Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

BioWare zaskoczone niskimi ocenami Dragon Age II

188 postów w tym temacie

10/10 to jest geniusz pod każdym względem
9/10 to bardzo dobra gra z przebłyskami geniuszu
8/10 to bardzo dobra gra
7/10 to dobra gra z niewielkimi wadami
6/10 to dobra gra ze sporą ilością wad
5/10 to niewyróżniający się przeciętniak
4/10 to gra poniżej przeciętnej
3/10 to nieudana gra w którą da się jednak jakoś grać
2/10 to gra w którą grają tylko prawdziwi zapaleńcy
1/10 to gra w którą podoba się tylko jej developerom

Patrząc przez pryzmat tego co czyta się w recenzjach i słyszy od graczy to w mojej skali ocen DAII ma 6+ w obecnej wersji, ze wszystkimi DLCkami może dobije 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich fanów Bioware.Te niskie oceny wynikają tylko z tego że Dragon Age,zajmuje się mało utalentowane studio z Edmonton(studio odpowiedzialne za NWn, Bg w przeszłosci i właśnie teraz DA.).Dlatego najbardziej utalentownym studiem Bioware ,są właśnie ludzie z Monteralu(Jade Empire,KOTOR,ME).I to właśnie szefowie Bioware i EA koncetruja się na jbardziej zananej marce od Bioware czyli ME.Dlatego spokojnie jak wyjdzie ME 3 ,to zrobi istną rzeź wsród RPGów konkurencji.

A co do słabych ocen,mam je po prostu gdzieś ,i tak kupie tą gre.


PS.O widze już pospolity zlot fanów Wiedźmina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh BioWare to idioci... główną zaletą DA1 była jego klasyczność... to że był, jak to pisano, "duchowym spadkobiercą BG"... a ci debile wzięli i wszystko to z DA2 wycięli zastępując rozwiązaniami, które owszem świetnie się sprawdziły w serii Mass Effect, ale tu po prostu nie pasowały... żeby zepsuć coś tak dobrego.. nie mam słów... kompletny kretynizm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2011 o 13:08, Demagol napisał:

Gry to nie benchmarki tylko gry i oprawa graficzna nie jest (a przynajmniej
nie powinna być) tak istotna.


Oj wiem wiem, po prostu jestem złośliwy :) Grafika to nie wszystko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Juz po demie bylo widac, ze w DA 2 cos nie gra. Po pierwsze ciasne korytarze. Nigdzie nie dalo sie wyjsc poza ustalona z gory sciezke. W grze RPG. Po drugie DA 2 to bitwa, przerwa na dialog, bitwa, nastepnie jeszcze wieksza bitwa, przerwa na pozbieranie lupow i przejscie 5 cm, kolejna bitwa, dialog, bitwa i tak dalej.

I z gory przestrrzegam przed robieniem flamow i wojny fanow oraz niefanow gry, bo sie nagrody posypia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2011 o 13:36, Arcadae napisał:

PS.O widze już pospolity zlot fanów Wiedźmina.


I kto to pisze...

Widzę, że teraz starasz się bronić prawdopodobnie najsłabszą pełną grę w historii Bioware (studio z Edmonton, które stworzyło BG jest słabsze od studia z Montrealu? - hahaha).

Dnia 11.03.2011 o 13:36, Arcadae napisał:

Dlatego spokojnie jak wyjdzie ME 3 ,to zrobi istną rzeź wsród RPGów konkurencji.


Jak już, to wśród strzelanek TPP. Ale w tej konkurencji jest Gears of War 3 czy chociażby Uncharted 3.

Dnia 11.03.2011 o 13:36, Arcadae napisał:

A co do słabych ocen,mam je po prostu gdzieś ,i tak kupie tą gre.


To jeszcze jej nie masz? Zwątpiłeś w miszczów i nie zamówiłeś gry w pre-orderze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2011 o 13:48, Henrar napisał:

To jeszcze jej nie masz? Zwątpiłeś w miszczów i nie zamówiłeś gry w pre-orderze?


W sumie to trzeba mieć coś z głową żeby zamawiać gry w pre-order zwłaszcza jak jest embargo na recenzje i wszystkie materiały dostępne przed premierą pokazują że gra będzie "czymś zupełnie innym".
Ale jeśli teraz gdy są już dostępne recenzje i wiadomo wszystko na temat czym jest gra i jemu się to PODOBA... to co się czepiasz ?! Każdy musi lubić Wiedźmina ? A jak ktoś lubi Wiedźmina to musi nie lubić Dragon Age ? WTF? trochę tolerancji :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wracając jednak do tematu (edycja wygasła, grr): Bioware nie powinno być zdziwione takimi ocenami. Ekpia nie powinna też ich tłumaczyć raidem gości z 4 chana. Ten zarzut jest absurdalny - gdyby to był ich raid, to ocen byłoby znacznie, znacznie więcej.
Społeczność z sociala i innych for growych/fanowskich niejednoktonie wysyłała ostrzeżenia dot. DA2. Już przed premierą pojawiły się wątpliwości dot. systemu dialogów czy stylu graficznego gry. Potem pojawiły się informacje o tym, że gra będzie krótsza i będzie zawierała mniej tekstu niż jedynka - i kolejna burza postów. Potem pojawiło się demo i zrobił się niesamowity shitstorm. Ale było już za późno na wprowadzenie zmian.
Gdy pojawiła się finalna wersja, okazało się, że większość poziomów to liniowe korytarze lub powtarzające się pomieszczenia a warstwa dialogowa została spłycona w porównaniu do DA:O. Podobnie interakcje z towarzyszami - nie można im zmieniać ubioru/zbroi na jedną ze znalezionych. Nie można też rozmawiać z towarzyszami w trakcie misji. To wszystko spowodowało rozgoryczenie (całkiem słuszne) fanów jedynki. DA2 pokazuje, że Bioware zamierza kopiować schematy z Mass Effect.

@arborek: a wiesz, kim jest Arcadae? Fanbojem Bioware, który nie potrafi podać argumentów przeciwko Wiedźminowi (no dobra, jeden - cycki). Koniecznie przeczytaj jego poprzednie posty na kontach: Triderus, pustelnik21, znawca, crgpfan, niesmiertelny21 (na GOLu), itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2011 o 13:59, arborek napisał:

W sumie to trzeba mieć coś z głową żeby zamawiać gry w pre-order zwłaszcza jak jest embargo
na recenzje i wszystkie materiały dostępne przed premierą pokazują że gra będzie "czymś
zupełnie innym".
Ale jeśli teraz gdy są już dostępne recenzje i wiadomo wszystko na temat czym jest gra
i jemu się to PODOBA... to co się czepiasz ?! Każdy musi lubić Wiedźmina ? A jak ktoś
lubi Wiedźmina to musi nie lubić Dragon Age ? WTF? trochę tolerancji :)


Może nie zauważyłeś ale Henrar odniósł się do czegoś co napisał Arcadae, także jeśli już się czepiamy braku tolerancji to wypadałoby najpierw cos takiego zarzucić właśnie jemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak nota zawyzona... Gdyby nie hype, to moze te wszystkie czolowe portale podeszlyby do recenzji w 100% obiektywnie i gra mialaby max 70, choc dla mnie to i tak za duzo, biorac pod uwage moje wrazenia po demie...

Jeszcze ta akcja z DLC, doja kase na marce. Slabo Bioware, slabo. Takiemu Neverwinterowi to juz chyba nigdy nie dorownacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ojoj, jak mi smutno... tak niespodziewana porażka. Przecież to musi być nie prawda, recenzenci na pewno są przekupieni przez CDP albo Bethesdę! DA2 to najlepszy RPG ever! Musi być! Przecież tak mówili panowie od marketingu EA, a oni nie mogą kłamać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2011 o 14:12, proooooo napisał:

W tą grę się nie da grać...


Jak się nie da? ja grałem w demo i do tej pory oczy mnie bolą...

A tak na poważnie. Czemu się dziwią? Miała być trylogia. Liczyłem, że moje stany gry z jedynki do czegoś się przydadzą. A tu kupa. Za ciężko było zrobić logiczną kontynuację dla ośmiu postaci? To po co robili tyle początków w jedynce. Skok na kasę i tyle. A już zrobienie pakieciku tekstur pod dx11 to kolejne przegięcie. Jakby się nie dało takich tekstur pod dx9 zrobić. Innym jakos się to udaje na lepszych silnikach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować