Zaloguj się, aby obserwować  
MDek

CO BĘDZIE PO WINDOWS VISTA ?

29 postów w tym temacie

Systemem, który pierwszy ujrzy światło dzienne po Viście będzie Fiji (Fidżi), a nie jak zapowiadano wcześniej, Vienna.

Fiji do tej pory było przez niektórych określane jako Vista R2, co może sugerować, że wersja ta ma być jedynie pewnego typu rozszerzeniem Visty. Aktualnie brak jest jakichkolwiek informacji na temat tego, jak nowe systemy mają wyglądać.

Również daty wydania kolejnych systemów nie są jeszcze znane, obserwatorzy obawiają się, że opóźnienie Visty może wywołać efekt domina, odsuwając kolejne premiery w bliżej nieokreśloną przyszłość. Microsoft pokazał jednak, że potrafi pracować nad wieloma dużymi projektami na raz, jak chociażby w przypadku Visty i SP3 dla XP. Przed ogłoszeniem przesunięcia premiery Visty, firma dążyła do wydawania nowych wersji co dwa lata, co sugerowało by, że Fiji spodziewać się można w okolicach roku 2008, a Vienny w 2010. Serwerowy system Longhorn Server ma ukazać się w 2007 roku, tak przynajmniej wynika z ostatnich zapowiedzi firmy. Kolejne edycje z tej gałęzi, Longhorn Server R2 i Vienna Server mają pokazać się odpowiednio w 2009 i 2011 roku.
Ciekawe jakie bedzie miał wymagania ?? :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2006 o 20:09, Abi Dalzim napisał:

Mógłbyś chociaż dla przyzwoitości podać, że wziąłeś to z www.dobreprogramy.pl ...

no tak sorry zapomnałem. Wziołem to z www.dobreprogramy.pl :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po Windows Vista będzie "Windows Big G" :].

Ja mam dość tych wszystkich zmian - mogłaby każda gra działać pod spatchowanym Win ''98 i byłby spokój ;p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> CO BĘDZIE PO WINDOWS VISTA ??!!!!!

Potem będzie ciemność. A potem nie będzie już nic.

:-) Powaga. Nie wiem czy Windows utrzyma się do 2010 r. Bardziej prawdopodobne jest to, że wtedy Apple będą już duuużo lepsze. Zresztą na obecną chwilę nie mam najmniejszego zamiaru używać Visty, już nie mówiąc o dalszych Windach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2006 o 20:12, Backside napisał:

Ja mam dość tych wszystkich zmian - mogłaby każda gra działać pod spatchowanym Win ''98 i byłby spokój ;p.

Z tym tylko, że win 98 jest niestabilny, brzydki i jak już wszyscy mieli by jego i tylko jego, MS by zbankrutował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.04.2006 o 20:12, Backside napisał:


Ja mam dość tych wszystkich zmian - mogłaby każda gra działać pod spatchowanym Win ''98 i byłby
spokój ;p.

Po co ludzoim Vista? Xp tez miał byc supergenialny i się nie wieszać a bugów jest więcej niż w 98:(. Wydałem kupe kasy za ładniejszą grafike i niby lepszą ergonomię. ZakłAdam się że do Visty wyjdą 4 service paki (płatne) i patche 8 razy w tygodniu. dla jakichs magików od grafiki,naukowców lub superkoncernów nowe systemy są jak nabardziej potrzebne, ale robienie ich na skale masową...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2006 o 20:24, Sebacom napisał:

Niemogli by zrobić jednego świetnego systemu i go tylko ulepszać a nie robić ciągle nowe i
nowe......


Jak zrobisz system, który nie będzie wymagał zmian pod naciskiem producentów sprzętu (którzy co roku wprowadzają nowe, "rewolucyjne" architektury) to zgłoś się do Microsoftu, potem do Apple, a no końcu po Pokojową Nagrodę Nobla. Takie coś jest niemożliwe przy aktualnej koncepcji rynku PC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2006 o 20:17, lampak napisał:

Z tym tylko, że win 98 jest niestabilny, brzydki i jak już wszyscy mieli by jego i tylko jego,
MS by zbankrutował.


To, ze MS nie jest organizacją charytatywną i zarabia na Widnowsach tłumaczyć nie musisz :].

Czy brzydki? Nie wiem co w nim było brzydkiego - mi przez 4 lata nie przeszkadzał Win 95, przez 5 lat Win 98 - teraz może jak się przyzwyczaiłem do XP''ka to będą mi się wydawały mniej przyjazne oku, ale "wtedy" brzydki nie był sądzę, że bym się łatwo przyzwyczaił.

A czy XP jest stabilny? Mi ''98 zaczął szwankować po jakichś 3 latach bez formatu, XP ledwo po roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2006 o 20:33, Backside napisał:

Czy brzydki? Nie wiem co w nim było brzydkiego - mi przez 4 lata nie przeszkadzał Win 95, przez
5 lat Win 98 - teraz może jak się przyzwyczaiłem do XP''ka to będą mi się wydawały mniej przyjazne
oku, ale "wtedy" brzydki nie był sądzę, że bym się łatwo przyzwyczaił.


Heh, ja długo szukałem odpowiedniego wyglądu dla XP. Przeglądałem tapety, tematy, skiny itd. W końcu... wyłączyłem wszystkie te bajerki (łacznie z tapetą). Po co ma się pamięć marnować. Już o dłuższego czasu pracuje na "surowym" XP, który wygląda jak 98, pod ikonkami mam przyjemny dla oka niebieski kolor (nie ten standardowy zielony wypalający oczy), a kursor to zwykła czarno-biała strzałka. Działa świetnie, już raczej nie zmienię.

Dnia 13.04.2006 o 20:33, Backside napisał:

A czy XP jest stabilny? Mi ''98 zaczął szwankować po jakichś 3 latach bez formatu, XP ledwo
po roku...


Coż, 98 był świetny do pojawienia się nowszego sprzętu. Potem nie dawał rady :( Mi jakoś Windows XP nigdy nie szwankuje. Jak przeglądam wypowiedzi ludzi w Internecie, to myślę, że mam specjalne wydanie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może by tak najpierw poczekać aż ta Vista wyjdzie ?
Takie gdybanie jest, ze tak powiem trochę bezcelowe. Przy dzisiejszej szybkości rozwoju ogólnie pojętej elektroniki to jeszcze Vista przed wyjściem się kilka razy pozmienia, a jej następcy to już wogóle.
Poczekajmy, wyjdzie, potestuje się i wtedy będzie można oceniać czy system jest stabilny, czy nie, czy spełnia wymagania większości, czy nie. A teraz. A teraz możemy mieć nadzieję, że cali i zdrowi do tej premiery doczekamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2006 o 20:53, Ponury rzniwiaż napisał:

Zrobiłem dokładnie tak samo ps wylacz w pulpit system zakladka efekty i kliknij dostosuj dla
maksymalnej wydajnosci bedzie jeszcze szybciej.


Nie wmówisz mi, że masz dokładnie ten sam odcień niebieskiego zamiast tapety :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2006 o 20:57, Ponury rzniwiaż napisał:

A to zależy jaki masz monitor swoja droga ciekawe czy pod winodws vista z wylaczonymi bajerami
pulpit bedzie wygladal jak w 98 i xp-ku??


Hmmm to już chyba zupełnie inna technologia... Pulpit 3D i takie tam. Ale zobaczymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2006 o 20:53, Feniks napisał:

A może by tak najpierw poczekać aż ta Vista wyjdzie ?
Takie gdybanie jest, ze tak powiem trochę bezcelowe. Przy dzisiejszej szybkości rozwoju ogólnie
pojętej elektroniki to jeszcze Vista przed wyjściem się kilka razy pozmienia, a jej następcy
to już wogóle.
Poczekajmy, wyjdzie, potestuje się i wtedy będzie można oceniać czy system jest stabilny, czy
nie, czy spełnia wymagania większości, czy nie. A teraz. A teraz możemy mieć nadzieję, że cali
i zdrowi do tej premiery doczekamy.


Nie jest bezcelowe, bo mozemy obserwować rozwój serii Windows od 3.11 i z każdą nową eycja jest gorzej.
Mówione jest oczywiście, że "lepiej", że "udogodnienia, optymalizacja, kompatybilność", a potem system po roku się sypie, ściąga co tydzień aktualizacje.

Myślisz, że ta Vista to będzie jakaś rewolucja? Program bezbłędny jak "01" ?

Mało kto w to wierzy, ale za to producenci wiedzą, że to niezły interes. Zaczną robić gry i programy własnie pod Vistę, żeby każdy był "zmuszony" do wydania kolejnych kilku baniek.

Ja nie potrzebuję udgogodnień, bo wykorzystuję mozliwość kompa w małym stopniu. Nie potrzebna mi żadna Vista, ale pewnie za kilka lat nie będę miał wybory, z wyżej opisanego powodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować