Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Co powiecie na nowe Gears of War każdego roku?

28 postów w tym temacie

Rozumiem, kasa. Marzy im się sprzedaż na poziomie CoD ale jeżeli ceną takiego wydawania miała by być jakość gry to stanowcze nie dla takich zabiegów. To właśnie dzięki tak długiemu cyklowi produkcji ta gra trzyma taki poziom, niczego dobrego naprędce się nie da zrobić. A żaden fan nie chciał by sprowadzenia tej gry do poziomu teraźniejszych CoD''ów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że komuś może zależeć na pieniądzach, ale takie robienie graczy w balona to zwyczajne chamstwo.

Do głowy nie przychodzi mi żadna seria która wychodząc co roku trzyma dobry poziom. Każdy produkt musi być dopracowany, nie wydawany na siłę i pod presją, z tego nigdy nie wynika nic dobrego - przynajmniej dla nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja chciałbym zobaczyć te "świetne" rzeczy od Acti, bo jakoś od czasu CoD4 nie zauważyłem, by wypuścili coś na poziomie. A że się sprzedaje... cóż, sprzedaje się marka, nie jakość. Jeśli szanownemu panu marzy się odejście od jakości na rzecz zysków, to (parafrazując jego wypowiedź), chyba nie powinien być w tym biznesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardziej przyciąga do siebie GoW niż CoDy co roku dostajemy to samo z kilkoma modyfikacjami
A za to GoW 1 i 2 były wyjątkowe. I na kompie i na konsoli grałem w GoW 1 chyba 20 razy ukończyłem kampanie i mało mi było na multi też się o wiele lepiej gra niż w CoDy jedynie MW1 coś więcej grałem
A tak wolałem w GoWa śmigać
Więc nie wyobrażam sobie robienia GoW co roku bo skończy jak seria CoD -.-''
A pomysły z dobijaniem przeciwnika w GoWie wymiatają :P
GoW1 był super GoW2 jeszcze lepszy i myślę że GoW3 zawiesi poprzeczkę jeszcze wyżej !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2011 o 12:16, Blasting_Power napisał:

CoD musi upaść dla dobra branży - inaczej wielu developerów nie zrozumie że to zła droga
i będą wzorem CoD robić tasiemce.

Raczej wzorem NFSa, który robil za tasiemca zanim jeszcze ktokolwiek pomyslal o Call of Duty.

Spoko, jak chca zarznac fajna marke, to droga wolna. W sumie to ich biznes i ich problem - dla mnie trzecie Gyrosy to juz tylko odcinanie kuponow. Wydawanie tej gry co roku jest najlepsza droga do:
- uproszczenia rozgrywki
- tasmowej produkcji bez ladu i skladu.
W takim wypadku nie wroze nic dobrego tej marce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2011 o 12:23, Dzibrill napisał:

> CoD musi upaść dla dobra branży - inaczej wielu developerów nie zrozumie że to zła
droga
> i będą wzorem CoD robić tasiemce.
Raczej wzorem NFSa, który robil za tasiemca zanim jeszcze ktokolwiek pomyslal o Call
of Duty.

Spoko, jak chca zarznac fajna marke, to droga wolna. W sumie to ich biznes i ich problem
- dla mnie trzecie Gyrosy to juz tylko odcinanie kuponow. Wydawanie tej gry co roku jest
najlepsza droga do:
- uproszczenia rozgrywki
- tasmowej produkcji bez ladu i skladu.
W takim wypadku nie wroze nic dobrego tej marce.

Nie NFS, a CoD właśnie, dlaczego? Ano dlatego, że tak jak WoW nie był pierwszym MMO, tak CoD nie był pierwszym tasiemcem. Ale obie te gry łączy to, że odniosły ogromny finansowy sukces (NFS to mały yułamek tego) i w ten sposób stają się wzorem dla reszty. O ile WoW zrobił dla gier wiele dobrego i w dodatku Blizzard trzyma bardzo wysoki poziom swojego MMO, o tyle CoD niszczy branżę tak jak zniszczył Infinity Ward :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2011 o 12:29, qest9 napisał:

a czy gow nie miał być trzy częściową trylogią ?:O


A znasz czteroczęściowe trylogie? :p

Wiesz, teoretycznie Matrix też miał być jednym filmem, podobnie jak Piraci z Karaibów. To się nazywa biznes...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2011 o 12:29, qest9 napisał:

a czy gow nie miał być trzy częściową trylogią ?:O


GoW miał być czteroczęściową trylogią ;)

@Dzibrill

Co to NFS''ów to niby można się zgodzić, ale zauważ - mimo tego ,że wychodzą co rok, to pomijając Underground (a potem Underground 2) i Most Wanted (a potem Carbon) każda kolejna część jest inna. W tym całkowicie odmienne względem pozostałych: Pro Street czy Shift.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2011 o 12:45, Pitej napisał:

pomijając Underground (a potem Underground 2) i Most Wanted (a potem Carbon) każda
kolejna część jest inna. W tym całkowicie odmienne względem pozostałych: Pro Street czy
Shift.


NFS 1, 2 - praktycznie identyczne
NFS: Hot Pursuit (stary), HP2, HP2010 - identyczne, z tym, że HP2010 jest denny
NFS: U i U2 - identyczne.
NFS: MW, C, UC - na dobrą sprawę to samo, tyle że MW najlepszy.

Od reszty odbiega tylko Porsche Unleashed, Pro-Street i Shift. I o ile NFS 1, 2, 3, U i MW były naprawdę niezłe, o tyle od czasu MW obserwujemy tendencję spadkową jeśli idzie o jakość gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak i to wlasnie NFS pokazuje jak mozna zarznac markę - bo te teksty o niszczeniu branzy przez CoD, to mozna miedzy bajki wlozyc. CoD jest po prostu slaby i juz obiema nogami lezy w grobie - probowali roznych zabiegow, ale to FPS i co tu mozna zmienic? Zmienili na bardziej filmowa rozgrywke z przytupem, that''s all.
W wyscigach mozliwosci jest w pytonga i mimo zmian, to coroczne wydawanie tytulu prawie za kazdym razem okazywalo sie nietrafione.
I jesli sukces finansowy ma byc wyznacznikiem dla reszty z branzy, to ja bym jednak wolal by tak sie nie stalo. W dzisiejszych czasach najgorsze gowno mozna sprzedac i ludzie jeszcze z podziekowaniem wezma - malo takich przykladow z zeszlego roku? Powoli wchodzimy w grach w to bagno, w jakim Hollywood tkwi od lat: wynik finasowy sie liczy. Sorry, ale dla mnie to nie jest zaden wyznacznik czym jest dana gra i jak jest dobra. W tej kwesti (dobra gra - slaba sprzedaz) tez mamy cala mase przykladow.

W kazdym razie, jesli tak sie stanie, to (co juz pisalem) ta marka zdechnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale ja miałem raczej na myśli bezpośrednie porównania typu NFS AD 2008 do NFS AD 2009.
"Serii" w serii NFS jak sam pokazałeś jest sporo i one owszem są do siebie podobne, ale ja nadal upierałbym się, że nie identyczne. W końcu jeśli chodzi o rozgrywkę, model jazdy, grafikę to takie HP, HP 2 i HP z 2010 roku bardzo się od siebie różnią, do tego były wydawane co parę lat, a nie na zmianę.

Nie zgodzę się natomiast z tym, że od MW NFS''y są coraz gorsze. Carbon? Undercover? Czy zeszłoroczny Hot Pursuit? Okej - zgadzam się, są kiepskie. Ale Pro Street i Shift (a zwłaszcza ten drugi) bardzo mi się spodobały i myślę że można uznać je za dobre gry. Mimo, że odbiegają od kanonu NFS''ów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy oni sobie robią jaja? Chcą wydawać nowego GoW''a co rok? Chcą zeszmacić tytuł, tak jak stało się to z CoD''em. Przecież to ludzie, CoD wychodzi jak nowe dodatki do Simsów, szybko i bez większego szumu. Wolę poczekać 3 lata, na dobrą grę niż rok na grę w którą nawet nie zagram bo nie będzie warto .. Naprawdę zaskoczył mnie tok rozumowania Epic Games ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować