Polaków w modach. :-)


Polskie mody są już od czasu Civ III....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2010 o 17:13, Vojtas napisał:

Jeśli nie zagrasz, nigdy nie wygrasz. Cóż więc jest do stracenia? Lepiej nic nie robić, prawda?

Gdy była szansa na umieszczenie wśród jednostek bojowych husarii, to z czystym sumieniem głosowałem z tym (wiec nie przesadzaj z tym nic nie robieniem, skoro nie wiesz co robię), ale tu, szans ani celowości (poza polocentryzmem) nie widzę.

Dnia 24.02.2010 o 17:13, Vojtas napisał:

Polskie mody są już od czasu Civ III....

I dlatego właśnie na nie liczę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2010 o 17:24, A-cis napisał:

> Jeśli nie zagrasz, nigdy nie wygrasz. Cóż więc jest do stracenia? Lepiej nic nie
robić, prawda?
Gdy była szansa na umieszczenie wśród jednostek bojowych husarii, to z czystym sumieniem
głosowałem z tym (wiec nie przesadzaj z tym nic nie robieniem, skoro nie wiesz co robię),


Jeśli głosowałeś za tym w petycji, to się chwali. Była taka organizowana

Dnia 24.02.2010 o 17:24, A-cis napisał:

ale tu, szans ani celowości


A jaka jest celowość wkładania do gry Koreańczyków czy Etiopczyków? Co do szans - najpierw trzeba je sobie zorganizować.

Dnia 24.02.2010 o 17:24, A-cis napisał:

(poza polocentryzmem) nie widzę.


Nie mamy się czego wstydzić - wręcz przeciwnie. Powinniśmy gloryfikować nasze zwycięstwa. Najśmieszniejsze jest to, że gra wykorzystuje polskie elementy już od pierwszej części, kiedy to budowało się obserwatorium Kopernika. W drugiej części dodatkowo, gdy we współczesności miasto się buntowało, w tle komunikatu było zdjęcie z sierpnia 1980. W III części jednym z czołowych liderów w rankingu zwycięzców był Lech Wałęsa. Z czwartej zniknęło obserwatorium, ale są polscy Wielcy Ludzie - Kopernik i M. Curie-Skłodowska

Dnia 24.02.2010 o 17:24, A-cis napisał:

> Polskie mody są już od czasu Civ III....
I dlatego właśnie na nie liczę :-)


http://www.civ.org.pl

Częstuj się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, postanowiłem w końcu zapoznać się z tą grą, zakupiłem sobie podstawkę w Pomarańczowej Kolekcji i wszystko byłoby fajnie gdyby nie czcionka(screen) która jest jakby za mała,postrzępiona i w wielu miejscach zamiast znaku + występuje -.Czy da się coś z tym zrobić, ewentualnie czy da się zainstalować czystą angielską wersję(a nie tylko zmienić język w opcjach)bo w demie takich problemów nie było. Z góry dzięki za odpowiedzi.

20100416100238

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zamówielem na Allegro Civilization IV: Complete Edition z Premium Games. Czy bede musial instalować jakieś dodatkowe patche? (jeżeli tak to czy wystarczy zainstalowac najnowszego czy wszystkie inne po kolei?). Wiem że po zainstalowaniu będe miał na pulpicie 3 ikonki, czyli mam rozumiec że najlepiej grać w Beyond the Sword (zawiera w sobie podstawke i pierwszy dodatek?). Kolejna ważna sprawa: czy gra dziala na win7 64bit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2011 o 20:55, jarekao napisał:

Zamówielem na Allegro Civilization IV: Complete Edition z Premium Games. Czy bede musial
instalować jakieś dodatkowe patche? (jeżeli tak to czy wystarczy zainstalowac najnowszego
czy wszystkie inne po kolei?). Wiem że po zainstalowaniu będe miał na pulpicie 3 ikonki,
czyli mam rozumiec że najlepiej grać w Beyond the Sword (zawiera w sobie podstawke i
pierwszy dodatek?). Kolejna ważna sprawa: czy gra dziala na win7 64bit?

U mnie tak, Wprawdzie "podstawkę" i "sworda" mam osobno a nie w pakiecie ale to raczej nie zrobi różnicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować