Zaloguj się, aby obserwować  
General_Sturnn

Sposób na wygraną - Moja taktyka w WarHammer 40.000 Dawn of War

51 postów w tym temacie

Napiszczie jakie taktyki stosujecie i jakimi rasami gracie. Liczę, że dyskusja na ten temat przyniesie wielu osobom korzyści;)

Ja osobiście gram albo Space Marines lub Eldarami. Jako taktykę najchętniej stosuje rush ale wiekszość graczy (z całego świata) nie umie wykorzystać możliwości tej taktyki. Mówią, że wolą zostać w bazie i bronić się. Kończy się tym, że przeciwnik przychodzi tak potężny, że nie ma szans na zwycięstwo, zwłaszcza, kiedy mamy za przecieników Eldarów;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to mzoe tak... ja gram Space Marines. Moja taktyka to rush, zazwycza gram w grach gdzie jest Szybkie Rozpoczecie. Na poczatku buduje 2 Koszary i 3 robotnikow zajmuje mi to okolo 50 sekund nastepnie Zbrojownia --> W niej badania zeby zwiekszyc liczbe mozliwych ulepszen dla jednostek --> 10 jednostek po 9 --3 jednostki z wyzutniami rakiet 7 z plazma-- --> okolo 4 minuty mam jzu wszytkie mzoliwe ulepszenia dla jednostek, w tym momecie ide na rush zniszczenie wroga np. komputer poziom trudnosci oblakany -- Gra trwa 7 minut -- W multiplayer troche duzej bo ma sie doczynienie z lepszymi graczami niz zwykly komputer ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2006 o 15:29, General Sturnn napisał:

Ja osobiście gram albo Space Marines lub Eldarami. Jako taktykę najchętniej stosuje rush ale
wiekszość graczy (z całego świata) nie umie wykorzystać możliwości tej taktyki. Mówią, że wolą
zostać w bazie i bronić się. Kończy się tym, że przeciwnik przychodzi tak potężny, że nie ma
szans na zwycięstwo, zwłaszcza, kiedy mamy za przecieników Eldarów;)


Bo zazwyczaj dobry gracz idący w rusha nie wygra z dobrym graczem umiejącym bronić się przed rushem. Pozatym...z Eldarami nie ma szans? E...raczej z Orkami nie ma szans jak się im zostawi wolną drogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2006 o 20:11, Galadin napisał:

Pozatym...z Eldarami nie ma szans? E...raczej z Orkami nie ma szans jak się im zostawi
wolną drogę.


;D chyba nie widziałes dziesięciu ognistych pryzmatów w akcji;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.05.2006 o 18:17, lukmistrz napisał:

właśnie niech ktoś pomoże jaka jest najlepsza taktyka na czym polega rush?


Rush polega na szybkim ataku na przeciwnika, 1level''owymi jedonostkami;D Rush robimy w ciągu 5-7 minut. Później klapa i wojna na wykonczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2006 o 17:03, General Sturnn napisał:

;D chyba nie widziałes dziesięciu ognistych pryzmatów w akcji;p


Fireprismy - drogie, niezbyt szybko się je ma, zadają obrażenia jednocześnie twoim oddziałom. Ale przyznaje 10 zrobi masakrę. Tylko...kto dopuszcza żeby przeciwnik się dorobił tych 10? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2006 o 17:11, Galadin napisał:

> ;D chyba nie widziałes dziesięciu ognistych pryzmatów w akcji;p

Fireprismy - drogie, niezbyt szybko się je ma, zadają obrażenia jednocześnie twoim oddziałom.
Ale przyznaje 10 zrobi masakrę. Tylko...kto dopuszcza żeby przeciwnik się dorobił tych 10?
:)


Heh, jakoś mi zawsze trafiali się sojusznicy, którzy na to pozwalali. Kiedy ja atakowałem Rushe''em, oni zostawali w bazach i kaput. 3v1, szybko mnie rozwaliali. Potem tylko kontratak, ja odbudowywałem armię a sojusznicy ginęli. Taka to z nimi gra;p Ogniste Pryzmaty to potęga i wcale nie takie drogie. Tyle samo predator kosztuje. Ale stary, co się dziwisz. Widziałem mecze, gdzie przeciwnik Avatata miał. Wyobraź sobie jak wolny to był mecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2006 o 17:15, General Sturnn napisał:

Heh, jakoś mi zawsze trafiali się sojusznicy, którzy na to pozwalali. Kiedy ja atakowałem Rushe''em,
oni zostawali w bazach i kaput. 3v1, szybko mnie rozwaliali. Potem tylko kontratak, ja odbudowywałem
armię a sojusznicy ginęli. Taka to z nimi gra;p Ogniste Pryzmaty to potęga i wcale nie takie
drogie. Tyle samo predator kosztuje. Ale stary, co się dziwisz. Widziałem mecze, gdzie przeciwnik
Avatata miał. Wyobraź sobie jak wolny to był mecz.


No z avatarem to strasznie wolny ten mecz. :) Nigdy jeszcze nie pokonałem kompa orka na insane. Zawsze mnie jedzie. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2006 o 17:26, Grond napisał:

Generalnie to jest już temat o Warhammerze 40.000 DoW


No stary, tak ma w tytule. O taktyce możemy rozmawiać, jeśli ktos chce;D A taka rozmowa, o meczach, to tez wymiana doświadczeń;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2006 o 20:49, lukmistrz napisał:

10 ognistych przymatow? limit pojazdow musialby wynosic pryznajmniej 30 ...

DoW to nie RTS... to raczej RTW (Real Time Wargame)... Takie coś nie wchodzi w grę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.06.2006 o 21:11, DevilFish napisał:

> 10 ognistych przymatow? limit pojazdow musialby wynosic pryznajmniej 30 ...
DoW to nie RTS... to raczej RTW (Real Time Wargame)... Takie coś nie wchodzi w grę...


O ile się nie mylę, ogniste pryzamty zajmują 2 punkty jednostek pancernych, chyba;p Albo 3... nieważne, w każdym bądź razie, nawet sześć takich maszynek i Avatar wsparty Ognistymi Smokami i Pajakami Spaczni robi niezłą ropierduchę;p
Nie da się ich zatrzyamć, gdyż jak walą z głównego działa, to rozrzucaja piechotę a pojazdami tak teplepie, że nie mogę metra ujechać. Dlatego nie lubie grać w sieci przeciwko Eldarom. Jak dojądą Tau, to nie wiem jak będzie. MAją największą siłę razenia, ze wszystkich ras. Nawet Space Marines zostają w tyle;( Az nie chce ogladać ich super-jednostki. Wystarczy,ze na filmiku widziałem ich bohatera. Boże, ten gosć wymiata. Taka siła ognie u jednej postaci? To nie fair, gdyż Dark Crusade nie wprowadzi żadnej modyfikacji ani nowych jednostek u starych ras. Myślę,ze Chaos wogóle wyjdzie z użycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak w DC Necroni dostaną glacing to ja wysiadam... Wtedy użycie pojazdów mija się z celem. Tau mają przewagę na dystansie i nikt im raczej nie dorówna. Będzie trzeba likwidować kilkoma oddziałami aeriali, obowiązkowo. I nawet nie próbować dojść do ostrzeliwującego się sporego oddziału. Straty mogą być wtedy znaczące. A do Necronów nie zbliżać się na walkę bezpośrednią, zwłaszcza jak mają akuratnie Lorda. Dlaczego ? zobaczycie jak wydadzą DC... tyle informacji w oparciu o figurkowce, a DoW jest jego odwzorowaniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.06.2006 o 23:35, DevilFish napisał:

Tau mają przewagę na dystansie i nikt im raczej nie dorówna.


To się zobaczy. Wierzę,że Space Marines poradzą sobie z każdym przeciwnikiem. Nawet jeśli Tau mają przewagę względem siły ognia, to może da radę ich wytłuc z bliska. Assaul Marines powinni dać radę. Ale co tam, pożyjemy, zobaczymy;p W koncu żołnierze Imperatora zawsze wygrywają..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słaby punkt Tau to walka wręcz nie radzą sobie tak dobrze z tym jak inne rasy. A co do siły Tau spoko to c jest na filmikach przed premiera to tylko pokazow w rzeczywistosci beda pewnie znacznie slabsi wiec nie ma sie co martwic ^^. No i rzeczywiscie mogliby troche odswiezyc chaos ja osobiscie gram chaosem i troche mnie boli to że podstawowi marine nie maja w WA swoich "zabawek" typu wyrzutnia rakiet no ale coz i tak radze sobie bez nich no jakos trza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2006 o 17:13, Ziomuś SmS napisał:

Słaby punkt Tau to walka wręcz nie radzą sobie tak dobrze z tym jak inne rasy. A co do siły
Tau spoko to c jest na filmikach przed premiera to tylko pokazow w rzeczywistosci beda pewnie
znacznie slabsi wiec nie ma sie co martwic ^^.


Jeśli Tau będą równie skuteczni na dystans co w figurkowcu to nawet termosy mogą mieć spore problemy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować