Zaloguj się, aby obserwować  
whitewolfpl

Civ4 - Temat ogólny

1160 postów w tym temacie

Czy miał ktoś taki problem w Civilization IV Worlords że jak wchodzi się w ekran dyplomacji to wyskakuje błąd "Program wykonał nieprawidłową operację i zostanie zamknięty...." I gra oczywiście wychodzi do pulpitu ;( Miał ktoś podobny problem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi najlepiej gra się Ludwikiem XIV. +2 do kultury daje możliwośc rozpychania się łokciami między innymi cywilizacjami od samego początku, a o 50% szybsze budowanie cudów dorzuca temu wszystkiemu jeszcze wiekszego kulturalnego kopa, zmusza innych do zamiany swojego wysiłku w kasę, za którą kupują moje technologie wymyślane błyskawiczne na ogromnym deficycie budżetowym (ustawienie 10.0.0), które mogę dzięki temu finansować i zgarnąć prawie wszysctkie Cuda Świata.
Można więc przejąć na własność "bliską zagranicę", ulepszyć ją kulturalnie i znowu przejąć na własność kolejną "bliską zagranicę". Wszystko bez ani jednego wystrzału. Nawet gdyby ktos się chciał bić, to jednostki w miastach o dużym poziomie kulturalnym są o wiele silniejsze.
Tak więc jedno z ciekawszych ustawień Francuzów w tej grze, to wolność gospodarcza, pacyfizm, wolność wyznania z mnóstwem religii w każdym mieście, ale co ciekawe w połączeniu z niewolnictwem bardzo się sprawdza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze lubilem ceche "Creative"... wydawalo mi sie, ze jest naprawde potezna - a tworcy zdecydowali sie jeszcze ja wzmocnic. Patch 2.08 wprowadza zmiane, od teraz cywilizacje posiadajace te ceche - poza starymi bonusami - dwukrotnie szybciej buduja biblioteki. Czyli w sumie: +2 do kultury oraz szybsze budowanie koloseum, teatru i bilbioteki. Niezle...

Swoja droga, te setki zmian w kazdym patchu - nawet, gdy sa uzasadnione - powoduja, ze instrukcje robia sie nieaktualne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 00:59, wdowiakm napisał:

Czy miał ktoś taki problem w Civilization IV Worlords (...)


Przyznam szczerze, że jeszcze tam nie wchodziłem;) Ja mam ten problem co opisałem powyżej. Może jest jakiś błąd w grze. Wyczytałem gdzieś, że jest już patch bodajże 2.08. Tylko nie wiem czy likwiduje rónież ten problem, który masz Ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na 100% patch 2.08 jest do wersji angielskiej - moge tylko ostrzec, ze gdy w wersji polskiej jakies 3 tygodnie temu uzylem updatera, gra zrobila sie nagle wloska... nie wiem, czy Cenega juz spolszczyla patcha. Na szczescie mam dwujezyczne wydanie gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 08:49, Elwro napisał:

juz spolszczyla patcha. Na szczescie mam dwujezyczne wydanie gry...

Zrobiła się włoska bo Cenega wrzuca język polski na istniejący tam język włoski i jak wrzucisz pacha to wszystko wraca do poprzedniego stanu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 08:49, Elwro napisał:

Na 100% patch 2.08 jest do wersji angielskiej - moge tylko ostrzec, ze gdy w wersji polskiej
jakies 3 tygodnie temu uzylem updatera, gra zrobila sie nagle wloska... (...)


Widziałem na jednej ze stron o Civ spolszczenie CIV Warlords v 2.08. Zrobione zostało to ten sposób, jak twierdzi autor, że do lokalizacji Cenegi zostały dodane poprawki, jakie pojawiły się w tym patchu. I cos tam jeszcze zostało dodane.
Swoją drogą tak zapytam, bo się nie znam. Takie nieoficjalne lokalizacje/modyfikacje są legalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze nie, bo pewnie w EULA stoi, ze nie mozesz w programie zmienic ani kropeczki. Ale nie mam pewnosci, bo wtedy nawet edycja INI bylaby nielegalna...
Mysle tez, ze tworcy / dystrybutorzy musieliby byc skonczonymi idiotami, by kogos za takie cos scigac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co zmienia patch 2.08?? A Cenega olewa klienta wysłałem im ten problem to mnie zmyli żebym zaktualizował sterowniki wszystkie do grafiki, dźwięku, directx, płyty głównej a ja mam wszystkie najnowsze szkoda że Civilization IV wraz z dodatkiem nie wydał CDP :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

</ciachciach/

Z jednym muszę się zgodzić - Ludwik jest chyba jednym z najlepiej przystosowanych liderów, jeśli chodzi o zwycięstwo kulturalne (choć ja osobiście wolę tu Fryderyka, bo żabojad nie pasuje mi z wyglądu ;P). Natomiast zdecydowanie zgodzić się nie mogę z poptęgą zdolności ''creative'' - znaczenie ma tylko i wyłącznie przy małych, nierozbudowanych miastach, a efekt można bardzo dobrze zdublować za pomocą Stonehenge (przynajmniej w początkowej fazie gry). Natomiast niestety nie nadaje się ten bonus (strasznie niski zresztą) do niczego innego - nawet przy podbijaniu nowych miast dużo lepsze efekty ma po prostu wynalezienie caste system i napakowaniu owych miast darmowymi artistami. Poza tym zwycięztwo kulturalne (kulturowe?) mnie nudzi - sprowadza się właściwie tylko do naciskania entera, no i trwa to wszystko gigantyczną ilość czasu.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja za to mam sentyment to zdolności jaką jest religijność. Zostało mi to po CIII, gdy tymczasem teraz znaczenia ta cecha już takiego nie ma. Skoro anarchia trwa tylko 1 turę to cecha ta jest prawie bez sensu (no może poza graniem w najszybszym trybie). Ale co mi tam;)
Jedyny plus jaki tu widzę to przyspieszona budowa świątyń. O zgrozo, ni dotyczy to już katedr (nie wiem co z synagogami, mandihirami itp.). Przynajmniej można tych budynków postawić w jednym mieście nawet siedem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 12:24, wdowiakm napisał:

Co zmienia patch 2.08??

Tu masz dluga liste zmian: http://apolyton.net/dir/index.php?id=5189&t=reviews&toprate=5.0000&tophits=5921&cat=350

>A Cenega olewa klienta wysłałem im ten problem to mnie zmyli żebym

Dnia 07.12.2006 o 12:24, wdowiakm napisał:

zaktualizował sterowniki wszystkie do grafiki, dźwięku, directx, płyty głównej a ja mam wszystkie
najnowsze szkoda że Civilization IV wraz z dodatkiem nie wydał CDP :(

To chyba standardowe odpowiedzi - CDP tez mi kiedys tak odpisal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 15:14, Dux napisał:

Skoro anarchia trwa tylko 1 turę

Jaką turę?
Czas trwania anarchii jest zależny od wielu czynników. Przede wszystkim od ilości zmienianych składników ustrojowych. W skrajnym wypadku jest to nawet 5 tur. Jeżeli w tym czasie na dodatek zmienisz też religię państwową - szczególnie w starszych epokach, to może się okazać, że tylko sama anarchia (np. 7 tur) może Ciebie pogrążyć wobec konkurentów. Odrobienie tak długiego okresu jest dość trudne i na najwyzszych poziomach trudności trzeba się bardzo, bardzo zastanowić czy to się naprawdę opłaca bo odrabianie kilku tur, może trwac i 50 do 100 lat (szczególnie jak konkurencja jest wyrównana). Tak więc ta cecha nie jest taka bez sensu jak się to może wydawać.

Dnia 07.12.2006 o 15:14, Dux napisał:

O zgrozo, ni dotyczy to już katedr (nie wiem co z synagogami, mandihirami itp.).

Katedry czy synanogi lub odpowiednie budynki innych religii, to jeden pies. Nie ma między nimi żadnej różnicy. Religie różnicuje technologia potrzebna do jej odkrycia i założenia świętego miasta (co wbrew pozorom jest sporą różnicą bo wynika ze strategii kolejności wynalazków) oraz posiadanie jak największej liczby świętych miast w obrębie jednej cywilizacji. Najlepsi gracze są w stanie uzyskać 3 lub 4 własne święte miasta (np. odkrycie jako pierwszy hinduizmu, judaizmu i chrześcijaństwa), co powoduje dla całej rozgrywki podobne plusy jakby wybudowano kilka cudów darmo.

Dnia 07.12.2006 o 15:14, Dux napisał:

Przynajmniej można tych budynków postawić w jednym mieście nawet siedem.

W mieście, które kulturalne ma powalić konkurencję zbudujesz 7 kościołów, tyle samo klasztorów i tyle samo katedr (do tego jeszcze może to być święte miasto jakiejś religii). Ilość kultury z wszystkich religii wyniesie 14 + 7 + 10 + 15 + 23 + 34 + 51 + 77 = 231 na turę. A jeżeli same katedry zostały postawione po wszystkich innych budynkach dających kulturę, to łączna suma może być nawet 3-4 krotnie większa. Sam miałem też w jednej grze miasto, które produkowało ponad 1000 punktów kultury na turę i wyglądało to całkiem interesująco - szczególnie kwestia granic i obrony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 15:14, Dux napisał:

Ja za to mam sentyment to zdolności jaką jest religijność. Zostało mi to po CIII, gdy tymczasem
teraz znaczenia ta cecha już takiego nie ma. Skoro anarchia trwa tylko 1 turę to cecha ta jest
prawie bez sensu (no może poza graniem w najszybszym trybie). Ale co mi tam;)
Jedyny plus jaki tu widzę to przyspieszona budowa świątyń. O zgrozo, ni dotyczy to już katedr
(nie wiem co z synagogami, mandihirami itp.). Przynajmniej można tych budynków postawić w jednym
mieście nawet siedem.


Samo pomijanie anarchii rzeczywiście aż tak istotne nie jest (kolega Olamagato oczywiście ma rację, że anarchia potrafi trwać dość długo, ale nie we wczesnych etapach gry, a i tak nie zdarzyła mi się jeszcze dłuższa niż 3 tury), ale spiritual daje inny gigantyczny bonus - zaczyna się z wynalezionym misticizmem, dzięki czemu od razu możemy przystąpić do wymyślania religii, a te jak wiadomo są najlepszym źródłem dochodów w tej części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm. Rzeczywiscie? Tzn. rozumiem, ze bardzo sie oplacaja, ale jakos silniej docenialem Wielkich Kupców :-) Nie chce mi sie teraz liczyc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.12.2006 o 18:52, Olamagato napisał:

Jaką turę?


No i widzisz. Tak to jast jak ktoś coś gada nie grając wcześniej zbyt wielu rozgrywek;) Wczoraj grając Inkami już zauważyłem, że gadałem głupoty;) Na początku była to rzeczywiście jedna tura, ale potem to już nie bardzo. Zresztą z jakiegoś poradnika tą turę też wywnioskowałem, ale albo niedoczytałem, albo facet też nie dograł;)

Dnia 07.12.2006 o 18:52, Olamagato napisał:

> O zgrozo, ni dotyczy to już katedr (nie wiem co z synagogami, mandihirami itp.).
Katedry czy synanogi lub odpowiednie budynki innych religii, to jeden pies.


Cjodiło mi o to, że religijność nie ma chyba wpływu na przyspieszenie budowy innych budynków religijnych poza świątyniami. No chyba, że znowu się mylę.

Dnia 07.12.2006 o 18:52, Olamagato napisał:

W mieście, które kulturalne ma powalić konkurencję zbudujesz 7 kościołów, (...)


Fakt. Miałem na myśli same świątynie. A co do klasztorów/synagog itp. Wygląda to tak jakby postawienie każdego kolejnego tego typu budynku uzależnione było od posiadania określonej ilości świątyń danej religii w państwie. Rzeczywiście? A jeśli tak to po ilu świątyniach można takie coś postawić?

=>siepu
>ale spiritual daje inny gigantyczny bonus - zaczyna się z wynalezionym misticizmem

No właśnie nie zawsze. I najgorsze, że mistycyzmu nie posiadają na starcie Egipcjanie. Jak pisałem mam sentyment do tej cywilizacji (a dokładnie do Ramzesa o takich cechach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa pytanka: pierwsze: Co dokładnie zmodyfikowano w dodatku Warlods do Civ 4??
A drugie: Kupiłem dzisiaj Civilization III Złotą Edycje - tak pisze złota edycja (od Cenegi) czym jest dodatek Civilization III: Play the World - czy on tylko umożliwia granie na mapie świata i nic więcej??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2006 o 11:07, Konrades napisał:

Mam dwa pytanka: pierwsze: Co dokładnie zmodyfikowano w dodatku Warlods do Civ 4??

Tu jest moja recenzja ze szczegolowym opisem zmian:
http://pcarena.pl/page/77230/Civilization-4-Warlords/

A jesli chcesz poczytac chyba najobszerniejszy tekst o dodatku do Civ, to znajduje sie on tutaj:
http://civilization4.net/3/219/
i ma 12 czesci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.12.2006 o 07:31, Dux napisał:

A co do klasztorów/synagog itp. Wygląda to tak jakby
postawienie każdego kolejnego tego typu budynku uzależnione było od posiadania
określonej ilości świątyń danej religii w państwie. Rzeczywiście?

Dokładnie. Każdą "katedrę" z każdej religii możesz postawić mając cztery "kościoły" w swoich miastach (również w tym w którym chcesz mieć "katedrę"). Tak więc do postawienia katedry musisz rozpowszechnić konkretną religię w 3 innych miastach, co oznacza, że powinieneś mieć przynajmniej jeden klasztor każdej religii w swoim państwie - oczywiście to jest sytuacja idealna, do której możemy dążyć jeżeli chcemy w przyszłości mieć ustrój z "wolnością religijną" i jak największe możliwości rozwoju kulturalnego. Tak na marginesie każde 2 punkty kultury na turę się przydają, więc warto o ile to możliwe budować klasztory w miastach przygranicznych, tym bardziej, że mozna je budować tylko do wynalezienia metod naukowych/badań naukowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak się jeczsze zastanawiam odnośnie Wielkich Ludzi. To, jaki się pojawi zależy od czego? Z pewnością od cudów. I od specjalistów w miastach też? Co znaczy, że są specjaliści darmowi? Nie zużywają żarcia? Ma ktoś jakąś receptę na optymalne "ustawianie" specjalistów w miastach? Wielcy pojawiają się po osiągnięciu pewnego progu w nadwyżkach żywności (tak gdzieś czytałem). Od czego zależy, w którym mieście się pojawią? Czy wybudowanie cudu zwiększa prawdopodobieństwo pojawienia się określonego rodzaju Wielkiego Człowieka tylko w tym mieście, czy dotyczy to całej cywilizacji?
Wzięło mi się to wszystko z tąd, że ciągle pojawia mi się od groma wielkich proroków. Pierwszych siedmiu jest wybawieniem (no bo jak się gra na najniższych poziomach to niewynalezienie pierwszym wszystkich religii można uznać za niezłą wtopę;). No ale reszta to za przeproszeniem po jakiego grzyba. Jak zrobię z takiego superspecjalistę to najprawdopodobniej pomoże wywołać kolejnego. Złoty wiek? Trochę mało bonusów to daje (no chyba, że na wyższych poziomach). Jeszcze jest wynalezienie technologii. Ale jak się jest w rozwoju technologicznym daleko do przodu. Chyba można ich też podarować innej cywilizacji, ale mam wątpliwości, czy to dobry pomysł;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować