Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Electronic Arts rezygnuje z instrukcji w swoich grach

112 postów w tym temacie

kurde no, przecież nie ma nic lepszego niż przeglądanie instrukcji w trakcie instalacji produktu. jak napiszą, że to dbałość o środowisko, to pęknę ze śmiechu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie przeglądałem żadnej instrukcji do gry. Według mnie to zbędna rzecz w większości tyłów, może z wyjątkiem symulatorów lub bardzo rozbudowanych pod względem sterowania i mechaniki pozycji.
Kiedy już sięgam po coś z papierowej zawartości pudełka oczekuję, że będzie to jakaś książeczka z konceptami i/lub ich opisami albo coś do poczytania na zasadzie wprowadzenia do uniwersum lub przygody.
Komuś może przydać się jeszcze poradnik, ale instrukcja? Nie róbcie z siebie ludzie kretynów, którzy nie potrafią nawet obsłużyć gry bez niej.
Krok słuszny. Niestety instrukcji nie zastąpią artbooki, a w przypadku braku czegokolwiek cena też się nie zmniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie no,świetnie po prostu. Za 150 zł na PC i 250 zł na konsole,dostaje tylko pudełko z płytą w środku? Po prostu śmiechu warte. Kiedyś to dodawano nawet poradniki do gier,a co tera? Chyba tylko CDP Red myślą jak gracze,a nie jak twórcy,którzy chcą tylko zarobić :\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby można sobie przeglądać instrukcję z płyty, ale z tym to będzie jak z e-bookami - zawsze lepiej mieć coś fizycznego w dłoni, czuć, że za coś się zapłaciło. Mogliby zrobić wydania pudełkowe jednej gry: bez instrukcji i z instrukcją- ciekaw jestem, która wersja lepiej by się sprzedała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oszczędności!
Od czasu jak dostałem ME2 na PS3 gdzie pisało na skrawku papieru, że manual jest na płycie i można odpalić go w menu to wiedziałem, że zanosi się na cięcia w kadrach papierniczych. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze, troche drzew ocaleje, a instrukcja i tak bedzie na plycie. Mozna sobie odpalic pdfa w czasie instalacji i wtedy czytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to do żadnych gier robionych przez Valve a wydawanych przez EA nie dawali instrukcji. Tylko kartkę z cdkeyem do Steama i jakimiś informacjami, więc w Portalu 2 i tak bym się instrukcji nie spodziewał.

A tak co do newsa, to myślę sobie, że to nawet ekologiczne, a z instrukcji i tak korzystałem tylko po to żeby wklepać klucz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koszty produkcji w dół, cena sprzedaży w górę. Osobiście jakoś nie wzrusza mnie fakt braku instrukcji. Kiedyś lubiłem sobie przejrzeć, poczytać i przepatrzyć screeny podczas gdy gra się instalowała, ale obecnie w instrukcjach nie ma niczego ciekawego. Suche fakty na temat instalacji, jeden screen z objaśnionym interfejsem i lista płac. Jak dla mnie instrukcje mogą spokojnie znikać, byleby razem z tymi 20-30 zł w cenie całości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2011 o 17:47, metronom napisał:

Nigdy nie przeglądałem żadnej instrukcji do gry. [..]


No to co z tego? W strategiach czy RPGach instrukcja jest całkiem pożyteczna - zawsze było co poczytać, gdy gra się instalowała. Poza tym zauważ, że instrukcja znika, a cena pozostaje ta sama (lub jest nawet wyższa...). Uzasadnienie Ubisoftu = piarowska hipokryzja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2011 o 17:53, Komenty napisał:

No i dobrze, troche drzew ocaleje, a instrukcja i tak bedzie na plycie. Mozna sobie odpalic
pdfa w czasie instalacji i wtedy czytac.

Ahhhh...., ale czymrze jest guwniany pedeef z w poruwnaniu z szlachetnymi instrukjcjami drókowanymi!! Coż ty mozesz tak bluźnic!!!!111oneone

Wyluzujcie! To normalna firma, więc nie jest dziwne, że tną koszty, a z drugiej strony chyba wam nic nie przeszkadza to, że instrukcje będziecie mogli przeczytać w formie elektronicznej.
Jak bardzo wam to nie odpowiada to nie kupujcie. Nikt wam nie każe kupować dziadostwa bez papierowych instrukcji.
Wiecie, ile może kosztować wydrukowanie takiej instrukcji? jakieś 5 groszy? 20? Czy to naprawdę tak wielka różnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2011 - EA rezygnuje z instrukcji w swoich grach
2012 - EA rezygnuje z okładek w swoich grach
2013 - EA rezygnuje z pudełek w swoich grach
2014 - EA rezygnuje z gier w swoich grach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Banda egoistów !
Eko-Terroryści !
Przecież oni to robią, żeby ratować lasy deszczowe !

Nie no oczywiście dla niekumatych to wyżej to taki "czarny humor", nie mniej trochę w tym prawdy, jest. robią to bankowo z czystej chęci zysku i zaoszczędzenia kasy na materiały i druk, a swoją droga wytną przez to nieco mniej kawałka naszych zielonych płuc tego globu.
Aczkolwiek zabraknie mi nieco książeczek z gier konsolowych, nie żebym je czytał namiętnie, ale miło było mieć coś więcej jak tylko pudełko z samą płytą w środku [jakiś kompleks zbieractwa chyba posiadam]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2011 o 18:01, Vojtas napisał:

> Nigdy nie przeglądałem żadnej instrukcji do gry. [..]
No to co z tego?

Nic z tego.

Dnia 07.03.2011 o 18:01, Vojtas napisał:

W strategiach czy RPGach instrukcja jest całkiem pożyteczna - zawsze było co poczytać, gdy gra się instalowała.

Przecież napisałem coś podobnego. Poza tym nadal masz do niej dostęp, tyle, że w wersji elektronicznej.

Dnia 07.03.2011 o 18:01, Vojtas napisał:

Poza tym zauważ, że instrukcja znika, a cena pozostaje ta sama (lub jest nawet wyższa...).

O tym też wspomniałem.

Dnia 07.03.2011 o 18:01, Vojtas napisał:

Uzasadnienie Ubisoftu = piarowska hipokryzja.

Wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy obecnych cenach wykręcanie się "ekologią" jest wg. mnie naprawdę nie na miejscu. Za tą kwotę którą płacimy kupując nowe tytuły można by przeznaczyć choć kilka groszy na np. sadzenie drzew czy podobne cele, a instrukcję zostawić w spokoju. Nie zależy mi na instrukcji tylko dlatego, aby dowiedzieć się jak zainstalować grę (jakoś do tej pory daje rade...) ale odczuwam przyjemność kiedy można jeszcze sobie poczytać co nieco o broniach, bohaterach itp. Dostając kawałek, szaro-burej karteczki gdzie są ujęte rzeczy zupełnie podstawowe i mało interesujące (autorzy, ostrzeżenia itp.) jak np. w MW2 nie jestem do końca zadowolony. Z drugiej strony nie oczekuję wielkiego rozpisywania się, ale wg. mnie w sam raz zostało to ujęte w Bad Company 2 (wiem że to ryzykowne porównanie...).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować