Zaloguj się, aby obserwować  
whitewolfpl

Civ4 - Temat ogólny

1160 postów w tym temacie

Dnia 08.11.2005 o 14:03, Azazell2 napisał:

nie przesadzaj :) ja mam A64 3000 , 1gb ram i tylko X600 pro

Masz sporo RAMu. I chyba to ratuje.

Dnia 08.11.2005 o 14:03, Azazell2 napisał:

gra ma troche zrąbany kod ale patch w weekend może naprawi.

Jest już informacja, że patch będzie w ten weekend?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HELP!! Dostałem dzisiaj Civ''kę 4 i mam problem :( Po podobno poprawnym zainstalowaniu gry na oba sposoby ("Express Install" i "Costum Install") uruchomiłem ponownie komputer. Następnie włożyłem płytę DVD-ROM do napędu, poprosiłem o uruchomienie gry i pojawił się błąd: "Please insert the correct DVD-ROM, select OK and restart application" . Płyta jest orgianalna - zabuliłem 100 coś zł z Wirtusa. Proszę o pomoc!

PS. Mój DVD strasznie głośno chodzi i się czasem zacina. Czy to może mieć jakiś związek z tym?

;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2005 o 20:34, fanfilmu.pl napisał:

HELP!! Dostałem dzisiaj Civ''kę 4 i mam problem :( Po podobno poprawnym zainstalowaniu gry na oba sposoby ("Express Install"
i "Costum Install") uruchomiłem ponownie komputer. Następnie włożyłem płytę DVD-ROM do napędu, poprosiłem o uruchomienie
gry i pojawił się błąd: "Please insert the correct DVD-ROM, select OK and restart application" . Płyta jest orgianalna -
zabuliłem 100 coś zł z Wirtusa. Proszę o pomoc!

PS. Mój DVD strasznie głośno chodzi i się czasem zacina. Czy to może mieć
jakiś związek z tym?

to chyba powinienes popytac w cenedze? ja mialem tez taki problem tyle ze z inna gra. problemem oczywiscie jest zabezpieczenie antypirackie gry. standardowe porady to "wywal wszystkie emulatory napedow", "przelacz naped w tryb DMA", "zainstaluj najnowszy firmware do czytnika"... mi zadne z tych nie pomoglo. dopiero jak probowalem gre odpalic z obrazu, ktory sam zrobilme clonecd to gierka jakos zaskoczyla, ale zbuntowala sie tym rzem o obecnosc daemon tools (ktorego musialem zainstalowac zeby podmontowac obraz). jak go wywalilem razem z clonecd to gierka juz zaskoczyla z oryginalnej plytki. nie mam pojecie o co moglo chodzic. takie zabezpieczenia to jest jakas porazka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2005 o 20:43, fanfilmu.pl napisał:

Wysłałem im. Ale czekam... i czekam... i czekam i jak na razie nie mogę się doczekać...

Widać jakie te zabezpieczenia
są wspaniałe... :/

no to zastosuj sie do tego co napisalem, moze pomoze. ktos pisal na tym forum ze mial podobny problem i zrobil sobie obraz plytki za pomoca clonecd, a potem go odpalil przez daemon tools i zadzialalo, mimo ze oryginal nie chcial pojsc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2005 o 20:46, penny napisał:

no to zastosuj sie do tego co napisalem, moze pomoze. ktos pisal na tym forum ze
mial podobny problem i zrobil sobie obraz plytki za pomoca clonecd, a potem go odpalil przez daemon tools i zadzialalo,
mimo ze oryginal nie chcial pojsc.

Dzięki za rady, płyka jest dobra bo sprawdzałem na innym komputerze. I tak sie przyda zmiana napędu.
PS. To mi się zdarza w kilku grach, ale zazwyczaj pomaga restart komputera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

słyszałem że gra zawiera masę błędów i jest niedopracowana. na wirtusie napisano:
Cywilizacja IV to bubel?!

Na grę Civilization IV czekało wielu fanów serii oraz strategii jako gatunku. Okazuje się jednak, że pierwsi, którzy zakupili finalną pudełkową wersję mają wiele powodów do narzekania. I nie chodzi tu o zawartość czy możliwości programu, lecz o jego działanie, które sprawia kłopoty na wielu komputerach.

Wśród głosów klientów posiadających już czwartą Cywilizację pojawiają się narzekania na ciągłe wieszanie się gry, bardzo długie ładowanie akcji oraz tur. Jednemu graczowi aż 7 godzin zajęło wykonanie ruchów w zaledwie 20 turach! Dzieje się tak także na komputerach z szybkimi procesorami i dużą ilością ramu. Miejmy nadzieję, że autorzy szybko uwiną się z problemami i wypuszczą jakąś działającą w tej kwestii poprawkę.

29-11-2005 23:20:04 - Wrześni@k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2005 o 09:00, Evil Khan napisał:

Miejmy nadzieję, że autorzy szybko uwiną się z problemami i wypuszczą jakąś działającą w tej kwestii poprawkę.

Patch (1.09) już wyszedł kilka dni temu. Ma 23MB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja caly czas czekam na swoja, zamowiona w zeszlym tygodniu gre ($%@$%), ale slyszalem ze ona tak kiepsko chodzi, bo czesciowo jest zrobiona w pythonie, a to raczej srednio sie nadaje do gier. z drugiej strony dzieki temu pythonowi latwo sie bedzie robic mody, bo edytor do gry jest zrobiony tak zeby mozna bylo w nim uzywac wlasnie pythona. no nic zobaczymy... a patch juz czeka na moim dysku :\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2005 o 11:30, penny napisał:

ja caly czas czekam na swoja, zamowiona w zeszlym tygodniu gre ($%@$%),

Ja tak samo. Ale ja zamówiłem już grubo ponad tydzień temu. I codziennie zaglądam do skrzynki czy jest avizo, a tu ciągle nic.
Już zacząłem dzisiejszej noc ściągać demo, ale jak o 2 w nocy miałem jeszcze ponad 2 godziny ściagania to zrezygnowałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2005 o 12:23, A-cis napisał:

> ja caly czas czekam na swoja, zamowiona w zeszlym tygodniu gre ($%@$%),
Ja tak samo. Ale ja zamówiłem już grubo ponad
tydzień temu. I codziennie zaglądam do skrzynki czy jest avizo, a tu ciągle nic.
Już zacząłem dzisiejszej noc ściągać demo,
ale jak o 2 w nocy miałem jeszcze ponad 2 godziny ściagania to zrezygnowałem :)

nastepnym razem nie dam sie zfrajerowac i zamowie gdzie indziej, albo grzecznie poczekam az gra bedzie dostepna w sklepie. dzisiaj mija tydzien od zlozenia zamowienia - jesli dzisiaj nie bedzie przesylki to poprotu sobie ja odpuszczam i kupuje gre gdzie indziej. to jest porpostu porazka. dobrze ze nie placilem z gory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2005 o 13:22, penny napisał:

> Ja tak samo. Ale ja zamówiłem już grubo ponad tydzień temu.

Temu raczej winna jest nasza kochana Poczta Polska. Ja złożyłem zamówienie 14.11: 22.11 dostałem powiadomienie, że gra została wysłana (do dnia dzisiejszego nie dotarła). No chyba że wybrałeś opcje kurierską, w takim wypadku naciskaj dystrybutora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2005 o 15:25, darsz napisał:

> > Ja tak samo. Ale ja zamówiłem już grubo ponad tydzień temu.
Temu raczej winna jest nasza kochana Poczta
Polska. Ja złożyłem zamówienie 14.11: 22.11 dostałem powiadomienie, że gra została wysłana (do dnia dzisiejszego nie dotarła).


nie - tez wzialem poczte. w zasadzie to skozystalem z zamowienia przedpremierowego w cenedze z przesylka gratis, wiec zabardzo nie mialem wyboru. widze ze zrobilem blad, bo w piatek dopiero dostalem info ze paczka zostala wyslana, ale nie zmienia to faktu ze powinna juz byc. zamowienie skladalem w zeszly wtorek. gdybym zamowil gdzie indziej, albo poprostu poszedl do mediamarktu albo empiku, to bym sie cieszyl gra od dawna. bez sensu taki preorder.
do tej pory nie mialem problemow z poczta - widac musialem miec ten pierwszy raz... no i bedzie to ostatni zarazem. juz wole doplacic te pare zl za kuriera - przynajmniej wiem co sie dzieje z moja przesylka i moge roscic uzasadnione pretenje. a tak dostawca conajwyzej rozlozy rece i powie ze to przeciez nie jego wina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.11.2005 o 16:02, penny napisał:

zamowienie skladalem w zeszly wtorek.

To ja składałem przed Tobą. Darsz też.
Musisz więc czekać a jak my dostaniemy, to będziesz miał niebawem po nas :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2005 o 15:38, SHADOW-XIII napisał:

no ale GeForce 2 MX 400 64 MB już nie pociągnie ... a do tej pory ciągnął wszystko prócz nawalanek w stylu Quake 777 itp


Czyli w tym przypadku zakup równoznaczny jest z wyrzuceniem kasy na elegancki element dekoracji pokoju?
Absolutnie nie pójdzie? Nawet przy minimum detali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2005 o 14:01, Wodzasty napisał:

Czyli w tym przypadku zakup równoznaczny jest z wyrzuceniem kasy na elegancki element dekoracji pokoju?
Absolutnie
nie pójdzie? Nawet przy minimum detali?

rusza, ale na dużych mapach nie pograsz, co najwyżej mała mapa z 3-4 przeciwnikami, pozatym moze warto poczekac, cena za jakis czas spadnie, kup wtedy gdy bedziesz mial lepszą grafike ...

Lucek: na plus pod chyba wszystkimi punktami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem demo. Nie udało mi się zagrać tych 100 tur :( - całkowite zawieszenie :(. Spróbuję jeszcze raz, ale jedno wiem na pewno: żadna gra mi tak nie muliła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować