Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dzień kobiet na gram.pl: Grające kobiety - jak to z nimi naprawdę jest?

94 postów w tym temacie

gram.pl

Dziś dzień kobiet. Z tej okazji Zaitsev postanowił rozeznać się w temacie, będącym połączeniem dwóch rzeczy, o których nie ma nawet bladego pojęcia - grach wideo i kobietach. Przeczytajcie jego tekst o grających paniach.

Przeczytaj cały tekst "Dzień kobiet na gram.pl: Grające kobiety - jak to z nimi tak naprawdę jest?" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że mi też częściej zdarza się spotkać grające kobiety. Żeby nie szukać daleko - moja osobista dziewczyna lubi pykać w samochodówki, GTA i nawet FPSy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2011 o 14:31, kubafk7 napisał:

A Nickelback ma genialne piosenki dude. Nie znasz się.

Zaitsev''owi cos nie wyszedl zart z Nickelback bo pisze:
"Jeszcze parę lat temu szansa na spotkanie kobiety-gracza w prawdziwym życiu była mniejsza, niż na usłyszenie dobrej piosenki Nickelback. "
"Kobiety grały tak chętnie już 9 lat temu. Potwierdzają to starsze badania jeszcze z 2002 roku (również przeprowadzone na zlecenie Entertainment Software Association). Wykazały one, że kobiety już wtedy stanowiły 38% procent ogólnej liczby graczy."

wiec jak pare lat temu szanse na uslyszenie dobrego utworu Nickelback byly wyzsze od 38% to chyba niezly wynik XD

ps: ta pani na drugim zdjeciu to raczej "gra" patrzac na kat pod jakim patrzy na ekran

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Współczuje tej kobiecie na ostatnim zdjęciu, naprawdę. Musi szukać po całym monitorze gdzie co jest, imo takie wielkie "coś" to pomyłka przy takiej odległości od komputera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a brakuje mi tutaj pań grających bardziej na poważnie
http://dziewuchy-gaming.pl/ - nie jestem w żaden sposób związany z tym portalem, dla jasności, wskazuję tylko na coś znacznie ciekawszego, od dziewcząt klikających Farmwille

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Epicki artykuł, a ta pani na pierwszym zdjęciu niczego sobie ^^. Gdyby moja dziewczyna, tak chciała zagrywać się w gry. Aczkolwiek z umiarem, umiarem .. Co za dużo również nie zdrowo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2011 o 14:41, przyczaj napisał:

Współczuje tej kobiecie na ostatnim zdjęciu, naprawdę. Musi szukać po całym monitorze
gdzie co jest, imo takie wielkie "coś" to pomyłka przy takiej odległości od komputera...

Też tak myślę.
Ja ogólnie nie znam zbyt wielu Pań grających w gry ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2011 o 15:13, Ari13 napisał:

Moja mama ma 45 lat i pyka w Mu Online dobre 8 godzin dziennie...

Nie wiem czy śmiać się czy płakać.


Omg, i nie nudzi jej się? Przecież MU to hack''n''slash tak uproszczony, że trudno przy tym spędzić dłuższą chwilę i się nie znudzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eeehhhh Jak ja bym chciał poznać chociaż jedną grającą panią...
W mojej aktualnej szkole to ze świecą szukać... może na studiach będzie lepiej...
Jak dziewczyna to tylko Gamerka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ulubiona gra mojej dziewczyny to właśnie Diablo 2 :-) Na trójkę czeka z większa ochotą niż na nowe kolekcje w sklepach z odzieżą!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gram często z moją siostrą w Civkę IV i niekiedy potrafi mnie rozłożyć, podobnie jak gramy z dziewczyną mojego kumpla w CS''a... potrafi sama z botami 5 na 5 nas rozwalić.

Tak czy inaczej, nie ma już czegoś takiego że gry komputerowe to tylko domena mężczyzn. Jak zobaczyłem zawody w Sudden Attack i była kategoria kobiet... Wymiatały lepiej niż faceci.

Kończąc: wszystkim gramowiczkom życzę miłego Dnia Kobiet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.03.2011 o 15:43, Muradin_07 napisał:

Kończąc: wszystkim gramowiczkom życzę miłego Dnia Kobiet :)


W swoim imieniu ślicznie dziękuję.

A co do grających pań, to artykuł mnie na równi pocieszył, co rozśmieszył. Z jednej strony miło wiedzieć, że nie jest się odosobnionym przypadkiem kobiety lubiącej pograć w konkretne gry, ale , do licha, gry na fecebooku? Cooking mama? A może dorzucicie jeszcze ubieranie laleczek albo kolorowanki to tych statystyk (o Sims''ach tu nie wspominam, bo te są jak Disco Polo - niby nikt nie słucha, a słowa zna każdy)? Zgrozo! Szkoda, że zabrakło tu informacji o średniej wieku ankietowanych pań. Co do podziału obowiązków - to faktycznie bywa trudne, ale producenci i dystrybutorzy też tego nie ułatwiają. Z jakiegoś powodu większość gier na które czekam, musi zawsze wychodzić w czasie sesji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ech, przypomniały mi się stare dobre czasy, gdy miałam jeszcze stary komputer (karta graficzna Herkules, monitor monochromatczny, innych danych nie pamiętam :( ). Poszłam w odwiedziny do koleżanki, której brat posiadał bardziej wypasiony sprzęt (kolorowy monitor). Pokazała mi grę Piękna i Bestia, jakoś mnie nie porwało. Na szczęście ma starszego brata :D Po raz pierwszy zobaczyłam Dooma - przepadłam. Do tej pory lubię wirtualnie postrzelać, choć bardziej lubię gry RPG. Oczywiście przeszłam przez wszystkie wersje Diablo, UT, CS, potem odkryłam MMO - tutaj przede wszystkim GW.
Pamiętem też czasy, nie tak dawno temu 2002 lub 2003 rok, gdy wzbudzałam sensację wśród koleżanek mówiąc, że lubię w coś przyciąć; wśród facetów komentarze były lepsze - wow, normalna laska jesteś :D
Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować