Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zobacz zwiastun z Dragon Age II - Książę na wygnaniu

16 postów w tym temacie

Adam Berlik

Fani Dragon Age: Początek z pewnością niecierpliwie odliczają dni do premiery kontynuacji. W oczekiwaniu na Dragon Age II warto zapoznać się ze zwiastunem prezentującym pierwsze DLC zatytułowane Książę na wygnaniu.

Przeczytaj cały tekst "Zobacz zwiastun z Dragon Age II - Książę na wygnaniu" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ofensywa DA II trwa, ciekawe czego się jeszcze dowiemy. Można odnieść wrażenie, że teraz dostajemy wybrakowaną grę a DLC ją łatają.

Ciekawi mnie jeszcze jaki % graczy którzy grali w Początek uśmiecha się słysząc o tej genialnej kontynuacji ;p

Portal generuje ostatnio flame ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak niektórzy z moich poprzedników nie czekam na Dragon Age II, chociaż jestem wielkim fanem DA:O. Powodem są liczne uproszczenia w tym największy grzech BioWare - system dialogów rodem z Mass Effect. O ile w kosmicznej sadze jest on bardzo dobry to w grze, która aspirowała do miana old-school RPG totalnie nie pasuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przeszedłem demo, na dzień dzisiejszy kijem bym tej gry nie dotknął.

-Beznadziejny gameplay, łotrzyk bardziej przypominał jakiegoś ninja. Szczególnie jego shadowstep (nie sugeruję plagiatu z WoW''a, po prostu ten jego startowy skill wygląda identycznie). Walka jest zdecydowanie bardziej slasherowa niż taktyczna. Drzewka rozwoju również nie wyglądają zachęcająco.

-DLC i bonus itamzy. Wygląda na to, że jakieś 50% gry będzie trzeba dociągnąć. Nie mówiąc już o tym, że startowe DLC to wyjątkowo chamska praktyka. Shale przynajmniej była w każdym pudełku, a nie jakichś edycjach specjalnych. No i kolejny królewicz w drużynie, wheeee...

-"Bioware story" - nie trzeba wyjaśniać.

-Dialogi. Funny all by itself. Jak Daikatana. Do tego ten patos bijący z każdego "szlachetnego" wyboru. Czemu w grach Bioware dobre postacie muszą być takie drętwe ?

Trudno mi się wypowiadać na temat wątków pobocznych i realnej swobody (nie, możliwość wybrania dobra/zła w dialogach i wybór hełmu dla bohatera to nie jest swoboda). Już Ishar, Wizardry 7 czy Daggerfall dawały graczowi możliwość łażenia bez celu i robienia pierdół, bez konieczności użerania się z głównym wątkiem. W DA i drugim ME (do potęgi) z takich luksusów zrezygnowano i niestety najwyraźniej graczom się to podoba. Fajnie by też było, gdyby wybory nie były ciągle tak biało-czarne, ale nie liczę na to zbytnio.

Nie mówię że będzie to zła gra. Ale szkoda że Bio kompletnie poszło w lekką, nieskomplikowaną rozgrywkę, zapominając o tych graczach, którym swoją popularność zawdzięcza. Demo i powyższy trailer upewniają mnie jedynie, że lepiej wydać pieniądze na sadzonki rzeżuchy, niż na tenże twór. Pozycja zdecydowanie nie dla mnie.

Jako bonus, tendencyjny obrazek.

20110302153204

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2011 o 14:44, Komenty napisał:

Jestem fandem Origins, ale na dni do premiery DA2 wcale nie odliczam, bo ta gra mnie
juz nie interesuje.


Mnie również, z przyjemnością zagrywałem się w Origins, dwójka to już nie to samo ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że ten lub bardzo podobny filmik już kiedyś widziałem. I to chyba nawet na gramie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam tą gorycz odnośnie DA 2 która, wręcz wypływa z niezliczonych komentarzy, kiedy większość osób tak naprawdę bladego pojęcia nie ma ile to jest roboty, żeby napisać grę (swoją drogą zacytuję pana Johna Carmacka - "Współczesna gra jest bardziej skomplikowana niż kosmiczny wahadłowiec"). Cóż ja powiem tyle - ogólnie czekam niecierpliwie i jedyny zarzut który mam do Bioware dotyczy grafik,i ale jak wiadomo grafika nie decyduje o wartości gry :) I jeszcze tak na koniec - tak grałem w DA:O, grałem Baldura, a nawet Neverwintera, więc wiem jaką drogę ewolucji przebyły gry Bioware i wcale mi to nie przeszkadza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

uważam, że przesadą jest zapowiadanie DLC przed premierą samej gry
to już jest ewidentna kpina z graczy i wycinanie wątków ktore pierwotnie w grze miały się znaleźć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować