Zaloguj się, aby obserwować  
whitewolfpl

Civ4 - Temat ogólny

1160 postów w tym temacie

"Gdzies czytałem....czy mi powiedziano..." .. że Civ4 ma pojść troszkę w stronę RTS-ów, jak do tej pory nie wątpiłem w intuicje Sida, ale teraz to mnie zatkało, mam nadzieje ze to posunięcie w tą strone będzie tylko w sferze bezposrednich walk jednostek, które imo były do tej pory jedną z największych wad serii. A tak pozatym mam nadzieję iż gra odzyska klimat dwójki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cywilizacja jako rts? tego bym sie po nim nie spodziewał....... może co najwyżej jako wybór ale obowiązkowy brak tur byłby totalnym i niewybaczalnym błędem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, z tego, co wiem, to Civ 4 będzie normalną "cywilizacją". Wydaje mi się, że tę plotkę mogła wywołać oprawa graficzna nowej gry tj. przejście na pełny "3d".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.10.2005 o 11:49, gmx napisał:

Civ 4 ma byc tradycyjna, ja mam inny problem - brak info kto to w polsce wyda - kase mam juz odlozoną


Info na temat Civ4 pojawiło się swego czasu na stronie Cenegi... Prawa do nazwy przejęło 2K, tak więc na 99% to wydawcą w RP będzie Cenega...

Twórcy obiecują, że walki będą urealnione, czyli łucznicy raczej nie pokonają czołgów...:) Ponadto zamiast pasków stanu będą ginąć kolejni członkowie oddziału...

Czy będzie to RTS? Moim zdaniem raczej nie - jedyne co mi przychodzi na myśl to ekran podobny do tych z RTS, z ikonami oddziałów i rozkazów...

Obiecano również większe pole do popisu dla dyplomatów, wprowadzono religie... Osobiście nie mogę się doczekać - data premiery światowej to na chwilę obecną 25/10/2005...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co masz na mysli przez "ma pojsc w strone RTS"? Jesli chodzi Ci o tryb rzeczywisty, albo rozgrywke typu: zgromadz surowce - wystaw jak najwiecej wojsk - zniszcz wszystkie wrogie oddzialy i budynki, to uspokoje Cie, ze tak nie bedzie. To bedzie stara dobra turowa cywilizacja z wieloma drogami do zwyciestwa. Bedzie to niejako kontynuacja "trojki", a wiec zachowane zostana istniejace w niej usprawnienia (zloty wiek, armie itp.).

Najlepiej zajrzec do w miare wiarygodnych zrodel informacji, np. tu:

http://www.civfanatics.com/civ4/info/

Z nowosci beda m.in.:
-grafika 3d,
-wybor przywodcy dla kazdej cywilizacji (sposrod 2, beda dodawac rozne bonusy),
-"wielkie postacie" - artysci, biznesmeni, naukowcy i in. bedzie mozna ich wykorzystac do roznych celow, np. odkrycia nowej technologii, rozpoczecia "zlotego wieku" itp.,
-wiekszy wplyw religii na gre (bedzie sie je odkrywac jak technologie),
-jednostki beda mogly "zdobywac doswiadczenie" - tj. poprawiac swoje statystyki
-latwiejszy interfejs
-wieksze mozliwosci modyfikowania swoich rzadow - np. wprowadzenie rzadow dziedzicznych albo demokratycznych, niewolnictwa albo wolnosci slowa itp.

Zapowiada sie niezle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh od pory civ 1 moja taktyka sie prawie w ogole nie zmienila (to jest oczywiscie taktyka na n-te rozpoczecie gry od nowa gdy juz sie zaczyna nudzic :D)
czyli: wybudowac rydwan ^^ (w 1 rydwan na poczatku wymiatal wszystko), lub inna jednaske ze spora iloscia punktow ruchu znalezc wroga podbic wszystkie miasta wroga (oprocz 1) obstawic je wojskiem i spokojnie sie rozwijac :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 22:53, Flagun napisał:

heh od pory civ 1 moja taktyka sie prawie w ogole nie zmienila (to jest oczywiscie taktyka na n-te rozpoczecie gry od nowa
gdy juz sie zaczyna nudzic :D)
czyli: wybudowac rydwan ^^ (w 1 rydwan na poczatku wymiatal wszystko), lub inna jednaske
ze spora iloscia punktow ruchu znalezc wroga podbic wszystkie miasta wroga (oprocz 1) obstawic je wojskiem i spokojnie sie
rozwijac :D


Sprawdzi sie: na malej mapie, z jednym duzym kontynentem i jesli szybko znajdziesz wrogie miasta (bo jak wybuduja spearmanow to juz moga sie obronic). A poza tym potem jest za latwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze 13 dni. Oby gra była warta czekania. Bo, na miły Bóg, nie ręczę za siebie. Jak znowu spieprzą rozgrywkę to zadusze gołymi rękami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 07:33, temist napisał:

Jeszcze 13 dni. Oby gra była warta czekania. Bo, na miły Bóg, nie ręczę za siebie. Jak znowu spieprzą rozgrywkę to zadusze
gołymi rękami.


Jesli znasz angielski i interesujesz sie tematem to zajrzyj na
http://www.civfanatics.com/civ4/info/

i bedziesz mogl sobie rozgrywke wyobrazic. Na stronie jest tez sporo obrazkow z gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 17:25, Todryk napisał:

Wygląda trochę za bajkowo, jak homm...

spokojnie z tego co wiem to jest dla tych co grafiką oceniają wartość gry (nie ma 3ad? to do kitu). dla starych wyjadaczy będzie możliwość odpalenia grafiki podobnej do tej z poprzednich cywilizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra wychodzi za dwa tygodnie. Miała ją wydawać cenega o ile sie nie mylę, ale nie ma jej w ich planach wydawniczych i chyba nie ma też u innych wydawców. Ciekawe. Mnie to wali szczerze mówiąc bo gra powinna przybyć do mnie w czwartek 27 i co najważniejsze po angielsku, ale dla niektórych to ma znaczenie. Czy ktoś zna przyczyne tego stanu rzeczy? (Swoją drogą jak nie bedzie polskiego dystrybutora to gra stanie sie nieco elitarna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2005 o 17:47, sig. napisał:

> Wygląda trochę za bajkowo, jak homm...
spokojnie z tego co wiem to jest dla tych co grafiką oceniają wartość gry (nie
ma 3ad? to do kitu). dla starych wyjadaczy będzie możliwość odpalenia grafiki podobnej do tej z poprzednich cywilizacji.


3d bedzie zawsze, bedzie po prostu mozliwosc manipulowania przyblizeniem/pozycja kamery. Bedzie nawet mozna ustawic gre niemal jak Civ1, czyli pionowo z gory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować