Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Heroes of Might and Magic V - demo już u nas!

563 postów w tym temacie

Dnia 21.04.2006 o 09:46, noemisiaia napisał:

No właśnie, pytanie, dlaczego jakieś gry są nieprzystosowane do laptopów? to jest bez sensu

Nie sądzę żeby gry były akurat do laptopów nieprzystosowane. To jest najprawdopodobniej sprawa procesora i karty graficznej (i ewentualnie ilości RAM-u). Mnie na laptopie demo w ogóle nie poszło. Zacinało się za każdym razem w momencie ładowania mapy (obojętnie czy singla czy kampanii) i dostawałem komunikat, że "wystapił problem z aplikacją".
Jednak zakładam, że to może być wina błędu w pliku lub konfiguracji mojego laptopa a nie nieprzystosowania dema.
Zobaczę jak będzie z demem polskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.04.2006 o 20:03, noemisiaia napisał:

mam laptopa 1,8 GhZ (AMD Turion), 1024 RAM i kartę ATI Radeon express 200M i gra tnie się jak
cholera. czy jest szansa, że wersja normalna będzie lepiej zbilansowana?
gry takie jak, np. FEAR chodza mi płynnie na full detalach, a to demo się tnie straszliwie!


Witam.
To że gra ci tnie fakt jest to wina nie laptopa tylko podzespołów w nim, po prostu laptop o tych samych parametrach co stacjonarny nie da tego samego działania w 100%. Wiem bo sam mam też laptopa tylko że na sempronie 2800+, 512MB RAM i GeforsFX 550 z 128MB pamięcią. Przykładowo gra FEAR mi się nie wiesza, ale sprawdziłem kompa stacjonarnego o takich samych parametrach w 3DMark 2000 i wyszło że laptop daje 70% tego co stacjonarny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy pójdzie w 1024x768 na medium (all settings, ale bez AA) przez MINIMUM 2 godziny (bo to jest Heroes...:)) na konfigu:
Amd 2000+(1,63 GHz), 1GB RAM-u, szybki dysk, ATI Radeon 9600 XT 128?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz sytem operacyjny Win XP/2000 oraz zainstalowany DirectX 9.0c to spokojnie będzie ci chodzić. Demo gloryfikuje RAM. 512 jest na styk, więc podejrzewam, że na 1024 będzie miodzio. Będziesz mógł sobie jeszcze wziąć levell detali na high a nie jak chciałeś- na medium (minimalista jest z ciebie:P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie mi doradzić, strasznie mi demko żabkuje, szczególnie na mapie z drzewami, zmiana wymagań z high a low nic nie zmienia. Mam radeona 9600 na omedze 3.8, 512 mb, athlona 2.6. Może zmiana steroników na jakieś inne (nowsze?) by coś dała. Ludzie pomocy, nie mam kasy na nowy sprzęt, a jak mi full herosik bedzie tak chodził to się wychuśtam :-(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2006 o 00:56, assus napisał:

Czy możecie mi doradzić, strasznie mi demko żabkuje, szczególnie na mapie z drzewami, zmiana
wymagań z high a low nic nie zmienia. Mam radeona 9600 na omedze 3.8, 512 mb, athlona 2.6.
Może zmiana steroników na jakieś inne (nowsze?) by coś dała. Ludzie pomocy, nie mam kasy na
nowy sprzęt, a jak mi full herosik bedzie tak chodził to się wychuśtam :-(((


Na stronie Jaskini Behemota pojawił się news dotyczący wyłączania obciążających komputer bajerów graficznych. Warto tam zajrzeć jednak także po newsy, których nigdy byście nie znaleźli na oficjalnej stronie poświęconej HV ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witam...otoz mam 2 sprawy...gralem dzisiaj w to demko pare godzin...przeszedlem pierwsza misje w kampanii i czas na next czyli inferno...problem jest w tym ze albo juz jest pozno i nie chce mi sie zbytnio myslec albo jestem za glupi na ta gre...mam glownego bohatera...(tego jaszczuropodobnego ;] ) brak zamku...a te debile mnie gonią mając w swoich oddzialach po 20 aniolow i wuchte innego syfu...chowam sie przy pierwszej mozliwej swiatyni i juz wyjsc nie moge bo zaraz mnie gnoje wytropią...mam sie tam gdzies konkretnie wbic czy jak? hehe

Druga sprawa assus...mam sprzet podobnej klasy...athlon 1.7xp @1.9xp Creative GF5600 Ultra2 i 512 ramu i wierz mi ze przechodzac pierwsza misje na 800x600 przy low detalach czasami wychodzilem z siebie bo spadalo ponizej 15 klatek na mapie...sterownikow nie zmieniam bo slyszalem ze wraz z ukazaniem sie full version maja sie ukazac specjalne sterowniki dla RADKOW i GF-rcow wiec jakos przekibluje...

z moją lubą do dnia wczorajszego gralem w chacie po lan-ie w Herosy 3...wiec jestem w miare na bierzaco i powiem jedno...DUZY PLUS TAK DUZE PODOBIENSTWO HEROSOW 5 z GENIALNYMI HEROSAMI 3 :))) pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2006 o 00:56, assus napisał:

strasznie mi demko żabkuje, szczególnie na mapie z drzewami, zmiana wymagań z high a low nic nie zmienia. Mam radeona 9600 na omedze 3.8, 512 mb, athlona 2.6.

Ty mnie nie strasz! Ja mam sprzęt gorszy. Na razie z optymizmem i spokojem czekam na polskie demo a potem na grę.
Ale jeśli tobie demo nie hula, to zaczynam mieć obawy. Chyba że jeszcze potem zoptymalizują kod gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam
Durona 700
512 RAMu
Geforce''a 4 Ti
mimo to demko mi chodzi :D nie mówię że na full detalach ale co mnie zaskoczyło gcha chodzi płynnie i nie mam najniższych detali. Jestem pozytywnie zaskoczony i z niecierpliwością czekam na pełną wersję bo po takiej grze widać że będzie ona miała dużą rzeszę fanów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2006 o 02:52, A-cis napisał:

Ty mnie nie strasz! Ja mam sprzęt gorszy. Na razie z optymizmem i spokojem czekam na polskie
demo a potem na grę.
Ale jeśli tobie demo nie hula, to zaczynam mieć obawy. Chyba że jeszcze potem zoptymalizują
kod gry.

Demo może mieć większe wymagania . Po dopracowaniu może pujdzie i na słabszym sprzęcie a jak nie to czas najwyższy pewnie zmodernizować nieco sprzęcik ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2006 o 11:09, Daimon_Frey napisał:

> No właśnie, pytanie, dlaczego jakieś gry są nieprzystosowane do laptopów?

A po co. Większość laptopów jest słabsza sprzętowo od zwykłych pecetów.
Laptopy zostały stworzone jako sprzęt biurowy a nie sprzęt do grania.
Nie ma więc sensu przystosowywać gier do sprzętu słabszego skoro jest mocniejszy.


nie jestem znawcą, ale to że coś zostało stworzone jako sprzęt biurowy, nie oznacza, że 10 lat później ma nadal być tylko sprzętem biurowym. kiedyś komputer służył do wykonywania skomplikowanych kalkulacji, a nie do przesyłana zdjęć :)
poza tym ludzie kupują laptopy z różnych powodów, bo np. często się przemieszczają i chcieliby pograć w gierki nie tylko w domu, ale też i w delegacji :)
czytałam, jak już napisałam, że w USA sprzedaż laptopów przeskoczyła sprzedaż stacjonarnych. no i nie ukrywajmy, ale ludzie kupują kompy dla rozrywki i chyba producenci to uwzględniają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2006 o 09:35, spider88 napisał:

czas najwyższy pewnie zmodernizować nieco sprzęcik ;)

Ba! Dwa miesiące temu kupiłem nowy komputer za 3800,- zł. Notebooka. Procesor Intel Pentium M740 (1,73 GHz/533 FSB) Sonoma; RAM 512 MB DDR II; karta graficzna Intel GMA 900 (do 128 MB). RAMu ewentualnie mogę dokupić bez problemu.
I sądziłem, że na jakiś czas nie będę miał problemów sprzętowych :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2006 o 09:54, A-cis napisał:

Ba! Dwa miesiące temu kupiłem nowy komputer za 3800,- zł. Notebooka. Procesor Intel Pentium
M740 (1,73 GHz/533 FSB) Sonoma; RAM 512 MB DDR II; karta graficzna Intel GMA 900 (do 128 MB).
RAMu ewentualnie mogę dokupić bez problemu.
I sądziłem, że na jakiś czas nie będę miał problemów sprzętowych :)))

Jak ty się martwisz czy Ci pójdzie ? Idę o zakład że problemów nie będzie .Ja mam 2.4GHz ,ramu gdzieś koło 256mb i kartę GF 256mb 7...-coś nie pamiętam dokładnie i mam nadzieję że będzie hulało .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2006 o 09:54, A-cis napisał:

> czas najwyższy pewnie zmodernizować nieco sprzęcik ;)
Ba! Dwa miesiące temu kupiłem nowy komputer za 3800,- zł. Notebooka. Procesor Intel Pentium
M740 (1,73 GHz/533 FSB) Sonoma; RAM 512 MB DDR II; karta graficzna Intel GMA 900 (do 128 MB).
RAMu ewentualnie mogę dokupić bez problemu.
I sądziłem, że na jakiś czas nie będę miał problemów sprzętowych :)))


z moimi parametrami:
1,8 GhZ (AMD Turion), 1024 RAM i kartę ATI Radeon express 200M do 128 też myślałam, że kłopoty sprzętowe odeszły :) a tu demo nie idzie. Oblivion na najniższych idzie płynnie, a demo HOMM idzie ale fatalnie źle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Sciagnalem HOMM V Demo z gram.pl i ... nie moge go rozpakowac zipem, gdyz krzyczy, ze plik nie jest dobry (valid archive). Czy ktos z Was mial taki problem i wie jak go rozwiazac ???

Prosze o pomoc, z gory dzieki za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurde mam problem mianowicie gdy chce sie zalogowac na ubi.com zeby pograc na multi (konto mam utworzone) to caly czas wyskakuje ze wpisalem albo zle haslo albo login ,mimo ze jak sie loguje na stronie ubi to nie ma zadnego problemu(SIC!) ofkoz wszystko wpisuje poprawnie (pamietam o duzych i malych literach ,cyfrach itp) grr przy becie nie bylo tego problemu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety sporo serwerów ma archiwum rar wesji demonstarcyjnej H5 z błędami. Dlatego nie możecie ich rozpakować. Jedyne wyjście to ponowne zassanie pliku. Sam ściągałem z tąd: ftp.ubi.com/emea/homm5/demo/ żadnych błędów archiwum nie zawierało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować