Zaloguj się, aby obserwować  
MDek

CO BĘDZIE PO WINDOWS VISTA ?

29 postów w tym temacie

Dnia 13.04.2006 o 20:58, Matteos napisał:

> A to zależy jaki masz monitor swoja droga ciekawe czy pod winodws vista z wylaczonymi
bajerami
> pulpit bedzie wygladal jak w 98 i xp-ku??

Hmmm to już chyba zupełnie inna technologia... Pulpit 3D i takie tam. Ale zobaczymy.


No i xp mial byc zupelnie inny niz 98 a wylacz wszystkie efekty no i co masz windows 98:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2006 o 20:33, Backside napisał:

A czy XP jest stabilny? Mi ''98 zaczął szwankować po jakichś 3 latach bez formatu, XP ledwo po roku...

To nie zależy tyle od windowsa, co od sposobu jego użytkowania i ilości wirusów w sieci. U mnie jakoś miałem formata tak średnio co rok, niezależnie od windowsa. Ale rekord należy do ikspeka.
Kiedyś miałem dwie windy jednocześnie - xp i 98. XP używałem pprzez cały czas, 98 - nadzwyczaj rzadko. Jednak większość zawieszeń się komputera należało do 98. W wypadku XP częściej da się wyłączyć zawieszony program przez alt+ctrl+del. A i tak rzadziej jest to konieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2006 o 21:02, Ponury rzniwiaż napisał:

No i xp mial byc zupelnie inny niz 98 a wylacz wszystkie efekty no i co masz windows 98:)

No, może tylko jądro pozostaje lepsze... Gdyby tak było, nie byłoby programów działających tylko pod win xp. A developerzy nie ograniczaliby swoich odbiorców, jeżeli nie mieli by pwodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.04.2006 o 20:30, Matteos napisał:

Jak zrobisz system, który nie będzie wymagał zmian pod naciskiem producentów sprzętu (którzy
co roku wprowadzają nowe, "rewolucyjne" architektury) to zgłoś się do Microsoftu, potem do
Apple, a no końcu po Pokojową Nagrodę Nobla. Takie coś jest niemożliwe przy aktualnej koncepcji
rynku PC.

Nom tak, ale czy niemogli by aktualizować jeden system tak często by niebyło wymagane tworzenie nowego?
Moim zdaniem te nowe systemy jak i tyle wersji Visty to tylko zbicie kasy.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam Visty, ale 6 giga na gołegy OS, to przesada. Bo ma przezroczyste okienka? Aby to mieć w KDE trzeba doinstalować z 4 mega. Odpaliłem sobie te przezroczystości, ale wybaczcie, komp mi mulił. Po trzech minutach wyłączyłem, Jest jeszcze LookingGlass, taki menadżer okien 3D, zassałem sobie wersje live, ale wymagania straszne. POszedłem do kumpla, bo ma mocniejszy komputer. Szmera, bajera, ale nikomu nie chce się pisać aplikacji dostosowanych tylko pod to środowisko graficzne. Novell wypuścił wersje xserwera xgl, no, jak się ma akcelator grafiki, to czemu wyświetlać za jego pomocą tylko w zwykłym 2D. Ładnie wygląda, ale tylko jak się ma NVidię, e, bajery i tyle.
A z XP-eka nie zrezygnuję, jak gry bęða na nim chodziły, to bęðe miał xp-eka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy narzekacie na Windows Viste, że ma wysokie wymagania a to nie prawda ostatecznie starczy komp z 1,5GHz prockirm 512 RAM i dobrą kartę graficzną jeśli chcecie zobaczyc wszystkie efekty visty, a my mamy sie zastanawiac nad następnym windowsem, jakie będzie miał wymgania w 2010 roku ?? Pewnie nieziemskie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

będzie windows touch(nie wiem jak to sie pisze :P, fonetycznie: tacz) oparty na reakcji okien OSa na dotyk użytkownika, czyli jeździmy paluszkami po ekranie :P wszystko 3D i obsługiwane dosłownie jedną ręką :P

a wymagany pewnie będzie już jakiś lepszy dwurdzeniowy procesor i z 2gb ramu i grafa klasy gf7xxx :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2006 o 23:17, janosikPL napisał:

będzie windows touch(nie wiem jak to sie pisze :P, fonetycznie: tacz) oparty na reakcji okien
OSa na dotyk użytkownika, czyli jeździmy paluszkami po ekranie :P wszystko 3D i obsługiwane
dosłownie jedną ręką :P

a wymagany pewnie będzie już jakiś lepszy dwurdzeniowy procesor i z 2gb ramu i grafa klasy
gf7xxx :P



Chyba ktoś tu niezrozumiał o co chodzi. Została juz wydana nazwa następnego OS''a bedzie to Windows FIGI. A my sie mamy zastanowic na czym bedzie polegał system, jakie wymagania bedzie potrzbował itd. itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować