Zaloguj się, aby obserwować  
whitewolfpl

Civ4 - Temat ogólny

1160 postów w tym temacie

Panowie, zdecydujcie się! Muli, czy nie muli, bo nie wiem, czy mam kupować! Moja konfiguracja:
notebook Fujitsu-Siemens Athlon64 3000+, 1024MB DDR 333MHz, Radeon 9700 128 MB.

Czy ktoś mi może powiedzieć, czy engine ma sztywno ustawione rozdzielczości, czy ciągnie je z ustawień karty graficznej? Bo ja mam 1280x800, więc różnie z tym bywa w grach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2005 o 19:13, Crolug napisał:

Panowie, zdecydujcie się! Muli, czy nie muli, bo nie wiem, czy mam kupować! Moja konfiguracja:
notebook Fujitsu-Siemens Athlon64 3000+, 1024MB DDR 333MHz, Radeon 9700 128 MB.


Najlepiej po prostu sprawdzić ściągając demo. Bez problemu do znalezienia Googlami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Win XP SP2 i Civ IV z patchem - technicznie fatalnie, gra wiesza się, szybkie sejwy wskazane, długie wczytywanie (Athlon 2500, 1 GB RAM, GF FX 5900 XT). Tworzenie nowej gry jest zrobione fatalnie, generator terenu robi zdecydowanie za dużo pustyń. Założenie, że kultura rozszerza terytorium, jest idiotyczne.

To tyle złego, bo gra się dobrze. W pierwszym sejwie (poz. trud. 4) Chińczyk przyjechał z 40 mocnymi jednostkami...dał mi do myślenia :-/...musiałem zacząć od nowa, na innej mapie (było Lakes - przeciwnicy za miedzą, teraz Continents - mam wiecej luzu). Na razie wyglada, że militaria odgrywają większą rolę niż zwykle i trzeba się zbroić więcej niż się wydaje, że potrzeba - zwłaszcza na mapach bez morza, jak Lakes.
Civilization IV jest dobrą grą, nawet bardzo, ale nie jest lepsza od Alfa Centauri.
Poza tym, protestuję przeciwko zbyt małej liczbie kobiet - przywódców :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2005 o 18:45, Epiphany napisał:

No to masz okazję, aby dostosować się do obowiązujących standardów ;P

O tym wiedziałem od początku :)
Ale uwaga! Gra chodzi pod Win 98!!! Chociaż "chodzi" to zbyt dużo powiedziane :)
Wracając do mojego wczesniejszego posta. Okazało się że czytanie instrukcji jest czasem wskazane nawet przed instalacją. Doczytałem się, że gra wymaga 1,7 GB na HDD. Tymczasem na C, gdzie bezskutecznie ją próbowałem dwukrotnie zainstalować, miałem wolne ok. 1,5 GB. Więc nic dziwnego że mi się nie udawało :D
Spróbowałem na D, i poszło (godzina instalacji). A potem poszło intro, załadowałem pierwszą grę i też mi nie odmówiło choć miałem komunikat:" Your machine is bellow recommended specifications".
Granie przypomina na razie moją grę z przed kilkunastu lat w Civ 2 kiedy grałem na komputerze 486 SX. Każdy ruch trwał kilkadziesiąt sekund (a mimo to grę ukończyłem, taki byłem napalony :)

Dnia 06.12.2005 o 18:45, Epiphany napisał:

Ja specjalnie dla Cywilizacji IV kupiłam napęd DVD ;)

Ja DVD mam. Ale RAM i chyba kartę graficzną trzeba będzie dostosować (a sądziłem, że i Win XP będę musiał kupić), bo takie granie nie ma kompletnie sensu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2005 o 19:13, Crolug napisał:

Panowie, zdecydujcie się! Muli, czy nie muli, bo nie wiem, czy mam kupować! Moja konfiguracja:
notebook Fujitsu-Siemens Athlon64 3000+, 1024MB DDR 333MHz, Radeon 9700 128 MB.


Slyszalem rozne opinie - niektorym na mocnym sprzecie "muli" inni ze slabym nie maja problemow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2005 o 18:34, Domek napisał:

U mnie na 1 GB zadnego "mulenia" nie stwierdzilem.

szczesciaz. mi jak juz pisalem muli na 512mb. znajomy ma 2gb i tez sie skarzy, ze jest kicha. na forum civfanatics.com gosc co ma 1gb i mu sie muli skarzyl sie ze bez wzgledu na ilosc ramu gra sie bedzie mulic bo jest gdzies blad koncepcyjny, ktory powoduje ze gra probuje zarezerwowac sobie 120% fizycznej pamieci ram. gosc byl tak wnerwiony i zdeterminowany, ze sie wzial za latanie tego samemu, ale chyba mu nie wyszlo z powodu zabezpieczen przed kopiowaniem. nie wiem bo nie dotrwalem do konca watku (byla 4 w nocy jak to czytalem). problem jest wedlug niego spowodowany glownie pythonem na ktorym bazuje gra, ale to juz szczegoly techniczne... fakt faktem ze rozowo nie jest :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.12.2005 o 18:34, Domek napisał:

U mnie na 1 GB zadnego "mulenia" nie stwierdzilem.
A sama gra... rewelacja!


nie no u mnie na 1 GB tez się nie muli ale wczytywanie save''ów to już koszmar...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem i zainstalowałem pacza. Nic to (w moim przypadku) nie daje. To samo - wyłączenie dźwięku.
Poza tym pacz najwyraźniej jeszcze mniej lubi Win 98 niż oryginalna gra, bo dwukrotnie mi ją wywalił. Raz podczas ładowania (bezpośrednio po zainstalowaniu) i raz podczas gry.
Najwyraźniej widać, że software muszę na razie zostawić w spokoju i zabrać się za hardware.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ma ktoś może pomysł jak urux\chomić Alfa Centauri Sida Meier''sa na Win XP ? Kiedyś grałem na 98 SE bez problemu , teraz na nowym kompie z XP nie mogę uruchomić. Instaluje się wszystko ok , klikam na start na chwilę robi się czarny ekran a później wraca do windy. Może jest jakiś patch ? Na stronie oficjalnej nie zauważyłem :/
Pomocy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po założeniu dodatkowego Konta w WINXP o nazwie "Civ IV" i wyrżnięciu wszystkich zbędnych procesów stwierdzam , że szybkość ładowania się i ogólnie samej rozgrywki zwiększyła się o 400%. Autentycznie! Nic dodatkowego nie może mulić CivIV bo inaczej gra się wiesza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, nie biała baba kłopotu kupiła sobie grę...
Po zainstalowaniu pacza gra zaczęła mi chodzic jeszcze gorzej, więc ją odinstalowałem i zainstalowałem (z duzymi problemami) ponownie. I teraz, po ponownym zainstalowaniu, w ogóle jej nie moge odpalić.
Stale mi wyrzuca jakiś błąd ://///

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, na laptopie P IV 2,8 plus GeForce4 Go plus 512 MB Ramu i z 30 GB wolnego miejsca na dysku nie daję rady. Jak tylko bedę "zywy" w godzinach otwarcia np. Media Markt kupię jakieś DVD i zobaczę na stacjonarnym ( z napędu LG nie chciało się instalować). Gdybym wiedział, że takie schody przede mną nie kupiłbym gry. Zaczynam się denerwować? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2005 o 04:02, Pan_Sza napisał:

Heh, na laptopie P IV 2,8 plus GeForce4 Go plus 512 MB Ramu i z 30 GB wolnego miejsca na dysku nie daję rady.

Nie dajesz rady odpalić gry czy zainstalować?
Pamiętasz, że do XP potrzebny jest (podobno) SP1?

Dnia 08.12.2005 o 04:02, Pan_Sza napisał:

z napędu LG nie chciało się instalować). Gdybym wiedział, że takie schody przede mną nie kupiłbym gry.

Sporo ludzi ma różnorakie problemy techniczne i to o dziwo nie z samą grą jako taką, tylko z jej instalacją i uruchamianiem. Chyba dużo zależy tu od rodzaju sprzętu i konfiguracją.
Liczę, że kolejne pacze to poprawią, ale póki co irytuje mnie, że gra zachowuje się zbyt różnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować