Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Inon Zur mówi - EA chciało Dragon Age II jak najszybciej

38 postów w tym temacie

Igor Wiśniewski

Wiele osób może nieco zaskakiwać niezwykła prędkość, z jaką BioWare stworzyło Dragon Age II. Zwłaszcza, że produkcja części pierwszej zajęła im wiele lat. Inon Zur, kompozytor ścieżki muzycznej w grze, mówi, że EA chciało jak najszybciej wykorzystać sukces pierwszej części.

Przeczytaj cały tekst "Inon Zur mówi - EA chciało Dragon Age II jak najszybciej" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo było że EA będzie chciało przyrżnąć na kasie.
Analogicznie kiedyś zrobiono z kotorem2, wtedy też wydawcy chcieli zarobić jak najwięcej na hypie rewelacyjnej na swoje czasy [nagrodzonej tytułem rpg roku] jedynki, a wyszło jak wyszło, czyli 3/4 gry dopracowane i wciągające a końcówka mega rozczarowanie i żenada.

dzięki ci panie za ludzi takich jak zbyl2 czy Deadly Stream którzy przywrócili tony wyciętych z gry treści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem to wszystko przez EA.Ach jaka szkoda że ci głupc... z EA musieli wykupić Bioware.A tak by nadal Bioware współpracowało by z MS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to jest ktoś kto się nie domyślił, że EA cisnęło żeby wydać grę jak najszybciej?
Ale przynajmniej teraz mają za swoje. Nie sądzę, żeby DA2 osiągnęło sukces jedynki bo jest po prostu gorszą grą.
Może wtedy księgowi z EA zaczną używać mózgów do czegoś innego poza liczeniem kasy, jak np. zapewnienie marce jakości :) Myślę, że na dłuższą metę przyniosło by im to większe korzyści.

A tak swoją drogą... To można poprawić muzyką w grze patchem? ;D To ja poproszę taką jaka była w jedynce :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No skoro kompozytor leje do włąsnego gniazda tzn że EA musi mieć coś za pazurami, w sumie nie pierwszy raz się to słyszy. Porazka na całej lini, EA to potrafi zniszczyć każdy projekt byle żeby szefowie mieli na nową chate za 4 miliony dollarów :) żal.pl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No cóż, mam tylko nadzieję że w przypadku Mass Effceta 3 nikt ich nie będzie popędzał i wyjdzie dopracowana produkcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2011 o 15:12, Viking93pl napisał:

Od razu przypomina mi się historia trzeciego Gothica ,który wyszedł za wcześnie przez
Jovod .


I wiadomo jak to się skończyło.

Zur trochę namieszał i choć do Soula albo Hoeniga czasem mu brakuje to cenię go za to, że mówi o takich rzeczach wprost.
Czekam na kolejne rewelacje pt. "scenariusz do DA2 pisaliśmy na parapecie w przerwach na lunch podczas pracy nad DA:O, sorry chłopaki ale EA kazało".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2011 o 14:49, Arcadae napisał:

Tak myślałem to wszystko przez EA.Ach jaka szkoda że ci głupc... z EA musieli wykupić
Bioware.A tak by nadal Bioware współpracowało by z MS.


MS jest jeszcze bardziej pazerne od EA. Bioware z ich "wsparciem" już dawno by nie istniało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To teraz wiadomo dlaczego OST z 2 ma 12 a z Origins 35 tracków. Nie wiem jakie mają być problemy z muzyką, chyba chodzi mu o to że za mało utworów jest z czym się zgodzę...
To że EA leci na kase i nie myśli kompletnie to już było wiadome po pierwszej zapowiedzi.
Otóż rośnie nam wydawca Tyran...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to Zenon Jur strzelił rzecznikom EA pięknego gola! :)) Brawo dla tego pana! ;D

Inna sprawa, że tylko potwierdził to, o czym wszyscy wiedzą. Deweloping gry musi swoje trwać - w przeciwnym razie jakość produktu końcowego mniej lub bardziej ucierpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2011 o 15:57, Sanders-sama napisał:

To teraz wiadomo dlaczego OST z 2 ma 12 a z Origins 35 tracków


Oficjalny soundtrack z dwójki dorzucony do Signature Edition ma 29 utworów, a nie 12.

A nawiązując do tematu newsa - Inon Zur przez lata wypracował sobie u mnie taki szacunek, że jest on ostatnią osobą, którą podejrzewałbym o skopanie DA2. Chociaż czy gra faktycznie jest taka straszna nie wiem, bo dopiero zacząłem grać, a jedyna opinia, której ufam, to moja własna. :) A tę dopiero sobie wyrobię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2011 o 15:08, Phobos_s napisał:


> A tak swoją drogą... To można poprawić muzyką w grze patchem?

Można - jeśli chodzi o stronę stricte techniczną. Tak było w przypadku KOTOR 2, gdzie Lucas Arts tak popędzał deweloperów z Obsidian , że gra nie dość że ukazała sie mocno zabugowana i niedokończona, to jeszcze miała ścieżkę dźwiękową w MONO :) Także jak ktoś chciał usłyszeć "jak to drzewiej bywało", to nie musiał szukać na strychu winyli i starego adaptera "Bambino", tylko załączyć produkt Obsidianu ;-)

Później wyszedł oczywiście obszerny patch (a raczej kilka podzielonych na części), który przerabiał jakość muzyki do współczesnych standardów. Przy okazji wypuszczono też kolejne patche dodające cut-scenki w rozdzielczości, która nie powodowała wymiotów - bo wierz mi : nie chcesz wiedzieć jak to początkowo wygladało :)
------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------

Wielka szkoda, że "menagment" EA nie jest w stanie wyciągać wniosków i uczyć się na błędach konkurencji. Zrobienie gry cRPG czy też aspirującej do miana cRPG, tak żeby nie odbiło się to na jakości jest zwyczajnie niemożliwe - nie w 1,5 roku. A tego czasu w zasadzie mieli jeszcze mniej, bo w międzyczasie wyszło kilka DLC do "jedynki" i jeden normalny, duży dodatek - w marcu 2010.

Doskonale wie o tym konkurencja i nie odpierdala takich szopek, choć ma znane i rozpoznawalne marki i pewnie ręka ich nieraz świerzbi, żeby wydawać częściej ;-) Pomimo tego taki Skyrim wyjdzie dopiero w tym roku, gdzie Oblivion wyszedł w 2006.

Podobnie postępuje też CDP - we wczorajszym wywiadzie w "zetce" Gop powiedział, że chcieli wydać Wiedźmina 2 wcześniej, ale taka gra "to kupa roboty" i zwyczajnie nie byliby w stanie - jakość poleciałaby na łeb na szyję.

To zresztą nie tyczy się tylko gier cRPG - mogę się założyć,że akcjonariusze Rockstar patrząć na 20 milionów sprzedanych egzemplarzy GTA IV, chętnie widzieliby na rynku już kolejną część - ale nic z tego :)

Autentycznie mi żal BioWare, żal mi tego jak bardzo EA wpieprza im się do pracy i rozmienia dobre marki na drobne. Jak zmienia i kombinuje. Zamiast KOTORA3 - grindfest w tym uniwersum. O Jade Empire 2 mogę zapomnieć (o ile sama gra była dość "lajcikowa" to podobało mi się uniwersum).

I wreszcie seria, ktorą bardzo lubię - Mass Effect. Jedynka była wydana jeszcze przez Microsoft. Gra była od początku do końca kompletna. Wyszły dwa nieduże DLC - spokojnie można było je olać. Wrzucałem płytkę w czytnik konsoli i grałem.

Dwóka wydana pod skrzydłami EA też mi się podoba, natomiast nie podoba mi się sposób w jaki ją wydano - jakieś dosysanie premierowych DLC, logowanie się, czytanie EULA (na konsoli - LOL - mało się z kanapy nie spierdoliłem jak to czytałem ;-)). Później pierdyliardy darmowych i płatnych DLC - ma wyjść jeszcze jedno, chociaż pracują już nad trzecią częścią.

Czekam, ale trochę sie boje o jakość - polityka EA odnośnie swoich marek mi sie po prostu nie podoba (tyczy się to praktycznie każdej gry - łącznie z Battlefield 3, gdzie juz przed premierą zapowiada się mnóstwo DLC). Ja po prostu nie wiem jak tak można - gdzie menadżerowie z tej firmy mają rozum ? BioWare to kura znosząca złote jajka, a ci idioci chcą ją zarżnąć rozmieniając wszystko co sie da na drobne :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wiem dlaczego wyszedł taki crap ^^. No cóż, jak się człowiek cieszy to się diabeł cieszy, i to powiedzenie sprawdza się i w tym wypadku, i zapewne sprawdzi jeszcze w wielu następnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2011 o 16:42, Casprov napisał:

Teraz już wiem dlaczego wyszedł taki crap ^^. No cóż, jak się człowiek cieszy to się
diabeł cieszy, i to powiedzenie sprawdza się i w tym wypadku, i zapewne sprawdzi jeszcze
w wielu następnych.


Jak sie czlowiek spieszy, to sie diabel cieszy :) Mialem napisac to samo ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować