Zaloguj się, aby obserwować  
whitewolfpl

Civ4 - Temat ogólny

1160 postów w tym temacie

Dnia 27.10.2005 o 14:43, A-cis napisał:

> boże ludzie cenega dała informacje że nie będzie polskiej wersji gry , tylko spolszczą instrukcje 220str

Skąd masz
informację, że nie będzie wersji PL? Na stronie Cenegi nic takiego nie ma, a natomiast pracownik Cenegi o nicku Nubarus
właśnie sugerował, że może wersja polskojęzyczna być.



Miejmy nadzieje że dobrze myslisz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ludzie już wszędzie pogrywają w Civkę aż miło, a tu u nas cicho.
Nikt nie ma, czy nie chce się podzielić wrażeniami :)
Są jakieś bugi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2005 o 01:56, A-cis napisał:

Widzę, że ludzie już wszędzie pogrywają w Civkę aż miło, a tu u nas cicho.
Nikt nie ma, czy nie chce się podzielić wrażeniami
:)
Są jakieś bugi?


Ja jak mowilem ze bede mial gre 28 i mam.
Wrazenia? Nie chce jeszcze o tym mowić, nie mam czasu na razie grac. Na tomiast to co zauwazylem - moj sprzecior Thorton 2200+, 512 DDR 333Mhz, SATA 250 GB, Radeon 9100 na najnowszych sterach ma problemy z wyswietlaniem grafiki (plynnym). Irytujące. Musze zmienic kompa. Ale zmienie go dopiero chyba na HoMM V. W lutym zawsze najtaniej.
Gra wyglada fajnie choc nie rewelacyjnie. Duzo trudniej jest założyć 50 miast w pierwszych 4000 tysiacach lat (na cale szczescie). Znacząco usprawniona jest rozgrywka. W koncu nikt nie maszeruje przez twoje ziemie. Jest wiecej i lepiej rozmieszczonych resourców, szybciej odkrywa sie nowe technologie (ale gram na dlugosci rozgrywki standard - podejrzew3am ze na epiku bedzie to troche bardziej podobne do Civ III). Jest duzo usprawnien w wydawaniu rozkazom workerom. Mogą automatycznie poprawiac infrastrukturę wokol wyznaczonego miasta, robic droge dokądś tam itp. Bede gral dzis, jutro i bede wiedzial czy Civka rewwelacja czy tylko solidna robota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2005 o 08:38, SHADOW-XIII napisał:

ps. ile kosztował Cie zakup Civ4 ? przedewszystkim wysyłka


zostala mi przywieziona a wlasciwie przylecona zza oceanu. Fartownie sie zlozylo (zreszta kolejny juz raz i mam nadzieje nieostatni). A tam byla kupiona za 49.99$. presell edition

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

temist: "Moze cos tam sie ruszyło, bo poczatkowo Cenega sugerowała ze trzeba bedzie na lokalizacje czekac do lata 2006."

Skad takie informacje? Na pewno nie od Cenegi.

Achim: Obvilion w Polsce wydany zostanie jak najblizej ogólnej premiery europejskiej. Co do wersji PL, bardzo nam zależy na tym, aby ona się ukazala, nie ma to nic wspolnego z tym o czym piszesz, czyli mocami przerobowym oraz kasą. Sledzcie newsy na internecie, gdyż bedziemy informowac o postepach w tym temacie.

Na ew. dodatkowe pytania postaram sie odpowiedziec.


Pozdrawiam,

Adam

Cenega Poland

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2005 o 12:36, Nubarus666 napisał:

temist: "Moze cos tam sie ruszyło, bo poczatkowo Cenega sugerowała ze trzeba bedzie na lokalizacje czekac do lata
2006."

Skad takie informacje? Na pewno nie od Cenegi.


No na pewno nie od Cenegi, poniewaz u was to wszystko tajemnica. Zagladalem do was na strone przez caly poczatek pazdziernika i ani slowa nie bylo o tym ze wydajecie Civilization. A w ogole czemu tak późno, a nie 4 listopada jak ma cala Europa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Angielska czy polska werskja- dla mnie osobiście bez znaczenia, ale sam się zastanawiam, czy kupować. Civ II tak mnie oddaliło od życia prywatnego i zawodowego (nieprzespane noce, cały rozkład dnia dostosowany pod komputer i grę), że zaczynam się zastanawiać czy ryzykować kupno, czy lepiej omijać tę grę z daleka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2005 o 00:02, Pan_Sza napisał:

Powiedz, co planujecie w swojej edycji? Jechać do Prenzlau (20 minut samochodem) i kupić, czy czekać? :)

No właśnie pisałem wyżej, że teoretycznie jest szansa na wersję polską. Ale nie mogą tego na razie stanowczo potwierdzić. I nie wiem co robić :/
Całe szczęście, że do wersji angielskiej z polską instrukcją jest jeszcze 4 tygodnie. Może w międzyczasie coś się wyjaśni.
(I wyjdzie ewentualny patch :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdziwy fan nie czeka. Prawdziwy fan kupuje :).
Hej. Nowa Civka jest w porzo. Ale brakuje mi mlodzienczego entuzjazmu jak przy pozostalych czesciach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Musze sie wczytac w instrukcje. Na wyższych poziomach trudności strasznie w tyłek dostaje. Są tam chyba jakies sekrety ukryte w sekretach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2005 o 20:28, temist napisał:

Musze sie wczytac w instrukcje. Na wyższych poziomach trudności strasznie w tyłek dostaje.

Z tego co czytam po różnych forach, to trzeba do gry podchodzić inaczej niż w poprzednich Civkach. Tam się leciało na pamięć praktycznie bez instrukcji.
Ale czytaj, czytaj :) ...
i pisz co jest gorsze a co lepsze w poróqwnaniu z III :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2005 o 21:26, A-cis napisał:

i pisz co jest gorsze a co lepsze w poróqwnaniu z III :)


Wlaściwie nie znalazlem jeszcze rzeczy której by mi w porownaniu z trojką brakowało. Natomiast szczególnie w porównaniu z dwojka, a w mniejszym stopniu z trojka mam wrazenie ze swiaty sa duzo mniejsze. Tzn. rusze ok. 10 pól wojownikiem w ktorakolwiek strone i od razu nadziewam sie na wraza armie, przy czym praktycznie zawsze to jest łucznik który wariora klepie bez litości (a gram na przedostatnim co do wielkości świecie).
Bardzo zaluje tylko ze nie ma tak jak w Call to Power ze zasieg miasta wraz z rozwojem zdecydowanie sie zwieksza, choć przy tak malych swiatach jest to zrozumiale. Hmm, w sumie to bardzo denerwujace ta malość przestrzeni. Pamietam ze w dwojce zdarzalo mi sie stworzyc kilkanascie miast zanim jakiegos obcego spotkalem, a tu nawet dwoch nie da rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na duuuży minus są wymagania ... na minimalnych pójdzie gra, ale zapomnijcie o graniu na nawiększych mapkach lub scenariuszach ... wczytywania trwa wieki i jakikolwiek ruch także ...
można grać jeśli posiadasz minimum rekomendowane wymagania ...
bo w wypadkach kiedy gra działa zbyt wolno to szybko się nudzi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2005 o 08:24, temist napisał:

mam wrazenie ze swiaty sa duzo mniejsze. Tzn. rusze ok. 10 pól wojownikiem w ktorakolwiek strone i od razu nadziewam sie na wraza armie,

Może światy nie są mniejsze tylko komputer złośliwie lokuje wszystkich przeciwników w pobliżu Ciebie?
Próbowałeś zmniejszać liczbę przeciwników? (jest w ogóle taka opcja?)

SHADOW ---> Mnie nie przerażają wymagania sprzętowe ale systemowe :)
Wszystko wskazuje na to, że chcąc sobie pograć będę musiał kupić nie tylko grę ale również Win XP :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JAk na razie nowa CCivka zbiera świetne oceny - jeszcze nikt nei dał nizęj jak 90%, a Gamespy dał maksa. Wygląda na to, że dostaliśmy kolejny hit :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2005 o 09:41, SHADOW-XIII napisał:

na duuuży minus są wymagania ... na minimalnych pójdzie gra, ale zapomnijcie o graniu na nawiększych mapkach lub scenariuszach
... wczytywania trwa wieki i jakikolwiek ruch także ...
można grać jeśli posiadasz minimum rekomendowane wymagania ...
bo
w wypadkach kiedy gra działa zbyt wolno to szybko się nudzi ...


nie przesadzaj :) ja mam A64 3000 , 1gb ram i tylko X600 pro

i zwyczajne mapki i bardzo szybko wczytuja się tury:) gra ma troche zrąbany kod ale patch w weekend może naprawi.
nawet dałem największą mapke Huge i odkryty cały teren miałem troche ciezko wczytywalo sejwa ale nie przesadzajmy :)
wszystko cacy a gra piękna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować