Zaloguj się, aby obserwować  
whitewolfpl

Civ4 - Temat ogólny

1160 postów w tym temacie

Dnia 07.05.2008 o 12:00, wdowiakm napisał:

Aha i mam pytanie co do samej rozgrywki: Te wydarzenia losowe co one dają?


Pozytywne i negatywne rzeczy :)

Dzielą się na trzy rodzaje:

- nieszczęścia: trzęsienie ziemi i dwa ludziki w dół w danym mieście albo np. bunt i zniszczone koszary (atak na Bastylię zapewne;)
- korzyści: Twoi górnicy wynaleźli nowe metody badania geologicznego, wskutek czego odkryli nowe złoża węgla i stali; albo np. ulepszenie koszar przez dodanie instruktora, który daje +2 do doświadczenia każdej jednostce (często można wybierać z 2-3 korzyści);
- questy: jak zbudujesz np. 6 bibliotek, to rozpocznie się Złoty Wiek itd.

Ciekawostka, ale może dać niezłego kopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2008 o 12:00, wdowiakm napisał:

Aha i mam pytanie co do samej rozgrywki: Te wydarzenia losowe co one dają?


Tak jak napisał wojtas. Ja akurat na to ulepszenie koszar nie trafiłem;( U mnie zdarzenia losowe najczęściej są drugorzędne. A to przez powódź zniszczone zostały zabudowania na jednym polu, a to bunt niewolników osłabił wielkość produkcji na jedną turę, a to badania przez jakieś odkrycie zostały odrobinę przyspieczone.
Przy okazji ciekawy screen. Nie wiem, czy to dzieło Photoshopa, czy faktycznie coś takie trafić sie może:
http://www.civilization.sztab.com/galeria/20071218.html
:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2008 o 12:29, Dux napisał:

> Aha i mam pytanie co do samej rozgrywki: Te wydarzenia losowe co one dają?

Tak jak napisał wojtas. Ja akurat na to ulepszenie koszar nie trafiłem;(


Ja tak miałem - trzeba było zbudować 12 jednostek rycerzy i wybierało się spośród 3 korzyści: instruktor, akademia wojskowa i doświadczenie dla jednostki.

Dnia 07.05.2008 o 12:29, Dux napisał:

U mnie zdarzenia losowe najczęściej są drugorzędne.


Inne cywilizacjei też mają zdarzenia - u mnie raz było tak, że dwóch sąsiadów zawarło sojusz, bo dzieciaki szefów się pobrały. ;)

Dnia 07.05.2008 o 12:29, Dux napisał:

A to przez powódź zniszczone zostały zabudowania na
jednym polu, a to bunt niewolników osłabił wielkość produkcji na jedną turę, a to badania
przez jakieś odkrycie zostały odrobinę przyspieczone.


Też to miałem.

Dnia 07.05.2008 o 12:29, Dux napisał:

Przy okazji ciekawy screen. Nie wiem, czy to dzieło Photoshopa, czy faktycznie coś takie
trafić sie może:
http://www.civilization.sztab.com/galeria/20071218.html :))


:)) Wygląda jak fejk (niekoniecznie przez szopa, a np. przez mod), ale nie zdziwiłbym się specjalnie, gdyby twórcy sami zaimplementowali coś takiego - to jajcarze. Wystarczy spojrzeć na liderów - jak odmawiam Alexandrowi Wielkiemu, a on się złości, to zawsze sobie wyobrażam (bo tego nie słychać), że rzuca najgorsze bluzgi pod nosem - takie sprawia wrażenie. :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2008 o 13:17, Vojtas napisał:

Ja tak miałem - trzeba było zbudować 12 jednostek rycerzy i wybierało się spośród 3 korzyści:
instruktor, akademia wojskowa i doświadczenie dla jednostki.


Wiesz, moze jednak miałem też. Coś sobie przypominam, ale nie pamietam, jakie rozwiązanie wybrałem. Nie przywiązałem zbyt wiele wagi do tego i ten instruktor chyba przeszedł mi koło nosa:(

Dnia 07.05.2008 o 13:17, Vojtas napisał:

Inne cywilizacjei też mają zdarzenia - u mnie raz było tak, że dwóch sąsiadów zawarło
sojusz, bo dzieciaki szefów się pobrały. ;)


No to na mnie raz się jeden gniweał, za jakis mezalians, bądź ucieczke arystokraty sprzed ołtarza czy jakoś tak. Panna młoda oczywiścia miała być z jego nacji:)

Dnia 07.05.2008 o 13:17, Vojtas napisał:

(...) ale nie zdziwiłbym
się specjalnie, gdyby twórcy sami zaimplementowali coś takiego - to jajcarze. Wystarczy
spojrzeć na liderów (...)


Mi najlepiej podobają sie ich teksty powitalne przy pierwszym kontakcie z cywilizacją. Bodajże Stalin miał najzabawniejszy. W tym momencie nie przychodzi mi on do głowy ale pamiętam, że nieźle się przy tym uśmiałem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat zauważyłem te losowe zdarzenia w sąsiednim kraju (nie nazwę go wrogiem bo mam podpisany z nim traktat o otwartych granicach) miał akurat powódź ale nie pamiętam co mu zniszczyło chyba jakieś drogi. Co jaki czas występują te zdarzenia losowe i od czego to zależy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.05.2008 o 12:29, Dux napisał:

> Aha i mam pytanie co do samej rozgrywki: Te wydarzenia losowe co one dają?

Tak jak napisał wojtas. Ja akurat na to ulepszenie koszar nie trafiłem;( U mnie zdarzenia
losowe najczęściej są drugorzędne. A to przez powódź zniszczone zostały zabudowania na
jednym polu, a to bunt niewolników osłabił wielkość produkcji na jedną turę, a to badania
przez jakieś odkrycie zostały odrobinę przyspieczone.
Przy okazji ciekawy screen. Nie wiem, czy to dzieło Photoshopa, czy faktycznie coś takie
trafić sie może:
http://www.civilization.sztab.com/galeria/20071218.html
:))



tak było ;) bo jak tłumaczyłem to ostro z tego brechtałem. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

gram w podstawkę i nie wiem co zrobić ze złotem na początku gry jeśli chcę rozpocząć podboje we wczesnej fazie rozgrywki. utrzymanie jednostek kosztuje i to na wrogim terytorium. po za tym zawsze mam problemy z przypływem pieniędzy na początku gry. jakieś porady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób można w gotowych scenariuszach zmienić przywódców? Konkretnie mam na myśli scenariusz earth18, w którym mamy 18 cywilizacji na mapie ziemi, tylko że jest to scenariusz z wersji podstawowej i nie można wybrać przywódców którzy pojawili się w dodatkach. W kreatorze świata nie znalazłem opcji zmiany przywódcy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2008 o 18:02, UMC.Hugo napisał:

gram w podstawkę i nie wiem co zrobić ze złotem na początku gry jeśli chcę rozpocząć
podboje we wczesnej fazie rozgrywki. utrzymanie jednostek kosztuje i to na wrogim terytorium.
po za tym zawsze mam problemy z przypływem pieniędzy na początku gry. jakieś porady?


Jeżeli nie opracujesz pieniądza to twoje możliwości są bardzo ograniczone. Ja z reguły przed pieniądzem mam tylko 3 miasta... Podboje właściwie opłaca się zaczynać dopiero jak masz katapultę bo bez niej twoje wojska nie zdobędą żadnego większego miasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam mam dość dziwny problem, pozwólcie iż najpierw go opiszę a później zapytam o co chodzi ;)
A mianowicie:

Gram z bratem w Civilization IV wraz z dodatkiem Warlords. Ja gram Rzymianami on Amerykanami otóż od jakiegoś czasu prowadzimy zaciekłą wojnę między sobą, nie byłoby tutaj nic dziwnego bo wojna jak wojna ktoś wygrywa a ktoś przegrywa ale istnieje jeden problem a może więcej? Otóż nasz konflikt trwa praktycznie od początku gry i zaczyna być nudny bo walczymy w sumie o nic ja mu nie zabrałem ani jednego miasta on mi również tego nie zrobił co więcej nic nawet sobie nie zniszczyliśmy oprócz wojsk oczywiście. Mało tego mojemu braciszkowi grożą inne narody typu: Grecja, Niemcy i Rosjanie a ja nie chce by go zniszczyły i tutaj jest problem gdyż by nie dopuścić do zagłady mojego brata wypowiedziałem tym państewkom wojnę i teraz prowadzę wojnę z tymi trzema państwami i z moim bratem. Walczę z krajem, który ochraniam. Nie wiem co mam robić bo jeśli zaoferuję mu pokój to przyznam się do porażki a on tego nie zrobi. Nie podpiszę również traktatów pokojowych z tymi trzema państwami bo również poniosę klęskę. jeszcze nigdy nie miałem takiego problemu. Co waszym zdaniem powinienem zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 17:00, wdowiakm napisał:

Gram z bratem w Civilization IV wraz z dodatkiem Warlords. [..] Co waszym
zdaniem powinienem zrobić?


Na wszelki wypadek spytam: piszesz poważnie? ;) Ja mimo wszystko z kimś zawarłbym pokój - najlepiej z bratem. Jego będzie łatwiej przekonać niż Katarzynę Wielką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 19:50, Vojtas napisał:

Na wszelki wypadek spytam: piszesz poważnie? ;)


Tak pisze poważnie :D

Dnia 02.08.2008 o 19:50, Vojtas napisał:

Ja mimo wszystko z kimś zawarłbym pokój - najlepiej z bratem. Jego będzie łatwiej przekonać niż Katarzynę Wielką.


Właśnie w tym problem, że on się nie chce przekonać ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 20:02, wdowiakm napisał:

> Na wszelki wypadek spytam: piszesz poważnie? ;)

Tak pisze poważnie :D
> Ja mimo wszystko z kimś zawarłbym pokój - najlepiej z bratem. Jego będzie łatwiej
przekonać niż Katarzynę Wielką.

Właśnie w tym problem, że on się nie chce przekonać ;/


Jeśli tak, to popełniłeś kardynalny błąd wypowiadając wojnę jego wrogom. Zawarłbym z nimi pokój przy najbliższej okazji. Powinieneś poczekać, aż zrobią z bratem porządek, tak jak Niemcy doprowadzili do ładu Powstanie Warszawskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2008 o 20:44, Vojtas napisał:

Jeśli tak, to popełniłeś kardynalny błąd wypowiadając wojnę jego wrogom. Zawarłbym z
nimi pokój przy najbliższej okazji. Powinieneś poczekać, aż zrobią z bratem porządek,
tak jak Niemcy doprowadzili do ładu Powstanie Warszawskie.


Już jest dobrze brat poprosił o pokój i pomoc w wojnie z Grecją, Niemcami i Rosjanami. teraz tylko muszę zbudować więcej wojsk bo wojna z bratem mnie wykończyła ale mam już sojusz z Anglikami i Egiptem więc myślę, że te państwa mi pomogą ;)

Mam kolejny problem ale natury technicznej a mianowicie gra od czasu do czasu wychodzi do windows bez żadnego komunikatu może ktoś wie dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.08.2008 o 13:25, wdowiakm napisał:


Mam kolejny problem ale natury technicznej a mianowicie gra od czasu do czasu wychodzi
do windows bez żadnego komunikatu może ktoś wie dlaczego?


też tak miałem,ale tylko w późniejszych etapach gry. Na początku myślałem, że procek się przeładowywał, ale jak się okazało zużycie nie przekraczało nigdy 50% procent, przeinstalowanie też nie pomogło. Teraz zainstalowałem wersje z dodatkami i jest ok.
Spróbuj najpierw przeinstalować w 90% przypadków kiedy z grą coś jest nie tak to wystarcza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 13:44, Lord Otis napisał:

też tak miałem,ale tylko w późniejszych etapach gry. Na początku myślałem, że procek
się przeładowywał, ale jak się okazało zużycie nie przekraczało nigdy 50% procent, przeinstalowanie
też nie pomogło. Teraz zainstalowałem wersje z dodatkami i jest ok.
Spróbuj najpierw przeinstalować w 90% przypadków kiedy z grą coś jest nie tak to wystarcza:)


Grę przeinstalowywałem już chyba z 5 razy. Posiadam Civilization IV Complete i gra cały czas mnie wywala po pewnym okresie gry najczęściej po dwóch godzinach gry ;/ Nie wiem czy pisanie do Cenegi coś pomoże może to wina mojego systemu operacyjnego. Bądź co bądź szwankuje trochę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 14:00, wdowiakm napisał:

Grę przeinstalowywałem już chyba z 5 razy. Posiadam Civilization IV Complete i gra cały
czas mnie wywala po pewnym okresie gry najczęściej po dwóch godzinach gry ;/ Nie wiem
czy pisanie do Cenegi coś pomoże może to wina mojego systemu operacyjnego. Bądź co bądź
szwankuje trochę.


Dwa zasadnicze pytania:

1. Ile masz RAM-u?
2. Jaką mapę wybrałeś i ile nacji gra?

Jak gra wylatuje bez ostrzeżenia do pulpitu, to może być oznaką brakującej pamięci. Ja mam 2 GB i nie narzekam. ;) Tak czy inaczej na Twoim miejscu sprawdziłbym, co jest uruchomione w tle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.08.2008 o 14:30, Vojtas napisał:

Dwa zasadnicze pytania:
1. Ile masz RAM-u?


W tej chwili mam 3072 MB

Dnia 03.08.2008 o 14:30, Vojtas napisał:

2. Jaką mapę wybrałeś i ile nacji gra?


Największą i gra 9 nacji.

Dnia 03.08.2008 o 14:30, Vojtas napisał:

Jak gra wylatuje bez ostrzeżenia do pulpitu, to może być oznaką brakującej pamięci. Ja
mam 2 GB i nie narzekam. ;) Tak czy inaczej na Twoim miejscu sprawdziłbym, co jest uruchomione
w tle.


W tle nic nie jest uruchomione poza systemowymi aplikacjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować