Zaloguj się, aby obserwować  
whitewolfpl

Civ4 - Temat ogólny

1160 postów w tym temacie

Dnia 08.12.2006 o 13:31, Elwro napisał:

Rozwiazaniem Twojego problemu jest zmiana poziomu trudnosci o co najmniej 2 stopnie :-)


He, he. Pewnie niedługo tak zrobię;) Ale czy to znaczy, że na wyższych poziomach będzie ich mniej? Jeśli tak, to z tego wynika, że przyrost ludności (przez żywność) w miastach jest wtedy mniejszy> jeśli dobrze myślę;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proroków nigdy nie jest tak dużo, choć zależy jeszcze, jakie cuda budujesz ;P Z drugiej strony, jest to jedna z tych wielkich postaci, których nigdy nie ma w nadmiarze - doskonałe staty superspecjalisty (od razu odpowiem na twoje pytanie - nie pożerają oni jedzenia). Co do optymalnego rozkładu specjalistów - tutaj nie ma jednej drogi, wszystko zależy od okoliczności. Jeśli masz wybudowane Spiral Minaret i Angkor Wat, to wiadomo, że wszędzie będziesz chciał mieć jak najwięcej priestów. Tak samo jak świerzo zdobyte miasto opłaca się napakować artystami. Ogólnie to jednak ze specjalistów korzystam tylko w duzych miastach, gdzie nie wszystkie pola są interesujące. Na wyższych poziomach trudności miasto będzie rosło wolniej ze względu na mniejszy standardowy bonus do zdrowia we wszystkich miastach (stworzenie miasta na poziomie 20 jest rzeczywiście wyzwaniem).
Punkty wielkich ludzi są generowane przez wszystkie cuda. Bonusy są naliczane ze zdolności philosophical, pacifismu oraz Partenonu. W dodatku, z biegiem czasu, o kolejnego jest coraz trudniej, gdyż zwiększa się próg punktowy. Czasami darmowych wielkich ludzi otrzymuje się też bo wynalezieniu określonej technologii jako pierwszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 11:55, Azazell3 napisał:

Zapraszam do uczestnictwa w GotM "Gra Miesiąca" - To takie rozgrywki w trybie Single

Swietnie, ale jednej rzeczy nie rozumiem - czy dobrze widze, ze jesli celem gry jest "najszybsze zbudowanie (...)", to do wyniku liczy sie czas w MINUTACH? Powinna sie liczyc liczba tur!
Drgua sprawa: czy mozna brac udzial w lidze, jesli gra sie z zainstalowanymi Warlordsami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, chyba do mnie dotarlo - chodzi o to, zeby nie wczytywac save''ow, tak?
Naprawde nie ma innego sposobu, by wymusic granie bez tego? Granie w Cywilizacje "na czas" jakos mi sie nie usmiecha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 13:11, Elwro napisał:

Hm, chyba do mnie dotarlo - chodzi o to, zeby nie wczytywac save''ow, tak?
Naprawde nie ma innego sposobu, by wymusic granie bez tego? Granie w Cywilizacje "na czas"
jakos mi sie nie usmiecha...


Przeczytałem regulamin i nic takiego nie znalazłem, jedyne co było o wczytywaniu save, to to, że konkurs gra się od save''a podesłanego przez nich ;)
Co do Warlordsów - po prostu musisz ich odinstalować na czas gry konkursowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 14:48, siepu napisał:

Przeczytałem regulamin i nic takiego nie znalazłem, jedyne co było o wczytywaniu save, to to,
że konkurs gra się od save''a podesłanego przez nich ;)

Ja wiem, ale jesli liczy sie czas, to znaczy, ze ktos, kto co tura wczytuje save''a nie ma szans... Po prostu popatrzylem na liste zwyciezcow poprzedniej edycji tej gry i zobaczylem, ze klasyfikowano wedlug czasu gry, a nie punktow / liczby tur... wyciagnalem wiec z tego wniosek, ze chodzi o wyeliminowanie tych, ktorzy w kolko wczytuja gre, az utrafia ten idealny dla siebie wynik.
Tylko ze to wtedy nie bierze pod uwage roznic w kompie / RAMie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(Chodzi mi o to, ze ja sie lubie zastanowic, a nie grac na hurra jak najszybciej. Jesli ma sie liczyc czas, to ja podziekuje.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Elwro --> więc tak

Swietnie, ale jednej rzeczy nie rozumiem - czy dobrze widze, ze jesli celem gry jest "najszybsze zbudowanie (...)", to do wyniku liczy sie czas w MINUTACH? Powinna sie liczyc liczba tur!


nie no różne są rozgrywki = różne cele gry .. np teraz jest najszybsze wybudowanie cudu Statua .. i wygra ta osoba która w jak najkrótszym czasie wybuduje :P czyli poprostu im mniejszy Rok to tym lepiej

Ranking tam jest.. Ja dopiero teraz zaczynam prowadzić bo wczesniej zajmowała się GotMem inna osoba..

Drgua sprawa: czy mozna brac udzial w lidze, jesli gra sie z zainstalowanymi Warlordsami?
Na dzień dzisiejszy cięzko mi to ocenić bo dopiero testuje; wczesniejsze GotMy były robione na Civ 4 1.61 a teraz chce zrobić tak, że osoby które mają także warlords to powinni tylko wejsc do podstawki i grać ..
( tez problem robi majac spolszczenie ) a musze temu poswiecic wiecej czasu:)


zresztą jesli bys chcial zagrac to musisz niestety włączyć podstawową wersje 1.61 by sejw bez problemu ruszył .. ale to ostatni taki goTm pozniej będzie inaczej.


---
Powiem tak poczytajcie dokładnie regulamin .. i zasady bo wtedy będzie wszystko wam wiadomo:P.

no jeśli tobie / wam nie pasuje granie na czas no trudno :) ja tylko proponuje i zapraszam do rozgrywek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2006 o 19:25, Azazell3 napisał:

nie no różne są rozgrywki = różne cele gry .. np teraz jest najszybsze wybudowanie cudu Statua
.. i wygra ta osoba która w jak najkrótszym czasie wybuduje :P czyli poprostu im mniejszy Rok
to tym lepiej

OK, sorry, jestem glupi. Popatrzylem na te tabele:

http://www.civ.org.pl/civ4/gotm/game.php?lang=Pol&game=2006-04

I wyciagnalem wniosek, ze liczy sie czas gry, a nie rok wybudowania cudu. Winna moja nieuwaga. Wszystko w porzadku!

Zobaczymy jak bedzie z czasem, nie wiem, czy wyrobie sie do 28go...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niestety przydałyby się wiecej osob:) nie co upadl ten GotM mówiąc szczerze bo dużo ludzi odeszło i przez długą przerwę też się do tego przyczyniło ;)

no fajnie jakbyś się dołączył .. nie musi byc juz na tego 28 ale np na kolejnego GotMa :)

i może inni z tego forum by się zgodzili :) było by super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy dodatek do Civilization IV: Warlords został źle spolszczony czy u mnie występują takie błędy:??
Dzięki za info i Wesołych Świąt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2006 o 15:37, Konrades napisał:

Mam pytanko czy dodatek do Civilization IV: Warlords został źle spolszczony czy u mnie występują
takie błędy:??


Eee, nie przyglądałem się dobrze ale zdaje się, że odnośnie pierwszego obrazka u mnie tak nie ma. Scenariuszy nie rozgrywałem ale screen nr 2 (bo chyba przeglądałem) mam raczej po polsku. Wychodzi na to, że te błędy są tylko u Ciebie. Ale postaram się dzisiaj zaglądnąć do gry, sprawdzić dokładnie i jutro dać dokładniejsze info (cóż do pracy wolę gry nie nosić:D). Pozdrawiam i też Wesołych Świąt:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile sobie przypominam, tak sie moze stac, jesli sciagniesz patcha 2.08 przez wbudowany updater - polska wersja jest niby zamiast wloskiej... a nie wiem, czy Cenega przygotowala juz spolszczenie patcha.

Jesli jeszcze tego patcha nie sciagnales, to blad moze to byc skutkiem tego, ze w opcjach nie wybrales jeszcze jezyka polskiego - trzeba to zrobic, zresetowac kompa i bedzie OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a kolega Konrades umie czytać readme w instalatorze :P .. niestety przez brak czasu Studia/ praca .itp nie zdołaliśmy spolszczyć Scenariusza Alexandra ale reszta jest przetłumaczona ( może nie idealnie ale zawsze coś ) ..

dużo trudu nam przyniosło przerobienie spolszczenia na 2.08 .. za jakiś czas moze tzn napewno przetłumaczymy całość ...

bo jeśli chodzi o Podstawową wersje to została już zakończona teraz będziemy upgrejdować dodatek Warlords ..

Cenega jeszcze nie wydała spolszczenia do patcha 2.08

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem dodać .. no niestety teraz nadeszły ciężkie czasy.. wcześniej przed okresem letnim mieliśmy kupę czasu i wtedy szybciej wychodziły spolszczenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2006 o 21:55, Azazell3 napisał:

Cenega jeszcze nie wydała spolszczenia do patcha 2.08

Chce powiedzieć dwie male rzeczy:
1. Jest to oficjalne spolszczenie Cenegi - przynajmniej w pudełku znajduje się taka ów płytka
2. Gdyby to tylko było w Kampani Aleksandra to bym się nie czepiał ale to samo jest i w innych kampaniach i nawet jak biore nową gre to część rzeczy jest po polsku a cześć po włosku - a to już przesada - wogóle nie można grać na PL musze zmieniać wszystko na angielską wersje.
Napisałem już do Cenegi i zobaczymy co mi odpiszą aha nie mam patcha 2.08 tylko 1.61 ściągnięty ze stronki Cenegi i orginał mi działa bez zarzutu na PL :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować