Zaloguj się, aby obserwować  
whitewolfpl

Civ4 - Temat ogólny

1160 postów w tym temacie

Dnia 23.11.2006 o 10:44, Konrades napisał:

Kultura z tego co wiem cały czas jest generowana tak jak w przypadku cudów :)


Dzięki. W takim razie przyda się przy dążeniu do zwycięstwa kulturowego. Ostatnio specjalnie zwlekałem z metodą naukową aby w najlepszych trzech miastach pobudować wszystkie katedry. W takim razie opłaciło się;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 11:02, Dux napisał:

Dzięki. W takim razie przyda się przy dążeniu do zwycięstwa kulturowego. Ostatnio specjalnie
zwlekałem z metodą naukową aby w najlepszych trzech miastach pobudować wszystkie katedry. W
takim razie opłaciło się;)

Zwycięstwo kulturowe <hmmm> ja tylko gram na totalną dominacje :) Kulturowe zawsze zwyciężam :( aż mi się znudziło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2006 o 11:04, Konrades napisał:

Zwycięstwo kulturowe <hmmm> ja tylko gram na totalną dominacje :) Kulturowe zawsze zwyciężam
:( aż mi się znudziło :)


Bo grasz za dużo;)) Ja mam badziewnego kompa i u mnie każda rozgrywka (nawet na normalnym poziomie szybkości) trwa ho ho. Ciągle się coś wiesza restartuje komputer itd., itp. Aż dziw, że jeszcze nie padł;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 10:20, Sephirath napisał:

Q: Ile tur ma "pełna gra" w normalnej grze? Bo demko ma tylko 100 tur :P


Zależy od ustawionego tempa rozgrywki - przy standardowym i rozpoczęciu od czasów starożytnych - 400, z z czego ostatnie 150 odpowiada dokładnie jednemu roku (owi? nie mam pojęcia :P).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 15:14, siepu napisał:

> Q: Ile tur ma "pełna gra" w normalnej grze? Bo demko ma tylko 100 tur :P
Zależy od ustawionego tempa rozgrywki - przy standardowym i rozpoczęciu od czasów starożytnych - 400,

Z tym, że po przekroczeniu roku końcowego (dajmy na to 2100) można grac jeszcze dalej. Tyle że program już nie zlicza punktów.
Ale jeśli ktoś na to nie zwraca uwagi, to gra ma "nieograniczoną" ilość tur. Kiedyś grałem na rekord populacji. Po pokonaniu pozostałych ras (zostawiłem tylko jedno samotne miasteczko na jakiejś wyspie i obstawiłem je okrętami). Ciągnąłem grę do roku 3 tys. któregoś. Zakładałem miasta, robiłem same pola aby miasta miały maksymalną populację i chciałem zobaczyć ile będę miał ludności jeśli zapcham miastami każdy skrawek ziemi :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż... ale to po prostu nudne jest - znam wiele bardziej interesujących rzeczy niż wciskanie entera przez X czasu, no , chyba że jakieś makro się napisze :P Standardowo, jeśli wśród warunków zwycięstwa jest też Time Victory, gra kończy się w roku 2050.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 17:07, siepu napisał:

Cóż... ale to po prostu nudne jest - znam wiele bardziej interesujących rzeczy niż wciskanie
entera przez X czasu, no , chyba że jakieś makro się napisze :P Standardowo, jeśli wśród warunków
zwycięstwa jest też Time Victory, gra kończy się w roku 2050.

Po pierwsze nie 3ba wciskać enter tury mogą same być wykonywane po skończoniu ruchów jednostek :>
Po drugie pewne rzeczy robi się żeby sprawdzić umięjetności gry :)

A-cis i ile mieszkańców ci się udało stworzyć i na jakim rozmiarze mapy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 17:12, Konrades napisał:

Po drugie pewne rzeczy robi się żeby sprawdzić umięjetności gry :)

Po trzecie, prawdziwi fani wymyślają różne opcje aby przekonać się jakie gra ma możliwości. I nigdy im się to nie nudzi :-D

Dnia 25.11.2006 o 17:12, Konrades napisał:

A-cis i ile mieszkańców ci się udało stworzyć i na jakim rozmiarze mapy ;)

Nie pamiętam już, bo to było ładne parę lat temu. I rozgrywałem to na Civ III lub Civ II.
Ale było to grubo pniżej możliwości naszej realnej Ziemi ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2006 o 19:36, Sephirath napisał:

Ale spox, jak można więcej to luz :)

przez 100 tur to nic nie zdarzysz zrobić nawet ciekawej wojny nie przeprowadzisz do końca ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam jeden problem otóż ściągnełem ze strony civfanatics.com mod żebym mógł grać polską nacją ale jak się już
ściągną to nie chce mi dzziałaćmoże wy wiecie co trzeba zrobić żeby dało się grać sobieskim i Karzimierzem wielkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa - skończyłem pierwszą Pełną Grę. Miałem ok. 5350 pkt, drugi z graczy Izabela Kastylijska miała punktów 1300. Zająłem ok. 90% kontynentu, rozwaliłem zupełnie dwie cywilizację. Miałem "niewidzialne bombowce" w 2002 roku. W tych zestawieniach dowódców nacji w grze ciągle byłem na 1. miejscu :) A pisze mi na końcu że dowódca ze mnie jak z Kaczora Donalda :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, problemy z liczeniem wyniku sa od pierwszej czesci serii :-)

Mysle, ze zwyciestwo punktowe jest przez gre po prostu najnizej cenione...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do końcowego wyniku liczy się wiele czynników. Między innymi takimi jak: czas zniszczenia wszystkich nacji, ilość zgładzonych przez ciebie nacji, ilość zbudowanych przez ciebie cudów (nie przejętych) itp. itd. Z tego co się orientuje to czas jest najważniejszy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2006 o 15:50, Sephirath napisał:

Dziwna sprawa - (...)


Ja mam podobnie. Ale to z powodu łatwego poziomu gry (nie wiem na jakim Ty grałeś). Jak przeszedłem z poziomu "osadnik" na ten stopień wyższy (ciągle nie pamiętam jak zwą się te wszystkie poziomy) to nie byłem już Reza Pachlavi (tego też nie wiem , czy tak się pisze;) tylko trochę lepiej (tam jest chyba nawet Wałęsa!:D).

____

W piątek kupiłem sobie wreszcie Warlords''ów. Jest cacy. Wreszcie mogę zagrać Egiptem (a bo to moja wina, że lubię grać cywilizacją z cechami: religijny i przedsiębiorczy?;). Oczywiście, aby utrudnić sobie życie zacząłem od najłatwiejszego poziomu. Skutek - trzech wasali, z czego dwaj dobrowolni, tj. ujarzmieni bez żadnej wojenki. Minusiki. Moja niechęć do prowadzenia wojen się mści na ilości przywódców wojskowych. Dorobiłem się tylko jednego i to tylko dzięki wygraniu wyścigu po faszyzm (na takim poziomie to akurat żaden problem). Ponadto w wersji podstawowej atakując wroga od razu było wiadomo, czy atak zakończy się powodzeniem. A to dlatego, że od razu zmieniał się współczynnik doświadczenia jednostki. Teraz w chwili ataku on znika i o sukcesie dowiadujemy się dopiero po ataku. Wiem, niecierpliwy jestem i nie lubię niespodzianek ale co na to poradzę;) Dwa to dyplomacja. Choć nie wiem czy to wina Dodatku, czy czegoś nie pozmieniałem w ustawieniach. Ale do rzeczy. Pojawiający się na ekranie przywódca innej frakcji miał w wersji podstawowej podpisik z posiadanym do nas nastawieniem (przyjazny, poirytowany etc.). Teraz tego nie ma i muszę się sam fatygować najeżdżając na jego opis myszką. Fakt, że to nie jest wielki problem, ale wcześniej było lepiej.
Mimo wszystko generalnie jest na wielki plus;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.12.2006 o 15:50, Sephirath napisał:

Dziwna sprawa - skończyłem pierwszą Pełną Grę. Miałem ok. 5350 pkt,/.../ A pisze mi na końcu że dowódca ze mnie jak z Kaczora Donalda :P

To znaczy tylko, że progaram ocenia, że można było tą grę skończyć znacznie szybciej :-)
I prawdopodobnie tak jest. Dziwne by było gdybyś, grając pierwszy raz, nie popełnił żadnych błędów. Prawdopodobnie grałeś też na jednym z niższych poziomów trudności. A tam nigdy, z założenia, nie uzyskasz dobrego wyniku. Musisz ukończyć grę z taką przewagą na najtrudniejszym poziomie a wtedy uzyskasz pochwałę ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować