Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Heroes of Might and Magic V - demo już u nas!

563 postów w tym temacie

Dzisiaj odpalilem demko na 256 ramu z celerkiem 2.4 i kartą radkiem 9200 i muszę powiedźeć że mnie powlilo. Spodizewałem sie że bede oglądał pokaz slajdów a tu proszę bardzo - chodzi nawet w wysokiej rozdzielczości z detalami na średnio niskim poziomie. Pozatym widze tu naprawde klimatyczną gierke, ktora stopniowo rozwiewa wszystkie moje odawy o powtórzenie nieudanego projektu jakim byli herosi IV.
Kilka rzeczy które zaobserwowałem:
- jednostki (niektóre) nawiązują do klimatu Warhammera
- troszke jest nieczytelne menu zamkowe - kiedyś bylo bardziej przejżyste
- jest fajny feeling odnosnie ingerencji bohatera w walke
Jestem tylko ciekaw jak wypadnie polska wersja i ostateczny engine gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kurde gdy chce sobie po niecie pograc to nie moge w grze wejsc na moje konto bo niby wrong user lub password a na stronie ubisoftu moge bez problemu co jest z tym??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2006 o 15:55, Impin napisał:

nieudanego projektu jakim byli herosi IV.

Kurcze, jak widzę takie stwierdzenia, to mnie ciągle trzepie :))
I nieodmiennie zadaję pytanie. Ile godzin/dni pograłeś w tą grę żeby dawać tak kategoryczne stwierdzenia? Czy, i ile kampanii przeszedłeś?
W którą wersję gry grałeś (chodzi o numer zainstalowanego patcha)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2006 o 18:16, A-cis napisał:

> nieudanego projektu jakim byli herosi IV.
Kurcze, jak widzę takie stwierdzenia, to mnie ciągle trzepie :))
I nieodmiennie zadaję pytanie. Ile godzin/dni pograłeś w tą grę żeby dawać tak kategoryczne
stwierdzenia? Czy, i ile kampanii przeszedłeś?
W którą wersję gry grałeś (chodzi o numer zainstalowanego patcha)?


kampanii nie potrafilem przejsc w 4 z dodatkami. w bolach ukonczylem podstawa - byly po prostu nudne. plansze pojedyncze skonczylem jakie mialem :) i jakie udalo sie sciagnac.

Poczatkowy zachwyt h4 przerodzil sie w znudzenie...niestety...granie bohaterem ktory ma ukrywanie sie na mistrzowskim podbieranie wszystkich artefaktow odkupywanie bohatera...
albo tez prb;lem z nekromanta jesli sie go nie zabilo na poczatku to pozniej same klopoty bo pojawial sie z przeogromna armia wampirow....

ehh....

gdyby troch dopracowac h4 byliby na prawde rewelacyjni...a tak...wyszla przecietna gra. speddzilem wiele godzin ale nie bawilem sie tak dorbze jak przy poprzednich seriach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2006 o 18:53, morthi napisał:

gdyby troch dopracowac h4 byliby na prawde rewelacyjni...a tak...wyszla przecietna gra

I ty też nie dajesz odpowiedzi na podstawowe pytanie: W którą wersję gry grałeś?!!
Czy wersja z patchem 3.0 dalej była dla ciebie niedopracowana?
Bo ja tam już żadnych zastrzeżeń do mechanizmów gry nie miałem. Pozostaje tylko sprawa indywidualnych upodobań. Ale na to już rady nie ma :)
W kazdym razie, nie można jednak wtedy mówić o niedopracowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2006 o 19:45, A-cis napisał:

> gdyby troch dopracowac h4 byliby na prawde rewelacyjni...a tak...wyszla przecietna gra
I ty też nie dajesz odpowiedzi na podstawowe pytanie: W którą wersję gry grałeś?!!
Czy wersja z patchem 3.0 dalej była dla ciebie niedopracowana?
Bo ja tam już żadnych zastrzeżeń do mechanizmów gry nie miałem. Pozostaje tylko sprawa indywidualnych
upodobań. Ale na to już rady nie ma :)
W kazdym razie, nie można jednak wtedy mówić o niedopracowaniu.


oczywiscie wszystkie dodatki mam :) bez dodatkow to ta gra byla na prawde uboga...

nie mam zastrzezen do mechanizmow tylko do samej gry i jej grywalnosci ktora mnie nie zadowolila niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wniosek jest jeden z pewnoscia, H IV bije na glowe na leb na szyje i na cokolwiek innego HoMM V jesli chodzi o:
1) bohaterow, mieli wiekszy wplyw na to co sie dzieje, mieli wiecej czarow, byli bardziej "czytelniejsi"
2) INTERFEJS! toz to masakra, IV to wybitne dzielo jesli chodzi o "ladnosc", V to ble fuj, wiecej o tym wyzej w moim poscie:)
3)liczba zaklec to chyba kpina, ze niby umiejetnosci mialy je wzbogacic (tak obiecywali tworcy) pffff... tez mi cos
4)mimo ze HoMM IV bylo bardziej cukierkowe niz HoMM III to HoMM V jest tak oblane lukrem, ze az mi niedobrze... szkielety takie usmiechniete a zombie jakby rozmarzone?:P
5) te filmiki tworzone na podstawie silnika gry, az mnie skreca, jak widzialem Izabelke (mala, biedna mloda, slabosilna krolowa) co biega skacze i ogolnie smiga w zbroi tak ciezkiej ze az szkoda gadac... ale jakos przebolalem
6) hmmm... klimat? jakos tego za bardzo nie czuje... jak przypominam sobie Sandro czy Gelu, czy te historie przez nich opowiadane, to sa wybitni przy tych nowych bohaterach jakimi zostaniemy uraczeni (mowie na razie o tych, co sie pojawili), az sie boje myslec jaka bedzie fabula pozostalych nacji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2006 o 20:08, The-Darkest napisał:

Wniosek jest jeden z pewnoscia

Jaki wniosek? Chyba Twoja własna opinia, wniosek, to na podstawie faktow mozna napisać, a tutaj wszystko jest pod dyktando twojego gustu.

Dnia 25.04.2006 o 20:08, The-Darkest napisał:

1) bohaterow, mieli wiekszy wplyw na to co sie dzieje, mieli wiecej czarow, byli bardziej "czytelniejsi"

Jak bym chciał sobie zagrać w RPG to kupiłbym Diablo a nie strategie gdzie jednostki to mięso armatnie, ktore po prostu osłania bohatera.

Dnia 25.04.2006 o 20:08, The-Darkest napisał:

2) INTERFEJS! toz to masakra, IV to wybitne dzielo jesli chodzi o "ladnosc", V to ble fuj,

To raczej już kwestia gustu.

Dnia 25.04.2006 o 20:08, The-Darkest napisał:

3)liczba zaklec to chyba kpina, ze niby umiejetnosci mialy je wzbogacic (tak obiecywali tworcy)
pffff... tez mi cos

40 zaklęć to mało? Nie pamietam ile było w samym HoMM4 ale chyba niewiele więcej. I w wiekszości podobne.

Dnia 25.04.2006 o 20:08, The-Darkest napisał:

4)mimo ze HoMM IV bylo bardziej cukierkowe niz HoMM III to HoMM V jest tak oblane lukrem, ze
az mi niedobrze... szkielety takie usmiechniete a zombie jakby rozmarzone?:P
5) te filmiki tworzone na podstawie silnika gry, az mnie skreca, jak widzialem Izabelke (mala,
biedna mloda, slabosilna krolowa) co biega skacze i ogolnie smiga w zbroi tak ciezkiej ze az
szkoda gadac... ale jakos przebolalem.

To ona ma całą zbroję? Bo ja myślałem że tylko osłonę tułowia.A tak w ogole co ma charakter postaci do gry? Wiadomo że są charaktery ktore nie muszą nam się podobać,ale co ma to wspolnego z grą?

Dnia 25.04.2006 o 20:08, The-Darkest napisał:

6) hmmm... klimat? jakos tego za bardzo nie czuje... jak przypominam sobie Sandro czy Gelu,
czy te historie przez nich opowiadane, to sa wybitni przy tych nowych bohaterach jakimi zostaniemy
uraczeni (mowie na razie o tych, co sie pojawili), az sie boje myslec jaka bedzie fabula pozostalych
nacji...

Zaraz, zaraz , zaraz... to w końcu porównujesz HoMM4 z HoMM5 czy HoMM3 z HoMM5 ? Sandro i Gelu byli w Heroes3, nie w Heroes4!
Wiadomo że Heroes3 jest uważana przez fanów, na razie jako najlepszą z wszystkich części, to prawda.

P.S Jak w ogole można porownywać jakąś grę z inna grą ktora jescze nie miała premiery? Porównujesz na podstawie dema? Może najpierw poczekaj na premierę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy uruchomilem demon H5 to pierwsze co zrobilem to gapiłem sie przez 5 min w menu a konkretnie na walke arcydiabła z minchem(cz kto to jest..)I już po tym można by powiedzieć że muzyka jest najlepsza ze wszytkich części herosa-BArdzo0 klimatyczna.Jako fan Homm 3 na starcie odstraszyła mnie grafika .pomyślałem ''co oni zrobili z heroesem..''Jednak po krótkim okresie gry byłem już przekonany ze h5 na głowę bije h4 ,który nie był zła grą ale według mnie bladow wypadał na tle kochanej trójeczki.
Posdumowująć
`grafika jest dobra,jednak srednio pasuje do homm
`w porouwanniu to 3 jesty mneij taktyki(to zle) i mniejsze polebitwy(tez zle);/]
`Kloejny wielki minus to to tzw''punkty miasta''-czyli ze nie rozpisujac sie jest to ograniczenie w rozbudowie .Jest to duza wada poniewaz w 3 jzu w 3 dniu Twierdzy mozna bylo miec behemoty a tutaj kazdy po tygodniu ma taki sam rozwój..
''slyszalem o duzej (chyba najwieksej wadzie_-niezbalansowany jednsotki!!:[[
Poza tym gra ma atuty;
ciekawy rozowj postaci
klimatyczn amuzyka
dobra grafika
..
Aha To jest tylko moje zdanie to ze napisalem np ze malo taktyki to zle to jest to moje zdanie tylko bo ktos moze nie lubic takyi i dl niego to jest dobry
theEnd ale sie rozpisalem;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2006 o 21:27, Darkstar181 napisał:

> Wniosek jest jeden z pewnoscia
Jaki wniosek? Chyba Twoja własna opinia, wniosek, to na podstawie faktow mozna napisać, a tutaj
wszystko jest pod dyktando twojego gustu.

Oczywiscie ze jest to moj wniosek, a czyj mialby byc inny? ? ? Wniosek na podstawie moich spostrzezen. Oczywiscie, ze pod dyktando mojego gustu. Nie istnieje cos takiego jak obiektywizm a ja, wyrazilem swoja opinie.

Dnia 25.04.2006 o 21:27, Darkstar181 napisał:

P.S Jak w ogole można porownywać jakąś grę z inna grą ktora jescze nie miała premiery? Porównujesz
na podstawie dema? Może najpierw poczekaj na premierę.


Tak, porownuje na podstawie dema. W koncu demo to wersja demonstracyjna gry, czyli prezenentacyjna, pokazuje co ma gra do zaoferowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy wyraża tu jedynie swoje subiektywne odczucia. Jeżeli ktoś mówi ze nie podobała mu się jedna z poprzednich części HOMM to ma do tego prawo i proszę nie przekonujmy się nawzajem, kto i dlaczego ma rację. Jedni będą uwazali HOMM V za totalny "crap" inni wychwalą ją pod niebiosa. Tylko jeśli ktoś mówi, że podoba mu się/ nie podoba mu się coś, to nie starajmy się go przekonać na siłę do naszego zdania jako do tego lepszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2006 o 23:40, Impin napisał:

Każdy wyraża tu jedynie swoje subiektywne odczucia. Jeżeli ktoś mówi ze nie podobała mu się jedna z
poprzednich części HOMM to ma do tego prawo i proszę nie przekonujmy się nawzajem, kto i dlaczego ma rację.

Ależ oczywiście, że masz prawo do własnego zdania. I gdybyś tylko napisał że rozegrałeś większość, lub przynajmniej 1/3 map, grając w najnowszą wersję gry, to położyłbym uszy po sobie stwierdzając jedynie w duchu, że mamy różne upodobania.
Ja jednak jestem już (niestety) przyzwyczajony do wypowiedzi "graczy", którzy pograli kilka godzin bezpośrdnio po ukazaniu się gry (czyli gdy nie było jeszcze żadnego, albo dopiero pierwszy patch) i wypowiadają się autorytatywnie, że gra jest do niczego!
Gra była do niczego zaraz na starcie. Co do tego pełna zgoda wszystkich. Chyba nawet jej twórców :)
Ale czy teraz, po spatchowaniu jest nadal do niczego, to jest kwestia co najmniej dyskusyjna?
Możesz powiedzieć, że Ci się nie spodobała. Ja mogę spytać: dlaczego? Ty możesz odpowiedzieć (lub nie), ale wpierw ustalmy wspólną płaszczyznę dyskusji. Tzn. że mówimy o tej samej grze. I musimy mieć obaj świadomość, że ją rzetelnie przetestowaliśmy.
Bo inaczej mamy tylko wypowiedzi laików, którzy pierwszy raz zobaczyli jak ktoś pisze na komputerze tekst i stwierdzaja, że to jest do niczego, bo jako maszyna do pisania jest zdecydowanie za drogie.
Co oni wiedzą o mozliwościach komputera (czytaj: gry)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałem że Herosi IV byli fatalną czy złą grą. Zawiedli mnie po prostu okrutnie. Z Herosami przyjaźniłem się od czasów King`s Bounty (boże ile to było lat temu) i zawsze zarywałem noce wmawiając sobie że to już "ostatnia tura". W trzecią cześć Herosów grałem bardzo długo i rozgniotłem ich na różne sposoby. Ale wróćmy do czwórki na którą czekałem bardzo długo i to co zobaczyłem (pomijając mechanikę) niezbyt mi się spodobało. Gdzieś uleciała ta cała magia która towarzyszyła tej wspaniałej grze. Jednak przeszedłem całą podstawkę - wszystkie kampanie i kiedy miałem je już za sobą pojawiło się we mnie uczucie obojętności. Wiedziałem że raczej nie wrócę już do tej gry i tak też się stało.
Oceniam Herosów IV z perspektywy serii i uważam że jest to część która mnie najmniej pociągałą i dlatego nazwałem ich "nieudanym projektem". Jednak z perspektywy gracza nowego - który patrzy tylko na czesć IV nie grajac ew wcześniejsze - określiłbym tą grę jako naprawdę niezłą.
Co do patchy - nie pamietam żebym instalował - ale w moim zarzucie nie chodzi o system grania a jedynie o klimat całej gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2006 o 16:45, Impin napisał:

przeszedłem całą podstawkę - wszystkie kampanie /.../
Co do patchy - nie pamietam żebym instalował

Widzę, że pograłeś sporo. Ta informacja upoważnia Cię do wydawania opinii. Niemniej jednak ostatnie zdanie wskazuje, że prawdopodobnie męczyłeś się grając w niedokończoną grę.
Więc szczerze radzę: znajdź jeszcze kiedyś kilka dni wolnego i wróć do podstawki zainstalowawszy patch 3.0 (nie wspominam o dodatkach, które wg. niektórych są jeszcze lepsze). Patch ten wyszedł ponad rok po wyjściu gry więc mógł Ci umknąć. Skoro tak cenisz serię, to dla jej dobra (aby nie wydawać przypadkowo/niechcący krzywdzących opinii) poświęć jej jeszcze nieco czasu.
Bo podejrzewam, że ta opinia może ulec przynajmniej niewielkiej zmianie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie nie miałem przyjemności z ostateczną wersją. Może kiedys sie przekonam, choć wątpie - jak czasem porównuje designe jednostek z HII HIII i HIV to te ostatnie jakos mi się nie podobają i wywołują grymas żalu. Powtórze to jeszcze raz, gra jako strategia była świetna, jako kontynuacja idei herosa, troche gorsza gdyż uleciał cały bajkowy klimat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2006 o 18:12, A-cis napisał:

> przeszedłem całą podstawkę - wszystkie kampanie /.../
> Co do patchy - nie pamietam żebym instalował
Widzę, że pograłeś sporo. Ta informacja upoważnia Cię do wydawania opinii. Niemniej jednak
ostatnie zdanie wskazuje, że prawdopodobnie męczyłeś się grając w niedokończoną grę.
Więc szczerze radzę: znajdź jeszcze kiedyś kilka dni wolnego i wróć do podstawki zainstalowawszy
patch 3.0 (nie wspominam o dodatkach, które wg. niektórych są jeszcze lepsze). Patch ten wyszedł
ponad rok po wyjściu gry więc mógł Ci umknąć. Skoro tak cenisz serię, to dla jej
dobra
(aby nie wydawać przypadkowo/niechcący krzywdzących opinii) poświęć jej jeszcze nieco
czasu.
Bo podejrzewam, że ta opinia może ulec przynajmniej niewielkiej zmianie :)


probowalem grac :) pojedyncze plansze w dodatkach poprzechodzilem ale kampanii nie dalem rady - byla jak dla mnie zbyt nudna. plansze pojedyncze sie szybko skonczyly malo je osob robilo :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest! Wreszcie u mnie! Po całych 8h ściągania demko jest u mnie!

Hmmm. Sporo się zmieniło w stosunku do bety. Na początek - czcionka. W becie był ładny Arial/Tahoma, a teraz? Beznadziejny tajms! Minusik. Co więcej, ta sama czcionka jest również w grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokańczam posta :]

Jest! Wreszcie u mnie! Po całych 8h ściągania demko jest u mnie!

Hmmm. Sporo się zmieniło w stosunku do bety. Na początek - czcionka. W becie był ładny Arial/Tahoma, a teraz? Beznadziejny tajms! Minusik. Co więcej, ta sama czcionka jest również w grze. Duuuży minus.

Po drugie - wydaje mi się, że zmniejszono liczbę punktów ruchu. To dobrze, ale zrobiono to troszkę zbyt drastycznie.

Po trzecie - zwieszenie pola walki. Byłem gorącym zwolennikiem pozostawienie małego pola 8x10 kwadratów. Tymczasem dopiero po 25 minutach gry spostrzegłem zmianę rozmiaru na 10x12 :P. Zmiana jest delikatna i w sumie jednak przyznaję rację tym, którzy wstawiali się za zwiększeniem. Tutaj plus.

Po czwarte - duuuuużo większe zopatymalizowanie gry. BETA działa mi 1280x1024 przyz minimalnych detalach z prędkością ok 21 FPS, strasznie rwąc się przy wchodzeniu do miasta. A demo? 1280x1024 Wysokie detale Antyaliasing 2x ANISO 2x :]. OGROMNY PLUS! A sama grafika? Cudowna! (po prostu rozpływa się w ustach :P )

Po piąte - Zmiana pewnych elementów w zamku. Niestety na złe i na lepsze. Na lepsze - sposób wybierania budynków do budowy. Teraz w formie "diagramu". Na gorsze - sposób kupowania jednostek :/// Teraz mamy listę dostępnych jednostek z ikonkami, a dopiero po ich kliknięciu mamy po prawej ich wygląd. A żeby zobaczyć opis, trzeba kliknąć jeszcze raz - w zakładkę na dole. Jednym słowem - BEZNADZIEJA! W Becie było 100x lepiej!

Po szóste - Muzyka! Wreszcie działa na mojej karcie dźwiękowej! Momentami jest cudowna. Szczególnie podobał mi się niezwykle dynamiczny kawałek podczas pierwszego starcie (pierwszy przeciwnik, gdy gramy przystanią - mosja z Godrykiem). Naprawdę świetny. Podczas podróży po mapce również przygrywała niezła muzyka. Niestety im dalej w las tym gorzej. Podczas kolejnych starć z przeciwnikami słyszałem już nieco inną muzykę. Znacznie gorszą i zlaatującą straszną tandetą i kiczem. Nie ma porównania do dynamicznego kawałka. Ja nie kcem takih ótworuf! :P Gdyby nie to, muzyka miałaby u mnie najwyższą ocenę!

Po siódme - Sam nie wiem jak to opisać. W demo gra mi się... inaczej. Zupełnie inaczej niż w betę. Nie wiem dlaczego. W sumie zmieniło się niewiele. Nie wiem czy to pozytywne "inaczej", czy raczej "inaczej" negatywne. To zweryfikuję jutro. I oczywiście przedstawię swoje wniski na forum. Dla tekiej gry jak HOMM 5 warto!

PS - Wszystkim mającym kłopoty z ściągnięciem pl dema polecam kombinację: IDG+Flash Get+3,66 SMS :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować