Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Prezes Epic Games chce, by trylogia Gears of War trafiła na PS3

20 postów w tym temacie

Obawiam się że GoW1 nie zrobi już na nikim wrażenia... GoW2 może będzie miły... ale na nikim to furory nie zrobi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Chcę tam być. Chcę być wszędzie - dodał." - walić PS3: kiedy GoW 2 i 3 pojawi się na PC? Chyba tutaj problemem nie jest już M$, bo to przecież również ich platforma, więc niech nie pi...erniczą i robią wreszcie konwersje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby faktycznie trylogia GOW pojawiła się na PS3, to MS mógłby zawijać swój interes i schować Xbox 360 głeboko pod ziemie.
GOW i Forza to jedyne ultra mocne marki klocka.

Poza tym PS3 by nie uciągnęło GOWa 2 i 3, bo ten pisany pod architkture Klocka więcej ramu z póli 512 MB przeznaczył na tekstury. W PS3 masz sztywno maks 256MB, a w GOWie 2 równie dobrze mogło na nie pójść z 400MB i faktycznie tekstury w tej grze miażdzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tekstury z GOW nie są niczym szczególnym, z czym sprzęt pokroju ps3 nie mógłby sobie poradzić, zwłaszcza, że cpu ps3 dzieli się swoją pamięcią z gpu, więc na jedno wychodzi;

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2011 o 11:06, thiefi napisał:

GOW i Forza to jedyne ultra mocne marki klocka.

GoW jest mocny marketingowo, ale jakościowo jest cienki jak gumofilce cioci Janiny, a jeśli mówimy o marketingu i hypie to zdecydowanie Halo jest na pierwszym miejscu w Xklocu.
Moim zdaniem exy z Xkloca powinny pouciekać na PS3 i PC, bo szkoda kupować tą konsolę (bo nie oferuje nic ponad peceta), a niektóre exy są fajne vide Forza czy Fable.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma mowy by Microsoft puścił wolno jedną ze swoich kur znoszących złote jajka. Chociaż do tej pory łudzę się że wydadzą Gears of War 2 na PC - niedoczekanie moje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Microsoft za nic nie odda tej marki, gdyby nie GoW. Xbox 360 na pewno tak świetnie by się nie sprzedawał.
Po za tym, PS3 ma swoje mocne pozycje tak samo działa to w odwrotną stronę z X''em. Więc lepiej niech za dużo nie mącą, i wezmą się za trójkę ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To by była największa porażka Xboxa360 jeśli by to zadziełało w drugą strone. Nigdy bym nie oddał jedynego dobrego exa dla ludzi z ps3. Na szczęscie nie żadzi tutaj Epic tylko MS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Gears of War, podobnie jak seria Halo, od zawsze związana jest z konsolą firmy Microsoft. W przeciwieństwie jednak do tej drugiej produkcji, GOW nie jest własnością Microsoftu."
Do tego dochodzi fakt iż teraz Epic jest częścią programu partnerskiego EA co już czyni całkiem możliwym przeniesienie tej serii na inne platformy.
Jeszcze jak ich wydawcą był MS to tak, nie mogli wydać gry na inne platformy bez zgody MS ale teraz są niezależnym studiem pod skrzydłami Elektroników. Podobnie się miało z ME2<nie piszę o jedynce gdyż tam umowa co do ekskluzywności tej części była na korzyść MS> a, że Epic jak każda firma liczy na zysk więc kto wie.
Co do tego iż nie da się przenieść gdyż PS3 tego nie uciągnie :D.
@Thefi, ta gra jest robiona na Unreal Engin 3 który <jak twierdzą jego twórcy> jest multiplatformowy. Z tym ramem to też bzdura, tak jak kodi napisał, CPU potrafi poczęstować swoją mocą GPU co widać było w Uncharted 2 które<nie oszukujmy się> jest najlepiej wyglądająca grą na konsolach obecnej generacji. W sumie jakiś pracownik Epic wspominał także o Bulletstorm pod tym samym kontem, że skoro ta gra na ich silniku działa na PS3 to konwersja GoW na konsole sony też nie powinna sprawić problemu.

Ale abstrahując od kwestii technicznych, fajnie by było dla tych posiadaczy PS3 którzy w to nie grali gdy by ta gra się pojawiła na Plejce ale ja jakiegoś owczego pędu nie odczuwam,ale pewnie dlatego iż ja w to grałem już na klocku.

PS. X''boxowcy teraz będą płakać gdyż możliwe, że powoli tracą jedną z trzech gier na wyłączność która jest godna uwagi ale ja pytam: Czy posiadacze Plejów płakali jak tracili Tekkena, RE, FF i DMC?? Nie, nawet na niektórych forach sami pisali iż cieszą się, że X''boxowcy będą mogli także pograć w te tytuły.
To taki mój osobisty apel o odrobine rozsądku i powagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ukrywam, że byłoby miło... grałem tylko w pierwsze Gearsy, bo wyszły na PC. Chętnie jednak kupiłbym całą trylogię na PS3 i sądzę, że nie jestem w tym odosobniony, bo to po prostu świetne gry, ale większość ludzi decyduje się tylko na jedną konsolę. To tworzy wielką rzeszę potencjalnych odbiorców dla dzieła Epic. Może warto, żeby Sony też pogadało z Cliffym B no i prezesem Mikem? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2011 o 13:24, marcin-malysza napisał:

PS. X''boxowcy teraz będą płakać gdyż możliwe, że powoli tracą jedną z trzech gier na
wyłączność która jest godna uwagi ale ja pytam: Czy posiadacze Plejów płakali jak tracili
Tekkena, RE, FF i DMC?? Nie, nawet na niektórych forach sami pisali iż cieszą się, że
X''boxowcy będą mogli także pograć w te tytuły.


No ja pamiętam dosyć sławną petycję adresowaną do Capcomu od "fanów" Sony w sprawie multiplatformowości DMC 4... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.03.2011 o 14:14, zermithon napisał:


No ja pamiętam dosyć sławną petycję adresowaną do Capcomu od "fanów" Sony w sprawie multiplatformowości
DMC 4... ;)

Tego nie wiedziałem :D Ale to nadal tylko DMC. Co nie zmienia faktu iż więcej płaczu jest po drugiej stronie.

@Doomann myślę, że już to robią. Bez powodu prezes Epic by się o tym nie wypowiadał. Teraz są niezależni a marka GoW należy tylko i wyłącznie do nich. EA jest ich nowym wydawcą więc kto wie.
Pożyjemy zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam dylemat ostanio bylem u kumpla pograc na ps 3(1raz) i God of war poprostu rewelacja ale gears of war tez miodzio i tu mam taki wybor kupic xklocka slima czy ps 3 cholera sam juz nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.03.2011 o 13:24, marcin-malysza napisał:

PS. X''boxowcy teraz będą płakać gdyż możliwe, że powoli tracą jedną z trzech gier na
wyłączność która jest godna uwagi ale ja pytam: Czy posiadacze Plejów płakali jak tracili
Tekkena, RE, FF i DMC?? Nie, nawet na niektórych forach sami pisali iż cieszą się, że
X''boxowcy będą mogli także pograć w te tytuły.

Nie mogli aż tak mocno płakać, bo FF i RE w swojej długiej historii były mocno związane również z konsolami Nintendo, gdzie nierzadko również miały pozycję exclusive''ów i nie były to marki wcale kojarzone z Sony. Dwie części Resident Evil była exami na GC, Code Veronica miała być wyłącznie na Dreamcasta, czwarta część była czasową grą na wyłączność na Kostkę( można dodać również do tej listy porty części z PSX na PC), natomiast dopiero siódma część FF wyszła na psx i była na wyłączność, lecz i tak od momentu jej wydania ukazywały się pozycje z serii FF na GBC, GBA, a potem również FF: CC na GC. O stracie exclusive''ów można mówić tylko w przypadku straty DMC i szczególnie Tekkena, który to jako jedyna z tych gier kojarzony był jako flagowy tytuł na konsolę od Sony( a którego i tak multiplatformowa odsłona moim zdaniem nie może równać się z częścią 3, TTT i 5, wydanymi tylko na konsole marki Playstation).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować