Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Znamy pierwsze oceny Dragon Age II

150 postów w tym temacie

Dnia 08.03.2011 o 20:48, saborcat-14 napisał:

Po wgraniu aktualizacji dostępny był modyfikator wyglądu/ ekwipunek / import save z DO:O
oraz wybór poziomu trudności gry


Jakiej aktualizacji, demo nie miało żadnej aktualizacji.
Prędzej, żeś to chyba z torrentowego pirata sprawdzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2011 o 13:17, Principes napisał:

A, tak... Oceny. Oceny przeciętnemu graczowi zastąpiły zdrowy rozsądek. To recenzent
podaje na tacy przeciętnemu zjadaczowi chleba, co ma myśleć.
Mass Effect 2 mógł dostać i 11/10, co nie zmieniłoby faktu, że to kpina, a nie cRPG.
Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku Obliviona (produkcja Bethesdy).



A czy to naprawdę takie ważne czy gra jest RPG''em czy też nie? Chyba chodzi o to żeby zabawa była przednia, prawda? (w tym wypadku bronię Mass Effect''a 2 nie DA2)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2011 o 20:56, Pietro87 napisał:

Jakiej aktualizacji, demo nie miało żadnej aktualizacji.
Prędzej, żeś to chyba z torrentowego pirata sprawdzał.


http://www.dragon-age.pl/component/content/article/7-dragon-age-2/691-kreator-postaci-w-demo-da2.html
link to moda który wszystko odblokuje. Myślalem za na Gram.pl też było o tym wspominane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po zagraniu w demo bardzo sie na tej grze zawiodłem, aczkolwiek nie jest też taka zła osobiście jak miałbym ją ocenić to dałbym dobre 7\10 ale nie więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam niektóre komentarze to mam wrażenie że po drugiej stronie siedzą jakieś stetryczałe dziadki które zapomniały połknąć leków uspokajających...

Wychowałem się na starych rpg. ale są dla mnie już nie strawne, musiał bym być masochistą by wrócić do BG czy Icewind Dale.
Mam prace, sporo obowiązków i sporo innych form spędzania czasu, gra ma dawać przyjemność a nie marnować go na wgryzanie się w mechanikę rozgrywki.

Mass Effect 2 był jedną z lepszych gier poprzedniego roku. Nawet jeśłi nie jest to RPG. to w sumie guzik mnie obchodzi, nie interesuje mnie rozwodzenie się nad tym do jakiej kategorii należy gra. Uniwersum ME jest świetne (przeczytałem wszystkie książki i komiksy) a rozgrywka wciągająca i dla mnie jak i wielu innych to wystarcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2011 o 21:15, piginspace napisał:

Mass Effect 2 był jedną z lepszych gier poprzedniego roku. Nawet jeśłi nie jest to RPG.


Dokładnie. Był świetną grą AKCJI. I nie mam nic przeciw ocenom tegoż tytułu na poziomie 9/10. Bo na nie w pełni zasługuje.

Jednak mocno śmiałem się z tych wszystkich rankingów, w których ME2 zdobywał nagrody dla "Najlepszego cRPG roku", mimo, że z cRPG to on nie miał wiele wspólnego.

I podobnież jest z DA2. Dlaczego ludzie się burzą? Bo:

1. Twórcy wszędzie trąbią o następcy duchowego następcy BG. Innymi słowy jadą na sławie legendy, mimo, że DA2 z BG nie ma kompletnie NIC wspólnego (już DAO miał niewiele, ale na tyle dużo, że to jeszcze przeszło).

2. Recenzenci trąbią z kolei, jaki to wspaniały cRPG, jaki król tego gatunku. Jeśli taki jest król gatunku cRPG, to śmiało mogę powiedzieć, że gatunek umarł.


Gdyby twórcy DA2 powiedzieli jasno: "Już nie interesują nas oldschoolowe cRPG jak BG, mamy je w d**e. Teraz robimy DA2 - nawalankę dla casuali, którzy chcą sobie pograć bezstresowo, nie "męczyć" się czytaniem dialogów, rozmyślaniem nad taktyką czy w ogóle jakimkolwiek myśleniem" - i wydaliby takie DA2, jak jest teraz, wszystko byłoby ok. Gracze OCZEKIWALIBY "bezmózgiego" mordobicia, efekciarskiego, i takież by dostali, i byli szczęśliwi.

Jednak jeśli się wyciera sobie gębę takimi legendami, jak BG, to niestety, ale potem trzeba im sprostać i liczyć się z tym, że oczekiwania wobec gry również będą takiego kalibru, jakiego można oczekiwać po następcy legendy, a nie po kolejnym slasherze.

Tak więc winni są tu sami twórcy. Bo, niestety, ale robienie hype''u wokół gry i wyolbrzymianie jej wad, czy czerpanie ze sławy legendy nie tylko daje plusy w postaci płynącego ciurkiem potoku mamony, ale również zobowiązuje (i naraża na krytykę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2011 o 21:37, Tenebrael napisał:

Dokładnie. Był (MEII) świetną grą AKCJI. I nie mam nic przeciw ocenom tegoż tytułu na poziomie
9/10. Bo na nie w pełni zasługuje.

Ciekawe jakiej akcji, bo jeśli chodzi o strzelanie to był najgorszą i najnudniejszą strzelanką w jaką kiedykolwiek grałem. Sory, ale po dwóch misjach gdzie gra wyglądała tak:

- Dialog i wybór kwestii dialogowej, która zupełnie różni się od tego co powie bohater
- Schowaj się za zasłonę
- Strzelaj do wroga
- Przeskocz przez zasłonę
- Schowaj się za następną zasłonę
- Strzelaj do wroga
- Przeskocz przez zasłonę
- Schowaj się za następną zasłonę
- Strzelaj do wroga
- Przeskocz przez zasłonę
- Schowaj się za następną zasłonę
- Strzelaj do wroga
- Przeskocz przez zasłonę
- Schowaj się za następną zasłonę
- Strzelaj do wroga
- Przeskocz przez zasłonę
- Schowaj się za następną zasłonę
- Strzelaj do wroga
- Przeskocz przez zasłonę
- Schowaj się za następną zasłonę
- Strzelaj do wroga
- Przeskocz przez zasłonę
- Schowaj się za następną zasłonę
- Strzelaj do wroga
- Przeskocz przez zasłonę
- Dialog i wybór kwestii dialogowej, która zupełnie różni się od tego co powie bohater
- Schowaj się za następną zasłonę
- Strzelaj do wroga
- Przeskocz przez zasłonę
- Schowaj się za następną zasłonę
- Strzelaj do wroga
- Przeskocz przez zasłonę
- Schowaj się za następną zasłonę
- Strzelaj do wroga
- Przeskocz przez zasłonę
(..)

Grę sobie odpuściłem. Było jeszcze gorzej niż w jedynce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

RPG jak sama nazwa wskazuje jest rodzajem gry polegającej na graniu swojej roli, podejmowaniu decyzji itp. Jak DA2 można nazwać RPG, kiedy przy badziewnym kółku wyboru opdpowiedzi wybieram odpowiedź "Chodźmy na wschód", a bohater zamiast to powiedzieć pyta się (brata, siostry) czy dobrze się czuję. Mam w d... jak (on, ona) się czuje....chce iść na wschód i tyle. Pozatym ta gra wygląda jak koreańskie MMO i oceny i sławę zbiera tylko dzięki marce jaką wykreowała poprzedniczka plus dużemu marketingowi dzięki któremu ludzie rzucają się na nią jak szczerbaty na suchary.... This is a new shit... porażka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2011 o 21:54, Skwaru84 napisał:

Jak DA2 można nazwać RPG, kiedy przy badziewnym kółku wyboru opdpowiedzi
wybieram odpowiedź "Chodźmy na wschód", a bohater zamiast to powiedzieć pyta się (brata,
siostry) czy dobrze się czuję. Mam w d... jak (on, ona) się czuje....chce iść na wschód i tyle.

Mnie też to bardzo irytuje w nowych produkcjach od BioWare :/
Pies fikał to, że wybory nie wpływają na nic innego po za rozmową, ale chociaż mogli zrobić tak, że jak wybieram jedną odpowiedź, to bohater to mówi, a nie kompletnie co innego, bardzo często o innym zabarwieniu.
Wybieram coś chamskiego agresywnego, a odpowiada jak by kokietował. Bez komentarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2011 o 16:57, Filip41 napisał:

Jak choćby
Kane and Lynch i recenzji w jednej z redakcji zachodniego portalu. Wydawcą też było EA.
:)


Wydawca K&L pierwszej i drugiej czesci nigdy nie bylo EA tylko Eidos, a obecnie Square Enix.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2011 o 20:39, Graffis napisał:

Przeszedłem całe i nie znalazłem śladu cRPG. Proszę zatem wyjaśnij co miałeś na myśli...
bo ja zupełnie szczerze, jakbym nie szukał nie znajduję tam choćby procenta cRPG... może
pojedyncze promile... ale to i tak słabego i mało smacznego.


Chcesz mi powiedziec ze przeszedles cala gre niczym diablo, lecac na pale do przodu wycinajac wszystko w pien bez problemu? bez aktywnej pauzy? bez taktyki? Ja nie gralem jeszcze w pelna wersje, ale demo napewno nie wywarlo wrazenia na mnie ze gra sie zmienila, skoro druga czesc nie jest dla Ciebie rpg, to w takim razie pierwsza tez nie byla.Dla mnie dragon age to typowy rpg, ale widocznie ja mam inny punkt widzenia, dla przykladu taki baldurs gate nie zrobil na mnie zadnego wrazenia.

Jedynie co mi sie nie podobalo w Demie to troche dziwna grafika i krew, ktora sie lala jak z filmow tarantino :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2011 o 20:59, Stefan_Skellen napisał:

A czy to naprawdę takie ważne czy gra jest RPG''em czy też nie? Chyba chodzi o to żeby zabawa była przednia, prawda? (w tym wypadku bronię Mass Effect''a 2 nie DA2)

A czy to naprawdę takie ważne czy książka jest mrocznym fantasy, a film dramatem obyczajowym? Chyba chodzi o to żeby czytać literki dla samych literek lub oglądać obrazki dla samych obrazków, prawda?
To nie ważne, że nie ktoś nie lubi kina przygodowego albo literatury romantycznej, ma to czytać lub oglądać bo inni się przy tym dobrze bawią.

Podział na gatunki ma czemuś służyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie powstają jakieś hybrydy, w muzyce, w kinie czy w literaturze. Nie umniejsza to jednak ich świetności, zdarza się czasem nawet, że są lepsze niż te "czysto gatunkowe" dzieła. Jednakże z pewnych powodów do tej samej szufladki się ich nie wkłada.

W przypadku DA2, przeciętnemu tworowi (wybaczcie ale nie wierzę w to, aby BioWare stworzyło fabularnie coś lepszego niż do tej pory) próbuje się doczepić naklejkę cRPGowej "elitarności".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2011 o 20:38, TobiAlex napisał:

pepsi Wiedźmin 2 będzie "królował" tylko do listopada...

Good point. TESV zmiecie wsio.
Albo i nie :P Trza najpierw zagrać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety mój kolega po przejściu dema stwierdził że nie kupi gry i to w sumie wystarczy mi za recenzję a pogrywamy razem w pierwszą część ... sam sprawdzę jeszcze o co biega i sam zobaczę to demo ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2011 o 15:28, Avexil napisał:

A to ciekawe, oceny użytkowników na metacritic mówią coś innego (średnia 4/10)


Bo istnieją różne sposoby żeby pozytywnie nastawić recenzentów do gry ;D. Joke taki.
Tak na serio to już dawno nauczyłem się, że lepiej bazować na opiniach normalnych graczy i na te opinie patrząc wychodzi na to, że DA2 to jednak spory zawód. Szkoda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2011 o 15:28, Avexil napisał:

A to ciekawe, oceny użytkowników na metacritic mówią coś innego (średnia 4/10)


Obecnie już 3,4/10.

Ale to porównanie jest naprawdę świetne. Świetnie pokazuje, jak różna jest opinia GRACZY od opinii recenzentów. No bo rozumiem, jeśli średnia w recenzjach jest 80%, a graczy 73%. Luz. Ale jak różnica jest 83% vs 34% ??!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować