Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Heroes of Might and Magic V - demo już u nas!

563 postów w tym temacie

Zapatrzony jestes w swoje podworko ... napisalem ze mnie ten problem nie dotyczy, mam wystarczajaco silna karte zeby dawala sobie rade ze wszystkim. Ale pracujac w serwisie widze co mi ludzie przynosza, tygodniowo przechodzi mi przez lapy okolo 30-40 kompow... I wierz mi, to co widze nie jest za wesole, wiekszosc to te zlomy, pochodne gf4 w roznych wariacjach. NIeco mniej fx-ow, i radki poczawszy od 9200, maks do 9600. Ludziska po prostu nie inwestuja w kompy bo zmiany sa zbyt szybkie ... a zbyt zajeci sa praca zeby inwestowac w papiery i obracac na gieldzie. To wlasnie przemysl growy napedza ten zawrotny ped. A nasza rzeczywistosc jest taka, a nie inna. Przychodza od czasu do czasu porzadne maszyny, ale jest ich reprezentatywnie zbyt malo. To, ze mnie lub Ciebie stac na lepsze zabawki, nie oznacza to ze jest tak wszedzie. I to co jest sednem tej rozmowy. Firmy deweloperskie olewaja optymalizacje.
Popatrz na np F.E.A.R. ten silniczek zdecydowanie zbyt kiepsko chodzi. Ma dosyc konkretne wymagania, a nie oferuje szalenie efektownej grafiki. Bez monstrualnych latek przycina sie od czasu do czasu nawet na silnych maszynach.
I powiedz mi teraz, czy oplaci sie sprzedac, powiedzmy 100 tys sztuk na silne kompy, czynp 4-5 razy tyle, na kompy przecientne, ktore beda oferowaly plynna rozgrywke, jednak bez wiekszosci bajerow graficznych... Ale bedzie gra chodzila i bedzie w nia szlo pograc... A jak ktos ma kase to i tak pogra na full opcji.
I jak myslisz, ilu ludzi z milosci do heroes wyda kase na jej zakup, a potem piec razy wieksza na modernizacje kompa zeby pograc? Juz widze co sie bedzie dzialo w pomocy technicznej CDP ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, masz racje:) pomoc techniczna i problemy z kompem urosna do monstrualnych rozmiarow:P juz teraz co drugi post jest na tematy z karta lub problem z gra, a na razie to tylko demko muahahaha:D, silnik HoMM V tez za super nie jest, na High Detalach plynnie mi chodzi, gorzej jak sie ustawi kamere pod katem tak 45 stopni, wtedy przytnie az milo na mapie przygod... I nie uwierze, ze to wina mojego kompa, bo z rzutu z gory na max detalach i sporej odleglosci, śmiga plynnie... No ale czasu troszke jeszcze jest:) po drugie strasznie brzydkie wszystkie te ekrany miasta, czy bohatera:( malo czytelne i no hmm... brzydkie:(, przypomnijcie sobie jakie sliczne ikonki i ekranki byly w III czy IV, dopieszczone, piekniutkie, a tu szaro-buro-brazowo-żółte... bleh! grafika mniam, muzyka mniam, ale to? I menu glowne tak samo, fuj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem... Czy wam tez demo instalowało się tylko na dysku C: i nie mogliście wybrac żadnego innego? Bo ja tak mam i pisze że musze zwolnić miejsce na dysku a nie moge tego zrobić. Czy jest mozliwośc zaistalowania dema na innej partycji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Ja tam nie narzekam na optymalizację - bo gra chodzi mi ładnie wszystko na full włącznie z AA itp. w 1280x1024 - spodziewałem się że będzie gorzej - gram na P4 3.0 GHZ, 2 GB RAM, GF6800GT a wychodzą już gry w których muszę umniejszać detale (demko Spellforce 2 - aczkolwiek ładniejsze, Age of Empires III również) - sprzęt który powoli staje się standardowym wyposażeniem. Z optymalizacją nie jest aż tak żle - np. ostatnio zagrałem w demko Rise of Legends - tam to się dopiero przeraziłem - dla w miarę komfortowej gry wszystkie detale trzeba było ustawić na minimum - a i tak gra się czasem przycinała i to już na początku gry przy małej ilości jednostek - przy grafie moim zdaniem gorsze niż w Heroes 5. No i nie porównywać wymagań Heroes 5 a Prince of Persia - bo to całkiem inne gry, inny sposób przedstawienia terenu, inaczej ustytowana kamera itd. - takie porównania są poprostu śmieszne jak i ich autorzy. Więc nie narzekajcie - fajnie jakby jeszcze trochę zooptymalizowali grę - pod słabsze kompy - aby było z kim pograć w multi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2006 o 14:47, Daimon_Frey napisał:

> Czy jest mozliwośc zaistalowania dema na innej partycji?

Tak, ja mam zainstalowane na innej.

Z łaski swojej powiedz jak to zrobić bo podczas instalacji nie wyskakuje okienko w jakim folderze zainstalować grę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem podoby problem... poczytaj na górze, ja tylko powiem ( i to w zasadzie 100% wiedzy potrzebnej do instalacji na innej partycji ), że Winrarem trzeba rozpakować plik homm5.demo.exe gdzie chcesz... dopiero w tym pliku jest setup.exe... a tam jest juz normalny instalator...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czaki_44, najprawdopodobniej chodzi o kartę graficzną - 64 MB to zamało.
Dla pewności zajrzyj do pliku systemlog.txt w katalogu z demem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2006 o 17:10, eraxaxa napisał:

Miałem podoby problem... poczytaj na górze, ja tylko powiem ( i to w zasadzie 100% wiedzy potrzebnej
do instalacji na innej partycji ), że Winrarem trzeba rozpakować plik homm5.demo.exe gdzie
chcesz... dopiero w tym pliku jest setup.exe... a tam jest juz normalny instalator...

Powiem inaczej. Ściągałem z ubisoftu bo z gram.pl cos się zwaliło. Ten plik z ubisoftu nie był spakowany tylko sama instalka, w której nie ma nic o miejscu zainstalowania .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2006 o 17:10, eraxaxa napisał:

Miałem podoby problem... poczytaj na górze, ja tylko powiem ( i to w zasadzie 100% wiedzy potrzebnej
do instalacji na innej partycji ), że Winrarem trzeba rozpakować plik homm5.demo.exe gdzie
chcesz... dopiero w tym pliku jest setup.exe... a tam jest juz normalny instalator...

Dzięki, troche poszperałem i jednak się udało, dzięki. Swoją drogą...powinni tu zrobić edycję postów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie jest izabele bo przez tydzień to głupie. powinno by tak że przez tydzień należy zdobyć zamek. Więc gdzie jest izabele. Morzna wgrać starego patcha do bety aby pograć na hotseat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2006 o 16:01, rick90 napisał:

Z łaski swojej powiedz jak to zrobić bo podczas instalacji nie wyskakuje okienko w jakim folderze
zainstalować grę


A więc normalnie uruchomiłem plik dema ściągnięty z FileFront.
Nastapiło rozpakowywanie instalatora do folderu tymczasowego (na C oczywiście).
No i dalej uruchamia się właściwa instalacja, gdzie można wybrać lokalizację.

Prawdopodobnie możesz nie mieć miejsca na rozpakowanie instalatora. Spróbuj gdzieś to wypakować czymś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2006 o 17:54, Makos0 napisał:

Gdzie jest izabele bo przez tydzień to głupie. powinno by tak że przez tydzień należy zdobyć
zamek. Więc gdzie jest izabele.


Izabela jest w więzieniu obok zamku. Więzienie jest pilnowane przez jedną z jednostek Inferno.

>Morzna wgrać starego patcha do bety aby pograć na hotseat

Raczej wątpie. To demo nie beta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Demo jest takie... jakie jest.. czyli full pełen wypas w sensie grafiki jak i rozgrywki ( sama gra przypomina bardzo trzecią część / i bardzo dobrze // to pełna wersja powali na kolana ! Wszystko jest tak jak ma być.... Gra jest tym czym miała być część IV... Demo jest kapitalne .. polecam sprawdzić, jesli nie chce wam sie czekać spróbujcie z innego serwera i tyle, wpiszcie w gogle demo Heroes ;) szykuje sie godny następca serii :D !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Gra jest tym czym miała być część IV... Demo jest kapitalne

Dnia 15.04.2006 o 18:07, kubq napisał:

.. polecam sprawdzić, jesli nie chce wam sie czekać spróbujcie z innego serwera i tyle, wpiszcie
w gogle demo Heroes ;) szykuje sie godny następca serii :D !!!

Taa... nie wiem jk wam ale mi się cholernie podobały filmiki na silniku gry. Po prostu mistrzostwo! (chodzi mi o końcowe filmy z tych dwoch misji) a muzyka wymiata! (zwłaszcza ta w głownym menu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy u was w scenariuszu, w zamku Dis również występuje taki bug, że jak wychodzicie z twierdzy poprzez naciśnięcie klawisza escape to zostajecie wyrzuceni do pulpitu? Jeżeli natomiast wyjdziecie za pomocą ikonki wszystko dzieje się normalnie. W innych zamkach jak i w kampanii wszystko jest ok. Mam z tym mały problem, bo zawsze z przyzwyczajenia esc. wciskam (dzięki temu będę zaraz robił IV podejście do scenariusza:P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować