Zaloguj się, aby obserwować  
whitewolfpl

Civ4 - Temat ogólny

1160 postów w tym temacie

Hmm... wczytujesz do wersji angielskiej? (Nie wiem, czy to ma znaczenie, ale a nuz...)

O ile pamietam, to zeby chodzily mi scenariusze, wrzucalem jeszcze niektore pliki do podkatalogu PublicMaps. Byly to pliki z dlugasnym rozszerzeniem "Civ4WorldBuilderSave". Sprobuj tak zrobic, jesli masz taki pliczek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2006 o 19:51, kfrank napisał:

przygotowana została petycja do Firaxis w sprawie dodania polskiej nacji do następnego dodatku

Jest jakaś polska albo niemiecka strona dla tej petycji? Bo to jest tylko dla władających angielskicm.
Pierwsze 2 etapy jakoś przeszedłem ale na 3-cim się załamałem i zrezygnowałem. Tym bardziej, że nie wiem ile tam jeszcze tych etapów jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2006 o 20:22, Arlik napisał:

Witam.
mam pytanie.... warto kupić Civ4 z dodatkiem ?

Hmm jeśli lubisz potężnie rozbudowane strategie turowe. Jeśli lubisz zarządzać wielkimi Imperiami, podbijać, handlowa, odkrywać, a do tego prowadzić święte wojny i tworzyć Święte Imperia, to jak najbardziej powinieneś kupić. Mnie tam osobiście Civka4 zauroczyła od razu, w dodatek nie grałem, ale kto wie może w przyszłości go sobie dorwę. Jednak biorąc pod uwagę jak zachwalali go w CDA to jest jak najbardziej wart kupna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hehe widze że to coś dla mnie. Kolejne pytanie :) słyszałem że na multi można grać z jednym przeciwnikiem nawet 1h
i że w ogóle ta gra to straszne pożeracz czasu... A i jeszcze na multi ile gra ludzi ? nie ma problemu z znalezieniem gry ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2006 o 21:01, Arlik napisał:

hehe widze że to coś dla mnie. Kolejne pytanie :) słyszałem że na multi można grać z jednym
przeciwnikiem nawet 1h
i że w ogóle ta gra to straszne pożeracz czasu... A i jeszcze na multi ile gra ludzi ? nie
ma problemu z znalezieniem gry ?

Cóż jeśli o multi chodzi to przykro mi, ale nie grałem. Za to w single zanim gra się porządnie rozkręciła (więcej miast, lepsze jednostki, bardziej zaawansowane wynalazki) to trzeba pograć ładnych pare godzin, ale zapewniam cię, nie żałujesz ani chwili spędzonej przy tej grze :-]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2006 o 21:01, Arlik napisał:

hehe widze że to coś dla mnie. Kolejne pytanie :) słyszałem że na multi można grać z jednym
przeciwnikiem nawet 1h
i że w ogóle ta gra to straszne pożeracz czasu... A i jeszcze na multi ile gra ludzi ? nie
ma problemu z znalezieniem gry ?

Ze znalezieniem gry żadnego problemu nie ma a gra dość dużo ludzi
Ps z jednym graczem gra się ok 4-5h (ale na szczęście (i kolejna nowość w grze i wogule grach multi) są sejwy)
Więc radze Ci kupuj jak najszybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam taką małą refeskje otóz czy nie można zrobić nacjii polsko-litewskiej ponieważ polska byłaby kiepska bez litwy więc czy nie można zrobić nacjii polsko-litweskiej(albo chociasz zrobić polske i litwe)
PS ja w internecie (przez wszechwiedzący google)znalazłem mod zrobiony przez fanów gdzie jest już polska (i sobieski w pruskiej czapce) i daje link:
http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://www.civfanatics.net/uploads12/Amra%27s_ALH_Modpack_v180a.jpg&imgrefurl=ht tp://forums.civfanatics.com/showthread.php%3Ft%3D165876&h=1173&w=804&sz=318&hl=pl&start=193&tbnid=A8VsJLQJO1HjuM:&tbnh=1 50&tbnw=103&prev=/images%3Fq%3Dsid%2BMeier%2527s%2BCivilization%2BIV%26start%3D183%26ndsp%3D18%26svnum%3D10%26hl%3Dpl%26 lr%3D%26sa%3DN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o predkosc gry to pamietajcie, ze mozna ustawic rozne tempo - na "Szybkim" mozna spokojnie skonczyc rozgrywke w 2 - 2.5 h.
Za to do dlugich operacji wojennych idealnie nadaje sie poziom "Maraton"...

BTW, polecam Warlordsy - naprawde dobry dodatek, jesli ktos reflektuje na gre w scenariusze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, ja przyznam, że gram raczej od niedawna w tą część (dopiero miesiąc), ale takie obsuwy jeśli chodzi o szkołę to miałem ostatnio podczas przechodzenia całej serii Baldurs Gate naraz (w trzy tygodnie, ile dziennie grałem, policzcie se sami :P). Zdecydowanie największa, najwspanialsza i najbardziej sensowna gra z całego cyklu. Najbardziej podoba mi się to, że nie ma jednej, idealnej drogi do zwycięstwa, właściwie wygrać można zawsze, o ile tylko wiesz co robisz i masz dobry plan.
Wielka gra i tyle. Co najciekawsze, jak już mówiłem gram od miesiąca, a wciąż jestem początkującym. Podoba mi się to :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2006 o 16:12, Woko11 napisał:

Pójdzie Civ4 z dodatkiem na:


Do powyższego dodam tylko, że zdecydowanie lepsze efekty uzyskasz dorzucając jeszcze 256MB RAM. Na jednej stronie wyczytałem, że 256 MB to minimum, ale dla Win 2000, bo pod Win XP minimalna wymagana pamięć wynosi 512 MB. U mnie rzeczywiście to się sprawdziło (przy CIV, bo dodatku jeszcze nie zasmakowałem). Z tym, że mam co tu dużo mówić tragiczną grafikę i procesor:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.11.2006 o 16:12, Woko11 napisał:

Pójdzie Civ4 z dodatkiem na:
Intel Celeron 2,4Ghz
256MB RAM
Radeon 9200SE 128MB

z tą ilością ramu niestety nie pograsz na dużych mapach. długie rozgrywki też raczej nie wchodzą w grę bo świat staje się zdecydowanie zbytnio rozbudowany i twój komputer zatka się nie będąc w stanie wszystkiego przeliczać w pamięci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować