Zaloguj się, aby obserwować  
whitewolfpl

Civ4 - Temat ogólny

1160 postów w tym temacie

Dnia 08.12.2005 o 11:45, Lucek napisał:

Tak czytam o tych problemach i chyba poczekam aż cenega wyda civ4 w polskiej wersji i Super$eller
:/

no to sobie poczekasz z min 1,5 roku o ile w ogóle ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2005 o 11:45, Lucek napisał:

Tak czytam o tych problemach i chyba poczekam aż cenega wyda civ4 w polskiej wersji i Super$eller
:/

ja też nie dośc że tanio to jescze od razu spaczowana..... tuż po premierze coraz częsciej sie sie kupuje beta wersje a nie finalną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2005 o 12:16, Evil Khan napisał:

> Tak czytam o tych problemach i chyba poczekam aż cenega wyda civ4 w polskiej wersji i
Super$eller
> :/
no to sobie poczekasz z min 1,5 roku o ile w ogóle ...


Mozliwe wlasnie, ze "w ogole". Civ 3 zostala tez tylko raz wydana , dodatki chyba w ogole sie nie pojawily.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2005 o 12:18, Hegemon napisał:

Mozliwe wlasnie, ze "w ogole". Civ 3 zostala tez tylko raz wydana , dodatki chyba w ogole sie nie pojawily.

Rzeczywiście, dodatków - ku mojemu ubolewanianiu - niestety w Polsce nie wydano :(
A akurat one święciły triumfy ponieważ miały opcję multi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

COś jest nie tak :( Instaluję ten patch i przy próbie włączenia wyskakuje mi komunikat : CPU is not corrected (czy coś w tym stylu , jestem w pracy a w domu nie mam netu). Mam opcję kliknbięcia "OK" lub "Anuluj" ale w obu przypadkach dzieje się to samo - wychodzi do windy. Masz może jakiś pomysł albo ktoś inny ? Mój komp to Athlon64 2800+ , GeForce 6600GT , Win XP HE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2005 o 12:18, Hegemon napisał:

Mozliwe wlasnie, ze "w ogole". Civ 3 zostala tez tylko raz wydana , dodatki chyba w ogole sie
nie pojawily.


Dodatki nie, ale Civ3 została wydana przez CDP najpierw w wersji org , a później po polsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2005 o 13:54, Lucek napisał:

> Mozliwe wlasnie, ze "w ogole". Civ 3 zostala tez tylko raz wydana , dodatki chyba w ogole
sie
> nie pojawily.

Dodatki nie, ale Civ3 została wydana przez CDP najpierw w wersji org , a później po polsku.


Aha, myslalem, ze tylko raz. Dobrze, ze chociaz tyle w kazdym razie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2005 o 11:31, A-cis napisał:

Nie dajesz rady odpalić gry czy zainstalować?


Na laptopie odpalić, na dużym zainstalować. Ale...uwaga...już działa! :) Dlatego, laptopem się już nie martwię.
Gra chodzi płynnie (właściwie: śmiga :). Nie instalowałem żadnych poprawek, wszystkie opcje mam ustawione na max.Czas startu aplikacji i wczytania gry to jakieś piętnaście sekund.
W moim przypadku zawinił czytnik DVD (LG). Kupiłem w MM nowy (oczywiście....LG :) i gra muzyka.
Założyłem sobie, że w 300 zł się zmieszczę i dobrze, jakbym miał przy sobie więcej pieniędzy wyszedłbym z powalającym PLEXTOREM ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2005 o 17:53, Pan_Sza napisał:

Na laptopie odpalić, na dużym zainstalować. Ale...uwaga...już działa! :) Dlatego, laptopem
się już nie martwię.

Ale na czym śmiga? Na laptopie czy dużym?
I jeśli na laptopie to czy to jest ten o którym pisałeś wcześniej (chodzi mi kartę graficzną)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2005 o 20:00, A-cis napisał:

Ale na czym śmiga? Na laptopie czy dużym?
I jeśli na laptopie to czy to jest ten o którym pisałeś wcześniej (chodzi mi kartę graficzną)?


Na dużym jest ok, na laptopie staje po wybraniu wszystki opcji (teren, nacja, itp.) Jeśli chcesz, poustawiam wszystko na low, wyłączę dźwiek i sprawdzę (to nie musi być karta graficzna, równie dobrze transfer z i na dysk - miałem z tym ostatnio problemy, poza tym to Actina, moja wielka, życiowa pomyłka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2005 o 20:12, Pan_Sza napisał:

na laptopie staje po wybraniu wszystki opcji (teren, nacja, itp.) Jeśli chcesz, poustawiam wszystko na low,
wyłączę dźwiek i sprawdzę (to nie musi być karta graficzna, równie dobrze transfer z i na dysk - miałem z tym
ostatnio problemy, poza tym to Actina, moja wielka, życiowa pomyłka ;)

Interesują mnie wszelkie doświadczenia związane z uruchomieniem gry na laptopie, jako że przymierzam się do jego kupienia i w związku z tym chciałbym żeby mi gra choć na nim poszła (skoro na dużym nie chce)
Z tym że myślałem przeznaczyć na laptopa max. 4 tys. zł. dlatego konfiguracja mnie interesuje.

A po kupieniu laptopa, zainstaluję (dołączone) XP na dużym i spróbuję jeszcze raz z grą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Juz przyczepialem sie o walke i o dyplomacje.Pogralem dluzej i zauwazylem (na trudniejszych poziomach) kolejny blad ktory jest w poprzednich czesciach rowniez.Komputer z Komputerem leja sie 3/4 mojej rozgrywki i nagle zawiazuja pakt rpzeciwko mnie pomimo ze mialem same plusy u nich (-4 jedynie za handel z wrogiem) i nic im niegdy nie zrobilem.Dalej najslabszy komp montezuma co ma 1000 punktow mniej odemnie ma wiecej technologi bo kazdy komp z kompem handluje nie zwazajac na relacje,ja nic nikomu nie zrobilem i nikt ze mna nie chce handlowac technologia poza Indianami...znowu jest jak w np. 3 czesci jak gra sie na trudniejszych poziomach to wychodzi ze wszyskie nacjie predziej czy poniej nie zwazajac na relacje stana przeciwko tobie.Albo wywolaja wojne,albo ci nie pomoga (majac nawet same plusy u nich).Pozatym komputer ma zawsze all na maxa.Ciekawy jestem ze zawsze ma technologie,kase,miasta i wojo na maxa,nie wiadomo z kad.Poziom trudnosci nadal polega na jakies przycinie,dyplomacja nadal jest do bani (raz mi sie udalo zawiazac pakt na trudnym poziomie dajac co chiwle kompowi jakies rpezenty lol) wiec po co mi pakt na ktorym tylko komp korzysta.Jak dla mnie Civ zkmienil sie tylko wizualnie dodano nowe rzeczy ale starych nie poprawiono.O skopanej walce,o tym ze sie muli i innych sprawach wspominalem we wczesnijszych postach.Dla mnei ta gra jest najwoekszym zawiedzeniem tego roku tylko z poczatku bylem nia oniesmielony,poniej juz nie.Niestety w dzisiejszych czasach strategie nie konkuruja tylo ze strategiami ale i z kazda inna gra,od dziecka gram w civ ( jeszcze za czasow atari ST) i jakos 4 czesc nie oderwala mnie od chocby np.guild wars ktore mi sie srednio podoba nie wspominjac juz o wow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż po kilku dniach gania mogę powiedzieć co nieco. Otóż w grę Civ jak większość tutaj grałem od pierwszych edycji w odległych czasach zachwycając się jej grywalnością i ideą rozwijania cywilizacji od kamienia łupanego do ery nano. Kolejne cześci wnosiły małe zmiany w logice gry a duże w grafice. Do części IV stosunek wydajność/możliwości nie był zaburzony na sprzęcie, który był dostępny w czasie grania. Obecnie w części IV dokonano "rewolucji". Otóż prosta grafika, która powinna chodzić płynnie na sprzęcie z przed 2-3 lat tnie się na nim gorzej niż najbardziej wymagająca gra RTS. Wystarczy spojrzeć na grafikę i ilość szczegółów SpellForce i porównać ją do Civ IV by dojść do wniosku, żee engine Civ został skopany. Gra mająca mniej obiektów wyświetlanych w jednym czasie, mniej jednostek, o mniejszej liczbie wielokątów na obiekt o mniej urozmaiconej mapie działa co najmniej 5 razy wolniej. Skandal i tyle.
Co do grywalności bajka jest inna. Jest to nadal świetna i wciągająca zabawa. Można powiedzieć, że dostałem Civ I w nowej szacie graficznej z kilkoma elementami in plus (poza wydajnością oczywiąście, która jest in minus maximus).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2005 o 22:00, A-cis napisał:

A po kupieniu laptopa, zainstaluję (dołączone) XP na dużym i spróbuję jeszcze raz z grą :)


Po pierwsze to bedzie piractwo, a po drugie, XP dodawany do laptopa jest chyba przypisywany do jego komponentow (tzn. da sie zainstalowac tylko na kompie wyposazonym w konkretna plyte glowna albo twardy).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2005 o 12:22, Hegemon napisał:

Po pierwsze to bedzie piractwo,

Nie mam zamiaru pozbywać się mojego Win 98SE z którym dotychczas było mi bardzo dobrze. Chodziło mi tylko o próbę (czy Civ pójdzie)

Dnia 12.12.2005 o 12:22, Hegemon napisał:

po drugie, XP dodawany do laptopa jest chyba przypisywany do jego komponentow (tzn. da sie zainstalowac tylko na kompie wyposazonym w konkretna plyte
glowna albo twardy).

Coś mi się nie chce w to wierzyć. MS musiał by robić zbyt dużo wersji programu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2005 o 14:17, Gosu napisał:

Komputer z Komputerem leja
sie 3/4 mojej rozgrywki i nagle zawiazuja pakt rpzeciwko mnie pomimo ze mialem same plusy u
nich (-4 jedynie za handel z wrogiem) i nic im niegdy nie zrobilem.


Standard, w 3. tez tak bylo. Na wyzszych poziomach trudnosci, albo Ty zaczniesz prowadzic "aktywna polityke miedzynarodowa" (tzn. zawierac sojusze i niszczyc inne cywilizacje), albo sam zostaniesz zniszczony. Jezeli 2-3 cywilizacje nagle wypowiedza Ci wojne musisz jak najszybciej pozyskc sojusznikow, ktorzy zaatakuja ich z innych frontow. I bedzie Cie to wtedy kosztowalo, ale warto tak zrobic. Nie da sie w zasadzie przetrwac gry bez walki.

Dnia 11.12.2005 o 14:17, Gosu napisał:

Dalej najslabszy komp montezuma
co ma 1000 punktow mniej odemnie ma wiecej technologi bo kazdy komp z kompem handluje nie zwazajac
na relacje,


Tez standard. Jesli jest sojusz miedzy cywilizacjami, to przekazanie wynalazkow miedzy wszystkimi trwa jedna ture. Czasami oplaca sie w trakcie wlasnej tury swoje odkrycie sprzedac po kolei wszystkim rywalom - mozna wiele zarobic, a efekt ten sam (czyli wszyscy wynalazek maja).

Dnia 11.12.2005 o 14:17, Gosu napisał:

ja nic nikomu nie zrobilem i nikt ze mna nie chce handlowac technologia poza Indianami...znowu
jest jak w np. 3 czesci jak gra sie na trudniejszych poziomach to wychodzi ze wszyskie nacjie
predziej czy poniej nie zwazajac na relacje stana przeciwko tobie.


Nie ma niestety w cywilizacji symetrii. Ty jestes traktowany zazwyczaj jako najwiekszy wrog. Moze zajmujesz najwieksza powierzchnie? Moze jestes najbardziej zaawansowany technologicznie? Najlepszy zazwyczaj wzbudza niechec i agresje :)

Dnia 11.12.2005 o 14:17, Gosu napisał:

Albo wywolaja wojne,albo
ci nie pomoga (majac nawet same plusy u nich).Pozatym komputer ma zawsze all na maxa.Ciekawy
jestem ze zawsze ma technologie,kase,miasta i wojo na maxa,nie wiadomo z kad.


Na wyzszych poziomach trudnosci komputer dostaje bonusy do produkcji (to oficjalna informacja).

Dnia 11.12.2005 o 14:17, Gosu napisał:

Jak dla mnie Civ zkmienil sie tylko wizualnie dodano nowe rzeczy ale starych
nie poprawiono.O skopanej walce,o tym ze sie muli i innych sprawach wspominalem we wczesnijszych
postach.Dla mnei ta gra jest najwoekszym zawiedzeniem tego roku tylko z poczatku bylem nia
oniesmielony,poniej juz nie.


E tam. W ciagu najblizszego roku spodziewaj sie powstania kilkuset modow, z ktorych niektore beda wlasnie "naprawiac" walke, poprawiac AI, zmieniac dyplomacje itd.

Dnia 11.12.2005 o 14:17, Gosu napisał:

Niestety w dzisiejszych czasach strategie nie konkuruja tylo ze
strategiami ale i z kazda inna gra,od dziecka gram w civ ( jeszcze za czasow atari ST) i jakos
4 czesc nie oderwala mnie od chocby np.guild wars ktore mi sie srednio podoba nie wspominjac
juz o wow...


Tez tak mialem z "trojka". Ale podejrzewam, ze skonczy sie tak, ze w WoW za jakis czas przestaniesz placic abonament, Gulid Wars wkrotce tez sie znudzi, a w Civ4 bedziesz od czasu do czasu pogrywac przez najblizsze 3-4 lata. To ten typ gry, ktory nigdy sie do konca nie znudzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zwroc uwage na posty w tym watku. Kiepskie dzialanie nie zalezy ponoc od ustawien graficznych (sprobuj je poprawic albo pogorszyc - wplyw na wydajnosc bedzie raczej niewielki), a od jezyka, w ktorym gra zostala napisana. A jezyk ow zotal wykorzystany, by ulatwic tworzenie modow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować