Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Microsoft przyznaje się do błędów przy Games for Windows Live

32 postów w tym temacie

Mta, Bulletstorm tak cudownie wykorzystywał GFWL, że do dziś nie udało mi się ściągnąć zawartości edycji limitowanej, przez jakiś dziwny bład w marketplace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja też po dziś dzień nie moge się cieszyć zawartościa limitowaną z BS, jak bym wiedział, że tak się stanie to wcale preordera limitowanej wersji bym nie zamawiał, tylko zwykłą wersję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Staram się omijać szerokim łukiem gry wymagające GFWL do działania. Mam kilka ale to margines w porównaniu do całej kolekcji. Wątpię by w moim przypadku cokolwiek się w tej dziedzinie zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja lubię GfWL właśnie ze względu na achievementy. Ale Microsoft mógłby pokazać, że zależy mu na rynku PC wydają Alana Wake''a :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Games for Windows Live a idź Pan z tym daleko. Byle dalej ode mnie. Nie cierpię tego programu. Niby wszystko ma co potrzebne, ładnie wygląda interfejs ale na steamie to wszystko lepiej chodzi i dodatkowo jest przejrzyściej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2011 o 13:18, RaVmAsTeR napisał:

Jak ktoś ma problemy z dodaniem kodu w grze, to powinien włączyć sam GFW Marketplace
albo z poziomu jakiejś gry poprzez "HOME" i przy opcji redeem / wymień kod wpisać ten
klucz do limited edition

wpisywałem i wyskakuje, że niepoprawny klucz, bo był już raz wpisany, a w marketplace teraz wyswietla błąd i nie wyświetla zawartości i do tego jeszcze się wykrzacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No samo to GFWL jest faktycznie nie przystosowane dla PC ogólnie można powiedzieć że nie istnieje ;p.
Przez co sporo osób miało/ma problemy z ostatnią grą jak np. Bulletstrom i dodatkową zawartością a wszystko tylko dla tego że na płytce zabrakło Games for Windows Marketplace client :< i po instalce gry trzeba wywalić cały ten GFWL i ściągnąć ze strony Microsofta "Games for Windows Marketplace" i z tego instalować ten mocarny program by poprawnie pobrać limitowaną zawartość dla gry w MP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2011 o 13:27, Mefisto napisał:

wpisywałem i wyskakuje, że niepoprawny klucz, bo był już raz wpisany, a w marketplace
teraz wyswietla błąd i nie wyświetla zawartości i do tego jeszcze się wykrzacza.


Tak to wygląda?

20110309132951

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GfWL to bardziej utrudnienie dla graczy niż pomoc. Sam również omijam gry z tym logiem (które w dodatku szpeci pudełka :P). Poza tym przez cały ten proces "certyfikacji" producenci nie mogą od razu wydawać patchy do swoich gier, ponieważ każda nowa zawartość/zmiany muszą przejść przez ten proces.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Również Epic z Bulletstorm wykonali doskonałą pracę w promowaniu Games foir Windows Live"

Że słucham? "Promowaniu"? Raczej wymusił na graczach korzystanie z tego badziewia, nazywajmy rzeczy po imieniu...

Zresztą, dzięki owemu wspaniałemu GfWL w Bulletstorma zagrałem po pół h użerania się z tym szajsem, zanim łaskawie udało mi się grę odpalić.

Dla M$ mam tylko jedno dobre motto, które idealnie wpasowuje się w to, co myślę o GfWL: "Lepiej gó**o zrobić, niż zrobić gó**o".

Amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z ciekawosci sprawdziłem jescze raz - wpisałem kod i ...ten kod został już użyty, a zawartości jak nie było tak nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2011 o 13:36, Mefisto napisał:

> > wpisywałem i wyskakuje, że niepoprawny klucz, bo był już raz wpisany, a w marketplace

Dnia 09.03.2011 o 13:36, Mefisto napisał:

tylko ten czerwony napis u mnie jest widoczny


Skoro wyskoczył taki błąd z kluczem za pierwszym razem to nie pozostaje nic innego, jak wysłanie kilku screenshotów do supportu/sklepu w którym kupiłeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2011 o 13:44, RaVmAsTeR napisał:

Skoro wyskoczył taki błąd z kluczem za pierwszym razem to nie pozostaje nic innego, jak
wysłanie kilku screenshotów do supportu/sklepu w którym kupiłeś


pierwszy raz gdy wpisałem, klucz działa, pobrało zawartość, ale pod koniec pobierania pojawił się błąd i od tamtej pory teraz nic nie ma, nie wiem jak to cofnąć i pobrac raz jeszcze bo nie mam do tego wglądu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie znosze kazdej aplikacji, ktora przed zwyczajnym odpaleniem gry zmusza mnie do nastepujacych czynnosci:
- instalacja dodatkowej aplikacji zupelnie nie majacej zwiazku z gra
- zrobienie konta
- wiaze konto z gra
- musze ja odpalic przy uruchamianiu gry
- musze sie zalogowac do niej przy uruchamianiu gry
steam i gfw/gfwl sa dla mnie tak samo g. warte, nie lubie jak ktos mnie zmusza do swoich pierdolowatych aplikacji, gre to ja chce odpalic, pograc i wylaczyc bez zadnych dodatkow, achivmenty mnie nie obchodza, gamerscore tez, matchmakingu na pc nie powinno byc - to rozwiazanie z konsol i tak dalej, do tego takie aplikacje sa zrodlem dodatkowych bledow, jakby same gry ich nie mialy wystarczajaco, nawet jak chca dolaczyc steamworks czy gfw do gry to powinna byc mozliwosc grania bez tych badziewi

dla mnie gfw i steam to malware - złośliwe oprogramowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować