Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Paradox Interactive ujawnia Europa Universalis III Chronicles

17 postów w tym temacie

Dnia 09.03.2011 o 23:11, damlon napisał:

A wiadomo czy Cenega wyda ten zestaw w Polsce?


Niezależnie od tego polecam kupić grę albo na Gamersgate albo ewentualnie na Steam.
W ten sposób masz natychmiastowy dostęp do aktualnych patchy oraz dodatków. W tym temacie cenega totalnie daje ciała - pomimo tego, że Paradox wydał już jakiś czas temu czwarty dodatek Divine Wind, to cenega nawet nie umieściła go w swym planie wydawniczym. Trzeci z dodatków - Heir to the Throne wydali chyba z około rocznym poślizgiem - i to w takiej cenie, że na GG/Steam w tej samej cenie można to było kupić bez żadnych promocji. O wydawaniu patchy to już w ogóle nie wspominam.

A ponieważ okresowo na całą serię EU III zarówno na GG jak i Steam są obniżki (czasem dochodzą do 70% ceny!), to przy odrobinie cierpliwości można tą grę i większość dodatków kupić za jakieś śmieszne grosze - dla przykładku EU III + Napoleon''s Ambition + In Nomine + Heir ToThe Throne dało się w grudni dopaść w cenie 10-15euro komplet!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja póki co dalej zagrywam w Hearts of Iron III

Słabość do okresu 1936-1944 :)

Szczególnie Hiszpanii, Francisca Franca y Bahamonde i powstania Falangi przeciw komunistom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.03.2011 o 23:58, Elkhwind napisał:

Mam EU3 Complete (NA, IN, HTTT), a tu wydają kolejny pack.

HttT nie wchodzi w skład pakietu Complete, tam są tylko pierwsze dwa dodatki NA oraz IN. W sumie to wydawanie kolejnych zbiorczych kompilacji EU3 jest nawet sensowne, bo gdyby chcieć czekać na finalny pack, to można by się mocno postarzeć. W końcu EU3 swoje lata już ma, a twórcy jak widać nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa w sprawie dodatków :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"...kompletne wydanie oryginalnej gry wraz z zestawem czterech rozszerzeń: Napoleon’s Ambition, In Nomine, Heir to the Throne and Divine Wind oraz Grand Strateg....

Może ktoś mnie oświecić co to jest to Grand Strateg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co czego w EU nie lubię - podbój świata. Dlaczego nie ma gier polegającym za samych zarządzaniu i sporadycznych podbojach, by mapa pod koniec wyglądała tak jak powinna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2011 o 14:42, Woo-Cash napisał:

Co czego w EU nie lubię - podbój świata. Dlaczego nie ma gier polegającym za samych zarządzaniu
i sporadycznych podbojach, by mapa pod koniec wyglądała tak jak powinna?


Polecam SimCity 4.

PS Tak, to było żlośliwe, ale podbój jest wpisany w politykę światową, zwłaszcza tę dawniejszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2011 o 16:37, Vojtas napisał:

PS Tak, to było żlośliwe, ale podbój jest wpisany w politykę światową, zwłaszcza tę dawniejszą.

Z tego co wiem żaden kraj nie osiągnął dominacji w tamtych okresie, poza Francją za Napoleona. Druga sprawa, serii brakuje wszelkiego rodzaju traktatów sojuszniczych, by mówić o realizmie. Za mało to opcji jak dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.06.2011 o 19:03, Woo-Cash napisał:

Z tego co wiem żaden kraj nie osiągnął dominacji w tamtych okresie, poza Francją za Napoleona.
Druga sprawa, serii brakuje wszelkiego rodzaju traktatów sojuszniczych, by mówić o realizmie.
Za mało to opcji jak dla mnie.

Raczej Polska Jagiellonów albo Turcja czy Tatarzy niż Francja. EU nie obejmuje XIX wieku.
I tak naprawdę to nie chodzi o podbój świata, ale o to jak działała ówczesna polityka. Praktycznie wszystkie konflikty rozwiązywane były militarnie, więc strona militarna musi być najsilniej zaznaczona. A i tak nie podbój chodzi, ale częściej o utrzymanie stanu posiadania.

PS. Bah sam nie mam tego napoleońskiego dodatku, stąd ten komentarz. Ale i tak sama Francja i tak nie urosła tak znacznie. Na reszcie podbitych ziem były tworzone państwa satelity.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utrzymanie, jakie utrzymanie?
Francja rozwala wszystko i wszystkich. Jest najpotężniejszym państwem na świecie.
Ewentualnie, po zjednoczonej i zwesternizowanej Rosji.
czy tam Polsce, czy co tam podbije Moskwę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

"...kompletne wydanie oryginalnej gry wraz z zestawem czterech rozszerzeń: Napoleon’s Ambition, In Nomine, Heir to the Throne and Divine Wind oraz Grand Strateg....

Może ktoś mnie oświecić co to jest to Grand Strateg?

Podbijam pytanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować