Zaloguj się, aby obserwować  
whitewolfpl

Civ4 - Temat ogólny

1160 postów w tym temacie

zapomniałeś o sławnym mechanizmie aktywacji. a ten pamieta numer seryjny płyty głównej (czyli jak już będzie w noteboku zainstalowany, to w pc go nie aktywujesz). ale sprawdzić sprawdzisz, na aktywacje masz 30 dni (i do tej pory będzie chodził)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

proponuje zajrzec do manuala i do oficjalnych informacji o grze.
problemy o ktorych piszesz sa zwiazane z tym ze komputer na wyzszych poziomach ma celowo handicap zeby gra byla faktycznie trudniejsza. w koncu to tylko sztuczna inteligencja wiec czego od niej oczekujesz? jak gra z kompem nie jest dla ciebie wyzwaniem to graj w sieci - to w civ4 jest akurat dobrze rozwiazane. mozna nawet grac w trybie "play by mail" wiec nie musisz siedziec nonstop przy kompie, a za to mozesz jak kasparow 10 rozgrywek naraz prowadzic ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2005 o 13:00, sig. napisał:

zapomniałeś o sławnym mechanizmie aktywacji. a ten pamieta numer seryjny płyty głównej (czyli
jak już będzie w noteboku zainstalowany, to w pc go nie aktywujesz). ale sprawdzić sprawdzisz,
na aktywacje masz 30 dni (i do tej pory będzie chodził)


aktywacja pamieta numer kompa tylko przez jakis czas (napewno wiecej niż miesiac, miałem z tym problemy) dlatego bedzie problem jak bedziesz chcial aktywować ten sam serial dla 2 różnych kompów w krótszym okresie.

jak ktoś studiuje warto sprawdzić czy uczelnia nie ma jakichś umów z ms. - ja mam 2 orginały za free a teraz jeszcze wersje 64bit biore :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2005 o 13:44, penny napisał:

proponuje zajrzec do manuala i do oficjalnych informacji o grze.
problemy o ktorych piszesz sa zwiazane z tym ze komputer na wyzszych poziomach ma celowo
handicap zeby gra byla faktycznie trudniejsza.


handicap to akurat utrudnienie, wada (czasem na niepelnosprawnych mowi sie handicapped people). Gdyby na wyzszych poziomach tudnosci komputer otrzymywal handicap to gra robilaby sie latwiejsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2005 o 14:02, Hegemon napisał:

handicap to akurat utrudnienie, wada (czasem na niepelnosprawnych mowi sie handicapped people).
Gdyby na wyzszych poziomach tudnosci komputer otrzymywal handicap to gra robilaby sie latwiejsza
:)

http://www.m-w.com/dictionary/handicap
Etymology: obsolete English handicap, a game in which forfeit money was held in a cap, from hand in cap

a : a race or contest in which an artificial advantage is given or disadvantage imposed on a contestant to equalize chances of winning

b : an advantage given or disadvantage imposed usually in the form of points, strokes, weight to be carried, or distance from the target or goal


jesli chodzi o scislosc, to tak, masz racje, handicap w formie o ktorej piszesz faktycznie dziala w druga strone. ja powinienem byl napisac ze gra jest handicapped, ale napisalo mi sie inaczej.

a tu masz jeszcze z britanici:
in sports and games, method of offsetting the varying abilities or characteristics of competitors in order to equalize their chances of winning. Handicapping takes many, often complicated, forms....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz sprawdzilem. Rzeczywiscie slowo ma 2 znaczenia - albo wyrownywanie szans albo uposledzenie, przeszkoda itp. Znalem tylko te druga wersje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a słyszałeś o aktywacji telefonicznej? windows po prostu bierze numer seryjny, a potem go zmienia korzystając miedzy innymi z numeru seryjnego płyty głównej i adresu mac karty sieciowej (dochodzą też inne urządzenia, np twardziel albo pamięć ram). wprawdzie wersja pudełkowa daje możliwośc instalacji windows na innym komputerze (oczywyscie wtedy ta na poprzednim staje sie nielegalna) ale jest to ograniczone do 8 aktywacji przez internet (potem sie trzeba przez telefon tłumaczyć, jak sie wytłumaczysz to ci da taki numer który zadziała ale tylko w dniu wytłumaczenia sie (uwzględnia date). ale do laptopa dadzą prawdopodobnie wersje quem, a ta sie na stałe przywiąże do 1 płyty głównej na której był widnows instalowany. no chyba że zdecyduje sie na oszósztwo, i podczas aktywacji przez telefon powie ze owszem wymieniał elementy komputera, ale płyta główna jest ta sama (nieważne z czym kupiłeś windows, zawsze przywiąże sie właśnie do płyty głównej).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2005 o 15:00, sig. napisał:

a słyszałeś o aktywacji telefonicznej?

ta, po przeinstalowaniu windy na kompie w pracy, dostałem informacje ze winda sie nie aktywuje bo jest już zainatalowana na innym kompie :) no i trzeba było kręcic numer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2005 o 13:00, sig. napisał:

zapomniałeś o sławnym mechanizmie aktywacji. a ten pamieta numer seryjny płyty głównej (czyli
jak już będzie w noteboku zainstalowany, to w pc go nie aktywujesz). ale sprawdzić sprawdzisz,

Nie zapomniałem, bo nie mając dotychczas XP nawet o tym nie wiedziałem :)
Z Win 98 nie miałem takich problemów (zresztą nie musiałem instalować go na drugim komputerze)
Ale z tego wynika, że jednak Civki na moim stacjonarnym nie wypróbuję :(
Chyba że pojdzie na notebooku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2005 o 18:21, A-cis napisał:

Nie zapomniałem, bo nie mając dotychczas XP nawet o tym nie wiedziałem :)
Z Win 98 nie miałem takich problemów (zresztą nie musiałem instalować go na drugim komputerze)

win 98 nie robi takich problemów a wypróbować jak już pisałem wyprubujesz, bez aktywacji będzie miesąc chodzić (co na wypróbowanie powinno starczyć)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2005 o 18:56, sig. napisał:

bez aktywacji będzie miesąc chodzić (co na wypróbowanie powinno starczyć)

I tyle mi całkowicie wystarczy :)
Pardon, że dopiero teraz odpowiadam ale nie mogłem wejść na stronę przez kilkanaście godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.12.2005 o 12:45, Hegemon napisał:

> Dalej najslabszy komp montezuma
> co ma 1000 punktow mniej odemnie ma wiecej technologi bo kazdy komp z kompem handluje
nie zwazajac
> na relacje,

Tez standard. Jesli jest sojusz miedzy cywilizacjami, to przekazanie wynalazkow miedzy wszystkimi
trwa jedna ture. Czasami oplaca sie w trakcie wlasnej tury swoje odkrycie sprzedac po kolei
wszystkim rywalom - mozna wiele zarobic, a efekt ten sam (czyli wszyscy wynalazek maja).


-Problem w tym ze montezuma nie mial dobrych relacji z komputerem a dostawal od niego technologie,Przeciez jakies stosunki dyplomatyczne tez powinny kompa obowiazywac...a ja pomimo dobrych stosunkow niemoglem handlowac technologia poniewaz nie chcieli mi jej udostepnic.Wiec bylem zdany tylko na siebie.A co do tej rozgrywki9 co opisywalem,wnerwilem sie i wszystkich zniszczylem,od dzis zero dyplomacji w civ :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno wyszedl jakis pacz (ale nie wiem czy oficjalny czy zorbiony rpzez kogos) co poprawia szybkosc gry wie ktos cos o tym?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2005 o 19:56, Gosu napisał:

Podobno wyszedl jakis pacz (ale nie wiem czy oficjalny czy zorbiony rpzez kogos) co poprawia
szybkosc gry wie ktos cos o tym?:)


Tak, wyszedł oficjalny patch 1.09. Poprawia znacznie szybkość wczytywania i wiele innych rzeczy. Możesz go sobie ściągnąć ze strony CivFanatics, albo poprzez AutoUpdate w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2005 o 19:56, Gosu napisał:

Podobno wyszedl jakis pacz (ale nie wiem czy oficjalny czy zorbiony rpzez kogos) co poprawia
szybkosc gry wie ktos cos o tym?:)

tak wie. podalem do niego linka kilka postow wczesniej. mi pomogl nieznacznie bo mam malo ramu na karcie, ale sa ludzie, ktorym pomogl bardzo. niektorym gra sie mulila do tego stopnia, ze nie mogli wogole grac na najwiekszych mapach. dzieki temu patchowi nie maja zadnych problemow i gra dziala duzo plynniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.12.2005 o 12:53, Hegemon napisał:

Zwroc uwage na posty w tym watku. Kiepskie dzialanie nie zalezy ponoc od ustawien graficznych
(sprobuj je poprawic albo pogorszyc - wplyw na wydajnosc bedzie raczej niewielki), a od jezyka,
w ktorym gra zostala napisana. A jezyk ow zotal wykorzystany, by ulatwic tworzenie modow.

Podaj mi zdanie w którym napisałem o ustawieniach graficznych. Nie zrozumiałeś. Powiedziałem, że skopali engine a jako programista rozumiem przez to słowo implementację silnika 3d w DirectX. Niewydajny engine, oznacza niezoptymalizowany kod, słabe algorytmy itp. Nie chodzi o ustawienia.

Sprawa druga. Mówiłem o cięciach na karcie z przed 2 lat. Grałem na nowej (kupionej 3 dni temu) i chodzi płynnie w high detalach na 1280x1024 i się nie tnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2005 o 13:42, ksenus napisał:

Podaj mi zdanie w którym napisałem o ustawieniach graficznych. Nie zrozumiałeś. Powiedziałem,
że skopali engine a jako programista rozumiem przez to słowo implementację silnika 3d w DirectX.


W calym poscie powolujesz sie na grafike, porownujesz wyglad Civ do innej gry. Tymczasem predkosc dzialania Cywilizacji nie musi od tego zalezec. W sieci pretensje maja ludzie z kartami GF6600GT. Na pewno gra demonem predkosci nie jest, ale zrodel klopotow nie upatrywalbym w grafice.

Dnia 14.12.2005 o 13:42, ksenus napisał:

Niewydajny engine, oznacza niezoptymalizowany kod, słabe algorytmy itp. Nie chodzi o ustawienia.

Sprawa druga. Mówiłem o cięciach na karcie z przed 2 lat. Grałem na nowej (kupionej 3 dni temu)
i chodzi płynnie w high detalach na 1280x1024 i się nie tnie.


To super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2005 o 14:13, Hegemon napisał:

W calym poscie powolujesz sie na grafike, porownujesz wyglad Civ do innej gry. Tymczasem predkosc
dzialania Cywilizacji nie musi od tego zalezec. W sieci pretensje maja ludzie z kartami GF6600GT.
Na pewno gra demonem predkosci nie jest, ale zrodel klopotow nie upatrywalbym w grafice.

Płynność grafiki powinna być większa w porównaniu do innych gier używająch większej liczby obiektów. Ale racja nie tylko grafika odpowiada za ślamazarność gry. Uczepiłem się jej z innego powodu. Dziwi mnie, że tak poważna firma przy tak ważnej grze okazała całkowitą ignorancję w kwestii wydajności engine. Odrębna sprawa to logika przetwarzania w grze (odrębna od grafiki część odpowiedzialna za "przeliczanie" ruchów jednostek oraz całe pseudo AI gry). Tu brak optymalizacji skutkuje długim czasem przetwarzania po każdej turze (im większa mapa, więcej jednostek, miast tym dłużej). I lepsza karta w tym nic nie pomoże. Ta logika to już praca dla procka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.12.2005 o 20:09, Cainoor napisał:

> Podobno wyszedl jakis pacz (ale nie wiem czy oficjalny czy zorbiony rpzez kogos) co poprawia

> szybkosc gry wie ktos cos o tym?:)

Tak, wyszedł oficjalny patch 1.09. Poprawia znacznie szybkość wczytywania i wiele innych rzeczy.
Możesz go sobie ściągnąć ze strony CivFanatics, albo poprzez AutoUpdate w grze.



tego 1 pacza mam...chodzilo mi o kolejnego,kolega mi napsial na gg ze wyszedl 2 pacz jednak nie wiem czy jest on oficjalny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować