Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

BioWare zaskoczone niskimi ocenami Dragon Age II

188 postów w tym temacie

Dnia 11.03.2011 o 14:12, proooooo napisał:

W tą grę się nie da grać...


ten post w 100% odzwierciedla to, czym tak gra jest
w całości się zgadzam ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> heh BioWare to idioci... główną zaletą DA1 była jego klasyczność...

Mogę spokojnie uwierzyć, że DA2 jest słabe, średnie, przeciętne - nie grałem, nie zamierzam, nie wnikam...

Mam jednak pytanie - w którym momencie DA1 było klasyczne ? Przecież ta gra momentami przypominała h&s z mnóstwem naleciałości z gier MMO - w rodzaju "questy z generatora" + grind, grind, grind...

to że był, jak to

Dnia 11.03.2011 o 13:39, eX napisał:

pisano, "duchowym spadkobiercą BG"...


No właśnie - tak pisano, a Ty łyknąłeś tą papkę i nadal te bzdury o klasyczności powtarzasz. Ręce opadają jak ludziom można wszystko wmówić...
DA1 nie był zły, miał swoje mocne strony - ale "klasyczność" ? Pozostaję się tylko z tego śmiać, nic więcej.

Do BG2 to już dużo bliżej NvN2 robionemu przez Obsidian (szkoda że ten tytuł jest tak mocno zabugowany) - to jest prawdziwy duchowy spadkobierca "baldurów", choć nie był w taki sposób reklamowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciągu widzę nawet po komentarzach tutaj - gracze boją się ocen niższych niż 7, zwyczajnie boją się tak ocenić produkcję Bio...

Wieloletni hype i dewaluacja ocen zrobiła swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2011 o 13:44, Wojman napisał:

Juz po demie bylo widac, ze w DA 2 cos nie gra. Po pierwsze ciasne korytarze. Nigdzie
nie dalo sie wyjsc poza ustalona z gory sciezke. W grze RPG. Po drugie DA 2 to bitwa,
przerwa na dialog, bitwa, nastepnie jeszcze wieksza bitwa, przerwa na pozbieranie lupow
i przejscie 5 cm, kolejna bitwa, dialog, bitwa i tak dalej.

I z gory przestrrzegam przed robieniem flamow i wojny fanow oraz niefanow gry, bo sie
nagrody posypia.



A ty przepraszam co robisz tym postem jak nie zalążek do "flejmu" ?


@Back on topic

Co nie zmienia faktu, ze bio licząc na oceny w granicach 9/10 mierzyło za wysoko.
Dla mnie wstępnie [bo dzięki rewelacyjnej dostawie garmu ciągle nie dostałem mojej przesyłki] po świetnej imho recce Myszatego, demie i prezentacjach gry 7/10 to full. Może jeśli wyjdą potem jakieś ciekawe DLC fabularne które poszerzą to i owo, jak również jeśli wyjdzie jakiś patch poprawiający bugi o których wspomniano w recenzji gra jako "full pakiet" wybroni się na max 8/10 [w co w sumie wątpię]

Nie mniej 7/10 to jest obiektywnie produkt warty uwagi i dania mu szansy.
Dla mnie gry które dostają oceny do 7/10;70/100 to produkty warte miejsca na półce, gry poniżej to raczej najwyżej ciekawostki które można pożyczyć od znajomego, przejść i wywalić z dysku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tak BTW, do narzekających na uproszczenia w DA2: Laidlaw powiedział, że gdyby to Biwoare Montreal robił grę, to więcej zostało uproszczone.
Dragon Age II was designed by just the senior, core team. Honestly I don''t feel it''s a game that''s been designed to appeal far and wide and so on. If it were, there were choices we could have made that would have taken it much, much further. We would have probably simplified down to a single character, maybe with companions; probably looked at doing some even deeper changes to inventory management, making sure that... You wouldn''t want to confuse people with enchanting or anything complex like that.

To enchanting w Awakenings był aż taki trudny? Bioware pownno zrobić z Dragon Age''a FPS, by zachęcić do gry fanów Call of Duty lub RTSa, by zachęcić fanów SC do gry. Oczywiście, nie może też w grze być nic trudnego, bo myślenie w obecnych czasach jest zbyt męczące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2011 o 14:38, Henrar napisał:

To enchanting w Awakenings był aż taki trudny? Bioware pownno zrobić z Dragon Age''a
FPS, by zachęcić do gry fanów Call of Duty lub RTSa, by zachęcić fanów SC do gry. Oczywiście,
nie może też w grze być nic trudnego, bo myślenie w obecnych czasach jest zbyt męczące.

Z SC2 nie mieli by szans, ponieważ:
1. SC2 jest klasyczne do bólu.
2. Wymaga myślenia (nie ten target co BioWare)
ale...
FPS''a by mogli zrobić i żeby do wyboru był tylko warrior i waliło się z "aksa" :D
IMO BioWare na tym polu ma już trochę doświadczenia. Dawno np nie grało mi się tak dobrze w żadnego Shootera TPP jak w ME. Poczekamy tylko na DeusExa... ale to RPG, więc nie ta liga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2011 o 14:38, Henrar napisał:

To enchanting w Awakenings był aż taki trudny? Bioware pownno zrobić z Dragon Age''a
FPS, by zachęcić do gry fanów Call of Duty lub RTSa, by zachęcić fanów SC do gry. Oczywiście,
nie może też w grze być nic trudnego, bo myślenie w obecnych czasach jest zbyt męczące.

Takie czasy, wszystko co nie ogranicza się do efekciarskiego rozwalania hord wrogów jest zbyt skomplikowane. Dialogi dali z musu, ale pewnie już kombinują, czy nie da się na przyszłość i ich ograniczyć - może zostawić tylko "reakcje" z ME2, zamiast jakiejś konwersacji, bo to tylko miesza i wybija z rytmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.03.2011 o 13:48, Henrar napisał:

Widzę, że teraz starasz się bronić prawdopodobnie najsłabszą pełną grę w historii Bioware
(studio z Edmonton, które stworzyło BG jest słabsze od studia z Montrealu? - hahaha).

Najsłabszym to był NWN,ale widocznie zapomniałeś o Diablo w świecie Zapomnianych krain.

Dnia 11.03.2011 o 13:48, Henrar napisał:

Jak już, to wśród strzelanek TPP. Ale w tej konkurencji jest Gears of War 3 czy chociażby
Uncharted 3.

Odsyłam do przeczytania definicji RPG(ale nie tej z wikipedii).

Dnia 11.03.2011 o 13:48, Henrar napisał:

To jeszcze jej nie masz? Zwątpiłeś w miszczów i nie zamówiłeś gry w pre-orderze?


Po pierwsze ,kłania się ortografia ,nie "miszczów" tylko "mistrzów".A po drugie ,nie stać mnie na kupowanie hurtowo gier.Dlatego poczekam jak DA II stanieje i wtedy kupie.


Zresztą koniec dyskusji z mojej strony,odpisuj jeśli chcesz.Ale ja już nie mam już sił dyskutować

Spoiler

z nastolatkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2011 o 14:46, Arcadae napisał:

Po pierwsze ,kłania się ortografia ,nie "miszczów" tylko "mistrzów".A po drugie ,nie
stać mnie na kupowanie hurtowo gier.Dlatego poczekam jak DA II stanieje i wtedy kupie.


To ja w takim wypadku odsyłam do poszukania definicji słowa "ironiczne"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

poza tym jak się puszcza grę przypominająca z gatunku bardziej h&s niż crpg a potem wmawia klientom, że to erpeg na jakiego czekali to się nie ma co dziwić niskim ocenom. Dodajmy jeszcze i te poważające sie lokacje, to juz w diablo 1 były generowane losowo lochy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to JUŻ średnia na poziomi 80% mówi, że gra jest bardzo dobra, a poziom 90% i więcej jest dla gier wybitnych i rewolucyjnych. DA2 nie jest żadną z tych dwóch. Jest po prostu dobra, ale niech BW się nie ośmiesza, że jest zaskoczone tak "niskimi" ocenami. A czego się spodziewali tworząc zwyczajnego RPG''a? Mnie w ogóle DA2 do siebie nie przekonał podobnie jak jedynka. Najzwyczajniej w świecie ominę grę szerokim łukiem bo nie jest warta zachodu.
Jak za ME ich lubię to za DA należą im się baty na gołą d**ę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, ale o co wam chodzi.
Jednym się taka gra podoba innym inna.

Jakby ja miał recenzować sportówki, to żadna oprócz Fight Night Champion nie dostałaby wiecej niż 6/10, bo nie lubię sportówek.
tak samo ten co dał 6/10 dla DA2 pewnie lubi samochodówki a nie RPG, albo to jest zemsta na odmówienie łapówek dla gazety/ portalu od EA.

Jeden lubi jabłka, drugi gruszki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jak się chce uszczęśliwiać ludzi na siłę i poprawiać to co jest dobre.
Pograłem troszkę wczoraj w nocy i dziś nad ranem i muszę powiedzieć, że najbardziej rozwala mnie (na razie) walka.
Może ta w DA:O była mniej dynamiczna ale to co jest w DA2 to jakieś cyrkowe przedstawienie połączone z tańcem z szablami. Wygląda to po prostu niepoważnie.
W historię jeszcze się nie zagłębiłem, a ponoć jest ona bardzo dobra, więc jej nie wliczam, i jak dla mnie na razie DA2 jest sporo gorsze niż DA:O. Tak mniej więcej 6,5 - 7/10 (gdzie DA:O ma 9 - 9,5/10) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak dla was, ale dla mnie to jest H&S z elementami RPG, co nie znaczy, że gra jest zła i mi się nie podoba, wręcz przeciwnie. Nie rozumiem czemu oni są zaskoczeni, gra jest trochę zbyt manga''owata (teleporty, super skoki, miecze większe od postaci, które wycinają tuzyiny przeciwników oraz super widowiskowe efekty niczym z jakiegoś Anime), w Azji by się na pewno lepiej sprzedała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2011 o 14:46, Arcadae napisał:

Najsłabszym to był NWN,ale widocznie zapomniałeś o Diablo w świecie Zapomnianych krain.


Średnia na metacritic 91. Tylko teraz nie pisz, że to ustawione recenzje. Pogódź się z tym, DA2 to najsłabsza gra Bioware.

Dnia 11.03.2011 o 14:46, Arcadae napisał:

Odsyłam do przeczytania definicji RPG(ale nie tej z wikipedii).


Role-playing game. Odgrywanie ról. Brawo. Według tej definicji to nawet Doom jest RPG, bo odgrywasz rolę marine walczącego z demonami.

Dnia 11.03.2011 o 14:46, Arcadae napisał:

Po pierwsze ,kłania się ortografia ,nie "miszczów" tylko "mistrzów".


No kidding. Nigdy bym nie pomyślał, że "miszczowie" są błędną formą.

Dnia 11.03.2011 o 14:46, Arcadae napisał:

Spoiler

z nastolatkiem



Patrząc na twoje posty w całej karierze (na różnych forach, nie tylko tutaj), jestem starszy (a raczej dojrzalszy) od ciebie.
EOT
@Thiefi:

Dnia 11.03.2011 o 14:46, Arcadae napisał:

tak samo ten co dał 6/10 dla DA2 pewnie lubi samochodówki a nie RPG


Oj, i tu się mylisz. Podejrzewam, że te oceny są od osób, które wręcz kochają RPGi i są zawiedzeni poziomem DA2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2011 o 14:36, Lordpilot napisał:

Mam jednak pytanie - w którym momencie DA1 było klasyczne ? Przecież ta gra momentami
przypominała h&s z mnóstwem naleciałości z gier MMO - w rodzaju "questy z generatora"
+ grind, grind, grind...


Dragon Age ma pewne przebłyski klasycznego cRPG''a. I mówię tu całkowicie serio. Przede wszystkim jest grą angażującą. Nie chodzi tu tylko o czas grania, ale też konieczność zwracania uwagi na konsekwencje pewnych decyzji i stosunki pomiędzy członkami drużyny i możliwość zmiany fabuły, poprzez inne podejście do niektórych problemów (oczywiście sprowadza się to w 99% do wyboru a/b w dialogu, ale nie można mieć wszystkiego). Poza tym odpowiednio (imho) zbalansowano kwestię sprzętu. Ekwipunek starcza na dłuższy okres gry, engame''owe pancerze można zdobyć praktycznie w każdym z głównych questów, nie ma tu ciągłego zmieniania itemków na lepsze o 1-2 punkty, charakterystycznego dla Hacków i action RPGów. Pochwalić też można Lore, które nawet jeżeli nie grzeszy oryginalnością, jest przynajmniej rozbudowane i w miarę dopracowane.

Oczywiście pogrąża je masa grzechów głównych, takich jak brak jakichś bardziej rozbudowanych wątków pobocznych, drętwa i przewidywalna fabuła, lokacje Bioware (już ktoś chyba wspominał o korytarzach w jaskiniach, piwnicach, lasach, na polach itp.), DLC...

A zachowanie Bioware robi się coraz zabawniejsze. Głosy krytyki wobec DA2 są na oficjalnym forum dość ostro tłumione, developerzy zachowują się jakby gra podobała się każdemu, poza 4chan które próbuje ją zniszczyć, a każda decyzja którą podejmują jest od razu traktowana jako świętość, wyznacznik (nie wiem w sumie czego) i przyszłość gier komputerowych. To ostatnie jest o tyle prawdziwe, co smutne. Ich wypowiedzi na temat DLC i rozgrywki odbierają mi wiarę w to, że wydadzą jeszcze kiedykolwiek grę wartą moich pieniędzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2011 o 14:46, Arcadae napisał:

Najsłabszym to był NWN,ale widocznie zapomniałeś o Diablo w świecie Zapomnianych
krain.

Nie mogę uwierzyć, że ktoś potrafi w tak okrutny sposób trollować w Internecie. Za pierwszą część zdania z chęcią wniósł bym o bana bo już wiadomo z kim mamy do czynienia.

Dnia 11.03.2011 o 14:46, Arcadae napisał:

Odsyłam do przeczytania definicji RPG(ale nie tej z wikipedii).

Jeślisz pan taki czepialski to cRPG...

Dnia 11.03.2011 o 14:46, Arcadae napisał:

Po pierwsze ,kłania się ortografia ,nie "miszczów" tylko "mistrzów".A po drugie ,nie
stać mnie na kupowanie hurtowo gier.Dlatego poczekam jak DA II stanieje i wtedy kupie.

Widać, że takie konstrukcje słowne są zbyt "trudne" dla Ciebie. Czepianie się dla samego czepiania. Duży okropny obślizgły troll!

Dnia 11.03.2011 o 14:46, Arcadae napisał:

Zresztą koniec dyskusji z mojej strony,odpisuj jeśli chcesz.Ale ja już nie mam już
sił dyskutować

To nie dyskusja, ty po prostu zwyczajnie trollujesz.

Dnia 11.03.2011 o 14:46, Arcadae napisał:

Spoiler

z nastolatkiem


Oblivious troll is oblivious.

W sumie to nie wiem czemu ci odpisałem, bo wiadomo po co był twój post, jednak może w przyszłości będzie można lokalizować takich trolli jak ty i wykluczać ze społeczeństwa. W sumie Internetowe dowody nie muszą być wcale takie złe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować