Zaloguj się, aby obserwować  
whitewolfpl

Civ4 - Temat ogólny

1160 postów w tym temacie

Dnia 01.12.2005 o 18:55, A-cis napisał:

> żadna gra mi tak nie muliła.
A jaki masz komputer?


Takie szare pudło ;) - Athlon 2000, GeForce 4MX 440, 512ramu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i udało mi się zagrać w demo całe 100 tur. Wrażenie jest takie, że fajnie to wygląda od strony graficznej. To "mulenie" o którym pisałem, głównie chodzi o to że jednostki wolno reagują na komendy z klawiatury, taka chwila zwłoki po naciśnięciu klawisza. Mapa chociaż wygląda ładnie jest jakby mało czytelna. Jednostki mimo że dopracowane graficznie "giną" w tle. Jednostki po walce nabierają doświadczenia i można wybrać różne efekty np. zwiększyć zasięg widzenia, albo zwiększyć szansę ucieczki, lub na pierwszy atak. Chyba będzie można ulepszać tereny morskie (jest łódź-robotnik , o ile dobrze zrozumiałem). Takie jest pierwsze wrażenie, 100 tur to jednak za mało żeby wyrobić sobie zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2005 o 19:40, Lucek napisał:

512ramu.

Z tego co widzę po różnych wypowiedziach, to przydało by Ci się dokupic RAMu jesli oczywiście myślisz o zakupieniu gry :)
Ja mam gorzej, bo mam Win 98 i czeka mnie zakup nowej windy :(
No i RAMu też bo mam 256 :DDD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.12.2005 o 20:25, A-cis napisał:

> 512ramu.
Z tego co widzę po różnych wypowiedziach, to przydało by Ci się dokupic RAMu jesli oczywiście myślisz o
zakupieniu gry :)


Chyba poczekam, aż stanieje, albo Mikołaj przyniesie mi nowy komputer;)
Demo jest na najmniejszej mapie, przy czterech cywilizacjach i bardzo niewielu jednostkach, a mimo to się ślimaczy to aż strach bierze jak to będzie chodzić przy poważnej rozgrywce

Dorzucam też widok mojej stolicy: widoczne trzy cuda, Wyrocznia, Partenon i Stonehenge. Jak już pisałem wygląda ładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram w civ od 1 czesci w ktora gralem jeszcze na atari ST z 4 dyskietek ^^
Co do nowej czesci Civilizacji 4 chcialbym powiedziec ze duzo dodano do gry jednak nie poprawiona starych bledow.Niby dyplomacja ulegla zmianie,jednak przyjazn czesto polega na tym ze ty musisz dac cos komputerowi a on tobie nic nie daje...uwage mam rowniez co do walki.Niby sa bonusy ale jednak czesto lapie kompa na tym ze walki rozwiazywane sa na chybil trafil np.Lucznik (gracz) przegrywa z warriorem (PC) i warrior niema zadnych strat,robie loada ta sama walka i wygrywa lucznik rozniez bez zadenych strat...rozumiem jakby warrior wygral minimalnie i po zaladowaniu gry lucznicy jednak wygrali rozniez minimalnie,niestety walka przechodzi z jednej skrajnosci w druga.A za kazdym razem zastanawiac sie i ladowac gre z mysla a moze bedzie inaczej tez nie jest takie proste,poniewaz gra potrafi sie ladowac bardzo dlugo a po kilku load zwalnia masakrycznie...(mysle ze na atlonie 2000 radeon 9600xt i 1giga ramu nie powinna mi sie mulic civ 4)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do lodki-robola to istnieje takowy :) po zabudowie odpowiedniego miesca np.z rybkami znika :)
Ponac gra ma problemy z radeonami mi bez patcha wogole nie chciala ruszyc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2005 o 03:58, Gosu napisał:

Gram w civ od 1 czesci w ktora gralem jeszcze na atari ST z 4 dyskietek ^^
niema zadnych strat,robie loada ta sama walka i wygrywa lucznik rozniez bez zadenych strat...rozumiem jakby warrior wygral
minimalnie i po zaladowaniu gry lucznicy jednak wygrali rozniez minimalnie,niestety walka przechodzi z jednej skrajnosci
w druga.


Chcesz powidzieć że tak jak w jedynce Bombowiec może "zahaczyć o dzidę Falangi" i się rozbić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gierka jest swietna :) Wciaaaaga jak chodzenie po bagnach :D Tylko irytuje mnie podejscie Cenegi - wydali gre po angielsku, opracowuja polonizacje, ktora tez wydadza na polkach i nie udostepnia jej w necie :/ Skad wiem? Mail od Pana Wojciecha Gatysa z Cenegi w odpowiedzi na mojego mejla jak wyglada sprawa z PL wersja : "Przygotowujemy wersję polską, ale prawdopodobnie będzie ona w sprzedaży
osobno." <-- no irytacja straszna.Wywalam 100 zl tylko po to zeby znow wywalic 100 zl na to samo?? Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2005 o 16:21, Evil Khan napisał:

Widzę że masz oryginał. Powiedz mi proszę co tam jest oprócz płytki ? Ile stron ma instrukcja, czy jest w PL i czy jest
dokładna ... dzięki


Nie,nie mam - czekam na PL wersje i wtedy kupie orginal.I prosze o nieruganie mnie,ze to piractwo itp <-- ja to doskonale wiem.Tyle ze bezsensem jest dla mnie przymus kupowania 2 takich samych gier przez olewanie klientow przez Cenege :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2005 o 16:21, Evil Khan napisał:

Widzę że masz oryginał. Powiedz mi proszę co tam jest oprócz płytki ? Ile stron ma instrukcja, czy jest w PL i czy jest
dokładna ... dzięki


Mój brat ma oryginał. Instrukcja jest w języku polskim, trochę niechlujna, ale obleci. Niezbyt gruba jak na mój gust, umiarkowanie wyczerpująca. Plus dodatkowo arkusz z drzewkiem technologii, z tego, co pamiętam.

Jeszcze nie grałam, bo muszę się zaopatrzyć w napęd DVD ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2005 o 16:56, Kamiloos napisał:

Nie,nie mam - czekam na PL wersje i wtedy kupie orginal.I prosze o nieruganie mnie,ze to
piractwo itp <-- ja to doskonale wiem.Tyle ze bezsensem jest dla mnie przymus kupowania 2 takich samych gier przez olewanie
klientow przez Cenege :/

to nie jest olewanie, ani zaden przymus. nikt ci nie kaze kupowac dwoch gier. jak ci tak bardzo zalezy na wersji PL to sobie poczekaj. moja wersja EN w koncu przyszla i zapowiada sie przed nami mily wieczor ;]
ciesz sie ze wogole wydali. do ostatniej chwili nic nie bylo wiadomo bo byly problemy z producentem. nie tylko cenega tak robi, cdp tez mial z tego co kojarze podobne wpadki, a zeby daleko nie szukac, przykladem moze byc dopiero co wydana total overdose.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2005 o 17:29, penny napisał:

moja wersja EN w koncu przyszla i zapowiada sie przed nami mily wieczor ;]

Jednak jest olewanie. Czekam już 2 tygodnie i szlag mnie powoli trafia zwłaszcza, że właśnie doczytałem się o polskiej wersji. Zastanawiam się czy wobec tego nie zrezygnować z angielskiej.
Jako powód mógłbym podać długie czekanie i dyskryminację (bo niejaki penny zamówil po mnie a dostał wcześniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2005 o 18:07, A-cis napisał:

> moja wersja EN w koncu przyszla i zapowiada sie przed nami mily wieczor ;]
Jednak jest olewanie. Czekam już 2 tygodnie
i szlag mnie powoli trafia zwłaszcza, że właśnie doczytałem się o polskiej wersji. Zastanawiam się czy wobec tego nie zrezygnować
z angielskiej.
Jako powód mógłbym podać długie czekanie i dyskryminację (bo niejaki penny zamówil po mnie a dostał wcześniej
;)

a, no z ta dostawa to faktycznie porazka...
prawde mowiac po tym jak w czwartek wieczorem zobaczylem te gre w media markcie po 99zl to sie miarka przebrala. mialem juz dzwonic do cenegi, zeby sie wypchali z tym zamowieniem, ale jakims dziwnym cudem ich strona nie chciala sie zaladowac wiec nie moglem wziac do nich numeru telefonu. po chwili przylazl listonosz z paczka i przyniosl mi zamowiona civke. gdyby nie przyniosl, to bym terz byl juz po telefonie do cenegi i zakupach w MM ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2005 o 18:25, penny napisał:

w czwartek wieczorem zobaczylem te gre w media markcie po 99zl to sie miarka przebrala.


Przecież na stronie Cenegi cena jest 129 zł.
Ciekawe czy mediamarkt sprzedaje bez zysku, czy Cenega zawyża ceny.
Hmm... Cenega , ta nazwa mi się dziwnie kojarzy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2005 o 15:41, Lucek napisał:

Chcesz powidzieć
że tak jak w jedynce Bombowiec może "zahaczyć o dzidę Falangi" i się rozbić ?


Nie az takich betonow niema,ale zdaza sie tak ze twoja jednostka z bonusami przegrywa ze slabsza chodz nie powinna ro raz,a po drugie przegrasz walke,totalnie stracisz wszystko,zrobisz loada i nagle wygrywasz ta sama walke bez strat...no to jak?panuja jakies okreslone zasady walki czy wygrywasz na chybil trafil?dziwne to troche,bo mi sie nie chce kazdej walki loadowac....czasem oczywiscie wplywa to na twoja korzysc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2005 o 22:15, Gosu napisał:

przegrasz walke,totalnie stracisz wszystko,zrobisz loada i nagle wygrywasz ta sama walke bez strat...no to jak?panuja jakies
okreslone zasady walki czy wygrywasz na chybil trafil?


Te bonusy od doświadczenia jak zauważyłem są niewielkie i jeśli tak się zdarza z jednostkami o mniej więcej równej sile to wszystko w porządku. Gorzej jeżeli wynik jest losowy całkowicie niezależnie od siły jednostki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2005 o 18:25, penny napisał:

w czwartek wieczorem zobaczylem te gre w media markcie po 99zl

Widziałeś w MM po 99 zł?!!!
Nooo! To ja zaraz piszę do nich maila z rezygnacją. Jeśli gra nie jest już w drodze, to nie mają mi prawa już wysyłać a kupię sobie w przyszłym tygodniu w MM :///

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.12.2005 o 22:31, Lucek napisał:

> przegrasz walke,totalnie stracisz wszystko,zrobisz loada i nagle wygrywasz ta sama walke bez strat...no to jak?panuja
jakies
> okreslone zasady walki czy wygrywasz na chybil trafil?

Te bonusy od doświadczenia jak zauważyłem są niewielkie
i jeśli tak się zdarza z jednostkami o mniej więcej równej sile to wszystko w porządku. Gorzej jeżeli wynik jest losowy
całkowicie niezależnie od siły jednostki.


Jak dla mnie to jest to losowe skoro przy kazdym loadzie gry walka inaczej sie moze skonczyc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.12.2005 o 00:13, A-cis napisał:

> w czwartek wieczorem zobaczylem te gre w media markcie po 99zl
Widziałeś w MM po 99 zł?!!!
Nooo! To ja zaraz piszę
do nich maila z rezygnacją. Jeśli gra nie jest już w drodze, to nie mają mi prawa już wysyłać a kupię sobie w przyszłym
tygodniu w MM :///

w czwartek w poznaniskim centrum m1 w MM gra byla po 99zl. tylko ze ja nie wiem czy MM ma wszedzie te same ceny, bo z kolei inne gry, ktore tydzien wczesniej rozwazalem w innym MM tam byly po jakies 10zl wiecej :\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować