Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Heroes of Might and Magic V - demo już u nas!

563 postów w tym temacie

Mam jeszcze jedno spostrzeżenie - gra chodzi mi tak samo - dość znośnie, czyli scrolowanie i ruch oraz przechodzenie do zamku - wszystko jest nieźle, nie zależnie czy są niskie czy wysokie detale. Z tym że problemy (256 ramu) zaczynają się gdy chce obracać kamerą, zaczynają się skoki. Takie same skoki są przy każdym rodzaju detali. Wymagania wersji ostatecznie pewnie nie będą rózniły się od wymagań dema :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest analogicznie - moge zonglowac detalami jak chce, a gra wydaje sie chodzic mniej wiecej z taka sama szybkoscia. Ciekawe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No coz ja mam 512 Geila Radka 9550 i Semp 2400 i na very high gra ma okolo 14 - 20 FPS czesto się haczy mam nadzieje ze po wymienie karty i +512 gierka bedzie mi lepiej chodzic :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściągnęłaś polskie demo?
Ja ściągnąłem i obawiam się że CD Projekt nie zarobi na mnie. Demo polskie, tak jak demo angielskie, wywala mi zawsze w tym samym miejscu. I to niezależnie od mapy. Tak więc wygląda, że problem leży w moim notebooku.
Napisałem do CDP. Co prawda nie do pomocy technicznej, bo oni obsługują wyłącznie gry które się u nich zakupiło (trzeba obowiązkowo podać kod gry) a więc dema ich nie obchodzą, ale liczę po cichu, że jakaś dobra dusza coś poradzi. Tzn. podpowie czy problem jest w jakiś sposób do obejścia.
Inaczej niestety jednego klienta będą mieli mniej :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiele się słyszy o tym że ostateczna wersja gry ma mieć zoptymalizowany kod w celu zmniejszenia wymagan systemowych, stąd i w sklepei GRAM i w zagranicznych sklepach internetowych jest wzmianka że wymagania mogą ulec zmianie... pytanie tylko czy odnosić się to będzie do procesora czy RAM`u i czy aby to że maja się zmienić nie oznacza że wzrosną :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2006 o 18:00, Impin napisał:

Wiele się słyszy o tym że ostateczna wersja gry ma mieć zoptymalizowany kod w celu zmniejszenia wymagan systemowych

I właśnie na to po cichu liczę i czekam :)
Szkoda by mi było odejść od serii, bo grałem we wszystkie części począwszy od Heroes I.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że te plotki okażą się miłą wiosenna niespodzianką i gra na slabszych detalach bedzie grywalnie chodizić na 256 ramu - w koncu to nie tak malo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem co A-cis. Tzn. demo za każdym razem ''wychodzi'' do Windowsa. Dzieje się to zazwyczaj w trakcie walki. Nie mam pojęcia czy to wina dema, czy może mojej konfiguracji sprzętowej. Mam Athlona XP 3000+ 1GB RAM i GF FX 5600. Jeśli chodzi o płynność to jest znośnie (grałem na full detalach). Zamierzam kupić finalną wersję, ale po tych "wypadach" do pulpitu mam duże obawy, czy to nie będzie się powtarzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.04.2006 o 18:07, Briho napisał:

Mam podobny problem co A-cis. Tzn. demo za każdym razem ''wychodzi'' do Windowsa. Dzieje się to zazwyczaj w trakcie walki

O, to nie jest podobny problem. Mój jest dużo gorszy :)
Mnie się nie udaje nawet załadować gry. Wywala mi zawsze w trakcie ładowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest doklandnie to samo, w trakcie ladowania wywala, zarowno na notebooku - IBM T40 centrinio 1,5Ghz 512 ram jak i sempronie 1,8Ghz 512 ram, ale grafika zintegrowana... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2006 o 12:56, grisza85 napisał:

u mnie jest doklandnie to samo, w trakcie ladowania wywala, zarowno na notebooku - IBM T40
centrinio 1,5Ghz 512 ram jak i sempronie 1,8Ghz 512 ram, ale grafika zintegrowana... :/


Zastanawiam się czy to nie jest sprawa zbyt małej pamięci? Minimalne wymagania RAMu są podawane na 512 i ja tyle mam. Ale (przynajmniej u mnie w notebooku) karta grafiki część z tego zabiera dla siebie, i dla procesora zostaje - być może - zbyt mało.
Po wekendzie zamierzam dokupić trochę pamięci i spróbuję ponownie. Jeśli mi wyjdzie to dam znać.
Nie zrobiłem tego dotychczas, bo mam zajęte oba sloty (2 x 256) i będe musiał jedną kość wyjąć, a nie mam co z nią zrobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurde ludziska powiedzcie mi czy jeżeli konto na ubi.com zalozylem przy okazji bety i gralem bez klopotow to czemu jak chce grac na tym (angielskim) demku to nie moge (wciaz wyskakuje ze bad password or login) :((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.04.2006 o 15:14, A-cis napisał:

> u mnie jest doklandnie to samo, w trakcie ladowania wywala, zarowno na notebooku - IBM
T40
> centrinio 1,5Ghz 512 ram jak i sempronie 1,8Ghz 512 ram, ale grafika zintegrowana... :/


Zastanawiam się czy to nie jest sprawa zbyt małej pamięci? Minimalne wymagania RAMu są podawane
na 512 i ja tyle mam. Ale (przynajmniej u mnie w notebooku) karta grafiki część z tego zabiera
dla siebie, i dla procesora zostaje - być może - zbyt mało.
Po wekendzie zamierzam dokupić trochę pamięci i spróbuję ponownie. Jeśli mi wyjdzie to dam
znać.
Nie zrobiłem tego dotychczas, bo mam zajęte oba sloty (2 x 256) i będe musiał jedną kość wyjąć,
a nie mam co z nią zrobić :)



i co kupiłeś RAM? jakies zmiany? a ile masz grafiki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 15:20, noemisiaia napisał:

i co kupiłeś RAM? jakies zmiany? a ile masz grafiki?

Niestety nie wyrobiłem dziś. Postaram się jutro wpaść do tej firmy (a jeśli nie to w poniedziałek)
Odezwę się do Ciebie jeśli już sobie wymienię kość i popróbuję dema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.05.2006 o 15:20, noemisiaia napisał:

i co kupiłeś RAM? jakies zmiany? a ile masz grafiki?

Dziś dokupiłem 256 MB RAMu. Łącznie mam zainstalowane 768 MB RAM DDR II czyli więcej niż wymagania minimalne.
Niestety demo dalej nie chodzi tzn. zachowuje się jak poprzednio wywalając podczas ładowania mapy :(
W dodatku na innym wątku przeczytałem wypowiedź Jay Z (cytuję): "Ubisoft nie zaleca gry w Heroes V na modelach kart graficznych dostosowanych do laptopów".
To wyjaśnia chyba wszystko i definitywnie pozbawia mnie możliwości pogrania w ta grę :(((
Ciebie chyba też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co. To demo (z CDA) jest zarąbiste, dopiero po 3 przegranej postanowiłem znalaleźć cele misji, a po 2 kolejnych coś zaczęło mi wychodzić. A co najlepsze gram na normalu :D. Nigdy nie byłem fanem serii, a to demo, coś mi się zdaje, że to zmienia. Czy ktoś poza mną męczy się tak nad jedną misja??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.05.2006 o 14:32, A-cis napisał:

> i co kupiłeś RAM? jakies zmiany? a ile masz grafiki?
Dziś dokupiłem 256 MB RAMu. Łącznie mam zainstalowane 768 MB RAM DDR II czyli więcej niż wymagania
minimalne.
Niestety demo dalej nie chodzi tzn. zachowuje się jak poprzednio wywalając podczas ładowania
mapy :(
W dodatku na innym wątku przeczytałem wypowiedź Jay Z (cytuję): "Ubisoft nie zaleca
gry w Heroes V na modelach kart graficznych dostosowanych do laptopów".
To wyjaśnia chyba wszystko i definitywnie pozbawia mnie możliwości pogrania w ta grę :(((
Ciebie chyba też?


hej, szkoda wielka! ja grać mogę, ale tempo jest emeryckie! wszystkie detale ładni widać, ale gra chodi bardzo powoli :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie do wszystkich którzy grali w demo HMOM5 a dokladnie w kampanie te pierwsza gdzie znajduje sie jakis Nikolaj zdobyłem cala mapa zamek wroga zszedlem do podziemi i ............
NIC NIC NIC NIC!! Gdzie go moge znalesc [Bardzo prosze o pomoc} w miare szybko bo za 2 dni przecież pelna wersja......
Z góry dziekuje za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować