Zaloguj się, aby obserwować  
Mookry

Broń & Amunicja

62 postów w tym temacie

Dnia 16.04.2006 o 20:14, Arkadiusz napisał:

w polsce wychodzi "Broń i Amunicja" magazyn strzelecki, sa juz trzy numery, czwarty powinien
sie niedlugo pojawic


w sumie było już ok .11 numerów tego pisemka, ale jak już pisałem wole inną pozycje prasową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2006 o 19:23, Marcin-91 napisał:

w sumie było już ok .11 numerów tego pisemka,


chyba mowimy o roznych czasopismach, to ktore ja mam to numer 2 (listopad/grudzien 2005)

Dnia 17.04.2006 o 19:23, Marcin-91 napisał:

ale jak już pisałem wole inną pozycje prasową.


ja tez tego nie czytam, ale ten numer dostalem na pamiatke (zdjecia ze str 46-48 to moj ogrodek :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.04.2006 o 19:36, Arkadiusz napisał:

ja tez tego nie czytam, ale ten numer dostalem na pamiatke (zdjecia ze str 46-48 to moj ogrodek
:P)

A co takiego tam masz, że zostało to uwiecznione w prasie strzeleckiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2006 o 11:08, Arkadiusz napisał:

> A co takiego tam masz, że zostało to uwiecznione w prasie strzeleckiej?

malownicze tło :P

do czego? mógłbyś uchylić rąbka tajemnicy? domyslam się że w Twoim ogrodzie była robiona jakas prezentacja czegoś lub wywiad?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2006 o 11:12, Marcin-91 napisał:

> > A co takiego tam masz, że zostało to uwiecznione w prasie strzeleckiej?
>
> malownicze tło :P
do czego? mógłbyś uchylić rąbka tajemnicy? domyslam się że w Twoim ogrodzie była robiona jakas
prezentacja czegoś lub wywiad?


zdjecia do artykulu o jakiejs broni, mam fajny ceglasty mur i rozjezdzona trawe ktora wyglada jakby byla powalona wlasnie od smigiel helikoptera :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.04.2006 o 11:18, Arkadiusz napisał:

zdjecia do artykulu o jakiejs broni, mam fajny ceglasty mur i rozjezdzona trawe ktora wyglada
jakby byla powalona wlasnie od smigiel helikoptera :P

Spox. Fajna pamiatka, taka fotka w prasie fachowe :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Co zrobić jesli chces dostac pozwolenie:

Opcja1. Zgłoś sie do klubu strzeleckiego w swoim mieście na szkolenie strzeleckie. (kosztuje nie mniej niz 800 nie wieścej niż 1500 zł) . Jeśli zdasz, ludzie w klubie pomoga ci zdobyc pozolenie na broń.

Opcja2. Pójdź na najbliższy posterunek policji, tam zostaną ci udzielone info. o wymaganych dokumentach i procedurach niezbędnych, aby zdobyć pozwolenie na broń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie prawde mówiąc ASG jakoś szczególnie nie jara. Dobry sprżęt do ASG (karabin+luneta/cel.kolimator.+kulki+maksa/okulary) kosztuje tyle samo co szkolenie strzeleckie, ew. pistolet (jak ktos ma pozwolenie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No jasne, z tymże ilu z Was ma pozwolenie na broń? A jeśli nawet to ile ma czasu, żeby sobie postrzelać? Pestki kosztują, a kulki są tanie. Ze zwykłego pistoletu nawet ze ślepaków w lesie nie postrzelasz, za to z ASG można robić super bitwy pozorowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj, że pozwolenia na broń na tzw. "piękne oczy" nie dostaniesz. Musisz mieć konkretny powód dla którego o broń się starasz. Chyba, że chodzi o broń myśliwską, ale to dużo nie zmienia. Opłaty za działanie w kole łowieckim są spore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Widzę że dawno nikt tego tematu nie odwiedzał jednakże mam nadzieję że będzie obecny tu fachowiec w tej dziedzinie ;)

Otóż jaką dokładną nazwę ma broń zamieszczona na tych obrazkach? To jest jedna i ta sama. Przepraszam za obrazki, robione na szybko ale jest opcja przybliżenia mam nadzieje że to nie będzie problem.

Wygląda jak kaliber 38 ale dokładnie tego nie wiem.

20160106162240140

20160106162257984

20160106162315375

20160106162324734

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.04.2006 o 11:51, HumanGhost napisał:

Czy ktoś się może orientuje jak teraz wygląda procedura przyznawania pozwolenia na broń palną? Byłbym wdzięczny za jakiś link. :-)

Smutna prawda jest taka że u nas w kraju jest wydawanie pozwolenia zależnie od humoru dzielnicowego.

To jest jeszcze pozostałość komunistyczna, gdyż bezbronny kraj jest krajem bardziej potulnym i łatwiej nim sterować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06/01/2016 o 16:25, Slappy napisał:

Otóż jaką dokładną nazwę ma broń zamieszczona na tych obrazkach?

Zapytaj na reddit.com/r/firearms albo /r/guns

Jak znasz tytul filmu to tu tez mozesz sprawdzic:

http://www.imfdb.org/wiki/Main_Page

@abemtin

Jak nie masz zalozonej niebieskiej karty czy nie urzadzasz pijackich burd to nie powinienes miec problemu.

Edytowano przez kuba9876543210

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować