Zaloguj się, aby obserwować  
whitewolfpl

Civ4 - Temat ogólny

1160 postów w tym temacie

Mam problem z graniem w sieci, kiedy gram nagle pisze mi komunikat z napisem "server has broken our connection" czy cos takiego... ściągnełam juą patcha, i dalej mi się to robi... wie może ktos co można z tym zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj:

http://apolyton.net/forums/showthread.php?threadid=154881

jest pierwszy z trzech filmikow nakreconych podczas konferencji poswieconej Warlordsom. Nie wiem tez, czy wiecie, ale pod adresem http://www.2kgames.com/civ4/warlords/warlords.html jest oficjalna strona Warlordsow z duza iloscia ciekawych informacji o nowych cywilizacjach i jednostkach - mozna nawet obejrzec animacje tych ostatnich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Juz nikt nie gra w Cywlizację? A to taka znakomita gra... pewnie kto mogl, to wyjechal na wakacje. Ja niestety musze siedziec w Krakowie, to i po sieci chodze; przeczytalem juz chyba wszystkie previews Warlordsow.

A tutaj: http://apolyton.net/forums/showthread.php?postid=4518210#post4518210 jest drugi filmik z konferencji o tymze dodatku. Tym razem dotyczy glownie scenariusza "Zjednoczenie Chin". Nie moge sie juz doczekac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Stanach pokazały się już oba najnowsze dodatki do Civ4: w poniedziałek zadebiutował "Warlords" a wczoraj "CivCity: Rome". Cenega twierdzi, że pierwsza z nich trafi do sprzedaży na naszym rynku w sierpniu a druga we wrześniu. Nic tylko nie wiadomo czy będą to wersje anglojęzyczne czy spolszczonene.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do Warlordsow to imho od dawna wiadomo, ze beda 2 wersje do wyboru, Cenega dala chyba z miesiac temu taki news na swojej stronie. A CivCity: Rome to nie jest dodatek do Civ 4, tylko samodzielna gra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2006 o 12:20, Elwro napisał:

80 zl to strasznie duzo za dodatek - w tej cenie moge kupic pelna wersje Galactic Civilizations 2... jeszcze zobacze

Przepraszam za OT (choć w sumie to też o Cywilizacji :) ale czy grałeś już może w Galactic Civilizations 2 ?
Ja mam pierwszą część ale nie zachwyciła mnie. Dużo bardziej podobał mi się Master of Orion. Jednak generalnie lubię tego typu gry i mógłbym zastanawić się nad kupnem gdybym słyszał, że ma dużą grywalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2006 o 22:30, A-cis napisał:

Przepraszam za OT (choć w sumie to też o Cywilizacji :) ale czy grałeś już może w Galactic
Civilizations 2 ?

Niestety nie. Na plycie z majowego CDA jest demo, ale na razie go nie przetestowalem i jeszcze jakies minimum 2 tygodnie raczej tego nie zrobie.

Dnia 30.07.2006 o 22:30, A-cis napisał:

Ja mam pierwszą część ale nie zachwyciła mnie.

Mnie jakos tez nie. Ale znajomi z zagranicy bardzo chwala druga czesc, a zwlaszcza dzialania wydawcy (Stardock), ktory ponoc bardzo sie stara, wprowadzajac liczne ulepszenia. Tyle ze na Zachodzie juz zbliza sie dodatek... poczekam, jesli demo mnie olsni to moze kupie jakas zlota edycje or sth.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.07.2006 o 22:52, Elwro napisał:

Niestety nie. Na plycie z majowego CDA jest demo, ale na razie go nie przetestowalem i jeszcze
jakies minimum 2 tygodnie raczej tego nie zrobie.

Ja przed chwilą sobie też ściągnąłem demo ze strony Cenegi (nawet był niezły transfer) ale obawiam się że to jest demo anglojęzyczne, a ja po angielsku ani w ząb, więc co najwyżej pooglądam obrazki.

Dnia 30.07.2006 o 22:52, Elwro napisał:

Mnie jakos tez nie. Ale znajomi z zagranicy bardzo chwala druga czesc, a zwlaszcza dzialania wydawcy (Stardock),
ktory ponoc bardzo sie stara, wprowadzajac liczne ulepszenia. Tyle ze na Zachodzie juz zbliza sie dodatek...

Czytałem opis. Podobno jest opcja samodzielnego projektowania statków i losowe generowanie map, czyli tak jak w Master of Orion, co uważam za duży plus. Natomiast starania Stardock będą oczywiście związane z wersją anglojęzyczną, a wersja wydana przez Cenegę pewnie będzie znów niekompatybilna ze wszystkimi dodatkami i usprawnieniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieoficjalne Spolszczenie Civilization IV: Warlords w wersji 3.0

http://www.civ.org.pl/downloads.php?action=dlfile&type=Civ4&fileid=645


Najnowsze Spolszczenie do dodatku Civilization IV: Warlords.

UWAGA:
- Jeśli ktoś zainstaluje spolszczenie to nie musi instalować poprzedniego spolszczenia od podstawowej wersji; ta polonizacja zawiera wszystkie pliki tekstowe odpowiedzalne za tekst z całej gry.
- Scenariusze nie są przetłumaczone będą spolszczone w kolejnej wersji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale super wypaśny zestaw :

"Sid Meier’s Civilization Chronicles, bo tak nazywać będzie się wspomniany pakiet, zaoferuje aż dziewięć tytułów z serii, począwszy od pierwszej odsłony cyklu, która na rynku elektronicznej rozrywki zadebiutowała w 1991 roku:

Sid Meier’s Civilization
Sid Meier’s Civilization II
Sid Meier’s Civilization II: Fantastic Worlds
Sid Meier’s Civilization II: Conflicts In Civilization
Sid Meier’s Civilization II: Test of Time
Sid Meier’s Civilization III
Sid Meier’s Civilization III: Play the World
Sid Meier’s Civilization III: Conquests
Sid Meier’s Civilization IV

Oprócz tego zestaw zawierać będzie karciankę Civilization: The Card Game, dziewięćdziesięciosześciostronicową książkę The Chronicles of Civilization, przedstawiającą historię cyklu oraz dodatkowy dysk DVD. Na tym ostatnim znajdziemy film dokumentujący prace nad grą Sid Meier’s Civilization IV, zwiastuny, zapisy rozgrywki oraz bogatą galerię zdjęć i tapet."
Źródło:
http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=28285

Ciekawe czy ktoś go wyda w PL ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 09:12, Evil Khan napisał:

Ciekawe czy ktoś go wyda w PL ...

Mam nadzieję ... że nikt :-D
Bo w przeciwnym wypadku będę żałował, że większość tych tytułów już niestety posiadam, i nie opłaca mi się kupować tego pakietu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 09:12, Evil Khan napisał:

Ale super wypaśny zestaw :

imho troche tu odstaje civ IV - albo sie daje z wszystkimi dodatkami (co jest niemozliwe bo bedzie jeszcze jeden) albo zamyka 1-3 z dodatkami...
ja sie narazie przymierzam do warlordsow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.09.2006 o 09:57, gmx napisał:

> Ale super wypaśny zestaw :
imho troche tu odstaje civ IV - albo sie daje z wszystkimi dodatkami (co jest niemozliwe bo
bedzie jeszcze jeden) albo zamyka 1-3 z dodatkami...
ja sie narazie przymierzam do warlordsow

no mogli sobie darować część 4 - byłoby taniej.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Pakiet zadebiutuje na ryku w przyszłym miesiącu w sugerowanej cenie 69.99 dolarów."
O.o Nie tak straszliwie dużo.
Po przeliczeniu 218,33 PLN. Jeśli zostanie wydane w Polsce będzie kosztować ~200 PLN :) Ale wolałbym żeby było bez "czwórki".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z Civ 4 -
Zassałem sobie tego *Moda* do Warlorlds''ów
http://civilization4.filefront.com/file/Gigant_Earth_Map_24_civs;70198

WKŁADAM cały folder Giant Earth Map, do katalogu Mods w folderze Warlords, włączam grę, wybieram opcje *wybierz scenariusz*, zaznaczam Giant Earth Map_Celtic i... Wyskakuje błąd, że nie może przeczytać pliku z mapką ! Nie wiem co robie źle... W readme (tak - czytam readme -_-), piszę, że trzeba... Najlepiej zacytuje:

Place the mod folder under "Warlords\MODS\", load the mod, and select "Giant Earth Map v1.15 Thai" or "Giant Earth Map v1.15 Celt" in the scenario menu.

Co to znaczy load the mod? Może trzeba jeszcze coś zrobić poprzez edytor - w opcjach coś zmienić... Nie wiem :[.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować