Zaloguj się, aby obserwować  
necron1501

Magicka - temat ogólny

61 postów w tym temacie

Nie mogę uwierzyć, że ta gra wciąż nie ma głównego wątku.


"Magicka to jedna z najlepszych szwedzkich produkcji 2008 roku. Jest konwencjonalnym hack-and-slashem autorstwa Arrowhead Game Studios, opartym na mitologii nordyckiej. Produkcja została wydana za pośrednictwem serwisów dystrybucji cyfrowej (Steam, Xbox Live Arcade). Wcielamy się w młodego maga i bierzemy udział w krucjacie przeciwko złemu czarnoksiężnikowi, który przy pomocy wykreowanych monstrów stara się opanować spokojne i poukładane dotąd uniwersum Magicki. Główny wątek podzielony został na jedenaście rozbudowanych misji.
Jednym z najistotniejszych elementów dzieła Arrowhead Game Studios są starcia z wrogami. Z uwagi na fakt, że wcielamy się tu w rolę maga, walczymy przede wszystkim przy użyciu magicznych zaklęć i czarów. Dostęp do nich uzyskujemy nie tylko poprzez naukę, ale i łączenie różnych elementów i przedmiotów pozyskiwanych w miarę eksploracji świata. Całość została przyprawiona szczyptą wysokiej klasy humoru."

Krótki opis gry-online.

Tu pojawia się moje pytanie: czy miał już styczność z tą grą? Myślę nad kupnem, ale podobno gra jest dość zabugowana i łatwo łapie critical crashe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja grałem. Dość długo, i żadnego crasha nie było. Gra mi się spodobała, pełno jest różnych dowcipów, ale jest jeden problem. Multi, które wymaga mocnego łącza upload, przynajmniej na arenach. Na singlu niby też, ale tam jest lepiej bo mnie botów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2011 o 18:17, Lord_Polish napisał:

Ja grałem. Dość długo, i żadnego crasha nie było. Gra mi się spodobała, pełno jest różnych
dowcipów, ale jest jeden problem. Multi, które wymaga mocnego łącza upload, przynajmniej
na arenach. Na singlu niby też, ale tam jest lepiej bo mnie botów.


Hmm, dziwne. Bo zdanie o crasha znalazłem jak i na necie jak i w np: cda. Cóż, może się pokuszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie na bardzo wczesnej wersji ani razu nie crashło, a co dopiero teraz kiedy masa patchów została wypuszczona, a i nowe cały czas są w zanadrzu;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.03.2011 o 19:32, nightfaler napisał:

U mnie na bardzo wczesnej wersji ani razu nie crashło, a co dopiero teraz kiedy masa
patchów została wypuszczona, a i nowe cały czas są w zanadrzu;p


Dzięki :D W takim razie nie mam co się bać.

Możecie polecić jakieś godne uwagi kombinacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ASF? A na te specjalne, znajdywane w książkach trzeba uważać. Raz sprowadziłem grad meteorów, no i szczęśliwie meteor trafił we mnie i w kolegę obok. Mission failed ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2011 o 20:19, Lord_Polish napisał:

Może ASF? A na te specjalne, znajdywane w książkach trzeba uważać. Raz sprowadziłem grad
meteorów, no i szczęśliwie meteor trafił we mnie i w kolegę obok. Mission failed ;)


Właśnie, jak działa tryb co-op? Czy można grać we dwóch na jednym kompie, czy trzeba się łączyć przez LAN lub neta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.03.2011 o 09:53, necron1501 napisał:

Właśnie, jak działa tryb co-op? Czy można grać we dwóch na jednym kompie, czy trzeba
się łączyć przez LAN lub neta?

Na upartego wszystkie opcje się sprawdzają;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2011 o 14:27, nightfaler napisał:


> Właśnie, jak działa tryb co-op? Czy można grać we dwóch na jednym kompie, czy trzeba

> się łączyć przez LAN lub neta?
Na upartego wszystkie opcje się sprawdzają;p


Na upartego? To oznacza że odradzasz grę na jednym kompie? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2011 o 15:02, necron1501 napisał:

Na upartego? To oznacza że odradzasz grę na jednym kompie? :P

Nie. Akurat na jednym kompie gra się w miarę przyjemnie (czyt. bez lagów) więc taką opcje polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra bardzo przyjemna i oryginalna. Może są jakieś błędy ale i tak warto ją mieć. Patche wychodzą z taką częstotliwością jak nigdy do niczego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.03.2011 o 22:47, nightfaler napisał:

> Na upartego? To oznacza że odradzasz grę na jednym kompie? :P
Nie. Akurat na jednym kompie gra się w miarę przyjemnie (czyt. bez lagów) więc taką opcje
polecam.


Tak przez was zachęcany, kupiłem Magickę. Tu pojawia się moje pytanie: jak ustawić grę na jednym kompie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2011 o 14:11, necron1501 napisał:

Tak przez was zachęcany, kupiłem Magickę. Tu pojawia się moje pytanie: jak ustawić grę
na jednym kompie?

Funkcja będzie niedostępna dopóty nie podłączysz dodatkowe kontrolera.

20110312135350

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.03.2011 o 13:54, nightfaler napisał:

> Tak przez was zachęcany, kupiłem Magickę. Tu pojawia się moje pytanie: jak ustawić
grę
> na jednym kompie?
Funkcja będzie niedostępna dopóty nie podłączysz dodatkowe kontrolera.


Dzięki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ożywiam temat! ;)
Wraz ze znajomym zastanawiamy się nad zakupem Magicki (czy jak to tam się odmienia) - ba, nawet nad czteropakiem ;). I teraz parę (zapewne banalnych) pytań:
1. Rozumiem, że granie wyłącznie przez Steama, czy inne cuda tego rodzaju?
2. Jak to jest z bugami / problemami z serverami (lagami)? Zaraz po premierze było mnóstwo narzekania na to, ale widziałem, że od tego czasu wyszła dość imponująca ilość łatek.
3. Tutaj pytanie odnośnie przechodzenia gry w coopie - czy można powtarzać fragmenty "kampanii" (segmenty, rozdziały, jak zwał tak zwał)? Chodzi tutaj o to, czy jeżeli jedną misję zrobimy we trzech, to czy później będzie to można powtórzyć, aby pomóc czwartej osobie - czy też trzeba będzie poczekać, aż sama pofatyguje się i łaskawie przejdzie.
4. Jak wygląda system zapisu gry? Widziałem, że ktoś narzekał na dużą odległość check pointów / sejwów.

Zaznaczam, że w grę nie grałem. Jedynie widziałem jakiś urywki z gameplay''u na filmikach.
Póki co tyle, jak sobie coś więcej przypomnę to dopiszę ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy magicka działa pod win 7 32 bity? Słyszałem dużo legend i mitów o tym że pod windows 7 64 bity wszystko ładnie chodzi, a pod 32 nie da się jej uruchomić. Czy ktoś posiada ten system i mógłby zaświadczyć mi na 100% o tym że gra pójdzie pod mój system? Bo nie wiem czy kupić grę czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś od 11 levela ta gra zaczyna być niesamowicie trudna, dziś 4 godziny się męczyłem nad tym poziomem... i nadal nici[ten poziom zaczyna się w zimie, w lesie].
Czy później jest jeszcze trudniej? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Warto kupić tę grę? System czarów jest fajny? Checkpointy aż tak wkurzające? Błędy już wyeliminowano?Można grać an jednym kompie byle jakim padem,a nie tylko tym od Xboxa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2011 o 21:30, bobobo napisał:

Warto kupić tę grę? System czarów jest fajny? Checkpointy aż tak wkurzające? Błędy już
wyeliminowano?Można grać an jednym kompie byle jakim padem,a nie tylko tym od Xboxa?

1]Warto
2]Kombinacje zawsze fajne są ;]
3]Checkpointy początkowo spoko, później zaczyna być trudniej.
4] Ponad 20 update''ów swoje robi.
5] Nie wiem :C

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2011 o 21:27, RazorBMW napisał:

Gdzieś od 11 levela ta gra zaczyna być niesamowicie trudna, dziś 4 godziny się męczyłem
nad tym poziomem... i nadal nici[ten poziom zaczyna się w zimie, w lesie].
Czy później jest jeszcze trudniej? :D

Łącznie jest bodaj 12 poziomów, także to końcówka gry.
Ja się głównie "męczyłem" nad bossami. Czasami trzeba kilkanaście/dziesiąt podejść, żeby znaleźć właściwą taktykę. Albo wpaść na jakiś trick, na przykład

Spoiler

Summon Death pod samym brzuchem smoka

.

A tak do porad jak uczynić grę trochę łatwiejszą:
- QFQFSAA (steam x2-arcane-electricity x2) beam zadaje straszne obrażenia
- mieć opracowaną jakąś ścianę, aby blokować przeciwników (EDDDD najwięcej HPków ma)
- trzymanie cały czas włączonego weapon enchantu oraz self shielda (E+Scroll)
- wyuczenie się przynajmniej podstawowych Magicks - Haste (warto mieć włączone cały czas), Time Warp (przydatne na bossy lub trudniejsze walki), Thunder Bolt (dobre to koszenia casterów za przeszkodami), Teleport (po prostu podstawa, do uciekania przed czarami/mobami, itd; jeżeli jeszcze nie masz, to warto mieć broń z tym czarem), Summon Elemental (świetny meat shield, akurat daję ciut czasu na lepsze ustawienie się, czy ocenienie sytuacji)

A poziom trudności w coopie leci strasznie do góry. Co prawda grałem tylko pierwsze 2-3 poziomy ze znajomymi, więc byliśmy noobami, ale friendly fire sieje po prostu spustoszenie. Chociaż trzeba przyznać, że dzięki temu cały czas ma się banana na twarzy :).
Mimo, że jak ostatnio grałem w Multi, to był strasznie zbugowany ("zabawa" z hostowaniem/dołączaniem, losowymi disconnectami... a reconnectować nie można), to i tak daję masę frajdy. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować