Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Heroes of Might and Magic V - demo już u nas!

563 postów w tym temacie

Dnia 22.04.2006 o 19:00, shinian napisał:

Niestety sporo serwerów ma archiwum rar wesji demonstarcyjnej H5 z błędami. Dlatego nie możecie
ich rozpakować. Jedyne wyjście to ponowne zassanie pliku. Sam ściągałem z tąd: ftp.ubi.com/emea/homm5/demo/
żadnych błędów archiwum nie zawierało.



Dzieki, juz zasysam :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

schuma i shindian...tak to jest jak sie uzywa download acceleratorow jak DAP czy Flashget...sprobujcie tą gre sciagnac "na raz" z jakiegos FTP badz tak sporo innych ludzi przez jakis programik P2P...(dc++) pozdr ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat na tych serwerach które pozwalają na korzystanie z akceleratorów to warto ich używać. Get Right np. odrazu sprawdza, czy w archiwach nie ma żadnych błędów. Skąd przyszedł ci do głowy pomysł, że mi się źle ściągneło? (zakładam , że ten shindian odnosi się do mnie:P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2006 o 12:31, schuma napisał:

Sciagnalem HOMM V Demo z gram.pl i ... nie moge go rozpakowac zipem, gdyz krzyczy, ze plik
nie jest dobry (valid archive). Czy ktos z Was mial taki problem i wie jak go rozwiazac ???

Już kilka razy ta sprawa była sygnalizowana. Wystarczyłoby żebyś przejrzał choć dwie strony do tyłu :D
Niestety nie bylo żadnej reakcji więc nie wiadomo czy to błąd ściągania czy błąd pliku.

noemisiaia <====
No widzisz. Oboje mamy problemy :)
Tak jak już pisałem - liczę na to że wersja ostateczna będzie chodziła lepiej, ale mam teraz dylemat co zrobić z zakupem. Zwykle demo wystarczało żeby sobie wyrobić zdanie co do wymogów sprzętowych, więc gdybym miał się tylko opierać na tym, to nie powinienem gry kupować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.04.2006 o 00:24, A-cis napisał:


noemisiaia <====
No widzisz. Oboje mamy problemy :)
Tak jak już pisałem - liczę na to że wersja ostateczna będzie chodziła lepiej, ale mam teraz
dylemat co zrobić z zakupem. Zwykle demo wystarczało żeby sobie wyrobić zdanie co do wymogów
sprzętowych, więc gdybym miał się tylko opierać na tym, to nie powinienem gry kupować :)


DOKłADNIE!!
już byłam w sklepie gram.pl, juz składałam zamówienie, a tu wyskoczyło to demo. wygląda na to, że w ten sposób cdprojekt stracił moje 79 pln ....chyba, że po premierze ktoś da mi cynk, że gierka jednak pójdzie u mnie, to wtedy pędzę do sklepu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2006 o 11:44, Pablo_bel napisał:

Wczoraj demko odinstalowałem, zamówienie anulowałem... :-/ Caly komentarz mój na temat piątki. :-/


W takim razie ja spytam co bylo przyczyna odinstalowania dema ? Zbyt wysokie wymagania sprzetowe, czy tez po prostu Ci sie piatka nie spodobala hmmm ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2006 o 10:23, noemisiaia napisał:

pytanie teoretyczne: czy jest możliwe, żeby gra miała niższe wymagania sprzętowe niż demo?

Myślę, że tak. Spotykałem wiele paczy optymalizujących kod gry (ostatnio chyba takie coś było w Heroes IV).
Skoro robią ingerencje w kodzie i gra przyspiesza, to znaczy że może "chodzić" przy nieco niższych parametrach procesora (na ogół nie dotyczy to systemu operacyjnego).
Problem w tym, jak my będziemy mogli się przekonać że gra już może chodzić u nas? :)))
Jeśli ktoś ma możliwość pożyczenia od znajomego, to ma szczęście (bo o możliwości zakupienia pirata nie godzi się wspominać).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi tam sie nie podoba interfesj:( kazdy w sumie, takie to szaro-bure... Trojeczka miala mniamuśne interfejsy, a Tu jakas taka czionka dziwna, malo obrazkow, okno bohatera poszatkowane jak sto diabli, tragedia z budowaniem czegokolwiek... I glowne menu to fuj ble i zgrzytanie zebow, myslalem ze takie menu to tylko w becie bylo czy cus. A tu prosze, animacje w tle usprawnili a menu jak bylo brzydkie tak jest i pewnie bedzie. Mam nadzieje, ze fani stworza jakiegos moda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że bardzo ważna - istotna informacja dla wszystkich którzy mają problemy z pobraniem dema:
Polecam kupno jakiejkolwiek gry z zestawu Extra Klasyki Next, w każdej z gier jest dodatkowa darmowa płyta promocyjna - DVD a na niej & dem gier. Podaję je:
1.Condamned - Criminal Origins
2.HoMM5
3.Spellforce 2 - Czas mrocznych wojen
4.Trainz Raillroad Simulator 2006
5.Full Spectrum Warrior - Ten Hammers
6. Rise of Nations - Rise of Legends
7.toCa race Driver 3
Więc każda osoba chętna "zademieniem" a mająca problem z pobraniem może sobie pograć. Nawet warto coś nabyć i mniej "prądu zeżreć", za mniejszą kwotę. Zakładając z ebyło mnóstwo ''źle pobranych" plików i nie ma pewności na "dobry" przy next pobieraniu. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2006 o 13:35, Pablo_bel napisał:

Skoro minął tydzień od pobrania i "pogrywania" to... Stanowczo nie podobała, a i to malo powiedziane.


W porzadku kazdy ma inne zdanie i ja je jak najbardziej szanuje, aczkolwiek bylym po prostu ciekaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.04.2006 o 13:07, The-Darkest napisał:

Mi tam sie nie podoba interfesj:( kazdy w sumie, takie to szaro-bure... Trojeczka miala mniamuśne
interfejsy, a Tu jakas taka czionka dziwna, malo obrazkow, okno bohatera poszatkowane jak sto
diabli, tragedia z budowaniem czegokolwiek... I glowne menu to fuj ble i zgrzytanie zebow,
myslalem ze takie menu to tylko w becie bylo czy cus. A tu prosze, animacje w tle usprawnili
a menu jak bylo brzydkie tak jest i pewnie bedzie. Mam nadzieje, ze fani stworza jakiegos moda:)


Zgadzam sie z Toba absolutnie. W bete nie gralem, ale jesli chodzi o demo i interfejsy to normalnie kiszka ... okno bohatera mogloby byc bardziej przejrzyste, czesto sie zdarza, ze latam ciagle po zakladkach sprawdzajac to jednostki, to punkty, ekwipunek - nie podoba mi sie...Kwestia budowania : tak jak bylem zafascynowany budowaniem czegokolwiek w II, badz III tak tutaj jest to totalny koszmar ... mniej wiecej wyglada to tak, ze buduje cos co juz jest pokazane, ze jest zbudowane :/ Jakos totalnie nie potrafie sie do tego przyzwyczaic ... do tego ten skrol z rozwinieciem pozostalych budowli :| ... Naturalnie to moje zdanie, aczkolwiek podejrzewam znajdzie sie wiele osob, ktorym przypadnie do gustu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2006 o 14:40, piotrek napisał:

W porzadku kazdy ma inne zdanie i ja je jak najbardziej szanuje, aczkolwiek bylym po prostu
ciekaw.

Sorry ale teraz dopiero mam czas na dłuższe uzasadnienie. ;)
Ja też szanuję każde zdanie, kwestia gustu, upodobań. I nie mam zamiaru polemizować z tymi którym siępodoba 5. :)
Najpierw - nadmiar wodotrysków - kamery obracanie, zbliżenia, widok - niprzerwany strzałwystrzeliwanych przez dystansowe jednostki. Z tych elementów tylko obrót kamerą ma dla mnie zastosowanie - dlaczego o tym dalej.
I nadmiar kolorków - w tonacji Warcraft III - przecież te żywe kolorki to nic wobec IV.
I mi również nieczytelnesą okna miast - zamku - makabra. Tak nieczytelne że to wiele trudu trzeba było wlozyć by tak je "skopać". Budowla - bardzo nieczytelna, nabór jednostek... najlepiej kliknąć na sakwę - i zestawienia wszystkich dostępnych rekrutować, bo poza ''molochem" zamczyska nie widać baszt, flanków w któych mozna dokupywać poszczególne.
Tysiąckroć bardzie już czytelne jest panel miasta w 1. Na siłę i nieudolnie chciano nawiązać do III osławionej.
A najbardziej przejrzysty ten element byłdla mnie w IV. I wybór pomiędzy róznymi budynkami do postawienia był oki. Miast miało siekilka, nie bylo skazania na tylko jedne jednostki do naboru. Przywykłem rownież do samodzielnych jednostek na mapie przygody, karawan.
Mapa przygody.. na powierzchni to jeszcze jako tako czytelna. W Inferno.. kamerą trzeba się nakręcić by nie przegapić połowy surowców, złóż, skrzyń zeskarbami, lub artefaktów.
Mapa pola walki - najwolniejsze jednostki atakują przeciwnika już 2 turze swej. Robiłem eksperymenty typu - nakazałem "obronę" moim jednostkom i "trupochodne" szkielety, zombiaki już w drugiej turze atakowaly moje demony. Pomijając tą mobilność nad wyraz, to i inicjatywę mieli większą niż impy lub te demony jakieś tam. A byly to jednostki "samodzielne", strzegące surowców itp. bez wsparcia czarem od herosa. Nie no.. w drugiej turze najwolniejszymi jednostkami móc już już walczyć w zwarciu? Namioty, machiny oblężnicze, też na siłę powrót.
Walka sama - mało swobodny na strategię prawdziwą. Zbyt mało.
Interfejs - w każdym elemencie beznadziejny. Częsciowo wyżej już opisałem, no i Herosa i armii też skopany.
Zdolności bohatera - znikome w porównaniu z IV tak krytykowaną. Tam od jego zdolności, umiejętności i szkół magi poziomu naprawdę mozna było przechylićzwyciętwo na swojąszale. Lub niudolnym kierowaniem przegrać bitwę. Żenująco mała liczba i żadna wlaściwie żadna różnorodność zaklęć.
I jedyna dobra rzecz, wlaściwie bardzo dobra w HoMM5 zostałą odsprzedana EMI Records. Ścieżka dźwiękowa.
Jęsli komus nie będzie sięchiało "kombinować" z plikami - ich przeróbkąto musi nabyć jąw shopie muzycznym by sięmóc cieszyćbrzmieniem. A jest warta tego poświęcenia. Tak więc z 5 HoMM - nabędętylko ścieżkę dźwiękową. Nie grę.
Gdyby ją nazwali "Eterlords III" przeszedłbym obojętnie, a tak - dla mnie po cyklu Herosów. A szkoda.
Takie jest moje zdanie. Ale nie mam zamiaru nikogo zrażać. Dlatego wyżej podałem dla tych mających problemy z pobraniem dema wiadomość że mogą sprawdzić sobie grę w prosty sposób. Zakupem jednej z "Extra Klasyki Next". bez frustracji kolejnymi próbami ściągania pliku. A warto.. ja od początku byłem nastawiony na kupno kolekcjonerskiej, szczęśliwie już "podemiłem" sobie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.04.2006 o 13:03, A-cis napisał:

> pytanie teoretyczne: czy jest możliwe, żeby gra miała niższe wymagania sprzętowe niż demo?

Myślę, że tak. Spotykałem wiele paczy optymalizujących kod gry (ostatnio chyba takie coś było
w Heroes IV).
Skoro robią ingerencje w kodzie i gra przyspiesza, to znaczy że może "chodzić" przy nieco niższych
parametrach procesora (na ogół nie dotyczy to systemu operacyjnego).
Problem w tym, jak my będziemy mogli się przekonać że gra już może chodzić u nas? :)))
Jeśli ktoś ma możliwość pożyczenia od znajomego, to ma szczęście (bo o możliwości zakupienia
pirata nie godzi się wspominać).


no to super. prawdę mówiąc to trochę dziś pograłam, okazało się, że jak zmienię kursor myszki (bez tego nie ma szans na wcelowanie w pożądaną ikonkę) i kliknę opcję "no eyecandies" (czy jakoś tak...) to mogę trochę pograć, chociaż trwa to baaaaardzo długo. z moich pierwszych obserwacji:
- stylistyka jednostek, terenu, bohaterów ogólnie odpowada mi
- w walce podoba mi się ten pasek kolejności uderzeń
- menu rozbudowy miasta okropne
- menu bohatera wygląda jak jakiś projekt a nie gotowy produkt
- podoba mi się sposób oznaczenia własnych kopalni
-te cutsceny gdy jednostki atakują są trochę na dłuższą metę męczące.


w zasadzie widzę więcej plusów niż minusów i tym bardziej czekam,żeby pożyczyć od kogoś grę zanim zdecyduję się na kupno. mam bowiem nadzieję, że gra bedzie mi chodzic szybciej niz to demo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

bez dobrej karty graficznej nawet nie ma co sie meczyc. Geforce 5200 256 MB w zupelnosci wystarcza a mozna go kupic za smieszne pieniadze choc lepiej dolozyc i wziac 6600

bylo minelo 2d nie wroci :)

tak jakz sentymentem podchodze do gier z zx :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować